Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sisinka8
7. feb 2012

@annus nieje tam24 hodin k dispozicii epidural treba sa dopredu dohodnut ja to viem tak.

akinorev87
7. feb 2012

@katrenka111 no, dúfam, ze to teraz takto nebude!!!! 😠

katrenka111
7. feb 2012

@akinorev87 no ja som straaasne zvedava teda....
A inak ked to na mna príde tak kam treba ist na nejaký Centr.príjem, alebo rovno na oddelenie alebo ako?? nevies??? Ja som totiž v GA nemocnici nikdy nebola a ani netusim ako to tam chodí....

akinorev87
7. feb 2012

@katrenka111 aj ja tiez 🙂 ale uz uvidíme coskoro 😉
ja som pocula tak, ze netreba íst na centrálku, ale rovno na 10.poschodie.....ale clovek nikdy nevie, lebo furt vsetko zmení..... 😖 mozno, ze vo stvrtok budem vediet viac, lebo idem na poradnu po prvý krát do nemocnice....

katrenka111
7. feb 2012

@akinorev87 no super tak daj info potom, ja idem až v piatok do poradne ale nie do porodky...

akinorev87
7. feb 2012

@katrenka111 ked volaco dozviem, urcite sa ozvem 😉

mata1001
7. feb 2012

baby treba zazvonit na porodnej sale...a.k vam neotvoria (co pochybujem) tak na oddelenie...ale nebojte urcite tam niekoho stretnete a postaraju sa o vas...drzim palce.. 🙂

annus
7. feb 2012

@katrenka111 to bolo iba týždeň...samozrejme akurát vtedy keď my sme tam boli 😖 Ale aj ja som bola strašne nahnevaná, som aj povedala tej sestričke, že predsa je to moja dcéra a manžel ju chce vidieť. Ale keď som brala malú naspäť, tak druhá sestrička vravela, že tá, ktorá nám začala vynadať bola z iného oddelenia ☹
Inač boli aj sestričky aj lekári fajn, boli milé a ochotné.

annus
7. feb 2012

Aj mne hovorili, že treba ísť hore a zazvoniť. Ak neotvoria, tak zazvonte na novorodenecké oddelenie, je to ne tej istej chodbe. Budem zvedavá, s kým sa tam z Vás stretnem 😉))

aaliyah
7. feb 2012

@annus DAKUJEM si moc zlata 🙂 dnes som bola na poradni a moj gynekolog mi povedal,že už to mam za par,možno aj dnes,lebo hlavička je už uplne dolu pri pôrodnych cestach......

annus
7. feb 2012

@aaliyah Jej, tak Ti držím palce a dúfam že rýchlo porodíš, bez komplikácii 😉))

akinorev87
8. feb 2012

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/3004/sl...

...jeden link, aby sme/ste mali prehlad... 😉 mozno ze ste uz aj niektora cítala 😅

katrenka111
8. feb 2012

@akinorev87 ahooj, nos supeer, len škoda že nie je vaňa, ja by som bola aj za pôrod do vody 😉

aaliyah
8. feb 2012

ANNUS bodaj by si mala pravdu,že do tretice všetko dobre 😉 , a DAKUJEM Ti velmi pekne,a ked sa nam narodí babetko a prídem domov z nemocnice,tak Vam dam hned vediet 🙂

annus
8. feb 2012

No ja sa už stresujem baby. Neviem prečo práve dnes, ale teraz na mňa prišlo, že si len pomyslím na pôrod a už sa mi trasú nohy. Aj keď mi môj lekár navrhol, že ma odrodí cisrskym... Budúci týžden vo štvrtok mám ísť na poradňu, tak uvidím čo povie. Prajem všetkým dobrú noc a ľahký pôrod 😉))

aaliyah
9. feb 2012

@annus Tak to si presne na tom istom ako aj Ja....už nad všetkym rozmyšlam aky budem mat pôrod,a ked si na tie 2 predošle spomeniem,tak tiež som rozmyšlala ako Ty ANNUS nad cisarskym ale potom ma od toho odhovorili,a ked som nad tym lepšie rozmyšlala,tak mali pravdu,lebo cisarsky je už zasah do tela na cely život,a aby ti babetko vybrali z bruška,tak musia prejst 7 vrstvami až potom sa dostanu k babetku, a tiež som čítala,že v neskoršom veku okolo 50-tky niektore ženy pobolieva rana z cisarskeho.....aj moja švagrina mala prvy normalny a druhy cisarsky a povedala,že už nikdy viac cisarsky,lebo doteraz chodí po doktoroch a klinikach,aby jej dali brucho do poriadku ☹ .....A kedy maš termín pôrodu?Už mate aj meno vybrate?Lebo my ešte nie a stale romyšlame,tak sa stale inšpirujem od druhych ake mena davaju 🙂

annus
9. feb 2012

Mne lekár navrhol, lebo prvý pôrod som mala veľmi ťažký. Malá sa zasekla, museli jej zlomiť rameno, mňa zas vyše hodinu zašívali, ale aj tak ma v noci museli operovať, lebo strašne som krvácala. Potom som dostala krv, ale aj tak som bola ešte týždne chudokrvá, a všetky svaly "tam dole" som mala zničené. Zotavenie mi trvalo vyše dva mesiace...Keď si len pomyslím na pôrod, už sa potím 😖 Normálnu fóbiu mám...
Termín mám až 18 marca, bud. t. mám ísť na poradňu, už sa teším že budem vydieť malého. Je taký krásny 🙂))
Meno bude asi Kristof. Mne sa páčilo meno Marek, ale manželov najlepší kamoš sa volá takto, a podľa neho by v dedine na mňa pozerali čudne 😀 Samozrejme iba žartoval, ale jemu sa to meno nepáči.
A čo Vy? Určite si niečo nájdete, kým sa narodí 😉 ;- Pri dcérke som vedela že chcem dať Lilianu, ale rozhodla som sa na 100% až vtedy, keď mi ju dali do náručia 😵

katrenka111
9. feb 2012

@akinorev87 No co moja kde si?? ako si dnes dopadla??? si este cela????

akinorev87
9. feb 2012

@katrenka111 Ahojky!!! áno, ešte som celá...ale že dokedy?! 😅 všetko je v poriadku....malá má 3100-3200gramov, cíti sa dobre...ale už som na prst otvorená a podla vyšetrenia, už to pomaly vyzerá na pôrod - takže už to môžem čakať každý deň.....pán Dr. je skvelý, bola som u neho prvý krát, ale som nadmierne spokojná 😀 tiež som s ním dohodla, že bude pri mne pri pôrode 😅
ty kedy máš poradňu?

macka81
9. feb 2012

@sisinka8 Ahoj, teraz je to tak, ze MUSIS mat vlastny zupan aj nocnu koselu, vlastne musis mat vlastne vsetko... aj pribor a toaletny papier a tak... 😒

katrenka111
10. feb 2012

@akinorev87 Dobré ránko, no ja mam poradňu dnes tak už som zvedava....
No supeer že je vse ok....ale nejak skoro, dufam že ja sa este neotvaram, este mam cas... 😉

akinorev87
10. feb 2012

@katrenka111 tak ti držím palce...a potom moja daj vedieť!!!!! 😅

sisinka8
10. feb 2012

@macka81 aha.dakujem.pred6rokmi nesmeli sme mat vlastne veci zupan ani nocnu koselu!dali mi tie stare,derave,obrovske nemocenske 🙂 stasne som vtom vypadala.tak si musim dokupit aj tieto veci este.ostatne viem ze vsetko treba brat.dufam ze bude tepla voda lebo ta nezvykla veru byt! 😠 a lezala som tam aj pred porodom veru3t.strasne to bolo.

sisinka8
10. feb 2012

ma niektora z vas termin v juli a bude rodit v galante?ozvite sa mi. 🙂

annus
10. feb 2012

@sisinka8 Pred tromy rokmy som tam rodila, ale vtedy sem tam mohli mať vlastné veci (chvála Bohu) Ja som bola vtedy spokojná aj s izbamy aj s personálom. Boli milé a ochotné. Pamätám si, jedna sestrička hovorila, že v pondelok nebol ani jeden pôrod, v stredu tiež nič, ale v utorok sme 9 porodili 😵

annus
10. feb 2012

Včera sme mali poplach 😖 Poobede sa mi začali kontrakcie, každých 30 minút. Okolo 5 som volala môjmu dokimu, že čo teraz. Išli sme k nemu a dostala som lieky, aj Magne B6, na štastie odvtedy nič, ale nič nemôžem robiť ibe ležať. Už sa aj otváram, ale podla dokimu ešte by sme mali aspoň týždeň vydržať, lebo malý ešte je iba okolo 2,4 kg. 😖 Baby kto z Vás ide bud. t aleb za dva t. rodiť? Možno že sa stretneme 😉

annus
10. feb 2012

@akinorev87 Držím Ti palce. Aj moja dcéra sa narodila na 37. t. a mala skoro 3,5 kila 🙂 Prajem ľahký pôrod, rýchle zotavenie a krásne babetko 😉

sisinka8
10. feb 2012

@annus som velmi rada ze je to tam uz lepsie a aj krajsie.vsetko je pekne vymalovane,obrazky babetiek na chodbe,a su aj 3nadstandardne izby konecne a stale su plne 😒 a esteze sme chudobny! 😎 tak sa tam uz tesim.poznam tam sestricky aj lekarov ktory tam boli uz aj davnejsie.mne je velmi sympaticky dr.janicek 🙂 planujem snym rodit,ale este mam cas.zatial si uzivam tehotenstvo ideme na morfo o2t.uz sa tesim ze sa dozvieme co nosim pod srdieckom a dufam ze vsetko bude ok. 🙂

sisinka8
10. feb 2012

@annus neboj sa 35tt je uz bezpecny!este urcite vydrzis par tyzdnov doma,aspon do38TT. 😉

annus
10. feb 2012

@sisinka8 Díky moc, to dúfam aj ja. Hlavne nech malý váži viac ako 2,5 kg, tak podla môjho lekára bude ok. Ale najlepšie by bolo vydržať do 37-38 t. Keď som rodila dcérku v Ga, bola tam iba jedna nadštandardná izba (ak si dobre pamätám) , aj sme vetdy nad tým rozmýšlali, ale nechcela som byť sama na izbe, keďže som bola prvorodička. Ale mala som štastie, na izbe som bola so super babamy 😀 Tak teraz to tam vyzerá ešte lepšie.
Ktorý lekár je Dr. Janíček? Neni to náhodou prímár? Lebo keď ma v noci museli uspať a operovať, tak vtedy bol v službe akurát prímár a bol naozaj úžasný. Pozná z Vás niekto môjho lekára? Volá sa Dr. Perhács a ordinuje v Ds...

A čo myslíš? Budeš mať syna, alebo dcérku? Mená už máte?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre