Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

petruci6
24. nov 2008

sandra ja ti neviem poradit,ja chodim do BA gynekologovi,ale vela bab si pochvaluje Havraneka alebo primara Scasneho 😉

baby citala som,ze v niektorych nemocniciach si mozete priniest vlastne CD k porodu s oblubenou hudbou,aby ste nemali taky stres
je to mozne aj v GA???????

sandramelanie
24. nov 2008

petruci dakujem. Tebe sa to už kráti, že? Ja mam termín až na február, už sa neviem dočkať.
O tom CD som ešte nepočula, ale akurát dnes som stretla jednu čerstvú maminku z nášho vchodu, tak sme trochu pokecali a vraj ona mala na pôrodnej sále zapnuté rádio, dokonca sa jej lekár pýtal akú stanicu najradšej počúva, tak rodila pri Express.

miskai
24. nov 2008

ahoj sandramelanie: ja osobne chodím k dr. Havránkovi a som sním veľmi spokojná, alebo tak ako vravela petruci aj primár ščasný je dobrý

petruci6
25. nov 2008

radio tiez nie je zle,hlavne nech tam neni hrobove ticho ako pred burkou 😀

emkaa
25. nov 2008

ahojte,

uz sme po... velmi lutujem, ze som nerodila cisarskym, lebo moj maly bol na mna prilis velky a museli mi ho vytahovat vakuovou pumpou... vytrpeli sme si obaja, ale on urcite viac ☹

mne sa v Galante po tejto mojej skusenosti nepaci, ze su babatka hned s mamami... myslim, ze pocas celeho pobytu v nemocnici by mali byt pozorovane a nechavane u mamicky postupne, pretoze prvorodicka este neodhadne, ktore reakcie babatka su normalne a ktore nie..

teraz ho mam v NZ a dufam, ze sa pekne uzdravi...

petruci6
25. nov 2008

kto ta rodil emkaa?
preco je malicky v NZ?

to ma mrzi,ze si nebola spokojna ☹

bashka
25. nov 2008

emkaa, gratulujem k babatku...chuda, takze takto to dopadlo...neboj, o par tyzdnov si ani nespomenies, Robi ta zamestna az-az a pri pohlade do jeho ociek ti uz bude jedno ako to bolo, hlavne, ze je tu 😉

babynovas
27. nov 2008

Emkaa, gratulujeme k synčekovi a nech je všetko v poriadku.

mamičky, ak by niekto chcel darujem kupóny na uplatnenie zlavy v Dm drogerii: Humana čaj pre dojčiace matky, Hipp čaj pre dojčiace matky, AlnaturA čaj pre dojčiace matky a kupóny na dojčenskú mliečnu výživu Hipp, Beba, Hami 2, Sunarka, Hami 3

emkaa
28. nov 2008

dakujem vam

petruci6
2. dec 2008

emkaa ako sa mate? malicky je v poriadku?

petruci6
4. dec 2008

kde ste vsetky? neviete nejake cerstve info z porodky ako to tam teraz vyzera?
je tam plno?

macus
10. dec 2008

ahojte mamičky. Gratulujem všetkým čo už porodili a držím palce ostatným mamičkám. Som tu nová ale som prečítala predošlé príspevky. Ja som ešte dosť ďaleko od pôrodu ale už sa teraz bojím.

petruci6
10. dec 2008

macus neboj,zvladli to ine,zvladneme aj my
na to sme stvorene 😉

macka23
10. dec 2008

Ahojte,
ja to tu uz tiez dlhsie sledujem. Tiez budem rodit v Ga. Aj som uvazovala nad Ba a tak, ale ked ta galanta je najjblizsie, tak som si povedala, ze nebudem vymyslat a komplikovat vsetko. Tych par dni to vydrzim kdekolvek, len nech uz mame drobca pri sebe.
Jedine z coho mam troska strach je, ze budem rodit cisarskym 😖

petruci6
10. dec 2008

preco mas ten pocit? hovoril ti to dr?
teraz praveze vsetky chcu rodit cisarskym,za 10 min je po vsetkom a netrapia sa dlhe hodiny v kontrakciach 😒
ale ja pojdem normalne,ked nebudem prenasat,potom by som ju uz taku velku asi nevytlacila 😝

macka23
10. dec 2008

Cisarskym pretoze mam pruh v slabine, ktory sa mi spravil teraz v tehotenstve, a rodit normalne by bolo riziko. Uz som raz bola operovana, a viem si predstavit aka budem po operacii, sice pred tym sa nebudem trapit v kontrakciach, ale takto budem asi posledna ktora sa dozvie ci to bude chlapcek alebo dievcatko 😀 kedze chceme mat prekvapenie a uz sme vydrzali doteraz, tak uz to nejak vydrzime.
Ja viem, ze da aj v spinalnej anestezii, ale neviem si predtavit ao by som reagovala, keby som pocula ako si tam pytaju skalpel apodobne vecicky. Aj ked babo by som videla hned 🙂
Uvidim, na najblizsej poradni sa este popytam na to...ale musim si to napisat, lebo vzdy sa chcem tolko veci opytat a ked tam pridem tak polku zabudnem 😕

petruci6
10. dec 2008

ku komu chodis?

ten pruh aj nejako citis?

mena uz mate vybrate? ja by som nevedela tolko cakat

macka23
10. dec 2008

Chodim k Havrankovi, a som spokojna, sice uz dva razy mi skoro prezradil co to je 🙂
A potom mi to matalo v hlave..ale tesime sa na prekvapko, uz by bola skoda to pokazit teraz 🙂
Dievcatko bude Simonka, a chlapca stale riesime 🙂

Ten pruh ma boli...ked dlho chodim, resp. stojim, mam to tam take vydute, ale ked si lahnem, tak zalezie naspat. Je to taky divny pocit.

Inak dnes vravel doky ked som tam bola a povedala, ze ma strasne teplo v ordinacii, za za to v nemocnici je nenormalna zima 😒

A ty si sa aj dohodla u koho budes rodit, ci to nechas na nahodu?

petruci6
10. dec 2008

necham to na toho kto bude mat sluzbu, vraj su tam vzdy dvaja,tak uvidime

pekne meno pre dievcatko,tiez som nad tym rozmyslala 😉

macka23
10. dec 2008

Ja si tiez myslim, ved clovek tam predsa len ide na par dni 🙂
A ako tak pozeram na tvoj termin, tak uz sa ti to krati 😉

Ja som prave vcera premyslala nad tym, ako to cele nejak rychlo ubehlo, ako je to uz davno ked som to oznamila v praci, teraz ku koncu sa to nejak rozbehlo 😅

Linda je tiez pekne, dokonca tusim poznam len jednu 🙂

petruci6
10. dec 2008

chcela som na jednej strane take obycajne meno a na druhej nepouzivane 🙂

vidim,ze v pase mas zahranicie,ako to ze budes rodit v ga?

macka23
10. dec 2008

No ja som sa pred mesiacom vratila z anglicka 🙂
Tam by som teda nechcela rodit uz vobec.
Takze beriem matersku z anglicka, ale budem rodit tu, ale s tym ze uz sa tam nevratim, je to take komplikovane troska...ale snad to dobre dopadne vsetko.

A ty preco prave ga, si z galanty?

petruci6
10. dec 2008

uz sa tam nevratis?
tiez som tam zila,ale neviem ako sa tam rodi, myslim,ze oni maju len porodne baby,nie?

som z ga 😉

macka23
10. dec 2008

Nie, nevratim 😀
Dvom sa nam tam zilo celkom fajn, ale v trojici by to bolo tazsie 😕
A doma je doma 😀

Ach jo ga 😉

petruci6
10. dec 2008

sweet home 😀

tak sa mozme niekedy stretnut a pokocikovat po tej nasej ga,co ty na to?

macka23
10. dec 2008

Uz mas teda isto vsetko vybrane, nakupene a pripravene 😉
Taska zbalena 😉
Ja nie som priamo z ga, ale preco nie? 😉

A ste si 100% isty, ze je to baba? 😀 ja by som sa bala toho, ze by sa lekar pomylil, takto mame vsetko neutralne, ale aj farebne 🙂 a cakame co to bude 😀 i ked vsetci predpovedaju ze je to chlapcek 😵

petruci6
10. dec 2008

mam vsetko nachystane, to je pravda aj tasku,len malej sa este nechce von 😀

uz mi to 4x potvrdili,ze je to baba a videla som to na vlastne oci na 3D, z toho uz pipik nevyrastie 😀

a odkial si? pozname sa tu aj zo SA aj Sladkovicovo

macka23
10. dec 2008

Tak este stale ma par dni aby sa tam ten pipik zjavil 😀

Predpokladam, ze na vianoce by si to uz chcela mat za sebou a mat malinku doma 😉

Ja som z ganu..ked to poznas 😀

V Sladkovicove sme mali svadbu 😀

petruci6
10. dec 2008

jasne,ze poznam gan 😉

teraz uz pipik nevyrastie,na to bol cas prve tyzdne 😀

mas pravdu,na vianoce uz chceme byt doma,tak uvidim,ci sa nam to podari,ale uz na tom pracujeme

macka23
10. dec 2008

No tak nevyrastie teda 😕

No mna to najtazsie obdobie este len caka, sice neviem kam to brusko bude este rast, ale vianoce budu kriticke, hlavne to jedlo...nebudem vediet odolat 😕

ze na tom pracujete, mam chapat ako praktizovanie vsetkych tych "osvedcenych" rad? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre