Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

kiculka
27. máj 2010

ahojte
boze vy uz takto pobalene vsetky? 😲 ja mam akurat tak par veci pre seba do porodnice, pre babo este nic 😖 tie, co ste uz rodili, mozem si maleho v nemocke obliect do svojich veci alebo musi mat nemocnicne povinne? som sa rozpravala s babou co rodila v ba a ze ona nemohla dat svoje veci.
bbiba, Dr. Baran nie je primar, pokial viem, ma strasne vela pacientiek, takze sa tam nacakas, pokial sa neobjednas dopredu. inak o nom hovoria, ze je dobry...

monicka101210
27. máj 2010

kiculka mozes dat aj svoje veci a nemusis....ja som nedavala svoje doma by ma cakalo vela prania.... ich veci su v poho.svojr musi mat plienky jednorazovky a zopar bavlnenych podhlavku,papucky alebo ponozky ciapocku,rukavicky na dlhe nechty

monicka101210
27. máj 2010

a zabuda som ze svoje moze mat len kosielkx nie body a podobne lebo sa zle manipuluje

evitkamalicka
27. máj 2010

jatak kto je vlastne teraz primar, ja ked som rodila tak bol primar Scasny a sa mi nezda zeby bol Baran primar

evitkamalicka
27. máj 2010

ja ked som rodila pred 20 mesiacmi tak som mohla mat svoje veci

manika77
27. máj 2010

primar je Scasny 😉
ja som nemala pre maleho svoje veci rodila som pred 17 mesiacmi.. 😉 mala som aj tak milion veci tam vlacit nieto este dalsie veci 🙂 jedine co som mala preneho bola deka 🙂 lebo bola zima..

evitkamalicka
27. máj 2010

no za to, lebo dnes mi akurat dr. hovoril, ze ked nechcem ist k tomu Janickovi tak si mozem vybrat hocikoho a posle ma k nemu a ja by som rada primara

xen21
27. máj 2010

evitkamalicka ja som dneska bola zasa u janicka a rozhodla som sa, ze ho zavolam aj k porodu.tak mi dal aj cislo...no dneska to bolo zaujimave,lebo ked mi robili monitor,tak prave tam rodili dve zeny,tak mam zazitok:D
anduca-ano uz som zbalena a zbalila som aj veci pre maleho preistotu, ved uvidim...mam sa zatial fajn a dneska mi povedal, ze este to nevyzera na porod,ale uz to podla terminu mozem ocakavat....na dalsiu poradnu idem o tyzden...ale ako som sa vratila odtail-dneska tak sa mi zda, ze mi casto tvrrne brucho, tak uvidim....

anduca
27. máj 2010

@evitkamalicka
ahoj!
do jednej tašky sa zmestia tieto veci: plienky, toalet.pap.,vložky,utierky a už iba málo vecí viem doložiť. ako sa ti zmestili všetky veci do jednej tašky? ak máš nejaký zoznam, čo tam treba brať, môžeš to sem šupnúť 🙂 ˇˇdakujeme 🙂

anduca
27. máj 2010

@kiculka
ja to tak viem, že si môžeš so sebou zobrať oblečenie pre bábätko. môžeš, ale nemusíš 🙂

evitkamalicka
27. máj 2010

mne sa tam zmestil aj zupan, aj veci pre mimi aj uteraky tusim 2 pre mna, plienky do tasky nedavam do beriem do ruky take sikovne male balenie 40ks ci kolko to tam je to staci...podla mna zalezi aj od velkosti tasky

ja uz mam inac tiez vsetky veci do porodky nachystane v maleho postielke, takze uz len supnut do tasky a hotovo

anduca
27. máj 2010

@xen21
no, to mohol byť zážitok 🙂
ja idem tiež budúci týždeň na poradňu, aj na ctg. aj mne tvrdne brucho dosť často, už asi mesiac.
koľko tašiek máš? 🙂

evitkamalicka
27. máj 2010

anduca a ty chodis do Galanty ku komu?

anduca
27. máj 2010

@evitkamalicka
tak ty si teda šikovná! dúfam, že aj mne sa podarí všetky veci zbaliť do jednej veľkej tašky, popr. ešte do jednej malej 🙂
už máš všetky veci? 😲 skúsená mamička 🙂

anduca
27. máj 2010

@evitkamalicka
ja chodím do šale k dr. Vaškovi.

xen21
27. máj 2010

anduca, ja mam dve tasky-take male.v jednej mam veci pre maleho a vdruhej re seba. ja som brala 20plienok a potom mi prinesu...

evitkamalicka
27. máj 2010

anduca on tusim robi jeden den v stredu sa mi zda aj v Galante a tam aj rodi

evitkamalicka
27. máj 2010

@anduca a ano uz mam vsetky veci

anduca
27. máj 2010

@evitkamalicka
hej, dobre to vieš 🙂
tak to vyzerá, že u neho budem rodiť.

anduca
27. máj 2010

@xen21
počula som aj takú verziu, že do jednej tašky veci iba na pôrod a do druhej tašky ostatné.

evitkamalicka
27. máj 2010

@anduca hej viem, lebo ja som rodila v stredu a bol pri mojom cisarskom aj on, ale tak to bolo davno

evitkamalicka
27. máj 2010

mne su dve tasky zbytocne, kedze budem rodit cisarskym tak na porod mi nic netreba

evitkamalicka
27. máj 2010

a viem to aj preto, lebo jeho zena pediatricka ku ktorej chodim s malym to ma vycapene v cakarni na nastenke 😅

anduca
27. máj 2010

@evitkamalicka
akú máš mienku o ňom?

aha, tak ty budeš mať opäť cisársky, to zvyknú robiť 2 týždne pred termínom, ak to dobre viem.

evitkamalicka
27. máj 2010

@anduca podla mna sa celkom da....ano cisarsky sa robi skor

strapco13
27. máj 2010

ja som mala taky kufor na kolieskach..stacilo

Výbavička do pôrodnice /NsP sv. Lukáša Galanta/

Občiansky preukaz + sobášny list + kartička poistenca!!!!!!

Nočnú košeľu a župan – NETREBA!!! ---ale mozte..je dobre mat ich koselu na porod..svoje si usetrit

Pre mamičku:
• vložky vatové- obyčajné / 4-5 balení/
• podprsenka pre dojčiace matky
• toaletné potreby / aj WC papier/
• papuče
• príbor + pohár
• teplomer
• jednorázové žiletky ----- ak sa oholite doma tak netreba, ale pre istotu
• malá klyzma / YAL / 2 ks- nie povinne!/

Pre bábätko:
• plienky bavlnené- 5 ks
• plienky PAMPERS- 1 balenie- novorodenecke
• ortopedické nohavičky- 1 ks
• košielka- 1 ks ---ja som nemala, nechybala
• kabátik- 1 ks
• dupačky- 1 ks
• čiapky / tenšia a hrubšia – 2 ks
• zavinovačka / perinka/ - 1 ks
• deka malá – 1 ks
• rýchlobežka / alebo digitálny teplomer/ - 1 ks
• hygienická výbavička / aj vatové tyčinky na čistenie uška/
• benzín- alkohol alebo Spiritus dilutus / na dezinfekciu pupočníka/

ja som sal podla tohto zoznamu + veci pre vlastnu potrebu, samozrejme lieky, ktore uzivate pravidelne

evitkamalicka
27. máj 2010

ja som napr. mala bavlnene plienky so sebou a vobec som ich nepouzila, kedze nam v nemocnici dali

strapco13
27. máj 2010

hej to je pravda..aj perinku som mala ich, a domov siel v autosedacke, bez perinky
rozmyslam, co som mala a bolo zbytocne?...nepamatam..davno bolo 😀
a pre partnera ak bude s Vami..prezuvky, jedlo napoje..tie aj pre seba ..po porode sa zide

majaja75
27. máj 2010

evitkamalicka..ahoj, chcem sa spýtať či aj pri cisarskom dávaju klystír?

inak ako pozerám zoznam vecí tak by ma plno ani nenapadlo doniesť( napr príbor, teplomer pre dieťa...

evitkamalicka
27. máj 2010

presne tak aj perinka bola zbytocna a v podstate aj oblecko kedze oni davaju, ale ja som nejake mala

maja ano aj pri cisarskom davaju klystir, aspon teda ja som mala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre