Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

annus
2. mar 2012

@katrenka111 No tak Ty zajtra máš termín? No to by som už bola v strese 🙂
Ja budem mať cisarek kvôli tomu, že keď som dcérku rodila nastali komplikácie. Mňa museli operovať, dcérke zlomili klúčovú kosť, lebo sa zasekla. Keď som išla na kontrolu po 6. týždňoch, hneď doki vravel, že keď budeme mať druhé babo, tak jedine cisárskym, on to nechce ešte raz riskovať.
Tak Ti držím palce a daj sem vedieť, keby náhodou niečo 😀 😉

zolli
3. mar 2012

Ahojte baby potrebujem pomoc. Som po cisaraku som este v sestonedeli no vlastne uz koncim dostala som menstruaciu a dost krvacam a poriadne sa cistim je to normalne? Ktora ma s tym skusenosti?

katrenka111
3. mar 2012

@annus No jo, ja stale nic, malemu je v brusku akosi dobre...
Fuha no tak to potom treba ten cisarsky, ja sa bojím aby aj mne nakoniec nemuseli robiť, ale aby to slo vse prirodzene.... ktovie, možnože sa aj stretneme v nemocke..... 😅

majula111
3. mar 2012

@annus ozaj este ma napadlo,ze si vezmi podlozky pod pacienta,resp.na kojenie,pod seba,ja som mala 5 kusou a bolo to akurat,aby si mala pod sebou cisto na vizite.a aj jednorazove nohavicky som mala 2balenia po 5 ks.a ak budes potrebovat odsavacku tak aj tu,lebo maju asi 5 kusou a ked som si ju pytala,povedali,ze su pozicane vsetky

katrenka111
4. mar 2012

@majula111 cože a to už budeme potrebovat??? ved odsat sa da aj rucne hadam nie.... a ked bude vela mlieka tak potom kupim.... a to si mam brat aj nejake flasky alebo ako???
A dudlik tiež sa može???

majula111
4. mar 2012

@katrenka111 ked sa na treti den naleju prsia je lepsie odsat aspom trosku,aby sa nezapalily.ja som si iba tam raz odsala,doma uz vobec,da sa aj rucne,len to dost boli,ale zasa s prvym som si len rucne odsavala,ale mala som mlieka aj pre 3 deti vtedy.a flasku netreba,to maju na novorodeneckom,to pozicaju ,a dudlik uplne bez problemou,mali mal tiez a nikto mi nic nepovedal,len sa sestricky smiali ze aky je veliky

sissika
4. mar 2012

baby, prajem bezproblémový pôrod ...

strapco13
5. mar 2012

@zolli osobnu skusenost neman..ake kamosky po cisarskom co nedojcili tak mali a dost dlhu a silnu, co dojcili nemali menzes
ale po sestonedeli aj tak musis k dr na kontrolu

siss_sz
5. mar 2012

@zolli teraz pisali v Mama a ja ze ak je to silne, ze to moze byt nejaky problem... v kazom pripade informuj gynekologa pre istotu...

zolli
5. mar 2012

@strapco13
@siss_sz dakujem baby dnes som uz bola u doktorky a ta mi povedala ze je to preto tak lebo este beriem fraxiparin ale cudovala sa ze ma na to moj gyn neupozornil.

konickarka
5. mar 2012

@annus držim ti palce nech vsetko dobre dopadne, potom daj vediet co a ako: 😉

sisinka8
6. mar 2012

ako sa zastavuje laktacia po porode ak nebudem kojit lebo beriem li 😒 eky?samo sa to zastavi ked nebudem prikladat?

strapco13
6. mar 2012

@sisinka8 su lieky pri ktorych dojcit mozes..ak nechces tu napis mi IP

strapco13
6. mar 2012

@zolli tak ano fraxiparine za to moze..nepisala si ze ho beries..tym ze riedi krv tak moze byt krvacanie silnejsie

buffinko
8. mar 2012

ahojte - trošku mimo tému, ale neviete niekto od kedy je otvorená detská pohotvosť? vďaka.

lelkeska
8. mar 2012

@buffinko tuším od 17h.

buffinko
8. mar 2012

@lelkeska, ďakujem

lusylienka
9. mar 2012

ahoj mozno sa to tu uz spominalo,ale chcela by som sa spytat ci ste brali nejake oblecenie pre babatko ked ste boli v porodnici? Dakujem 🙂

strapco13
9. mar 2012

@buffinko pohotovost je od pol 4..do vtedy je tam normalna pracovna doba, hned potonm pohotovost..ziadna pauza..no mozno dr zbehne na zachod 😉

strapco13
9. mar 2012

@lusylienka mozes si zobrat par kuskov, ale aj oni daju

buffinko
9. mar 2012

@strapco13, ďakujem, včera sme boli 🙂

kikass
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annus
9. mar 2012

Ahojte baby. Tak dnes sme navštívili lekára a už máme termín. Keď sa cez výkend nič nestane, tak v utorok ráno sa stretneme v nemocke a spraví ten cisárek. Povedal, že max. doobeda bude malý na svete 🙂)) Taaak moc sa teším, konečno ho budem vidieť a držať v náručí. Stresovať a báť budem až v nemocke, tak mám ešte 3 dni všetko vybaviť 🙂)) Držte nám palce 😉 Ide z Vás ešte niekto rodiť bud. t.???

majula111
9. mar 2012

@kikass ahoj,Janicek ma sluzby dost casto,ja som bola v nedelu a sluzil.a niesi s nim dohodnuta?v nemocnici ma ordinaciu vo stvrtok,popripade sa ho skus ist opytat,a moj nazor,je perfektny doktor

sjuzan77
9. mar 2012

@kikass neviem, kedy ma janicek sluzby v nemocnici, ale urcite nie v pondelok, utorok a stvrok poobede, vtedy ma ordinacne hodiny vo svojej ordinacii v seredi. a zdielam nazor @majula111 , ze je perfektny doktor, ja ho mam ako gynekologa, chodim k nemu na poradne a budem ho mat aj pri porode. proste lekar s velkym L 😉

majula111
9. mar 2012

@sjuzan77 drzim palceky nech to mas co najlahhsie,len jedno Ti poradim,musis ho pocuvat co ti radi,aj ked je to tazke pri porode,ale ked budes robit,co bude vraviet,mas to za chvilku za sebou.je fakt uzasny,tak ako si napisala,lekar s velkym L 🙂

sjuzan77
9. mar 2012

@majula111 dakujem, uz sa mi to fakt blizi, kazdy den pozeram na zbalenu tasku a nervozita narasta 😖 ale mienim ho posluchat na slovo, kazda jeho rada bude pre mna prikazom 😀

majula111
9. mar 2012

@sjuzan77 neboj zvladnes to 🙂 🙂 🙂 ja som na tu tasku pozerala od 7 mesiaca tehu,kedze som s 1 synom bola odvtedy v nemocnici,ale s tymto som isla okolo 6 poobede,len s tvrdnutim bruska,ziadne kontrakcie,ani bolesti a malinky sa narodil pred 2 v noci.

marhulka13
9. mar 2012

@sisinka8 mne este v porodnici nasadili parlodel a vyvazovali prsia na zastavu laktacie a mala som jest kysle 😔

annus
10. mar 2012

Baby pred pôrodom kedy Vám odišla hlienova zátka? Včera ma doki vyšetril (dosť to bolelo ☹ ) Povedal, že som na viac ako prst otvorená, a pôrod sa môže hocikedy začat. Potom sme ešte išli nakupovať, doma som upratovala, varila a hrala s dcérkou...no a večer som už cítila že ma pobolieva brucho, hlavne ma pichá pri krčku maternice. V noci som išla na wc a vtedy mi odišla tá krvavá hlienova zátka. Tak som hodinu sedela v posteli, ale žnič sa nestalo. Bojím sa strašne, ale možno by bolo lepšie, keby sa to začalo sama od seba, veď predsa malý vie, kedy je pripravený na svet...Na druhej strane je, že sme sa dohodli s dokim na ten utorok. Neviem, neviem...však stane sa ako sa má stať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre