Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

manika77
3. nov 2010

@strapco13 no ja som to mala zasite cele az po konecnik 😒 a oni normal ze sa mam postavit..a prejst ku posteli tak som sa postavila a presla ako mna to bolelo ale ja som si myslela ze to ma boliet 😀 sak predtym som nikdy nerodila tak som nevedela ze ako to vlastne ma boliet ☹ a inak aj on bol dost velky..teda kazdy ma dieta tak okolo troch kil..:-P..ja som mala bolesti uff asi take dva mesiace...ale to iba ked som stala to bolo take neprijemne kym som chodila tak bolo dobre..ale zase je pravda ze mne sa rany aj po operaciach zle hojili :-/

janqa13
3. nov 2010

@strapco13 ved ja srandujem 😉 nie,zatial neplanujem,za prve nie je s kyma za druhe,priznaam,este sa na to necitim a za tretie,mam este skolu pred sebou externe...nezvladla by som to,ale zas,nikdy nehovor nikdy,mozno uz zajtra niekoho stretnem a babo bude to prve co budem chciet 😀 tak potom nabehnem pre tehotensku knizku k dokymu a pojde sa na vec 🙂 Videla som ano par stran pozitiva ale aj negativa som si tu uz precitala,ze je rychly,odmerany....

janqa13
3. nov 2010

@manika77 teraz to citam,no,on bol naozaj velikanske babo 😅 a ono to nema boliet???

manika77
3. nov 2010

@janqa13 mam znamu co rodila unho..a nestazovala sa 😀

manika77
3. nov 2010

@janqa13 ono to asi ma boliet...mna to bolelo velmi ale ja som nevedela ze to az tak velmi nema boliet dufam ze chapes 😀 hej on bol veliky 🙂

janqa13
3. nov 2010

@manika77 tak to dufam,ze sa znama nestazovala 😒 jasne,chapem,bola si prvorodicka,nevedela si...oni si myslia,ze to vediet mas,ty si ymslis,ze ti to maju povedat 🙂 ach jaj...a zbytocne si sa trapila....

strapco13
3. nov 2010

@janqa13 moze to boliet a nemusi..ako u koho, ake dieta, ako sa natrhnes, ako ta nastrihnu, ako sa ti hoja rany...milion dovodov
@manika77 ja som preto si dala vybrat stehy az na 10 den...mne sa po 7 dnoch po vybrati rozpadlo zatial vsetko..teda co mi 2 x vybrali znamienko..ja potrebujem mat stehy 10 dni

manika77
3. nov 2010

@janqa13 ale ono to vies kazda sme ina mozno co by sa inym nepacilo tebe by nevadilo a naopak na kazdeho pocujes aj to aj to...a nahodou baran je velky sympos..ja som lezala v nemocke dost vela na zaciatku a veru sme ponom pokukavali stale 😀

timinka3
3. nov 2010

nikto? ☹

strapco13
3. nov 2010

@timinka3 co si potrebovala..nejak som prehliadla..sorry 😅

timinka3
3. nov 2010

na str. 119 som sa pytala.

janqa13
3. nov 2010

@manika77 no Richard,ano...on...je...velky sympos.....a prijemny clovek...
@strapco13 jasne,kazda sme ina,nezazijem,nebudem vediet 🙂

manika77
3. nov 2010

@strapco13 mne vravel po sestonedeli noo teda po troch mesiacoch ked som tam sla ze mozno mi vadi aj ten material s cim sa sije lebo ja mam jazvy skarede take zhrubnute 😖
@janqa13 ja mam kamosku ktora mala prve dieta okolo styroch kil a druhe do pat kil a vraj ju ani nemuseli sit :-P deti su uz skolaci a ona doteraz spomina ako si ju chodili na oddeleni obzerat ze to neni normalne 😀

manika77
3. nov 2010

@timinka3 ja som pocula ze teraz davaju uz aj blocky ak ho chces mat pri porode...

janqa13
3. nov 2010

@manika77 to vazne?No tak ale 5 kil to je uz silne kafco 😀

timinka3
3. nov 2010

@manika77 som myslela ci su maju ceny v cennikoch alebo ze nemaju nic a dava sa im bokom ....... 😔

a uz ked maju oficialne ci maju sumy cca rovnake, ake mate skusenosti, co ste uz rodili.....

strapco13
3. nov 2010

@timinka3 aha..tak ja som neplatila nic..lenze on je moj kamos..ale Havranek ma na dverach napisanu sumu, schvalenu poistovnou..cize oficialne zazmluvnenie úako to prebieha vsade, to nie je uplatok 😉 /...plati sa za to, ze ti je potom k dispozicii 24 hod nonstop, pride kedykolvek, mas jeho telefonne cislo a mozes mu kedykolvek crn..ale sumu Ti nepoviem, lebo neviem...ma to nezaujimalo..ale vacsina dr ma cca tu istu sumu alebo podobnu..tak sa skoc kuknut do Galaxie..ma to na dverach
pokial si nechces zazmluvnit lekara, prides a pri porode bude sluzbukonajuci lekar, ale vsetci su fajn 😉

manika77
3. nov 2010

@timinka3 tak ako pise strapco maju to na dverach vtedy to este nebolo boli este koruny 😀

timinka3
3. nov 2010

@strapco13 to som nevedela ako to chodi, no nechcela som to nazvat priamo uplatkom....ze ci vsetci maju takyto system

napr. sa mi zda,ale niesom si ista, nejaka baba pisala ze zacala chodit v posledny mesiac nejakemu dr. a on sa jej ujal aj k porodu a neplatila nic.

strapco13
3. nov 2010

@timinka3 moze sa stat, ze prides svojmu porodnikovi akurat do sluzby alebo tam je normalne cez den a vtedy samo neplatis 😉 ..ide o platenie za sluzby v case jeho volna
a ked ides k tym mladsim...oni este nemaju vlatne ambulancie..cize nemas s nimi ako spisat dohodu..lebo ich priamo poistovna neplati, tak ti sa automaticky ujimaju pacientov, ktori k nim chodili..pokial teda pacient suhlasi..ide aj o ziskavanie skusenosti a aj pacientiek do buducna

devu10
4. nov 2010

@timinka3 u mudr. havranka je to oficialna suma 200eur za pôrod, ale stojí to zato, je na telefone kedykolvek, más pri porode cloveka ktoremu veris, stara sa aj pocas pobytu v nemocnici o tvoj stav.............

marika1977
4. nov 2010

@chrenkovae moj zensky ma trosku dnes ukludnil...ze videl uz aj oooovela horsie placenty a deti boli zive a zdrave,ze ak nebudu nejake necakane komplikacie,tak asi po tyzdni ma pustia domov...janicek mi tiez povedal ze to v ziadnom pripade nechce zanedbat a ak sa stav nezhorsi prepusti ma ale slubit mi to nemoze....ale tesim sa ze ma porisdne odsleduju,neprezila by som ak by sa mi dieta zadusilo bo nedostalo s placenty kyslik... ☹ tak to by som zblbla

marika1977
4. nov 2010

ahoj baby...vidim ze tu riesite porodnikov...volaktora z vas napisala ze kazdemu sadne iny..no tak to je svata pravda...ja som tycl lekarov mala azaz...mam bohate skusenosti aj zle ☹ n ktore nerada aj spominam...pre mna bola super babisova 😀 a teraz janicek...to nemozem 1zle slovko,ved ktory porodnik vam povie....mamicka pytajte sa,co chcete este vediet,co vam este ukazem....alebo....ak nahodou nieco,zavolajte mi aj o polnoci...tak taketo slova som vzivote od ziadneho porodnika este nepocula.....

chrenkovae
4. nov 2010

@marika1977 neboj sa oni na teba daju pozor nemysli na nič zle nerobi to dobre ani tebe ani babenku všetko dobre dopadne treba na to myslet a určite ta pustia aj domou 🙂

marika1977
5. nov 2010

@chrenkovae ano,snazim sa...mna stresuje ta nemocka a to,ze vobec neviem ako dlho tam budem...mozno ze za tyzden tu budem uz do fooora vypisovat...vto dufam ale je to otazne 😖

chrenkovae
5. nov 2010

@marika1977 držim ešte raz palčeky všetko dobre dopadne 🙂

heli1984
5. nov 2010

@marika1977 nic sa neboj pojdeme kuknut potom vsak nas poznas, 😉 😎

marika1977
5. nov 2010

@chrenkovae dakujem...ja si uz prajem len to,aby nam to tam rychlo ubiehalo 🙂
@heli1984 ja viem,aj deti ma dojdu pozret aj rado...ja viem ze aj vy dojdete 😀

chrenkovae
5. nov 2010

@marika1977 ubehne ubehne určite

heli1984
6. nov 2010

od rana mi je zle co som vstala 😖 a este tolko prace mam ze ani neviem kde mi hlava stoji 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre