Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

svetluska4
2. okt 2009

ahoj kocky,
tak ja uz mam vsetko obehane, len vyckat casu kym to mozem vsetko odovzdat. Takze pridam zoznam co vsetko mam:
1: Matrika - rodny list - hned si spravte aspon 5 kopii, k tomu vam daju fromualr na Ziadost o pripsevok pri narodeni dietata (4,5 tis. SK) ten vyplneni potom odovzdat na Urade prace, soc, veci a rodiny (socialka)
Mozete to odovzdat spolu s papierom na tych 20tis.
2.Socialka - formular Ziadost o priplatok k prispevku pri narodeni dietata (20 tis. Sk) - po 28 dnoch dietata dat potvrdit gynekologovi a odovzdat na socialke
3. Socialka - formular Potvrdenie osetrujuceho lekara na ucely posudenia naroku na priplatok k prispevku - dat potvrdit detskemu lekarovia odovzdat spolu s formularom č. 2 na socialke
4. Socialka - formular - Ziadost o pridavok na dieta (je to sice iba okolo 500 - 600 sk mesacne ale aj to je nieco) to vyplnit a odovzdat na socialke - na toto mame narok od narodenia dietata
5. Zdravotna poistovna - vybavit karticku poistenca - sice hovoria ze 60 dni ide z poistenia matky ale ked chce lekar vypisat recept tak potrebuje zmluvu s poistovnou, takze cim skor tym lepsie, VŠZP je v Sali otrasna pobocka ale ja mam na nich fintu ,ktora zatial vzdy vysla
6. Socialna poistovna - ak mate druhy pilier tak treba zabehnut aj na socialnu poistovnu, budete potrebovat 2 kopie rodneho listu babatka a onivam daju vyplnit 3 formulare.
7. Poslat kopiu rodneho listu zamestnavatelovi
No to by hadam uzmalo byt vsetko, ked sa potrebujete poradit tak sa ozvite
😉

trinidat31
2. okt 2009

Ďakujem rose za odpoveď.A ešte by som mala otázočku koľko stojí tá nadštardantná izba v GA?

svetluska4
2. okt 2009

Takze, v nemocke dostanete darcekove balicky, papierovy kufrik klinik box a taku tasku s dalsimi reklamnymi vecami. Mne sa velmi paci knizocka od Mama a ja, su v nej dobre rady.
Mandula, ja osm tiez brala magne B, a hlaven kvoli krcom v nohachpocas tehotenstva, ale priznam sa ze som vela krat aj zabudla a posledny tyzden som ich nebrala. jednoducho ked som citila ze tie nozky strajkuju tak som si dala. Inak po porode by sa tiez mal brat kvoli tym krcom a tiez by ti mali predpisat zelezo na obnovu krvi.
Luskacik, ja som cca 2. tyzden po porode a brusko uz mam skoro ako predtym, ja lubim spat na brusku, a aj to odporucaju. Ina ked kojis daj si babtko na brusko to tiez pomaha a vela lez a pi vela tekutin. Prve dni som sedela na vankusi, lebo aj ja mam dost bolavy nastrih a nechcel sa hojit. Tak nosim sukne nechsa to trochu viac luftuje. Ja som sa pytala dokiho ze sa mi to nejak nevidi, a on mi povedal ze hojenie je individualne a ze to moze trvat aj 2 tyzdne. mne sa tie sviky nechceli velmi zrasta a mokvalo mi to. Dr. mi poradil nech si to oplachujem repikovym cajom aked sa da tak nech si rano popudrujema necham vetrat. jednoducho tam dolu naholo si lahnut zapraskovat a nechat troska uschnut. Mne to velmi pomohlo a uz sa mi to pekne hoji , uz viem aj pekne sediet 😉 . Inak praskujem si to septonex praskom na rany.
Inak babatko citi ze nie si vo svojej kozi tak aj preto je take nervne. Ja sa snazim byt v pohode a maly je zlate dieta , tuk tuk. Pospi si aj 4 hodky v kuse a v noci sa zobudi len 2 x. Zatial sme mali problem len raz, zastavili sa nam prdiky, ale to bolo preto ze maminka si dala smotanovu omacku. No aspon vieme ze ot nemozeme 😀

svetluska4
2. okt 2009

trinidad, nadstandatna izba v GA stoji 500 Sk na noc, teda 16,59 Eur, objednat dopredu sa neda, jednoducho je bud volna alebo nie

mandula
2. okt 2009

no teda, svetluska, ty si ale sikovna 🙂 vytlacila som si tvoj postup a pojdem v tvojich slapajach 😀
sa tesim na tie darcekove balicky - hlavne na tu knizku, juj nech uz som tam 😉
inak prave ma tak prehnalo 2x, ze som sa bala ze rovno budem rodit 😀 😀 😀 ja uz mam vazne vselijake stavy. Hlavne tie neskutocne tlaky, ale stale to nie je na porod. Brusko mi teraz dost tvrdne - chudatko male, uz mu tam je asi tiez velmi tesno. Uplne sa mi prieci. stale sa mi vysuva do praveho boku, ale tak, ze idem umriet od bolesti.
Aaaale, dobra sprava, uz ma pobolievaju aj krize.

Inak, Svetluska, Luskacik, Rose - kedy mam chytat paniku? Je to velka bolest? Alebo co mam vlastne citit? Pytam sa len preto, ze mne tieto 2 dni tvrdne brucho non stop - teda mam ho akoby stale tvrde - takze vobec neviem, kedy budem vediet ze uz je to tu, ked kazdy hovori, to ti tak stvrdne brusko a bude ta boliet v krizoch. Ako to vlastne citit?

svetluska4
2. okt 2009

Mandula, takze ja som si merala intervaly medzi tymi bolavymi krizami. Ono cely den boli len take nepravidelne s rozpetim niekedy aj dve hodky. Ale na vecer uz zacinali byt take narazove a pravidelne. Nepomohla nai spracha ani zmena polohy a ani rozchodit sa to nedalo, jednoducho ako bolesti prisli tak museli odist. Ked to bolo okolo 15 minut tak sme isli do nemocky. No a dalej uz vies co bolo 😉

trinidat31
2. okt 2009

Ďakujem za info svetluška.

k.b.beatka
2. okt 2009

Ahoj trinidat aj ja mám prvý termín 2.11. alebo potom až 15.11, ale si myslím že sa narodí ešte pred sviatkami aj môj Vikinko sa narodil skoršie nechcelo sa mu čakať v brušku.

rose86
2. okt 2009

mandula to je u kazdej ine. a neboj prezilo to uz vela zien , prezijes to aj ty. a mimochodom hnacka a bolest v krizoch tiez moze byt predzvest. 😀

manika77
2. okt 2009

mandula ja uz ti to tak prajem 😎 nech mas ten nadherny vonavy balicek uz pri sebe 😉

binas
2. okt 2009

ahoj k.b.beatka ja mam tiez termin na 14.novembra ,mozno sa tam stretneme 🙂 ale mozno pojdeme skor uz mi drobec dokopal prave rebro , je mu tam asi tesno chcela som z lekarne fastum gel ze si to natrem ale ze mi to neodporucaju 😝

luskacik
2. okt 2009

svetluska, si poklad. Všetko si mi super vysvetlila. Veľmi rada som spávala na brušku, celé tehotenstvo som preto nevedela kvôli brušku spávať, ale teraz zase kvôli prsiam nemôžem (dosť ma bolia). Mala som ich strašne naliate v pôrodnici a malá sa nevedela dobre prisať, tak mi ich strašne zničila. Teraz si ich hojím, odsávam mliečko, a používam aj klobúčiky... a až do dnes som si nevedela nájsť dobrú polohu na dojčenie, tak aj kríže dosť trpeli. Sedávam na nafukovacom kolese, lebo to je strašná bolesť dole. Stále musím mať aj vložky, lebo ešte krvácam, ty nie?? Takže nemám kedy vetrať ☹ A ty si kedy išla prvý krát gynekológovi? Ja sa tam chystám až po tých 6 týždňoch. A ako zistím ,či malá prdká?? V pôrodnici som ju mala stále pri sebe, tak som to vždy počula, ale teraz leží v postielke, takže netuším či prdká. A máme problémy aj s grganím po papaní. Môžem ju natrásať a nosiť na rukách aj hodinu a nič, potom sa bojím aby sa v postieľke nepogrckala ☹ Budí sa na kojenie každé 3 hodiny, takže ja si nemám kedy oddýchnuť, lebo hneď ako dopapá, čakám kým grcne a potom si odsávam mliečko atď... A nemôžem papať takmer všetko, aj keď kojím??? A ešte jedna otázočka, kedy si išla s bábätkom prvý krát von? My máme dnes týždeň, to sa mi zdá ešte skoro, nie???
Vopred ďakujem za odpoveď.

svetluska4
2. okt 2009

Ahojky luskacik. No ja mam tiez problems prsiami, maly ten ked sa prisaje tak si uz myslim ze ma zuby a hryzie. Skusala som rukami nejak odstriekat ale ide mi to len ztazka,le tak kvap kvap. ale maly zasa ked saje tak vyprazdni poriadne a kolko krat mam tak preplnene prsne vlozky az mam mokru podprdu. Tak som si dnes kupila pumpicku, taku normal za 12 eur, a hups hned na prvy krat to bolo 30 ml. Sa teskam, lebo nasa pani dr. nam predpisala vitaminove kvpaky co musim davat do mliecka a teraz uz sa nenusim trapit ci nieco vymackam alebo nie. No a ako spim? noked prsia velmi bolia tak si dam pod ne vankusik a je to lepsie. Mna zatial bolia len bradavky lebo mi ich maly rozcucava, tak si ich hojim mastickami. No, ja som s maly este vonku na prechadzke nebola, chystam sa tuto nedelu to bude mat maly 2 tyzdne, dufam ze nebude moc zima. Ale bola som s nim uz u detskej dr. a dneska som si odbehla do tesca na rychlo nakup a musela som ho zobrat so sebou bo nebol nikto na strazenie. ale osmho poriadne zababusila,ale bol dobrucky cely cas spinkal. Strasne sa lubi vozit v aute.
Ako viem ci prdka? no sem tam pocujem, semtam na nom vidim ako tlaci a potom pocujem, a velakrat na plienke je vidiet ze neni pokakany ale ma tam taky maly fliacik, tak viem ze prdkal. S grgnutim sme tiez mali problem. Nechcel si hned odrgnut a ptom grckal. Tak som skusala, u nas funguje to ze ho chvilku necham na chrbatiku, tak minutku a potom sup na plece alebo si ho podrzim bruskom dole a pomasirujem chrbatik. Tak si vie grgnut ako stary ozran 😀 .
No ja som sa vetrala tak ze som si pekne na postel alebo na gauc rozprestrela taku tu jednorazovu podlozku co sa dava pod babtko pri prebalovani tak somsa nemusela trapit ci nieco pospinim alebo nie. Inak ja sa sprskujem dole vzdy po vecku, ci uz po malej alebo velkej. A vzdy na vecer,ked malinky spinka, si oplachujem ranu repikovym cajikom a potom pekne lahnem zapraskujem a vetram. cca tak 10 -15 minut. Teraz uz mam pekne zhojene, uz len troska mokva tamkde su stehy, ale to je nic oproti tomu co bolo. Ja som mala smolu lebo ked sme boli v nemocke tak mali odstavku teplej vody ,tak hygiena ala tutti.
Jaaj ale som sa rozpisala, no hadam som zodpovedala vsetko 🙂 keby esteneico kludne sa spytaj

mandula
2. okt 2009

manika - dakujem, ved ja uz sa neviem ani dockat, jaj keby to uz bolo tento vikend 😉

svetluska, luskacik - vy ste take zlatucke - citat vase skusenosti je radost. Ale uz aj zacinam mat obavy, tolko problemov, to sa ani nezda. inak mna bradavky bolia uz teraz a to poriadne, neviem si predstavit co bude potom, ked budem kojit 😒
a svetluska, v nedelu ma byt kraaaasne, tak to urcite vyuzi a predved sa v plnej krase 😉
luskacik - moja, nemas to lahke, ale neboj to vsetko prejde, myslim tie bolesti a potom uz bude zase fajn. Zelam Ti aby to bolo rychlo a ty si si uz len uzivala malinku 🙂

manika77
2. okt 2009

Luskacik ja som kojila len cez klobuciky inak sa nedalo maly sa vobec nevedel prisat a viem ake to je stale to vyvarat 😒 tak ti prajem nech ta bolest rychlo prejde 😉

luskacik
2. okt 2009

svetluska, tie jednorazové podložky mám aj ja a mala som ich aj v nemocke, tak ich teda skúsim používať aj doma. A tiež sa dole umývam po každom vecku, aspoň chvíľu je to dobrý pocit. Teraz som bola v sprche, konečne sa cítim ako človek, celá som sa nakrémovala a cítim sa super uvoľnene 🙂 aj mliečko tieklo ako bláznivé, z obidvoch prsníkov naraz - no paráda. Podarilo sa mi odsať 60 ml 🙂 skvelý pocit. Len neviem aká je asi ideálna dávka pre bábo (či to stačí), ale asi ju zase aj priložím, nech vycucia všetko čo tam je. Baby, a ako je to s tým mliečkom? Dávam ho do chladničky (max. na 24 hod.), a pred papaním ho zohrievam vo vodnom kúpeli a potom skúsim na ruke, akú má teplotu a ide sa na to (malá to stiahne do pár sekúnd).
A to grgnutie idem vyskúšať tiež, dúfam, že to bude aj u nás fungovať.
Svetluska, to je neuveriteľné, ako to všetko vieš a pritom máš bábo o 5 dní staršie. Asi si viac študovala čo bude po pôrode, však?? Ja som sa najviac zaoberala tehotenstvom a teraz som blbá mamina.
manika, ako často si si vyvárala klobúčiky? Ja stíham len raz za deň a potom ich len opláchnem vo vode.
No flaštičky a odsávačku sterilizujem vkuse 😢
mandula, radšej buď pripravená na všetko (čo píšeme) 😅 Ja som doteraz žila v nejakej bubline, že ja určite nebudem mať problémy s kojením, stačí veľmi chcieť, a budem sa snažiť byť stále v pohodičke, aby malá nebola nervózna zo mňa.... hahaha a je to tu.. všetko naopak plus kopa iných problémov.
Ale ja sa tak ľahko nevzdám !!!

manika77
2. okt 2009

luskacik tak v prvom rade niesi ziadna blba mamina 😠 si proste len neskusena..tak ako kazda pri prvom babatku .o par mesiacov budes inak rozmyslat uvidis 😉 aj ja som vsetko tazko znasala..aj to ze marko sa nevedel prisat..ale potom sa nevedel ani na flasku tak viem ze bol taky ze to nebola moja vina 😉 a ja som vyvarala tiez iba raz a to vecer a medzi tym som ich len umyvala vo vode 😉
a ine je citat ako raz zazit kazde babo je ine a mohla by si mat nastudovane cokolvek no prave na tvoju Natalku by to nemuselo sediet..tak sa drz 🙂

lenoc
2. okt 2009

Luskacik, zeby som vychytila posledneho anjelika a potom uz len certici zostali? 😉 ale nie, aj nas krpec nas dokaze potrapit obcs, ale celkovo je to dobre babatko. Zatial. Ved sme tak dlho nan cakali, tak saa teraz nemozem stazovat.

Mandul, ja som brala magnezko do 36tt, vtedy mi kazal doky vysadit. Neviem, ci to ma az taky vplyv na rozbehnutie porodu, skor islo vtedy o to, ze po 36tt uz nejako netreba maternicu "ukludnovat".
Neboj, e nestihnes vsetko vybavit, my sme pobehali vsetko za tri hodinky a to vratane cesty od nas do GA, potom do Sale a este aj Tesco sme stihli. Mozno sme mali stastie, ale nikde sme necakali dlho.

Svetlus, musim suhlasit, obe tie knizky z nemocnice su super, je tam kopa uzitocnych rad.

Ja som krpca dala spat na balkon na asi 15 minut, ked mal asi tyzden a pol, a ked mal takmer 2 tyzdne ) minulu sobotu), bola som prvykrat kocikova. Chcela som ist v nedelu, ale nejako som nevydrzala. 😵
S grganim je to aj nas divoke - niekedy grgne hned a niekedy ani za pana. No a napr. sa mi stalo, ze si grgol a aj tak potom neskor este grckal trosku mliecka alebo naopak - negrgol a napriek tomu negrckal.

Luskaik, myslim, ze v jednej z tych dvoch knziek z nemocky je rozpisane, kolko by malo babo v akom veku spapat na jednu davku. Tych odsatych 60 je podla mna tak akurat. 😉

Vcera som skusala spat na bruchu, ale prsia ma pri tom riadne tlacili, tak som si lahla zas pekne krasne nabok.

No nic, uz mi tu oci klipkaju, idem sa este osprchovat a zalahnut. Uz sa tesim na moj zivy budicek. 😉

lenoc
2. okt 2009

Baby, ja som toho stihla nastudovat o kojeni atd. dost a prd mi to bolo platne, teda, volaco to urcite pomohlo, ale realita bola o nieco ina. Najma ako vsade citate, ze treba babo casto prikladat, aby sa rozbehla tvorba mliecka a ja som mala asi mozog zatemneny v nemocnici, lebo ked maleho bol otreba budit na kojenie, bolo mi ho luto budit, enchala som ho spat aj 4 hodiny, ze sak si sam vypyta, ked bude hladny.... A potom som doma preplakala cely vecer, ked maly vsetko odo mna vycecal a furt bol hladny....tak dostal nutrilon, aj na dalsie dva dni som ho musela po 3x dokrmit, no medzitym sa zacal aj castejsie budit = castejsie aj papal a mliecko sa krasne rozbehlo a dokrmovat uz momentalne emusime (namiesto toho mam v kuchyni otvoreny Nutrilon za 17 eur, ktory treba do mesiaca spotrebovat. 😠 No asi ho dam kamoske, co maleho krmi umelym.

luskacik
2. okt 2009

baby, ja som tiež pozerala, že super veci (hlavne knižky) boli v tých balíčkoch, ale veď zatiaľ som ich nemala čas ani prelistovať. Tak možno teraz cez víkend.
Ozaj a dávate deťom aj dudlíky??? Ja by som ju to veľmi nechcela učiť, ale mám kúpených asi 6 🙂
A spinkať ich dávate v perinke, alebo len tak na voľno... čo je lepšie. V perinke jej je aspoň teplúčko, alebo na voľno je to určite pohodlnejšie, nie? A čajíky dávate? Ja som niekde čítala, že mliečko úplne stačí, ale zase sú aj nejaké čaje čo sú pre bábätká od 1 týždňa.

manika77
3. okt 2009

luskacik ked je zima tak staci tvoje mliecko ine je to v lete ked je horuco 😉 dudlik my sme pouzivali lebo uz v porodnici mu ho ajtak dali tak on bol odtial zvyknuty...a v perinke sa vravi ze je babatku lepsie lebo babatka maju radi ked su tak natesno alebo ako by som to povedala 😎 noo ale aj to nie na kazde plati lebo marko strasne plakal ked som ho dala do zavinovacky on to proste nemal rad tak som ho tam ani nedavala...ale dakde tu na koniku som citala ze dokonca aj polrocne deticky davaju do zavinovaciek tak neviem 😒

svetluska4
3. okt 2009

Ahoj babulky,
tak mi sa cez den balime do perinky ale do klasickej, nie zavinovcky. Zavinovacku mi stale rozkope a v perinke ho pekne zasnurujem a on tak spokojne spinka. Nasa pani dr. nam nakazala balit nasiroko a ze po mesiaci ked pojdeme ortopedovi tak on povie ci este treba alebo je to OK. Tak mu to tou perinkou este postim .Viem v nemocke vraveli ze nemame balit na siroko, ale mam kamosku co ma babo o 3 mesiace starsie a malu musi teraz balit nasiroko este stale. takze radsej budem balit na siroko ako keby som si potom vycitala ze som nieco po...
Luskacik, vobec nie si blba mamina, jednoducho vsetko sa treba naucit a hlavne nestresovat, treba byt v pohode a uvidis ze to pojde samo. O tyzden uz buds rozmyslat inak 😉 Aj ten cloviecik sa musi naucit co a ako. Inak si super mamina lebo sa snazis a uvidis o chvilu sa to napravi.
Ja Samka davam spinkat do spacieho vaku, kupila som v Ikei taky za cca 10 eur, sice mu je troska dlhy, ale ma miesto na to aby mohol kopkat a natahovat sa, a hlavne nie je mu zima, na noc mu nedavam ani tie ortopedicke gatky ,nech sa vie pekne natahovat.
My cumlikujeme od zaciatku. Ja som sa pytala laktacnej sestry ci mozeme, a ona povedala ze to je len dobre. Lebo ze sa tym uci cuckat a potom nie je taky nervyn na prsu a ze tym dudkanim sa mu napomaha aj travit. My sme kupili avent cumliky pre najmensich je taky plochy a velmi ho lubi cuckat. Ja som sa vela pytala na novorodenckom a sestricky miporadili vela veci, su velmi zlate. Takze nie som az taka super, jednoducho sa pytam a hladam co a ako, ako ty 😉

luskacik
3. okt 2009

Ahojte baby, Vám už prišli peniažky (myslím materská)? Ja som na materskej od polovice augusta a ešte mi nič neprišlo. Včera zobral manžel do sociálnej poisťovne rodný list, ale zabudla som mu povedať nech sa na to spýta. Myslela som, že v septembri mi už pošlú augustovú materskú. Alebo to príde teraz všetko naraz po narodení bábätka??

svetluska4
3. okt 2009

Luskacik, ja som tiez nam aterskej od polovice augusta a prve peniazkymi uz dosli cca v polovici septembra.
Mne doslo aj rozhodnutie zo socialky ze v akej vyske mi priznavaju matersku. Ono zalezi aj od zamestnavatela ci ta vcas prihlasil. Lebo soc. poistovnapotrebuje papier od zamestnavatela aby to vedeli vyratat.

rose86
3. okt 2009

ja malicku tiez balim do tej klasickej perinky. ked ju tam nedam tak ani spinkat nechce 😀 maly bol v perinke len chvilocku. sned asi 2 tyzdne. on tam zasa nechcel byt., vzdy sa nervozil ked som ho dala do perinky 😀 on ani dudlik nechcel ani za svet a malinka dudle uz od porodnice. takze je to asi tak ze kazde dieta je ine. a inac je to pravda ze tie dudliky ukludnuju. maly bol furt nervny a kazdu hodinku chcel byt prisaty. zato malicka je kludna a papa kazde 3 hodinky. sice je na sunare tak mozno aj preto. baby kolko umeleho mlieka by malo vypit mesacne babo?? na krabicy je tusim ze 120ml ale moja vypije maximalne 90 a to som rada. niekedy stiahne len 60 ml. ale rastie a pripera teda statocne. 😀 uz sa zacina dost zaoblovat 😀

mandula
3. okt 2009

ahojte dievcata, tak ja som este stale 2v1 🙂 dnes som dokonca upratala cely byt a ani tak som tomu nepomohla. Ja sa snad dockam este aj tej pondelkovej poradne a to uz mam v pondelok termin. Nic, ziadne naznaky. Dnes je maly uplne kludne, sem tam kopka ale nechce sa mu na svet teda vobec ☹
ale aspon zbieram cenne rady od vas, ste zlate, ze to tu tak opisujete, clovek sa pri vas vela nauci 😉

jarabica
3. okt 2009

ahojte, neprispievam do diskusie, ale rada vas citam... mandula, myslela som, ze si uz v nemocke... ale aspon si stihnes v pondelok vybavit ten yal... prajem prijemny porod, mozno maly caka presne na termin 😉 a vraj ma byt koncom oktobra velmi vela porodov v ga, tak nech to uz mas za sebou 🙂

mariqruz
3. okt 2009

Ahojte dievcata ani ja neprispievam do diskusie ale rada vas citam.Ja mam termin 19.novembra ale bude to skor podla pohybov babetka.Ktora ma termin vtedy kedy ja?

mandula
3. okt 2009

jarabica, ahoj a vitaj. Ty mas teda naozaj prehlad 😀 ano, mas pravdu, aspon si kupim ten yal - ale poviem Ti pravdu, radsej by som ho nestihla a uz mala maleho na rukach 😉
dakujem a drzim ti tiez palce, nech z tych vela porodov prave tvoj je ten rychly a lahky 😉

sylvyka
4. okt 2009

mariqruz ja mam 12.11. to je dost blizko seba 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre