Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

mariqruz
4. okt 2009

Ahoj sylvyka no to je dost blizko seba.mozno sa stretneme v porodnici.u koho budes rodit ?mas uz vsetko zbalene ?ja uz mam vsetko pobalene uz od 30tt.

sylvyka
4. okt 2009

mariqruz jasne ze som zbalena 😀 , iba pampersky nam chybaju ale to sa da aj cestou do nemocky kupit 😀 , uvidime ci sa stretneme poradnu mam o 3 tyzdne tak som zvedava ako narastla malinka a kedy bude mozna sekcia doky vravel ze aby mala aspon 3 kila 😉 , tak sa ozvem ze kedy mam termin .

mariqruz
4. okt 2009

sylvyka a u koho budes rodit?ja by som chcela Dr.Babisovu ale uvidime.Aj ja idem do poradne az za 3 tyzdne tak uvidim chcela by som ist aj na ultrazvuk lebo mam tehotensku cukrovku ci mala nie je velmi velka a tak budem potom kludnejsia.Citam ze aj vy budete mat dievcatko to je tvoje prve tehotenstvo?

trinidat31
4. okt 2009

Ahoj k.b.beatka pozerám že tiež máš už doma 3 ročné dieťa a teraz čakáš druhé.Moja malá bude mať v decembri tiež tri roky.A priznám sa že sa trocha obávam toho ako to bude ked prídem z pôrodnice domou.Mne zatial ostáva termín tak uvidíme kedy to bude.Lenka sa narodila v37 týždni tiež sa jej nechcelo byť v bruchu.

rose86
5. okt 2009

trinidat no ja mam da apol rocneho a mesacnu a aj napriek mojim obavam to maly zobral velmi dobre. malicku lubi, stale ju hladka a bozkava, samozrejme trosinku ziarli a hlavne ked ju tatino zobere na ruky, on si to v tej malej makovicke tak rozdelil ze patka je maminina a on je tatinov 😀

jarabica
5. okt 2009

ahojte... ja sa tiez obavam surodeneckej lasky ci znasanlivosti, ked sa vratim z porodnice, tak nas doma bude cakat trojrocna sestricka... myslim, ze teoreticky je pripravena dobre, ale co ukaze realita netusim... rose, a bol vas syncek pozret aj v porodke, ako reagoval? a ako spavate doma, maly ma uz svoju izbicku? lebo nasa princezna spava stale s nami a netusim kam dame babatko 😀

jarabica
5. okt 2009

mandula, dnes mas termin, myslime na teba 🙂

svetluska4
5. okt 2009

Ahoj kocky,
no hadm uz Mandulka ma aj babatko, sak sa nam ozvala naposledy v sobotu. Dufam ze to tak je, velmi jej prajem ten uzlicek stastia 😉 . Drzim palceky nech to tak je.

k.b.beatka
5. okt 2009

Caute kočky. Prepáčte že som neodpísala ale som mala samé návštevi každý ma chce ešte vydieť celú gulatučkú. Ja sa moc ani nebojím toho že sa vrátime dvaja ale skôr z toho že sa budem musieť budiť v noci, pri prvom som mohla spať kludne nakrmila som ho o ôsmej večer a zobudil sa až ráno o siedmej a žiadne večerné budíčky TO BOLO SUPER, tak dúfam že toto malé bude tiež také poslušné. Ja tento týždeň v piatok idem do poradne ale ešte do horných salíb a potom už možno budem chodiť do nemocnice uvidíme.

rose86
5. okt 2009

jarabica nebol v porodnicy, nechcela som lebo bol u babky a aj tak trocha za mnou smutil a bala som sa ze keby dosiel za mnou do porodnice, videl by babo a potom musel odist ze by si myslel ze uz mam druhe babo a uz ho nechcem 😀 no so spavanim je to u nas vesele. maly tiez spava snami v postely a mala ma postielku vedla nas ale stale sa maly budil tak som sa s malou zatial prestahovala do obyvacky na gauc a on spi s tatinom 😀 tak dufam ze mala coskoro zacne lepsie spavat v noci lebo uz mi chyba postel 😀

rose86
5. okt 2009

beatka aj ja chodim do saliby 😀 tak mozno sa aj pozname z poradne 😀

k.b.beatka
5. okt 2009

Si mi nejaká známa možno sme sa aj vydeli.

trinidat31
5. okt 2009

Ahojte.No moja to moc ani nevníma že bude mať sestričku ale bude to iné ked prídeme domou z pôrodnice.A toho sa trocha obávam lebo je dosť tvrdohlavá tak uvidím ako to bude prebiehať.Lenka spinká už pár týždnov sama vo svojej izbyčke donedávna spala v postielke.Teraz vo štvrtok idem do GA na prvé vyšetrenie tak som zvedavá.Ako sa cítite vy ešte baculky? Mne sa to pomaličky blíži,termín mám 2.11. ale už som na rozpadnutie.

mandula
5. okt 2009

ahojte babulky- tak toto mi vazne neuverite. Bola som prave u doktora a NIC. Vraj ak dovtedy neporodim, mam prist znova v piatok 9.10 a uvidime co sa da robit. Vraj najneskor 14.10 malickeho privedie na svet. Baby, pomoooooooc, ved ja naozaj neporodim strasne dufam, ze si to maly rozmysli a pojde do piatka sam. Ma sa asi velmi dobre, ten krpec jeden vsetko je pripravene, je uplne dole, hlavicku uz dobre ze nevytlaci ale ja som uplne zatvorena. Kardiograf aj prietoky super. Baby ma sa toto vobec sancu same zmenit? Ved ja uz chcem rodit. Poradte nejake triky ako to urychlim, len nie sex - ved viete, ze to je u mna bez sance ☹

manika77
5. okt 2009

mandula tak to je dobry lenoch ten tvoj synacik 😅
noo mam pocit ze on vyjde jedine ked ho vyvolaju...inak aj markovi dopomahali na svet...tiez sa nejak nechystal 😒
skus poumyvat tie okna 😉 alebo si skus napustit vanu teplu 😉 myslim na teba 😎

rose86
5. okt 2009

mandula ten sex aj tak nepomaha 😀

jarabica
5. okt 2009

trinidat, ja mam termin 27.10, takze sa mozno aj stretneme v nemocke... este aj kocky mame skoro rovnako stare... 🙂 to je super, ze mala spava uz pekne sama... ja som mala tiez take pokusy este zo zaciatku tehu, aj celkom pekne spolupracovala... lenze potom mi zacalo byvat hrozne zle a chodili sme spavat niekolko mesiacov spolu... takze teraz sa s nou pohnut vobec neda... 😖 ale neriesim to zatial, uvidim co prienesie realita... mozno potom sama uzna, ze maly vela place a ide radsej do svojej izby... 😝 alebo mozno nebude plakat a vyspime sa vsetci spolu... 🙂

mandula, ver, ze maly na svet pride 😉 ono sa to fakt moze zvrtnut hoc-kedy... skus si vecer napustit teplu vanu, daj si nejaky ten pohar cerveneho vinka... predtym si daj nejaku riadnu vychadzku 🙂

kamoska rodila nedavno, vraj vecer vypila nejake dva pohare cerv. vina, a do rana porodila 😀

svetluska4
5. okt 2009

Jaaj, mandula, a ja som sa uz nadejala ze uz ste dvaja. neboj ono to pride, ozaj a neurobil ti doki hamiltonov hmat ked si tam dnes bola? Lebo ja ked som bola na poslednej teh. poradni tak sa mi aj zdalo ze nieco take urobil a do dvoch dni bol maly vonku. To je taky hmat , robi sa pri normalnom vysetreni tam dole, je to len trocha neprijemne ale rychle. Zvykne sa to robit aby sa rozbehol porod.

mandula
5. okt 2009

noo, dievcata, tak dnes si dam tu vanu. cervene vinko asi nie, to ja alkohol vazne nemusim. prechadzku uz mam prave za sebou 😀

svetluska - neviem, ale nezda sa mi, ze by mi nieco take robil, asi skor nie ako ano. ale neboj sa, maly sa do piatku vypyta - ja ho presvedcim 😀

jarabica - a aspon som stihla kupit ten yal 😀

rose - este ze tak, ale poviem Ti taky dobry sex, hmmm 😀 😀 😀 no aj na to si budem musiet pockat a asi ovela dlhsie ako na maleho, lebo na to ja potrebujem lasku a ta je v nedohladne 😀 😀 😀

rose86
5. okt 2009

mandula neviem lebo ja som mala v tehotenstve skor odpor k sexu 😀

luskacik
5. okt 2009

Ahojte baby,
mandula, takže stále nič?? Tiež som si myslela, že už si v pôrodnici ☹
Tak sa drž. Už je to len otázka pár dní.
Baby, a viete mi poradiť... Malinkej sa dnes spravili také červené bodky na hrudníku a od včera ich má aj pod krkom.... Sú to asi tie potničky. Mala som ju na slniečku a asi jej uškodilo... (aspoň myslím, že to je z toho, či nie??) Mám ich teraz nejako natierať?? Alebo to zmizne samé??

mandula
5. okt 2009

luskacik, ja som akurat minuly tyzden sledovala damsky magazin na stv1 a tam hovorila jedna detska lekarka o tychto cervenych bodkach, ale hovorila, ze to sa babätkam zvykne robit a ze vraj tak ako pridu tak aj odidu, vraj to nic nie je, tak teda neviem.

rose86
5. okt 2009

luskacik. to budu potnicky, nenaobliekala si ju moc?? ked ju davas na slniecko za okno tak nech je len v plienke. ono by to malo pomalicky zmiznut ked ju okupes. nenatieraj to nicim.

svetluska4
5. okt 2009

ahojky, no nam sa tiez spravili tie cervene bodky a dnes ked sme boli naporadni tak som to vravela doktorke. A su to potnicky. nam sa dve botky aj troska zvacsili a mali vsebe troska hnisu. Dr. nam povedala ze to mame potriet benzin alkohol ze sa to vysusi, ale bo ze mozem pouzit aj sudo krem. Tak som potrela tym sudokremom, a uz to pomaly mizne. take malicke uz nie je vidiet a tie vacsie sa zmensili. Esteze nam dali v nemocke tie vzorky a bol tam aj ten sudokrem 😀

luskacik
6. okt 2009

ďakujem, ďakujem 🙂 Fakt sa to už stráca 🙂 Chvalabohu, strašne som sa zľakla. Lebo mne sa to tiež spravilo okolo bradavky... ale už to mizne aj odtiaľ.
Práveže ja malú opaľujem len v plienke, ale asi sa na tom slniečku prehriala, možno bolo moc silné včera.
Dnes som ju na slnko radšej vôbec nedala, ale ešte je žltučká, tak budeme musieť pokračovať ...
Vašim deťom ako rýchlo zmizla žltačka??
Mandula, supééér, len sa uč, zíde sa ti to. Vidíš, aj to prenášanie je na niečo užitočné.. Budeš nadupaná infoškami a nič ťa potom nezaskočí 🙂

kathy7337
6. okt 2009

Ahojte kocky. Precitala som si tuto temu a som vdaka vasim radam aj ja o nieco mudrejsia. Dakujem hlavne tym skusenejsim,ze sa s nami delite o rady. Ja mam termin 9.12.09,ale myslim ze to bude skor. Som uz na PN,lebo dr.mi zakazal chodit a namahat sa. Budem rodit v Ga a chcem sa spytat,ci na pobyt v nem.treba babatku zobrat svoje vecicky,al.bude mat nemocnicne. Dakujeeem

manika77
6. okt 2009

luskacik asi ta moc nepotesim maly mal styri mesiace a stale mal zltacku 😒 a dnes mi kamoska dokonca povedala ze sa jej zda zlty tak neviem 😒
kathy aj ja mam decembrovy pokladik doma 😉 a veci si tam brat nemusis 😉 ale mozes 🙂

pipinka82
6. okt 2009

Luskáčik tak kým je slniečko tak ju opaluj radšej ale nie viac než 5 minút to mi povedali sestričky tam hore že to úplne stačí a pri 5 min.sa neprehreje 😉 Ja som síce malého opalovala len 2 dni no naštastie žltačku nemal 😝 😉
Kathy ja som si brala pre malého oblečko 😉

Manika nestraš zase žltačka žeby???!!! To Marunka bude celý život trápit??!!!!!!!!!!! 😒 skús ho aj ty vonku slnit zajtra má byt teplúčko 😎

rose86
7. okt 2009

baby este som chcela ze tie co mate doma tie trojrocne deti a cakate babetko, tak urcite si zozente tie skejtiky na kocik. ja si prechadzky bez skejtiku uz ani neviem predstavit 😀

manika77
7. okt 2009

pipi sak ja neviem kto je dlhsie vonku s babom jak ja s markom rano 3 hodiny aj pobede 3 hodiny 🙂
a este k tej zltacke mne nasa doki povedala ze babatku staci denne mat na slnku aj kusok lakta 10 minut ze to uplne staci tak neviem 😒 lebo marko bol tolko na slnku aj po tym modrym svetlom a zltacka nesla prec 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre