Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

rose86
10. okt 2009

hm tak to potom v galante je asi kriza 😀

luskacik
10. okt 2009

Ahojte baby, no máme ten istý problém ako svetluskin malý. Už viac ako 24 hodín nekakáme ☹
Ale malá sa zatiaľ netvári nijako nezvyčajne, tak zatiaľ nechaosím. Len predtým kakala skoro po každom kojení.

manika77
10. okt 2009

luskacik kojene dieta nemusi ale to vies 😉 a kym jej to nevadi tak je dobre 🙂 ono existuje aj taka masticka proti boleniu bruska pupik sa to vola to natieras na brusko 😉 keby nahodou 😎

trinidat31
10. okt 2009

rose to mlieko som vydela teraz v nemocnici v lekárni v GA.Ten pupík na bruško som používala aj ja a bola som sním veľmi spokojná,malej to pomáhalo.

luskacik
10. okt 2009

a kde si viem kúpiť? V lekárni, alebo aj v v drogérii??? Baby, ste úžasné, čo všetko ma naučíte 🙂

svetluska4
10. okt 2009

ahojte babusky. No problem s kojenim sme uz vyriesili aj mliecko mame 🙂 velmi nam pomohla Annag tu na fore. a teraz uz pekne kojime. Ako mi vysvetlila bolo to tym ze sa prska prisposobuju potrebam babatka a vysvetlila mi techniku kojenia aby babo pekne pilo. 😉
Luskacik mas stastie ze mas babenku, problemy s bruskom maju vraj castejsie chlapci ako dievcata. No my to uz nejak zvladame. my ked sme boli u dr. tak nam povedala ze kojenec nemusi mat stolicu aj niekolko dni. No nas mal ten problem ze pri tom aj tlacil ako by chcel kakuskat. Tak nam dali espumisan L kvapky. No a tie nam pomahaju ked je zle a nepomaha ani masaz ani nosenie. Takze my sme museli nieco robit ked tlacil tlacil a nic. Tvoja babenka ked netlaci a je spokojna tak je to ok. 😉

manika77
10. okt 2009

luskacik francuzke mlieko kupis iba v lekarni..ja som si ho preto vtedy vybrala..lebo bolo jedine co nemali v supermarkete 🙂 a odporucala mi to aj doktorka 🙂
svetluska to je najlepsie ked kojis 🙂

fabiana
10. okt 2009

Ahojte!
Baby, chcem sa vás niečo opýtať. Počula som, že Dr. Babišová čaká bábo a keďže je to moja doktorka, tak potrebujem vedieť, či ešte ordinuje a kedy... Budem rada, ak mi odpoviete, ďakujem veľmi pekne.

svetluska4
11. okt 2009

Ahoj Fabiana. ja som rodila pred 3 tyzdnami a Dr. Babisova mala vizity kazde rano, takze pracovat urcite pracuje. To ci je tehotna tak to neviem potvrdit, brusko sice mala ale nie velke. A to ze je tehotna to tu na konikovi preberali aj pred par mesiacmi. tak neviem co je na tom pravdy. Ale zatial stale pracuje. Bola som rada ze ona tam bola, ked bola v Sali tak som k nej chodila a bola super.

mariqruz
11. okt 2009

Ahojte Ano Dr.Babisova je tehotna a bude pracovat uz len asi november.Viem to preto lebo sme ju chceli k porodu a vravela ked to stihnem tak do stredu novembra tak ma odrodi.

fabiana
11. okt 2009

Ok, kočky, ďakujem pekne. Ja si tam ešte zavolám pre istotu. Chcem ešte stihnúť nejakú kontrolu, kým odíde na MD. A neviete, ako bude potom pracovať? Nemocničné tamtamy nič nehlásili?

lupena
11. okt 2009

čaute baby. 21. októbra som objednaná na sekciu a je to veľmi divný pocit, vedieť takto dopredu dátum. Nechystáte sa niektorá tiež rodiť v tomto období?

lupena
11. okt 2009

Fabiana dr. Babišová máva ambulancie vo štvrtky. chodím k nej teraz do poradne. a rodiť by mala v januári.

sylvyka
11. okt 2009

jeee lupena ty uz ides na sekciu ako ti je super, ja si este pockam teda ale dufam ze do polovice novembra to bude 😅 drzkam ti palceky 😉 papa

rose86
11. okt 2009

lupena 21. je krasny datum. vtedy ma narodky aj moja mama a aj moja naj kamoska 😀

rose86
11. okt 2009

jo a zohnali sme hrkajuce dudliky 😀

lupena
11. okt 2009

sylvynka ďakujem za palce, dúfam, že to bude v pohode...🙂
rose... dala mi na výber tri dátumy a tento vyhral, lebo máme vtedy s manželom výročie zoznámenia, takže pecka..🙂 dúfam, že malý nepredbehne dobu..🙂´a prečo tie dudlíky musia vlastne hrkať? Na čo je to dobré?
Lenoč... Tebe gratulujem k malinkému. čítala som aký je veľký..🙂 nám sa tiež asi podľa všetkého narodí taký obrík..🙂 aj doktorka sa smiala, že čakám malé sloníča..🙂 zdraví ste? všetko je v poriadku? ako to zvládaš? s kým si rodila?

manika77
11. okt 2009

rose inak v kauflande v lekarni maju uz franzucke mlieko 😵
lupena tie rozmerybabatiek tych lekarov mooc nesedia aspon co pocuvam 😉

lupena
11. okt 2009

manika...tiež sa zas nespolieham, že to bude presne tak ako hovoria. ale ležala som teraz na desine a bolo to vždy hore dole 300 gramov. väčšinou menej. len u jednej bol extrém 600 gramov. Inak oni to rátajú vraj podľa dĺžky stehenej kosti. A to je haluz, lebo každý človek má úplne inú postavu

manika77
12. okt 2009

oni to rataju halabala aspon co mne sa zda...ja som mala mat malinkate babo a maly bol dost velky...svagrina naopak a este vela bab vravelo ze im povedali male a bolo to dost velke 😉

rose86
12. okt 2009

nasmu lekarovy to celkom vyslo 😀

svetluska4
12. okt 2009

Ahoj kocky.
nasla som celkom fajn stranku o kojeni. V nemocke nam toho vela nevysvetlili a toto mi celkom pomohlo.
Mozno pomoze aj vam . kuk: http://www.kojeni.cz/texty.php
Staci kliknut na to co vas zaujima. 😉

rose86
14. okt 2009

mandulaaaaaaaaaaa kde siiiiiiiiii??? 😀

luskacik
14. okt 2009

mandula, no haló? Ty si určite dostala apartmán s výhľadom na more a nechce sa Ti domov... 😀

manika77
14. okt 2009

alebo nevie odtrhnut oci od pokladika 🙂

pipinka82
14. okt 2009

Baby akurát aj ja som dnes myslela na Mandulu že nás neinformuje vykašlala sa na nás 😀 no snad sú o.k. a len sa jej nechce od malinkého ku pc 😉 pozdravujeme 🙂

Luskáčik ja by som ten apartmán brala toto počko je brutál !!!!!! 😝

Manika si tu???? 😎

manika77
14. okt 2009

hej somm 🙂

rose86
15. okt 2009

baby ako mam ist s deckami v takomto pocasi von?? ☹ musim ist do banky ale bojim sa ze mi ich odfukne 😀

manika77
15. okt 2009

rose ja chodim von, aspon na hodku, ved s detmi treba ist v kazdom pocasi von ci prsi ci snezi 😉 zababus ich a hotovo 😉

mandula
15. okt 2009

halooooooo 😀 😀 😀
tak uz som konecn aj ja maminka 🙂 rodila som v piatok, museli mi porod vyvolavat, bolo to velmi tazke, nakolko moj drobec si vybral tu najhorsiu cestu a isiel tvarickou hore, museli mi ho vytlacat, 2 sestricky na mne lezali a on nakoniec po tazkej polhodinke vyletel ako superman 😀 taaak ma roztrhal, ze au, au.
Je nadherny, musim stiahnut nejake fotky, do konca tyzdna to urobim a zavesim na forum 🙂
Vobec nic nestiham, lebo hned ako som prisla z porodnice ma chytili horucky a hnacky - v nemocnici je totiz chripka a aj my sme si ju doniesli. Vcera som sa velmi trapila, teplota stale stupala a nic sa mi neudrzi v zaludku. Malickeho tiez prehana, nastastie kojim a maly papa. Ale aj to, mam malo tekutin tak mam toho mliecka menej, boze nech uz som fit, strasne sa bojim ze stratim mlieko. Zakazdym kojenim odsavam, aby sa tvorilo. Babenky, co je este dobre na to aby sa mliecko dobre tvorilo? Aj vy odsavate stale po kojeni? Kolko mam toho odsat? Vsetko, vsetko, alebo staci malo? Ako to robite vy?
Niiiic, nestiham - napapa sa, place ako blazon / uz mu aj tie espumisan kvapky davam ale asi ma chdatenko krciky / tak pol hodinu placeme, potom odsavat, no a mam hodinku na oddych, cela vysilena z teploty a mozeme ist zase jest 😀 ale ved toto som chcela, nie 😀 Vecer ale nastastie krasne spinka, klop, klop. Zaspinka o 11tej az 12tej a vydrzi mi do 6tej az 7mej rana. Ale aj tak nespim, stale na neho svietim lampou 😀, ci dycha.
Ach babenky moje, som straaasne stastna. Cez vikend, ked sa troska upokojim, nabehnem sem a budem citat vsetky dobre rady. Som ako amater 😀
Ocinko sa bol na nas pozriet, myslim, ze to s nim zamavalo ale ta jeho 17tka je velka bojovnicka a ukazuje mu teraz tu najväcsiu lasku, len aby si ho udrzala. Tak uvidime, co bude. Je mi to luto, ale kazdym dnom si hovorim, nech ide aj s tou zabkou do kelu, vsak on pochopi.
Piiiiste, ja si to este dnes precitam 😉 cmuky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre