Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

mariqruz
9. nov 2009

Ahojte no bola som dnes u lekara a povedal,ze viac ako tyzden mi nedava.Taka som rada uz nech to mam za sebou.Poradil mi aby som poumyvala okna tak ked nebude prsat tak idem na to. 🙂

ajkaag
9. nov 2009

takze nas nepockas mariqruz? tak nam aspon das spravu ako to tam v porodnici vyzera 😉 ale hlavne sa drzkaj a davaj si pozor pri umyvani okien 😉
binas vcera som sa este vytesovala, ze mna krize nebolia, uhmmmm, tak dnes od rana v kuse cely den, a drobec si tusim robi okienko dolu, lebo obcas tak fajne zaboli, az sa mi zatmie pred ocami, ale ved snad este tie dva tyzdne pobojujeme 😉

mariqruz
9. nov 2009

No tak dufam,ze sa nemylil 😅 a ze to bude fakt do toho tyzdna a inac vy babi sa ako citite?Ja som uz dost unavena a vsetko ma uz boli. 🙄

ajkaag
10. nov 2009

mariqruz, tiez ma vsade tlaci, kazdu chvilku dakde pichne, ani dlho stat ani sediet ani lezat, prave som sa vratila z kozmetiky, kde som sa optimisticky vybrala, ze si este pred porodom oddychnem a dam si kompletku aj s masazou tvare a dekoltu, no nehrozilo, krutila som sa ako husenica a viac ako cistenie pleti som lezat nevydrzala 😢 no co uz, co pre tie nase slniecka nevydrzime, no nie?
baburky beriete aj deku pre babatko do porodnice? prip. nejaky svetrik ak by bola kosa?

binas
10. nov 2009

ahoj bambulky ,mariqruz tesi ma tvoja sprava,mne totis dnes potvrdil ten uplne prvi termin a to prvi tyzden decembrovi,drobec je dole hlavickou ale je este vysoko a nie som vobec otvorena,aj ked podla bolesti panvy som si myslela ze tiez si uz robi okienko 🙂 ,no ale je to nevyspitatelne tak sa uvydi mozno si to rozmysli a pojdem este stebou ajkaag

ajkaag
11. nov 2009

ahoj baburky bola som sa dnes odfotkat pre mojho draheho mangela, taka som tesiva, ze som to stihla 😉

binas
11. nov 2009

jej ajkaag tie fotky su velmi pekne ,perfektni napad 🙂

ajkaag
11. nov 2009

kujeeem, tolko som to odkladala, ze som sa bala ze to dopadne ako s mojou predporodnou pripravou, ale zedarilo sa 😉

kisska
11. nov 2009

ajkaag - kde si sa bola fotit? Fotky su krasne, aj ja by som chcela take, ale potrebujem profi make up, aj upravu... neviem, ci len brusko si nenecham svoje 😉

ajkaag
11. nov 2009

kisska, dakujem, fotit som sa bola v Trnave, ale vizaz tam nerobia, tu som si riesila sama ☹ jedine mozno predtym obehnut kozmeticku a kadernicku... inak fotila ma taka mlada babenka a super sme sa zabavili 😉 ked chces, daj vediet, poslem ti blizsie info cez IP. Povodne som kcela ist do BA, ale jednak ine ceny a potom tolko som to odkladala, ze som bola rada ze som aspon do tej trnavy stihla a zvladla zbehnut 😉

mariqruz
12. nov 2009

Ahojte babulky,tak dnes som poumyvala okna som zvedava ci mi to pomohlo.Inac mohlo by, uz by som isla rodit. 🙂Uz sa nevieme dockat nasej princeznicky.Zajtra je piatok 13teho a mam taky tusak,ze pojdem zajtra.ale neva.A vy sa ako citite?

nanika11
12. nov 2009

marigruz, a u koho budeš rodiť? O tých oknách som už pošula, vraj to zaberá. Mne bola umyť segra, teraz v pondelok, lebo ja chcem ešte vydržať, aj keď mám toho už dosť 🙂

mariqruz
12. nov 2009

nanika11,Tak chcela by som u Dr.Babisovej ak je este tam.ale inac nemam vybraneho nikoho kto tam bude tak ten ma odrodi.a ty u koho budes?

trinitka87
13. nov 2009

caute baby, chcela som sa spytat ci poznate Dr. Klementovu.

evitkamalicka
13. nov 2009

trinitka u mna bola tusim raz alebo dvakrat na vizite, ale inac s nou skusenosti nemam

binas
13. nov 2009

mariqruz drzim palce,ale az by to dnes neslo tak daj vediet 😉

mariqruz
13. nov 2009

Ahojte babulky,este stale nic uz som z toho zufala.Dnes som spravila vianocne upratovanie k tomu som aj zehlila,vcera okna umyvala a stale nic.Tusim,ze pojdem s vami 🙂 do tej porodnice

manika77
13. nov 2009

trinitka jedna znama u nej rodila 🙂

trinitka87
13. nov 2009

a bola spokojna?

manika77
13. nov 2009

ona mala cisarsky a rodila spinalkou 🙂 ale vravela ze Havranek jej presne vravel co ma robit ako babatko vybrat..tak neviem ci ona ma malo skusenosti alebo preco...ale kocky co vysetrovala tak vraveli ze bola dost surova tak neviem 😉 chodis k nej?

denisa87
14. nov 2009

trinitka mne robil cisarsky pan primar a bola pri tom aj klementova,ale este pred porodom ma vysetrovala a bola fakt surova,tak sa vo mne povrtala ze som skoro porodila,potom mi dali injekciu a vydrzala som do rana,a potom ma brali na cisarsky..

trinitka87
14. nov 2009

nechodim k nej len som sa dostala k nej na vysetrenie v nemocnici a mne sa praveze zdala dobra, ze sa prilis neponahlala a celkom citliva.

manika77
14. nov 2009

trinitka a komu chodis?
ja pri vybere gynekkologa by som si vyberala dakoho skuseneho a este ked vidim ze si snz 😉 takeho co by ma a odrodil..

strapco13
15. nov 2009

baby..babisova je zlata..nebojte sa jej...je jemna...manika..mne sa nezda..ze by mala malo skusenosti
ja so rodila u Havranka 😵 😵 ten je skvely
akkaag..skvele fotky..som pozrerala, ze nove..no musis byt kocka mamina...ako si na tom..kedy rodis?

ajkaag
15. nov 2009

ahojcek strapco, dakujem za kompliment straaaasne dobre som sa pri foteni pobavila no a samozrejme najspokojnesi moj manzel, dostal fotky na nase svadobne vypolrocie (rok sme chystali svadbu a medzitym sa nam aj Dominik zadaril 😉 ) takze som sa vytesovala, ze som to stihla.
My rodime ak nie skor sami, tak v nedelu 22.11. - aspon bude pekny datum 😉 ale poviem Ti uz zacinam byt pekne nervozna (ja teda bolest uplne najsamlepsie neznasam 😅 )
Ale musim Ti povedat, ze sme sa aj s mojim drahym nevedeli vynadivat na Matejka, je fakt uzasne zlatulinky, ste teda sikovni rodicia 😀 ale chcela som sa povypytovat, ako je to s navstevami v nemocke? a som pozerala ze si mala pre Matejka tusim svoje pyzamko, co si mu este brala? potrebovala si aj deku?to vies rodila som skoro pred 12 rokmi aj to v Sali, tak zacinam chytat cestovnu horucku 😅
tak sa drzkajte a nech je to stale take spokojne dietatko 😉

manika77
15. nov 2009

strapco my sme sa bavili o klementovej niee o babisovej 🙂
unho som rodila aj ja 😵 a babisova tam bola ked mal sil a bola zlata... 😉
strapco gratulujem k synovi 🙂 🙂 inak poznam tvojho brata 😉

strapco13
16. nov 2009

manika...usiel mi jeden riadok...ked som si to riadne precitala, tak som uz zistila, ze sa bavili o inej Dr.
odkial poznas mojho brasku?

ajkaag...navstevy su v pohode, zatial
Mateja som mala vo svojom asi od 3 al. 4. dna...maju oblecka svoje nemocnicne...mala som ho aj v tych..ale doniesli mi ho v staroruzovej farbe...a potom sa ma kazdy pytal , ze dcerka?...tak som ho prezliekla
deku si urcite zober...je tam kosa pre babo...takze som ho ohrievala...
co som mu brala...plienky aj pampersky aj jednorazove, ale davala som mu pampersky, lieh na osetrenie pupocnika, oftalmoseptonex, vlhcene obrusky, mastr na zadocek..ale davaju vzorku od Jonhson, mala som aj na umyvanie potreby...tiez pouzivaju ich pripravok...takze staci uterak, z oblecenia...mala som bodycka aj s kratkym rukavom ale tie som nevyuzila, lendupacky s dlhym rukavom, rukavicky, ciapocku...v podstate netreba vela veci pre drobca
a pre seba vsetko co potrebujes
a odkila vies ze budes rodit najneskor 22.11? CR?...bolesti sa neboj..akonahle Ti daju babatko zabudnes na nu..a kontrakcie a tlacenie..no bolia, ale tam uz sa na to nesustredis..myslim na tu bolest...ja som bola jak v tranze a len som rodit chcela 😅 😅 ..ak mozem poradit..perfektna poloha v kt. predychas kontrakcie tie najsilnejsie pred tlacenim je ked som yliezla na kreslo, a cupla na kraj..ako indianka 😅 😅 ..vtedy porod pekne postupil...treba vyuzit gravitaciu

manika77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima300
17. nov 2009

ahojte, viete mi niekto povedať kolko sa plati v Galante za epidurál ? Termin mam 14. 12 a rada by som si ho dala. Bojim sa že bez neho to bude velmi boliet ☹

manika77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre