Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

katic
20. aug 2008

Ahojte!

Ja som mala odsavacku zn. BABYNOVA (okolo 200-300 Sk) a som spokojná s tou.
Moja kamoska rodila teraz v júli v GA, a tiez povedala, ze zavinovacky a kosielky sú roztrhané a mozeme pouzivat svoje veci, takze ja urcite zoberiem moje.

Dovolujú dudlíky??? 😲

Kto je detskym lekarom na novorodeneckom, neviete nahodou?

Jana! Som z DS. 🙂
Prvú dcérku som rodila v Sale, ale teraz idem do GA, lebo Perhács je tam, a aj teraz budem rodit cisarskym (99%).

zuzula28
20. aug 2008

čaute babuľky, veru siwike dobre radí, pre psychický kľud si vezmite všetko, aj cumlíky a rozhodne aj odsávačku...hocijakú, len aby ste mali svoju, lebo potom je z toho len nervozita, keď ju nemôžete mať stále po ruke, keď treba 😉 Ja som ju používala aj doma ešte troška...pár ťahov na "naštartovanie" pred každým kojením 😉
Držte sa 😵 😵 😵

mareli
20. aug 2008

ahojte. v ga dudliky dovolia, ak matka chce a prinesie si.
lekarka neonatologicka je taka mlada sympaticka zienka, vypadlo mi meno. ale bola velmi mila.
a mozu sa pouzivat svoje veci aj zavinovacky, ja som mala iba svoje tie ich boli uz take vselijake... babo musi byt predsa peknucke v pohodnom 🙂

mareli
20. aug 2008

baby mozte kludne aj Alwaysky, len nie tie ultratenke ale tie hrubsie classic tusim. tie tenke su onicom, ale hrube su dobre. ale napr. jedeno balenie satci aj nejake obzcajne hrubociyne vloykz, lebo tie budu pod vas podkladat po porode tie 2hodiny na sale naraz aj 3. takze tam nezalezi ake budete mat. len potom uz predsa, aby ste sa citili dobre. ja som potom pouzivala take tie night, pretroze su dlhsie a citila som sa v nich dobre.
plienok pre babo budete potrebovat cca 5-7 na den

annus
21. aug 2008

Dobrý deň babenky,
teším sa že tolko dobrých rad dostaneme, preto sem rada píšem. keď som si to premyslela, aj ja si radšej zoberem veci pre moje babo, aj zavinovačky aj oblečenie. Veď keď bude pri mne prezlečem ju. Aj ja si radšej kúpim nijakú lacnejšiu odsavačku.
Ako vidím, viacerí tu majú Dr. Perhácsa...aj ja k nemu chodím, a aj rodiť chcem u neho, podľa mňa je vinikajúci lekár, aspoň ja ho zbožňujem...hocičo mám, môžem ma zavolať. Raz som už potratila, takže na začiatku som mu furt volala, a bol v pohode, hovoril, že kludňe...takže, ja ho môžem len odporučiť 😀
Inač som z okolí DS...

nikka23
21. aug 2008

ahojte babuľky,

ja si do pôrodnice zoberiem len tie veci, čo sú na zozname, keďže už teraz sa mi zdá taška, čo si beriem do pôrodnice dosť veľká a keď budem niečo potrebovať, tak zavolám domov, nech mi to prinesú. Však ma hádam príde každý deň niekto pozrieť, načo to potom vláčiť všetko so sebou 😀

annus
21. aug 2008

vidíš Nikka, máš pravdu, zabalim si všetko, čo potrebujem ja, ale zabalím aj pre babo, a potom to niekto prinese, aspoň dúfam, že za nami prídu... 😀

zuzula28
21. aug 2008

nikka, annus,
ja som zbalila celý kamión a aj tak mi každý deň nosili ešte plnú tašku...ja už ani neviem čo všetko, ale viem, že so x-krát za deň volala "novopečenému" nášmu tatíkovi zlatíkovi a znášal mi tam ako taký škrečok 😀 😀 😀
Jaj a ešte si baby kúpte určite tie "podložky pod chorých", sú všelijaké veľkosti, ale dobré sú take aspoň 50x50cm, alebo aj väčšie...budete to mať pod sebou, pri čistení (detto po sekcii) je to perfektná vec, lebo ak sa niečo zašpiní od krvi (čo sa isto zašpiní), tak každý deň určite neprezlečú "postelné", lebo na toľké pranie nemajú nemocky peniažky (teda viem, že niekomu za celý týždeň neprevliekli)...tie podložky sú fasa vec 😉 😉 😉

zuzula28
21. aug 2008

a rozhodne celý balík detských plienočiek, lebo na začiatku sa pri každom kojení prebaľuje, čo môže byť pri malých snaživčekoch už v pôrodnici aj á 3 hodiny...nie ako náš Mišiak, čo tam cez deň spával vkuse 10 hodín 😀 😀 😀

lucka10
22. aug 2008

No ja som si práve pobalila tašku 🙂
Radšej skor 🙂

annus
22. aug 2008

zuzala ahoj, no aj ja mám už pomaličky veci pobalené, ale zdá sa mi to strašne veľa...a mám iba, čo mi sestrička odporučila. Pre malú ešte ani nemám pobalené oblečenie, teraz u nás bombardujú kúpeľňu, tak som zatial nechcela vyprať vecičky...
a tie podložky? tie kúpim v lekárni?

katic
22. aug 2008

Zuzula!

Tie podlozky dostaneme, nie? Ani pár kusov? 😲

evitkamalicka
22. aug 2008

kocky tie podlozky by sme mali dostat

annus
22. aug 2008

no neviem, mne sestrička hovorila, že môžem si zobrať so sebou, že sú veľmi praktické...ani slovo o tom, že by sme dostali...

bubatinko
22. aug 2008

ahojte babenky vidim ze sa uz balite 😉 k tym podlozkam urcite si zoberte aspon 2na den mne sa pri prvom velmi zisli a kupte si tie vacsie ako 50x50 .... odporucam aj sietkovane poporodne nohavicky aj tie sa mi osvedcili stacia vam 3 kusy lebo v rukach ich mozete jemne vyprat a pouzivat viac krat....

inak momentalne sa neviem rozhodnut aku odsavacku mlieka si kupit pri prvom som mala Medelu harmony velmi odporucam ale ja som ju moc nevyuzila teraz neviem ci je dobra ta balonikova alebo obycajna s piestom, no myslim si ze na zaciatok by aj mohla stacit nejaka obycajna nie?? dnes som v lekarni poerala od Canpol stala cca 300Sk taka piestova....

bellasandra
22. aug 2008

Kočky, ked som ja rodila, ziadne podlozky neboli 😅

bellasandra
22. aug 2008

Dudlíky dovolia, odsavačku si vezmite, lebo nemali ich viacej. A vecicky radsej viac, aby ste deturence mohli aj prezliect..a je tam dost chladno v zime.

Inak doktorka neonatologička ako bolo spomenuté, strasne fajn a milá .

Drzím vam palčeky. 🙂

veja79
22. aug 2008

Čaute kočky, nedá mi nepripojiť sa. KeĎ som rodila ja tak tých odsávačiek tam bola tak zo 4 a niektoré baby mali aj svoje. Ja som nemala a v poho mali aj naviac- takže ak ide o investíciu zatiaľ netreba a keĎ bude treba dolu v lekárni mávajú viac druhov- kúpila som si až pri ceste domov - ale niektoré baby ju nepotrebovali vôbec. JA som mala obyčajnú medelu ručnú piestovú a mne sadla- používala som ju ešte 7 mesiacov dennodenne a bola som spokojná.Podložky pod seba si berte!
Vecičky ako chcete dávajú erárne a keĎ som bola ja tak kým mužík priniesol naše bol Pali v ich a celkom v poho- neroztrhané...A perinky tiež boli pekné a mali aj vložky- jasné, že nie také ako máte doma ale keĎže Pali bol ako požiarnik 😀 museli nám tú návlečku meniť skoro každý deň a nestalo sa že by boli roztrhané alebo fľakaté- tak je to na vás! Jááj a ešte si potom dajte doniesť poháriky na zmrazovanie mlieka- buď origoš z lekárne- na jedlo a mlieko- alebo úplne stačia vysterilizované malé sklenené poháriky- najmenšie čo doma nájdete- od výživky...
A ešte mne nepovedali, že kozmetiku pre bábo- teda mydielko- to bolo treba svoje a mlieko ak chcete používať.
A posledné čo ma napadá keĎ som bola ja tak nemali glycerínové čípky- museli sme mať svoje- zišli sa 😉

zuzula28
23. aug 2008

katic, to je ťažko povedať v akej finančnej situácii je teraz oddelenie, jeden deň ešte môžu mať pár kusov tých podložiek a druhý deň už nemusia, závisí aj od štandardov zavedených na tom ktorom oddelení...myslím konkrétne napr. tú kozmetiku...ja som rodila v Šali a tam sa používalo pri kupkaní len šprtíček mydielka do kúpeľa, žiadne mydlo priamo na pokožku, ani šampón na hlávku...mali pekné prádielko aj perinky, ale aj tak sme boli celé radostné, keď sme si ich mohli poobliekať do tých svojich krásnučkých bodyniek a ponožtičiek...ja som si aj do postielky dala plienku tú obrázkovú a také sme to mali peknunké, útulné...ale aj tam bola dobrá atmosféra medzi nami a aj sestry boli skvelé...fakt si zoberte všetko čo viete, že vám môže spríjemniť pobyt, veď to sú prvé "veľké" mamičkovské dni 😵 😵 😵

zuzula28
23. aug 2008

inak aj sestry vtedy hovorili, že tá piestová medela je veľmi dobrá odsávačka... 😉

zuzula28
23. aug 2008

ozaj babky a keď vám finacie dovolia, tak si určite kúpte Avent krémik na bradavky, to je normálne zázrak-zázrakový...medzi dvoma kojeniami sa bradavky krásne ukľudnia, zregenerujú, je ako tekutý med...a hlavne sa nemusí pred kojením ani oplachovať...stojí cca. 450sk, ale je to najlepšia vec, ktorú som v pôrodnici mohla mať 😉

lucka10
24. aug 2008

Super dík za info zuzula. 🙂
Tie podložky si skočím zajtra kúpiť. Avent krém dostanem normálne v lekárni?

katic
25. aug 2008

Ahojte!
Zuzula! Díky, uz mám tie podlozky (10 ks).
Aj ja som rodila v Sali, bola som velmi spokojná. 🙂 Uvidíme, co bude v GA.

Aj ten krém, Avent som pouzívala, ale len tú malú vzorku 😝 , dostala som od sestricky, bol velmi dobry. Na bradavky je tiez vhodná nechtíková mast, alebo krém Calcium Pantotenát. (a sú trozku lacnejsie 😅 )

Ozaj! Bola niekto z Vás sama, v tom apartmane? Aky je?

bubatinko
25. aug 2008

mne sa na bradavky osvedcila mast Cicaderma je to homeopatikum ale aj o tej avent masticke som pocula len same chvaly...no je pravda ze je dost draha...

inak aj ja som si kupila tie glycerinové cipky aj Yal gel lebo nechcem normalny klystir... inak pri prvom som klyzmu vobec nemala len tie cipky pre istotu mi dali ono sa vas tak ci tak opytaju ci ste boli na "velkej" a kolko krat a podla toho to zvyknu riesit co daju 😉

lucka10
25. aug 2008

Ten apartmán je veľmi pekný, videla som ho 🙂
500 sk je na deň, sitam sama, sama máš wc, sprchu, telku, je to pekné. Ale aj izby sú v pohode. 🙂

evitkamalicka
25. aug 2008

a ten apartman maju len jeden?

siwike25
25. aug 2008

Ano len jeden je ale neda sa ho rezervovat ,musiš mat štastie nanho-ak bude momentalne volny 🙂

evitkamalicka
25. aug 2008

siwike to viem ze sa neda rezervovat

annus
25. aug 2008

ahojte babenky,
aj ja som počula, že majú taký apartman, ale väčšinou je to že vraj obsadené, ale ja by som nechcela byť sama na izbe...
ináč díky každej za dobré rady, už mám poriadny debilníček, čo si mám kúpiť v lekárni 😀

veja79
25. aug 2008

JA som bola na apartmáne a mne tam bolo veelmi dobre. Mala som kľud keĎ som potrebovala a keĎ som potrebovala klábosiť išla som za babami na normál izby, alebo sme klábosili, keĎ sme boli slniť malého lebo na ten apartmán málo svietilo slniečko. KeĎ som niečo potrebovala zavolala som si telefónom sestričku. A najväčšia výhoda bola hlavne v noci - ja som mala a aj mám tichučkého anielika, krásne hajuškal a problém mali baby čo boli na izbách spolu lebo ako začalo jedno bábo plakať zobudilo dalšie aj cez steny a to potom sestričky tíšili tak, že ich brali na opačné konce chodieb... 😅 TAkže sme sa vyspali. 😉 Návštevy hocikedy- mužík bol do noci s nami ale myslím, že s návštevami nemali problém ani na normálnych izbách- dalo sa dohodnúť.
A vlastná sprcha a WC sú na nezaplatenie hlavne keď budete moc šité alebo pri problémoch s veľkou 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre