Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

trish31
26. jún 2014

@marhulka13
@nikynike najhorsie je ze jemu to chovanie pripada ocividne normalne

sofhia
5. júl 2014

caute kocky, trosku od veci, ale mozno niekomu sa zide, idem rozpredavat veci pre babo / dievcatko od 0-3 r, kocik, odsavacka, vajicko. ceny su velmi dobre, je to skor pre mamicku, kt. zalezi na funkcnosti ako na znacke /kocik napr. znacka Jane Nomad starsi...idealne osobny odber, v ramci GA a okolia viem vsetko doviest ukazat. mam aj 1 balik plienok velkych

90lucia1
11. júl 2014

ahojte dievčence... chcem sa spýtať ako to v ga porodnici chodí, čo sa týka otecka pri porode... musím to niekde oznámiť vopred? bude so mnou aj na vzdychárni? máte nejaké dobré rady ako na primára aby nemol nepríjemný? 😀

marhulka13
11. júl 2014

@90lucia1 ked zacnes rodiť a prídeš hore, tak stačí iba povedať, že ho tam chceš mať a on si to zaplatí 🙂 na vzdychárni som nebola, tak neviem presne, ale viem, že ked ma prijimali este iba lezať, tak tam bol jeden otecko so ženou. Na primára ti nepomôže ani svatená voda, záleží od jeho nálady, no ja s ním nemám zlé skúsenosti, bol milý, ale ja som aj jeho pacientkou 🙂

90lucia1
12. júl 2014

@marhulka13 dakujem za skorú odpoved... si milá... ešte by som mala jednu otázočku... teraz v stredu mám kontrolu u mojho doktora (Vaško) a potom by som chcela ísť do ga za primárom... býva tak aj stredy? ak ano tak kde ho mám hladať?

trish22
12. júl 2014

@90lucia1 primar tam je cez tyzden kazdy den. No budes ho musiet pohladat....lek.izba, gynekologia, sestonedelie. Po pripade ti povedia ze mas pockat chvilku.

trish22
12. júl 2014

@marhulka13 ja som teraz lezala na gynekologii a teda je to fakt cislo. Ja som ho zazila uz velakrat takze som ho brala uz s rezervou. On je proste taky. Najprv kazdu z nas zvozil, mi sme prikyvolali a hotovo....uz bolo lepsie.Je velmi naladovy a teda dobru naladu ma malokedy. Okrem toho si myslim ze je to velmi dobry odbornik.

trish31
12. júl 2014

@90lucia1 ja som mala mamu a bola so mnou cely cas mohla sa vsade pohybovat aj na vysetrovni aj vzdycharen aj porodna sala

marhulka13
12. júl 2014

@90lucia1 býva v stredu na 10. poshodi, no vo stvrtok tam aj ordinuje, poobede vo stvrtok ordinuje na prízemí do 17.00.
@trish22 ja k primárovi chodím už 156 rokov a zatial v podstate ok, až na to jeho rýchlovyšetrenia a nemáš sa skoro šancu pýtať. No mne to vyhovuje, nerada bývam dlho u lekárov

90lucia1
12. júl 2014

dievčatá dakujem velmi pekne...ked ma niečo ešte napadne určite sa na vás obrátim... 🙂

saimaa
8. aug 2014

Vzdycháreň je len jedna, sú tam viaceré rodičky, prosím Vás?

saimaa
8. aug 2014

ešte mi niečo napadlo, toto som niekde našla o nemocnici:

■ akceptujeme prianie rodičky nestrihať aj rodiť v inej polohe ako ležmo na chrbte

Je to pravda??

denide
8. aug 2014

@saimaa no na toto som zvedava aj ja, mne hned povedali vyliest na postel, podla mna tam vyber nebol, ale som zvedava co povedia ostatne

moka
9. aug 2014

Vzdycharne su tam 3, myslim, ze 2 wc a jedna sprcha - to je pri tych miestnostiach.
A co sa tyka nastihu, zalezi od konkretneho lekara, myslim, ze skoro vsetci automaticky nastrihavaju.. Ja som si nastrih nepriala, aj som to konzultovala s mojim porodnikom, on ho robi len vynimocne.

buci
9. aug 2014

tiež si myslím, že nástrih záleží aj od lekára a samozrejme aj od situácie. Môj pôrodník nebol zástancom nástrihu, no upozornil ma pred pôrodom, že ked to bude fakt naozaj nutné, tak ma nastrihne. Na moje šťastie - nástrih sa nekonal 😉 Aj mne kázali vyliezť na postel, ale v podstate tam máš všelijaké možné polohy na tom "stole". Mna sa pôr.asistentka spýtala, či ležím-sedím pohodlne, tak sme si pekne ešte nastavili polohu - nebol s tým problém. Asi to záleží aj od ich nálady.

saimaa
12. aug 2014

no myslím, že polohy na posteli sú tak dve - lah a polosed, možno tak na boku by sa dalo, to je všetko veľmi podobné.. Dúfam, že sa raz dožijeme, alebo skôr naše dcéry, že voľba polohy bude znamenať skutočne ľubovolnú volbu, nielen vyliezť na posteľ.. :(
Ja sa tej Galanty dosť bojím, žiaľ, nemám dôveru k tej nemocnici, a to stačí pár vecí, čo som kde počula...Škoda, lebo to mám najbližšie...
S tým nástrihom už ma všetci lekári dosť štvú, ide to ako na páse, hoci mnohíí budú tvrdiť, že to hodnotia podla situácie, ak treba, a automaticky to nerobia. Ale neverím tomu, potom by také vysoké percento nástrihov nebolo. Hlavne prvorodičkám to robia naozaj mnohí automaticky, a potom aj samotné ženy tomu veria, aké to je nutné, moja kamoška po porode v NR len prehlásila, že to je nič, veď to robia každej. Tak asi toľko. Treba asi naozaj dokola tvrdiť "neželám si nástrih".
Ja stále tak rozmýšlam, ako tie ženy volakedy rodili, doma, alebo aj teraz, v mnohých krajinách, nielen rozvojových, ked sú im neni umožnené tie skvelé nástrihy...

saimaa
12. aug 2014

@buci presne tak, začínam mať taký pocit aj ja, že vela vecí záleží od nálady. Na niektorú sestričku/lekára niekto nadáva, iný si ho nevie vynachváliť, takže asi podla nálady.
Niekedy sa to tak aj obhajuje, že aj oni sú ludia, ale s týmto veru nesúhlasím, ja keď nemám náladu, tiež nevrieskam na deti v práci, je to ich robota a poslanie, oni len nemajú náladu, ale môžu mi tak skaziť jedny z nadoležitejších chvíl v živote... ☹
Nechcela by som napr. pri porode stretnuť Mudr. Zimmermannovú, ked nemá náladu, musí byť hrozivá 🙂

marhulka13
12. aug 2014

@saimaa tak ja som prve rodila v NR a druhe v GA a v oboch prípadoch mi robili nastrih. neviem, či bol natolko potrebny, mne to v podstate bolo jedno, ale ako som sa rozprávala s ostatnými babami, čo tam boli, tiež mali nástrih.

saimaa
12. aug 2014

Veď toto, že ho má skoro každá. Nerobí sa z toho nejaká veda, a niekomu to fakt nevadí, lebo sa to aj dobre zahojí a tak, ale niekto má s tým dosť problém, čo poznám aj osobne. Mne sa to zdá napr. ako dosť velký zásah (a je jedno, že to vraj nebolí), aby mi to, nedajbože, lekár ani neoznámil, že mi to ide robiť, a som naozaj proti tomu, ak sa nemusí bábatko rýýchlo dostať von a nejde to.. Teraz sa robí taká osveta proti nástrihom, lekárom už to asi aj lezie na nervy, že príde rodička, a si povie, že si to neželá...možno na také ani nie sú zvyknutí...

buci
12. aug 2014

@saimaa MUDr. Zimmermanová ma raz vyšetrovala pred pôrodom prvej dcérky. Ak sa dobre pamätam, ona bola moja izbova. No nikdy viac.... po cely čas bola hnusná. prepáčte za výraz. Ale ako keby čakala niečo do vačku... no odo mňa sa ONA nedočkala.... tolko o nej 😉

saimaa
12. aug 2014

Hej, toto som presne o nej pocula, že je taká. Kedysi bola moja gynekologička, a ja som ju mala celkom rada, niekedy bola taká trocha nevrlá, resp. vyzerala jak bez nálady , ale nemala som s nou nastastie problém, celkom mi vyhovovala, ale ked na cudziu ženu a pri porode vie byť taká nevrlá, nechcela by som...

trish31
21. aug 2014

@saimaa ja som bola nastrihnuta a este som sa aj potrhala troska,takze naozaj neviem ako by som vyzerala bez nastrihu.A hojilo sa mi to velmi dlho,mesiac som si nevedela sadnut.Zavisi asi aj od lekara,niektore baby na druhy den po porode skackali ako srnky bez problemov,ja som ledva chodila....

darla
21. aug 2014

baby, mozno to tu dakde je, ale nechce sa mi hladat na tolkych stranach. kto vysetruje v piatky na desinke? neviete? diky

chikita0000
21. aug 2014

@90lucia1 ahojcek ja som tam rodila marec 2013 a mala som vyvolavany porod ale na vzdychrni nebol somnou a. Ked chce byt pri porode moze byt a po porode to zaplati a cena bud 20 alebo do 20€ neviem presne.

drobcek1506
26. sep 2014

baby a ako to je s dr,Havrankom?? da sa zazmluvnit ked k nemu nechodim a chcela by som cisarsky?? pri prvom som mala cisarak a rodila som v Novych ZAAMKOCH a to tak že ked maly už odchadzal tak naposlednu chvilu urobili cisaraka a ozivovali ho

trish22
26. sep 2014

@drobcek1506 podla mna mu kludne zavolaj a spytaj sa ho.

trish31
3. okt 2014

@drobcek1506 urcite sa s nim dohodnes..ja som u neho rodila tiez...zavolaj si a uvidis 😉

lucinka83
13. okt 2014

#kurz_psychofyzickej_pripravy na porod v Galante 🙂 1.stretnutie 28.10. od 15,30hod. v Bambulkove, vstupne dobrovolne
sprevadzat kurzom bude skvela zena - odbornicka, ktora chodi s mamickami k pôrodom a pripravuje ich na tento den, zaroven aj poradkyna pri dojceni a pocas kurzu budu aj lekcie satkovania a masaze dojciat

leniiik27
16. nov 2014

Dr.Badidova je super porodnicka mna rodila a ani lepsieho dr.som nemohla mat.

micurka
18. dec 2014

Ahojte! Chcem sa spýtať, koho odporúčate na pôrod v galantskej nemocnici a či si vôbec vybavovať pôrodníka vopred? Ďakujem za odpovede.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre