Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

elenita
30. sep 2015

@buffinko Nemáš za čo - ak chceš, hodím Ti do IP tel.číslo a mail na sestričku...príp. sa s ňou môžeš dohodnúť.
@lellka107 áno, to je presne ono 😉 - len ja mám (mala som) urgentnejší a vážnejší problém a nechcelo sa mi mesiac čakať...a mala som kontroly každé 2 týždne 😝

buffinko
30. sep 2015

@elenita, ďakujem, poprosím do IP 🙂

elmunda81
30. sep 2015

Ahojte maminy, kt.ste rodili v GA pripravili ste si porodny plan? Poslali ste ho postou do nemocnice alebo mali so sebou ked Vas prijimali? Mala by som par podmienok, ktore by som chcela, aby boli splnene, zaujimalo by ma, ako ste postupovali, aka bola reakcia lekarov ak ste ho mali a ci bol akceptovany. Podotykam pravdepodobne si nebudem zaxmluvnovat porodnika, mam v plane prist do nemocnoce prirodzene odrodit s tym lekarom\ lekarkou, ktory\a bude v sluzbe. Tesim sa na Vase prispevky, vopred dakujem. Som v 36tt.

dadinka84
13. okt 2015

Moje skúsenosti s pôrodnicou v Galante sú rozporuplné. Ak by som si mala vybrať a mala by som viac času, išla by som radšej rodiť do Nitry. Sestričky pri príjme mali práve nočnú, prišla som asi o pol noci, boli "vyrušené", žiadny úsmev, prívetivé slová, nič... (avšak mala som tú možnosť spoznať sestričky, ktoré boli milé). Ako sa píše všade, na pôrodnej sále som mala zostať dve hodiny po pôrode (keďže bol ďalší pôrod a nechceli rodiť v ďalších boxoch), tak ma po hodine a pol vyviezli na chodbu kde fúkalo (v prievane som bola asi pol hodinu). Dieťa mi priložili po pôrode k prsníku asi na pár sekúnd s tým, že nechce piť, tak ju zobrali preč. Dostala som ju na izbu asi po 6 hodinách a nie tak ako sa všade píše, že je s Vami dieťa aj na pôrodnej sále. Doktorka, ktorá ma rodila bola super. Sestričky na šestonedelí boli fajn aj na novorodeneckom - asi také dve. Tu som vďačná jednej sestričke, ktorá mi veľmi pomohla s rozbehnutím dojčenia. Zastávam názor, že keď niekoho práca nebaví, tak ju nemá robiť a to už tobôž nie v zdravotníctve, kde má byť práca poslaním a službou pre iných. Tak ale nakoniec som to tam prežila a s veľkou radosťou som na 4. deň odtiaľ vypadla 🙂

lindamichal
22. okt 2015

Ahojte, rada by som sa pridala do témy pôrod v Galantská pôrodnici. Prvého syna som tam rodila V decembri 2009 mala som porodničku Mudr. Klementovu /je tam doteraz/ A všetko bolo super. Druhého syna som tam rodila V auguste 2015 S Mudr. Jačekovou A tiež úplne perfektné! Nemenila by som. Zlé recenzie som počula od kamarátky ktorá rodila v Nových Zámkoch.

elmunda81
22. okt 2015

@lindamichal to rada citam taketo referencie kedze mna to caka kedykolvek. Nemam " zazmluvneneho" lekara, kedze moj zmluvny rodi len ked sluzi.... Tiez som sa dopocula, ze Mudr. Jacekova je dobra a mna prijimala niekolkokrat na gynek. Ked som mala problemy, mne prisla velmi empaticka a naozaj ludska. Tempramentna Mudr. Klementova mi bola tiez sympaticka, ale osobne skusebosti s nou nemam, avsak pocula som, ze pri praci je velmi obozretna a opatrna, co je zas dobre si myslim...

lindamichal
23. okt 2015

@elmunda81 prvý pôrod bol zážitok úplný čiže Veľa vecí si podrobne nepamätám, ale ako som písala naozaj Mudr. Klementová bola super. Mudr. Jačekova mi všetko dopodrobna opisovali či robí, či je to V poriadku, povzbudzovala má V tlačení, stále so mnou komunikovala. Ani nastrih nebol nutný, perfektne ma odrodila. 🙂

smoothy
29. okt 2015

POzor !!! Najvačšia chyba !!! Manželku sme tam viezli na pohotovosť lebo jej v noci bolo zle , izby katastrofálne , hrdzavé postieľky pre bábätka pri posteliach o záchod sa delí aj 12 žien , pri otázke primára či by bola možnosť nadštátnej Izby sme boli odmietnuty bez akej kolvek možnosti , primár mudr Ščastny je absolútne neprístupný , arogantný , velmi urážajúci vsetky zeny ako keby boli dobitok bol on ta jediná možnosť . Na otázku ako je na tom odpovedá ze buďte radi ze ste tu a zabuchne dvere , Každý den su s nim hádky s rodinnými príslušníkmi pacientiek , Sestričky zachraňujú tie hrozne pomery , su mile a ústretové ,

smoothy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ccaro
2. nov 2015

Ahojte baby, tie, ktore ste rodili nedavno, ako je to teraz s dietatkom po porode? Je s maminkou aj tie dve hodiny, alebo sa odvazaju deticky na novorodenecke?

sindas
2. nov 2015

Je to individualne... ale v drvivej vecine ho zoberu na oddelenie 😔

elmunda81
2. nov 2015

Helou, prosim Vas poradte ak ste nedavno rodili v Ga a vyuzili epiduralku , ako sa v ga vybavuje? Treba vopred alebo da sa aj hned " na placi" ked pridem uz s bolestami na prijem? Neviem sa rozhodnut ci isy s ep(duralom alebo " natural". Tesim na rady a vopred dakujem! 😊

elmunda81
2. nov 2015

Helou, prosim Vas poradte ak ste nedavno rodili v Ga a vyuzili epiduralku , ako sa v ga vybavuje? Treba vopred alebo da sa aj hned " na placi" ked pridem uz s bolestami na prijem? Neviem sa rozhodnut ci ist s epiduralom alebo " natural". Tesim na rady a vopred dakujem! 😊

ccaro
3. nov 2015

@sindas Dakujem, snad sa.tobeste zmeni niekedy 🙂

me123456
3. nov 2015

Elmunda81, epi sa nemusi vopred riesit, ale doporucujem, aby si hned pri prijme povedala, ze ho chces. Nie je totizto non-stop dostupny, nepychne ho hociktory anesteziolog. A treba na tom trvat, aby ti ho hned zavolali, lebo budu sa snazit ti to vyhovorit a budu to natahovat az kym uz bude ajtak neskoro na podanie... (Davaju ho, ked si otvorena na 4cm.) Osobna skusenost... A stoji 150e. Myslim si, ze ak mas moznost, tak epidural... Podla mna, ked sa da vyhnut takym neskutocnym bolestiam, ako su porodne, tak preco nie?

elmunda81
3. nov 2015

@me123456 ahoooj , dakujem za odpoved, presne nieco v tom.zmysle mi dnes povedali ked som si zavolala do nemocnice. Ze treba hned na zaciatku povedat, ked nie je rodicka uplne otvorena cca 3-4cm lebo ze uz ked je cca na 5-6cm uz to nerobia a treba mat stastie na anesteziologa, aby bol v sluzbe taky, ktoru epidural picha, vacsinou cez den je vacsia sanca ako pri nocnom porode. Ze mi mozu dat cislo na jedneho z tych doktorov a mozem sa s nim/s nou dohodnut... co mi nebolo uplne vysvetlene, ked som sa pytala, ze teda ci ked budem volat aj v noci ci pride kvoli mojej epiduralke... trosku vyhybavo mi odpovedala pani na druhej strane v telefone, co som si vysvetlila, ze asi by prisiel ale za " poplatok". Budem dufat, ze "vyssie sily" daju aby bol k dispozicii anesteziolog a idealne ze ju ani potrebovat nebudem. Som prvorodicka a netusim do coho idem 😀😀😀. Ale epidural si urcite nechavam ako plan B.

me123456
3. nov 2015

Ano, vraj je tam jedna z GA, s ktorou sa da dohodnut, ze dojde, ak treba, ale s tym ja skusenost nemam... Ale s rozbehnutym pôrodom ano a fakt, epidural to zachrani... 🙂 😉

lenoc
4. nov 2015

Baby, je tu niekto, kto rodil v GA v zime? Chcela by som vediet, ci je na oddelení zima - pre mňa aj pre bábo... Lebo teda tie okná sú tam veľké a predpokladám, že ešte stále tie isté staré, nevymenené. A prvý sa narodil v septembri, bolo teplo... Teraz to bude v januári.

dankagirl
4. nov 2015

@lenoc ja tam zima od okien hlavne na obyčajných izbách na nadštandardnej nie bola som raz na obyčajnej a stačilo mi a bol december

lellka107
4. nov 2015

@lenoc sestra rodila v marci a hovorila že tam bolo neskutočne horko....

lenoc
4. nov 2015

@dankagirl ,@lellka107 dakujem vam.
dankagirl, to znamena, ze pre babatko urcite deku a pre mna radsej dlhe pyzamove nohavice na noc? Teda, ak sa mi po porodebude dat... 😉

dankagirl
4. nov 2015

@lenoc určite deku a čiapočky a kľudne pyžamká ja som mala tiež

elmunda81
13. nov 2015

Ahojte babyy... porodila som v Galantskej nemocnici minuly piatok 06.11.2015, takze Vam opisem moju skusenost. Bohuzial som prenasala , uz som bola v 41. tt, preto moj gynekolog odporucil hospitalizaciu /MUDr. Janicek - Sered/ , sice som z toho bola velmi smutna, pretoze som sa bala, ze po par dnoch budu chciet vyvolavat porod a pritom mozno sa nasa mala bambulka len neciti este na to, aby prisla na svet.
Teda v stredu 4.11. som bola hospitalizovana, mali sme stastie, nakolko rodinny apartma bol volny, takze sme ho mohli vyuzivat od zaciatku, pretoze to bola otazka par dni k mojmu porodu, to som vedela aj ja, aj personal. Apartman je velmi komfortny, vlastna kupelna, wecko, pohodlna postel a pekna drevena postielka vedla postele, gauc pre manzela a navstevy, proste velmi pekny a prakticky. Na ostatnych izbach su mamicky po dvoch, takze aj to je ok.
Cely personal na sestonedeli bol uzasny, sestricky velmi ustretove, usmievave 🙂 ochotne v comkolvek pomoct. Standardne sa vykonava monitor v lahu, ale nakolko mne nebolo pohodlne v tejto polohe nerobili ziadny problem vykonat vo v sede, dostala som aj vankus za chrbat 🙂
V pia 6.11.2015 ma odrodila pani Mudr. Jacekova, uzasna osoba, usmievava, pristupna v spolupraci s porod. asistentkami tvorili dokonaly tim.
Ked som ju poprosila aby mi splnila moje ziadavky / ak nie je nutne nenastrihnut, aj je baby ok dotepat pupocnik a netlacit mi na brucho, ked budem tlaci/, prilozenie babatko na prsnik hned po narodeni a bonding pokial bude mozne/ pani doktorka s tym nemala najmensi problem vsetko splnene a porod bol pre mna zatial najsilnejsi a najkrajsi zazitok v mojom zivote.
Na osetrovni/ vzdycharni bola k dispozicii sprcha / sice hlavice zanesena vodny kamenom, ale pomohli sme si :D/, co som aj vyuzila, fit lopty, rebriny....
Tym ze som chodila na predporodnu pripravu ja som tieto pomocky vyuzila. POrodne asistentky boli velmi ustretove vobec nemudrovali okolo mna, chodili usmiate kontrolovat ako sa mam a podobne. Boli cely cas v ich miestnosti aj s pani doktorkou, kedze som rodila v tom case len ja / sprievod moj manzel/ pozerali telku, smiali sa, vladla tam velmi pozitivna atmosfera, co mne ohromne pomohlo na psychiku.
Na margo platenia si doktorov, / za tento prispevok mi nikto neplati, nerobim ani reklamu, je to skutocne moj zazitok/, podla mna lepsia investicia, ako si platit dokkiho je zaplatit si apartman. Tim, lekarov, kt. su moment. v GA porodnici je uzasny, P. Dokt. Badidova, Zsemlyeova, JAcekova, Klementova, vsetko mlade zeny, empaticke, pristupne mile, nema vyznam si platit niekoho, pretoze tieto " baby " maju zmaknutu moderne medicinu a kraasne pristupuju k pacientom.
Jedine minus, komunikacia priamara, Scasneho, to bolo nieco desne, on nema problem vynadat sestre pred pacientom pri velkej vizite, podla mna absolutne neprofesionalne, on si ide svoje, nepozera sa na okolnosti a mam pocit, ze zeny povazuje za hlupe husy, alebo kravy. Mala som tu skusenost, ze ma vysetroval raz a dufam, aj naposledy, bolo na najneprijemnejsie vysetrenie v mojom zivote gynekologom. Som zvyknuta na " normalnych! gynekologv, kt. pred tym nez nieco zacnu robit povedia, nie v zmysle ! uvolnite sa, toto bude neprijemne, zatlacim, zastipe, zachladi...!" proste nejaka ta psychologia, ze ma pripravy na neprijemny pocit. Pan primar...., absolutne nic, bezcitne ma vysetroval, prislo mi to totalne nedostojne sposobom akym to robil, arogantny bol ... apod.
Anyway. Chystam sa napisem do GA nemocnice pochvalny list, aby aj riaditel vedel o mojej skusenosti, o pozitivnej skusenosti.
Nebojte sa rodit v GA, ak ste inteligentne a viete normalne komunikovat, tak si myslim, ze vsetko sa da 🙂
Keby Vas nieco zaujimalo kontaktujte ma, mam vsetky spomienky cerstvo v hlave. Nasa dcerka je stastne babo 🙂

lindamichal
13. nov 2015

@elmunda81 Po prvé srdečne Gratulujem K Vašej dcérke, určite je to malý anjelik. Len nech ste obe zdravé 🙂 Ako si opisovali pôrod normálne mi prišlo ľúto, že ho mám už tri mesiace za sebou 🙂 Ako sa volá babika? Prajem iba príjemné, kľudne, Veselé chvíle.

elmunda81
13. nov 2015

@lindamichal ahoooj dakujem kraaasne, mala je Sofia; princeznicja Sofia prdka kaja papka spinka zmysel mojho zivota od uturka zalubena som. Byt maminou je kraaasne. Vonia ako sladka vianocka . 💓💓💓

ccaro
14. nov 2015

@elmunda81 Uplny suhlas so vsetkym 🙂 Ja som momentalne tiez v GA nemocnici.

panakota
18. nov 2015

@lenoc ja sm rodila v januari 2014 , bolo teplučko na izbach ale prievan na chodbach zväcsa.raz sa kurenie v noci zastavilo neviem preco a suseda ma budila ze mi place babo.maly mal studene rucicky,pravdepodobne mu bola zima.tak som ho dala vedla seba a prikryla mojou dekou.potom bolo ok. Ale ta suseda Lezala pri okne a na nu fukalo troska . Ta nemocnica je v dosť zlom stave.

any395
18. nov 2015

Akcia je určená pre pôrodné asistentky, zdravotníkov, ženy, rodičov, verejnosť a pre každého, koho daná problematika zaujíma .
Prednášajúci, čerpajúc z dlhoročnej pracovnej praxe, poukážu na rôzne pohľady, prístupy a skúsenosti týkajúce sa zdravého harmonického tehotenstva a pôrodu, význam placenty a pupočníkovej krvi pre dieťa, ako dôležitej súčasti pôrodného procesu.
Diskusia bude venovaná podstate kontinuálnej odbornej starostlivosti o matku a dieťa, samoregulačnému mechanizmu pri pôrode, prednosti placentárnej transfúzie pupočníkovej krvi (dotepanie pupočníka), dôležitosti empatického a rešpektujúceho prístupu a uspokojenia bio-psycho-sociálnych potrieb, silného puta, sveta matky a dieťaťa....atď.
http://www.ipask.info/aktuality/pozvankanajedno...
Pôrodom dieťaťka sa začína veľmi dôležitá etapa života celej rodiny, ktorej kvalita bude záležať práve na okolnostiach predošlého pôrodu. Uznanie a dôvera v prirodzenú silu, v danú schopnosť matky a dieťatka, to je to normálne, prirodzené a teda zdravé. Intenzívna príprava - VŠETKO O PORODE.
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

zuzi1409
19. nov 2015

Takze nadstandardne izby su tri a aka je sanca sa tam.dostat?

elmunda81
19. nov 2015

@zuzi1409 aha twraz vidim ze si v diskusii spravne. Skusenosti su rozne sice ale ja som pravdivo opisala svoju skusenost a nebola som nikoho protekcna. Drzim palce kludbe sa pytaj ak ta nieco zaujima. Spomienkybsu cerstve! Andy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre