Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

kiculka
1. jan 2011

@hippokrates dovol mi, aby som sa zasmiala na tvojom prispevku. neviem, odkial beries tu istotu o jeho odbornosti... ja viem, kolko ludi, tolko chuti, kazdemu vyhovuje niekto iny, ale kde beries tu istotu, ze je najlepsi odbornik na oddeleni, to neviem, to su asi tiez reci typu jedna pani povedala. Netvrdim, ze je najhorsi, nemam s nim skusenost. A to, ze pil ako duha, si tiez nik nevymyslel, je to fakt, o ktorom vie cela Galanta...

adkoalauri
1. jan 2011

Baby, ja by som sa chcela spýtať, čo si myslíte, má ten pán Dr. Janíček dostatok skúseností - keďže píšete že je mladý - absolútne ho nepoznám!? Termín mám na koniec febr. musím si vybrať Dr. ale sa neviem rozhodnúť - uvažujem nad pánom primárom alebo aj nad Dr. Janíčekom. ďakujem za odpovede.

katelyn
1. jan 2011

@hippokrates ja panovi doktorovi nekazim resume a mam s nim osobnu skusenost a to co tvdite vy nie je v ziadnom pripade pravda ze je najlepsim lekarom na oddeleni lebo myslim ze clovek takeho postavenia si nemoze dovolit prist s niekolko promile do prace a to nie je jedna babka povedala bohuzial som to zazila osobne!!! tak ked chcete niekoho napadat co ma a co nie tak si to overte najskor vy ako sa veci maju...

katelyn
1. jan 2011

@adkoalauri asi to znie aj smiesne ale ja ti odporucam janiceka mala som s nim osobnu skusenost a hoci nie je moc lekar myslim ze je velmi super a ak by som raz menila svojho tak urcite za neho..co sa tyka stastneho poznam dievcata ktore si ho velmi schalia ale zazila som situaciu kedy bol aj dost neprijemny a viem ze nerad rodi v noci ze je vtedy nevli a potom sa to odraza na jeho profesionalite ale taktiez je to o tom ze kazdemu vyhovuje nieco ine ale myslim ze mlady janicek je velmi dobra volba ja som mala s nim skusenost pri potrate a myslim ze to bol clovek ktory mi velmi pomohol i po psychickej stranke...

adkoalauri
1. jan 2011

@katelyn Ďakujem za odpoveď.

safirko
3. jan 2011

dakujem všetkým za názory, moc ste mi pomohli.

evitkamalicka
4. jan 2011

tak tak, musim sa zastat @katelyn , kedze ja mam s nim tiez osobnu a zlu skusenost z prveho porodu

evitkamalicka
4. jan 2011

@adkoalauri ja ti tiez odporucam Janiceka, mala som u neho druhy porod cisarskym a teda aj posledne poradne a je super

leanela
4. jan 2011

pripajam sa k evitka mam snim aj dobru aj zlu skusenost 😕

adkoalauri
4. jan 2011

@evitkamalicka ďakujem, len vieš ja by som chcela mať normálny pôrod... Podľa mňa v tom je veľký rozdiel. ☹

evitkamalicka
4. jan 2011

@adkoalauri niekto tu uz rodil u neho aj normalne, tak skus precitat starsie prispevky

moni82
5. jan 2011

@adkoalauri ja som rodila u Janicka normalne, a mozem len odporucat. Bol super, aj napriek tomu ze som rodila v noci a nebol to najlahsi porod

zanin
5. jan 2011

Tak ja sem pridam svoju dnesnu skusenost s MUDr. Scastnym. Vazeny pan primar je obycajny arogantny vol. Dnes som u neho bola na vysetrenie. Bohuzial. Nikdy viac tuto chybu nezopakujem. Je to jeden zakomplexovany chudak co vysiel z dediny a mysli si ze ked je primar oddelenia tak moze kydat na inych lekarov a vozit sa po pacientoch. Caka len na obalku inak sa s vami bavi akoby ste neboli tehotna matka ale kus. Obycajne cislo ktore on musi vysetrit. Nech sa na mna nikto nehneva ale v dnesnej dobe ked je slobodny vyber lekara mi nikto nemoze nanucovat, aby som chodila k nemu. Ako som uz napisala panovi primarovi sa nepaci, ze ku nemu nechodim a osocoval mojho lekara. A ked som mu povedala, ze som este neni rozhodnuta do ktorej nemocnice pojdem rodit, tak mi povedal, ze keby to bol vedel, tak ma ani nevysetri. Tak mi niekto povecte aku to skladal prisahu? Podla mna Hippokrates sa dnes pri jeho chovani ku mne otacal v hrobe. Keby som chcela byt zla tak by som ho nahlasila. Takto sa nechova ani posledny medik k pacientovi a nieto este primar oddelenia. Uz som pevne rozhodnuta, ze nikdy viac do Galantskej nemocnice nevkrocim a svoje dieta nechcem priviest na svet do takeho nepriatelskeho prostredia ako tam navodzuje pan primar. Mal by ist pracovat so strojmi a nie s ludmi. Tolko moje odporucanie pre neho. 😠

kiculka
5. jan 2011

@zanin ked chcete na niekoho kydat, zistite si najprv, ako sa skutocne vola a Vas prejav by mohol byt gramaticky korektny. Nikto Vas nenutil k nemu ist, pokial viem, kazdy si lekara vybera sam a v 39. tt by uz kazda zena mala vediet, kde chce rodit, ja osobne by som to teda rozhodne nenechavala na nahodu. Keby sa mal Hippokrates otocit v hrobe zakazdym, co niekto porusi jeho prisahu, to by si asi nikdy neoddychol. A ze nepriatelske prostredie??? To tam teda rozhodne nenavodzuje ten "zakomplexovany chudak", ako ste ho nazvali. Keby mal byt dobry len k zenam, od ktorych dostane obalku, tak by cely den a na kazdu vrcal, asi tolko k Vasmu prispevku. Mozno aj oznacenia, ktore ste pouzili, svedcia o tom, preco bol k Vam nie najmilsi...

marhulka13
5. jan 2011

mam na vas maly dotaz 🙂 kedy je treba si dohodnut lekara??? bojim sa, nech ho s tym neotravujem priskoro, no ani neskoro 😀 dakujeeem

pici
5. jan 2011

@zanin ja som sice u neho nerodila, ale mala som ho dva krat na vizite a pred oboma operaciami za mnou dosiel, usmial sa, dokonca ma pohladkal lebo videl aka som vyplasena a povedal ze vsetko bude ok. podotykam, nepatrim k nemu a ani ma neoperoval... bol tam iba nahodou...

suee
5. jan 2011

Ja mam s primarom tiez len pozitivne skusenosti, a je mojim gynekologom treti rok a chystam sa u neho aj rodit, je to odbornik, ale tak isto clovek, ktory ma tiez svoje zle dni, tak ako kazdy z nas...
Pretym som chodila k Pasiarovi...no neporovnatelny pristup, i odborny ako aj ludsky... Ja som s panom primarom nadmieru spokojna 🙂

pici
6. jan 2011

@suee vsetko je o osobnej skusenosti, co jednej zene vyhovuje, druhej moze vadit.. co je vysadou jedneho doktora, moze byt neakceptovatelne pre druheho.. tazko povedat... ja som spokojna tam kde som...

adkoalauri
6. jan 2011

Ďakujem za odpovede

evelin116
8. jan 2011

Ahojte baby! Neviete nohodou kolko stoji epiduralka v ga nemocnici?????

leanela
8. jan 2011

no to by aj mna zaujimalo a ci to treba vopred dohodnut ci staci az pri porode

pici
8. jan 2011

@leanela urcite nie az pri porode

leanela
8. jan 2011

@pici to je nevyhoda, este neviem ci to nebude sekcia ked prve bolo, co v takom pripade?

pici
8. jan 2011

@leanela ja neviem presne, nerodila som ale co som citala diskusie, malo kde rodis normalne pokial prve dieta bolo cisarskym, myslim ze kvoli rane na maternici budes rodit aj druhe cisarskym.. neinformovala si sa o tom u doktora u ktoreho budes rodit?
pokial ja viem, mozno sa mylim, epi je dohodnuta vopred, lebo ti ju musi aj niekto pichnut :D

leanela
8. jan 2011

@pici da sa rodit aj po cisarskom normalne pokilal niesu komplikacie.

viem ze ju niekto musi pichnut, ved prave ked tam ten dotycny je vybavi sa to na mieste v den porodu aj tak keby som si to dohodla a teoreticky rodila normalne anesteziolog v GA nieje 24h denne takze naco potom ta dohoda vopred. Je to komplikovane

pici
8. jan 2011

@leanela
hovorim a myslim ze je to tak, ze si ju dohodnes zaplatis vopred... aj to sa moze stat ze ti ju nakoniec nebude mat kto pichnut, ale viem ze tak to chodi vsade, ked ju nevyuzijes, vratia ti peniaze...
a nepoznam nikoho kto rodil prirodzene po cisarskom... ale ja nie som gynekolog...a doktora mas vybaveneho? ved ten ti najlepsie poradi

leanela
8. jan 2011

@pici ano mam, pri najblizsej poradni sa uvidi ako bude babo otocene, a ci nieje placenta moc nizko lebo ju mam dole. Ale pocitam aj stou moznostiu ze to bude opät sekcia, kamoska rodila s 2 rocnym rozdielom u toho isteho dr. po sekcii normalne, a vraj dost velky rozdiel pri zotavovani. Ved uvidime ako to nakoniec bude. Len aby bolo vsetko ok

pici
8. jan 2011

@leanela ano to je najpodstatnejsie aby bolo vsetko ok.. bola som v tom ze po cisarskom uz moc nechcu rodit normalne.. tak mam asi zle info

eviitka
8. jan 2011

Baby,zasnem,kolke si vyberate lekara k porodu...mali by ste si ist zacvicit do materskeho centra s porodnou asistentkou ,ktora doteraz rodi na Kramaroch a to je inak vytazena porodnica. Mne zmenila pohlad na vec o 180 st. Rodim az v maji,ale nemienim platit ziadnemu lekarovi do vrecka za 15 min roboty,radsej sa odvdacim porod.asistenke,alebo sestricke za pristup,aj tak cely porod odmakaju oni,nehovoriac o starostlivosti o vas po porode.Chcem ist rodit do TT nemocnice a ziadneho doktora si ziadna z nas vybrat nemusi,kludne sa mozete pri prvych kontrakciach rozhodnut,ze idete rodit aj na Mesiac a tam vas MUSIA odrodit.
Co sa tyka prirodzeneho porodu po cisarskom porode-suseda dostala na vyber,ako pojde rodit,ci zas cisarskym,alebo prirodzene.Samozrejme sa bala ist prirodzene,cisarsky je pohodlnejsi,aj ked vobec nie pre dieta a pre vase telo,mozno len pre psychiku,takze sla zas cisarskym.Kym v GA nemocnici niekoho nepodplatil jej muz,kedze jej vybraty doktor Janicek siel prave na dovolenku-tyzden ju tam drzali a cisarsky jej nik urobit nexcel!!!!ked im dal do vrecka 200 eur,uz sa jej klanali,druhy den mala cisarsky. Myslim,ze zrovna Scasny dostal prispevok.
Doktorov sme si rozmaznali my same,ze cakaju prirodzene obalku,a ja toto nemienim podporovat!!!
Pridite vsetky pred porodom cvicit do materskeho centra,informujte sa na tc. 0903466311,kedy sa cvici,lebo po Novom roku je to inak. Verim ,ze sa na veci budete pozerat s uplne inym pohladom.Ja som tiez nebola hrdinka,jedine s epiduralom, teraz to urcite zvladnem ako tisice inych predo mnou,aj vdaka cviceniu.

pici
8. jan 2011

@eviitka
vsetko dobre ti prajem, ja ostavam verna svojmu doktorovi, ku ktoremu chodim xrokov, a urcite u neho budem aj rodit. ma moju doveru , ja osobne porod s dulami, a porodnymi asistentkami neuznavam. ide mi/ pojde mi predovsetkym o zdravie mojho dietata a to zverim do ruk odbornikovi, ktoreho poznam, ktoremu verim, a s ktorym mam niekolko rocne skusenosti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre