Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

ika33
29. júl 2010

MUDr. Vaško

vavrikova
29. júl 2010

Ahojte kocky chcem rodit v Galante lebo na Nitru nechcem ani spomenut ane tam rodit, ake veci si mam zebrat zosebu hlavne pre babetko,napiste prosim vsetko ocom viete dakujem Myrka.

ika33
30. júl 2010

Vavrikova - ja som si na nete našla čo so sebou do pôrodnice v GA:
Pre rodičku:
• tehotenský preukaz
• preukaz o zdravotnom poistení (aj niekoľko fotokópií)
• občiansky preukaz
• sobášny list
• zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so sôhlasným vyjadrením rodičov (v prípade, že nie ste vydatá a partner uznáva otcovstvo - zápis vybavíte na matrike v mieste bydliska)
• výsledky špeciálnych vyšetrení v gravidite
• nočná košeľa
• župan
• uteráky
• hygienické potreby
• papuče
• niekoľko párov ponožiek
• jednorázové nohavičky
• sťahujúce nohavičky
• masť na ošetrovanie bradaviek
• podprsenky na kojenie (2 ks)
• vložky do podprsenky
• odsávačka mlieka
Pre dieťatko:
• jednorázové plienky (10 ks na deň)
• látkové plienky aspoň 5 ks
• vlhčené obrúsky
• kozmetika pre bábätko
• oblečenie podľa ročného obdobia, rukavičky, ponožky, čiapočka, deka, nohavičky
• ortopedické nohavičky
• autosedačka
toto bolo na jednej stránke a potom priamo na stránke Nemocnice GA:
Občiansky preukaz + sobášny list + kartička poistenca!!!!!!
Nočnú košeľu a župan – NETREBA!!!
Pre mamičku:
• vložky vatové- obyčajné / 4-5 balení/
• podprsenka pre dojčiace matky
• toaletné potreby / aj WC papier/
• papuče
• príbor + pohár
• teplomer
• jednorázové žiletky
• malá klyzma / YAL / 2 ks- nie povinne!/
Pre bábätko:
• plienky bavlnené- 5 ks
• plienky PAMPERS- 1 balenie
• ortopedické nohavičky- 1 ks
• košielka- 1 ks
• kabátik- 1 ks
• dupačky- 1 ks
• čiapky / tenšia a hrubšia – 2 ks
• zavinovačka / perinka/ - 1 ks
• deka malá – 1 ks
• rýchlobežka / alebo digitálny teplomer/ - 1 ks
• hygienická výbavička / aj vatové tyčinky na čistenie uška/
• benzín- alkohol alebo Spiritus dilutus / na dezinfekciu pupočníka/
Neviem či ešte niečo iné budeš potrebovať, to by ti mohlo povedať kočky čo už rodili. Inak v nemocnici asi aj dávajú zoznam čo si máš zo sebou priniesť.

svetluska4
30. júl 2010

kocky, ortopedicke nohavicky pre babo nenoste, uz sa to teraz babatkam nedava, to vam aj sestricky povedia.
To urci az ortoped ci treba alebo nie ,a k ortopedovi treba ist az po mesiaci.
Perinku, vam tam daju, mne viac vyhovovala lebo bola taka akurat na babo, a tu svoju vycancanu som mala iba ak prisla navsteva achceli sa fotit. V zozname vam chybaju rukavicky pre babo, babo sa uz narodi s nechtikami a moze sa doskriabat tak treba dat rukavicky.
Benzin alkohol nam sestricky dali , ale je lepsie ho mat, ktovie ci im nahodou nedojdu zasoby 😀
Bavlnene plienky tiez dostanete cca 5 na den, ak sa rychlo pospinia tak vam daju ciste, ja som svoje ani nevybalila 🙂
Tiez vam babtko oblecu do erarneho a mozete si ho potom prezliect, ak nechcete tak vam daju erarne. Co sa tyka kozmetiky, neberte detsky olejcek, uz sa nepouziva, radsej majte telove mliecko pre babatko. Auto sedacku nenoste, to staci ked s nou pride tatino alebo rodinka ked vas budu pustat domov.
Pre maminku: zileku nepotrebujete ak ste sa uz doma oholili, na zozname chyba aj jednorazova podlozka do postele (taka co sa dava pod babo pri prebalovani) po porode je najlepsie mat poporodne vlozky, to uz budu pytat na sale.
Nocna kosela zupan, no to je na vas, aj sa vas spytaju ci chcete ich alebo si date svoju, ja odporucam na porod a prvy den po porode mat ich koselu a potom si dat svoju.
K dokladom, ak mate zaplatene odobratie pupocnikovej krvi majte niekde napisane cislo zmluvy a spolocnost u ktorej to mate, my sme k tomu dostali taku nalepku a tu som nalepila na tehot. preukaz.
Jo a aby som nezabudla, urcite si vezmite flasu vody alebo nieco na pitie, lebo pred a pocas porodu nemozete pit ale potom ako vas prenesu na izbu, pit praveze musite a to vam tam nikto neda,iba to co si prinesiete so sebou. takze radsej mat jednu flasu v taske ako byt o smade 😉
ked este nieco potrebujete vediet tak sa pytajte 🙂

svetluska4
30. júl 2010

@ika33 ja nadstandart len odporucam, ked bude volny tak nevahaj, nikto ta tam zvlast nekontroluje a mozes prijimat navstevu rovno na izbu, maju tam zvlast gaucik. Mate tam viac sukromia a aj personal sa aspon podla mojich skusenosti sprava milsie 🙂

svetluska4
30. júl 2010

ja a este jedna vyhoda, jedlo ti pekne donesu na izbu 🙂

lussy007
30. júl 2010

@ika33 velmi silno o tom uvazujem.... len kadeco sa pise... rozhodovala som sa medzi ga a ruzinov ale na 70% ga.... a ty????

magamamka
30. júl 2010

ja osobne celkovo nemocnicu v GA obchádzam po naozaj dosť zlých skusenostiach..a primar na gynde by mal podla mna robiť do kafilerky pretože je to človek bez srdca!!!!!!

natikaaa
30. júl 2010

magamamka, musim ti oponovat. na primara som zatial nepocula ziadne zle slovo. ale ako kazdy lekar aj on je clovek, moze mat zlý den, moze robit chyby, o tom je zivot, nikto nie je perfektny. ja osobne som bola s nim maximalne spokojna. vdaka nemu som neporodila v 27. týždni, ale normalne v 9. mesiaci. vdaka nemu a tomu ze bol na mna pristny a lezala som 2,5 pol mesiace vkuse, sa mi narodilo babatko na termin. myslim si, ze to, ze je clovek bez srdca je prilis tvrde vyjadrenie, vbec s tým nesuhlasim. a ked uz, da sa dohodnut s bárktorým lekarom, ku komu chces chodit u koho chces rodit atd. myslim si, ze aj primar aj ostatní lekari su naozaj milí a super.

magamamka
30. júl 2010

no tak to si mala asi štastie . ja som o to svoje vdaka nemu takmer prišla ale vdakabohu ma dali v ba dokopy a to nevedeli pochapit ako ma mohli v takom stave odtial vôbec pustit domov..

manika77
30. júl 2010

@magamamka ja osobne primara tiez nemusim ...ale tie co k nemu chodia si ho chvalia... 😒

ika33
30. júl 2010

svetluska - dík za info,hneď som si do zoznamu napísala aj veci čo si odporučila, ešte sa ťa ale spýtam, aké vložky si brala, klasika Always, ria ... alebo nejaké špeciálne. Ja som si ešte kúpila tie jednorázové nohavičky. Mi ich odporúčali niektore babenky, tak neviem ak by ste niektorá chceli.

Lussy - aj budem rodiť v GA, teda ak ma to neprepadne niekedy niekde, keď budem v cudzom meste 🙂

svetluska4
30. júl 2010

@ika33 ja osm si brala naturelky, lebo mne tie umele always nerobia dobre, ale po porode sa sestricky divne zatvaril ze "taketo mate?" ze lepsie su hned po porde na salu tie porodnicke, ale potom si mozes dat take na ktore si zvyknuta, to uz nikto nekontroluje. Aj ja som mala jednorazove gatky ale kedze bolo velmi teplo a to su take nejake umele tak mi v nich bolo horko, tak som mala svoje bavlnene. 😉

ika33
30. júl 2010

a to sú aké tie porodnícke? To sa dá dostať niekde v lekárni či kde? A čím sa vlastne líšia? Ešte som o tom vôbec nepočula, tak vám možno teraz pripadám ako blb ale fakt nemám potuchy 😅

baby chcem sa vás spýtať či je normálne keď pri chôdzi cítim sťahy v podbrušku a tvrdne mi bruško, ale hľavne tak dole, no a ešte mám také tlaky od krížov ku konečníku. Sem tam mám pocit ako keby mi zadok pri konečníku strpol. Neviem vôbec či to je normálne, nemali ste to niektorá?

lussy007
30. júl 2010

@ika33 snad nie 😉 .... kde si kupila tie nohavicky??

ika33
30. júl 2010

lussy - U nás v Šali jednom obchode, v podstate odtial budem mať aj kočík 🙂

lussy007
30. júl 2010

@ika33 to sa dakupit v lekarni?

svetluska4
30. júl 2010

ika33 - v lekarni by ich mali mat,ale tusim ich maju aj v tom kocikovom v hoteli. Jenda znacka co viem je Samu.
A tie stahy , to by malo byt ok, to sa upravuje panva, ale ak sa ti to zda moc divoke tak to radsej povedz dokymu nech to prezrie. 😉

lussy007
30. júl 2010

@natikaaa ahoj... chcela som sa ta spytat ty si si lekara k porodu platila alebo len si s nim bola dohodnuta?? neviem si ten postup celkom predstavit

ika33
30. júl 2010

lussy - určite sa dajú kúpiť aj v lekárni, len asi nie v každej, teda aspoň u nás to nemali
svetluska - dík, tak ja sa teda pôjdem popýtať 🙂, no a na tie sťahy sa určite spýtam, lebo v utorok idem dokymu, tak uvidíme čo povie.

timinka3
30. júl 2010

@ika33 ak sa mozem spytat ktoremu dr. chodis?
mozno si to uz aj pisala, len som nepostrehla.. 😅

desmodka
30. júl 2010

a este 23,80 eur ak chcete otecka pri porode 😀
tie ortop. nohavicky si kludne mozete brat, bo ked rodite normalne mate cely cas babatko pri sebe a tak si s nim robite co chcete, teda ked chcete balit na siroko nik vam v tom nezabrani... a benzin si urcite berte daju vam max tampony sa cistenie, ak nie treba si pytat
k tej nocnej koseli, mne nik nedal na vyber, rovno mi kazali sa prezliect , tak neviem ci to funguje alebo si treba pytat..
@lussy007 mas dve moznosti 1. prides do nemocnice a porodi ta ten kto ma sluzbu - zadarmo alebo 2. dohodnes sa s niektorym lekarom a samozrejme si to musis zaplatit ke chces aby ta prave on odrodil...

ika33
30. júl 2010

timinka - MUDr. Vaško 🙂 písala ale neva

timinka3
30. júl 2010

@ika33 dakujem

a to maju lekari nejako rozdelene, ze v pondelky napr. je jeden lekar, len utorky zase iny atd....

zeby som napr. cca v pondelok mala rodit a vedela by som kto ma sluzbu.

svetluska4
30. júl 2010

@desmodka mas pravdu ze tie ort. gatky maju podla svoho uvazenia, z mojej skusenosti som radsej gatky nedavala, nastastie ortoped nam povedal ze netreba nosit, maly maval prve tyzdne koliky a tie gatky mu nerobili dobre ☹ Al uz to je chvalabohu za nami 🙂

lussy007
30. júl 2010

@ika33 to budem musiet asi obehat

@desmodka a pred porodom sa chodi uz do nemocky na kontrolu vsak? a toho lekara si tiez vyberam alebo to je tak ako s porodom ze kto ma sluzbu?

svetluska4
30. júl 2010

@timinka3 budes rodit cisarskym? lebo den kedy porodis si asi nevyberies, pokial nemas planovany na vyvolavacku, ale aj to niekedy potrva kym sa to rozbehne. To kto bude v ten den, tak to je podla rozpisu.

desmodka
30. júl 2010

@svetluska4 ved hej je na kazdom ako sa rozhodne, my sme davali do prvej kontroly, ale az ked sme prisli dom
@lussy007 hej pred porodom sa chodi do nemocnice, ale to neviem ako funguje, bo ja som celych 41tt chodila k sukromnikovi u neho som aj rodila a tak isto ma aj ten pristroj na prietoky v ambulancii

timinka3
30. júl 2010

@svetluska4 veru to este neviem co bude do januara.
viem, ze den porodu sa neda vybrat...

lussy007
30. júl 2010

@desmodka jaaaaaaaaaaaj to sa asi budem musiet dohodnut s doktorom.... u mna je to totiz tak ze ordinaciu ma vo vedlajsej dedine a robi aj v ga.... mozno mi tiez nebude treba chodit do nemocky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre