Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

siwike25
26. aug 2008

Ja som bola zas s jednou cigankou na izbe a bola suprova ,dobre sme si vychadzaly a nič my neukradla.Baby nezabudnite si kupit benzin-alkohol,stači 1 flaška.Na pupok. 😉

buffinko
26. aug 2008

baby, co treba na hygienu pre babo do porodky?

lucka10
26. aug 2008

Čaute baby, veru aj mňa to zaujíma, čo si tam mám zobrať. Poraď Siwike. Benzín alkohol už mám, aj rybaciu mastičku.

siwike25
26. aug 2008

no plienky
-utierky vlhčene
-vatove tyčinky
-stači sampon-lebo na pokožku sa tam nemože davat nič,iba si date par kvapiek do vody a vtom ho okupete.
-kefku na vlasky
-digitalny teplomer
-benzin alkohol
-pytiol na ritku
-olej si tam asi ani nemusite brat lebo nedovolily natret maleho ešte,až doma.
to je asi všetko 😉 😉

nikka23
26. aug 2008

Čaute babuľky,

ďakujem za info, že čo všetko treba pre bábätko do pôrodnice. 😉 Ozaj a čo je to ten pytiol na ritku??

Mňa by tiež zaujímalo, že čo všetko potrebuje novopečená mamička. Vložky, papuče, nočnú košeľu, hyg. potreby a ešte niečo iné??

Ak sa opakujem, tak mi to prepáčte 😉 Nejak sa začínam báť blížiaceho sa pôrodu, aj keď si hovorím, že to nebude až také hrozné.

katic
26. aug 2008

Nám neboli dobre ani pytiol ani rybaci mast, ja zoberiem Sudocrem. Podla Vas mozem? Dovolia to? To je velmi dobre. 🙂

siwike25
26. aug 2008

Nikka23 pytiol sa použiva na zadoček,sestričky v porodnici ho tam použivaju a podla mna je najlepši na trhu,viem čo hovorim vyskušaly sme všetko ,hociako mohol mat zaparenu ritku vždy nam velmy pomohol.
pre mamičku je potrebne-
-3x nočne košela
-spodne pradlo
-vložky (najlepšie su alwaysky,tie hrube)asi 3 baliky
-zachodovy papier
-pribor
-hygienicke potreby
-baby a nezabudnite si zobrat šlapky do sprchy aby ste nahodou nechytily plesen-nato pozor!
-uteraky
-podložky pod seba cca 6ks-daju sa kupit v lekarni.
A to je asi všetko 🙂 🙂

Katic tu sa použival pytio ale určite nebudu proti sudocremu-nam zas ten nepomahal ,je to individualne,každemu zabera ine 😉

siwike25
26. aug 2008

Jaj a zabudla som na žiletky a ktora chce nech si kupi aj klystir 🙂

siwike25
26. aug 2008

a zas ma napodlo
-odsavačku na mlieko
-kojenecku flašku pre istotu 😉 😉

buffinko
27. aug 2008

siwike - vdaka 🙂 musim si teda este obstarat ten pytiol

ja este pridavam zo zoznamu pre GA - papuce, ziletky, pohar a teplomer. nocne kosele - staci aj 1 az dve. dostanete aj erarne - co je podla mna fajn pri porode, potom nemusite dat domov muzovi prat resp. ju zahodit 😝 ale iste, najlepsie je vo svojom...

bubatinko
27. aug 2008

Pytiol je na zapareniny dobry ale pre deti do 2 rokov ti ho musi na vaznu zapareninu odporucit lekarka a pouzivat ho mozes v akutnom pripade max 2-3 dni /viem to od nasej pediatricky lebo Pytiol je v podstate liek a cca 3 roky do zadu bol len na lekarsky predpis/ ako prevencia proti zapareninam je dobra aj rybacia mast a podobne kremiky / rodila som prveho v Ruzinove a tam nam to odporucili/ ved babatko sa aj tak velmi casto prebaluje a ked ho budes nechavat kazdy den chvilu pri prebalovani na vzduchu tak zaparenie nema sancu

siwike25
27. aug 2008

My sme ho použivaly len ked bol zapareny alebo vyštipany.A za 1 den sa mu pekne viliečilo.Kamoška vždy pri prebalovani malu natrela a malej sa nič nestalo.Mne zas v Ga porodnici odporučily pytiol,ony použivaju ten

bubatinko
27. aug 2008

siwike ano ked ma zapareninu tak OK ale nie ho stale pouzivat 😉 nie ze niekoho napadne s nom natierat ritku stale xixixi 😀

siwike25
27. aug 2008

no veru,xixixi 😉 .Ty si galančanka?

bubatinko
27. aug 2008

nie uz pol roka byvame v Seredi, ale chcem rodit v GA tak sa tu trochu ohliadam v tejto teme 😉

lucka10
1. sep 2008

Čaute baby čo nové? Ja som zatiaľ ešte celá, ale bruško mi parádne narástlo 🙂

evitkamalicka
1. sep 2008

luci ahojky...ja som zatial tiez cela, ale pred tyzdnom na poradni som uz mala makky a skrateny krcok, tak uvidime co bude v stredu

annus
2. sep 2008

Ahojte baby...dávno som tu nebola...ja zatial ťiež celá, ale vo štvrtok mi lekár oznámil, že moja dcérenka má príliš dole hlavičku, aj som mala opuchnuté nohy...no čo už 😒
Že vraj to nedotiahnem do oktobra...
Ozaj, kúpila som si odsávačku mlieka, super za super cenu...MAM, v balíku boli aj dve flaštičky s cumlíkom...už som si to vyskúšala a vyzerá, že to bude vynikajúce a stálo 980,- Sk...ani to nie je Boh vie aké lacné, ale oproti ostatým čo som vydela...

lucka10
2. sep 2008

Ahoj Evitka, na teba som aj myslela, čo je s tebou, či si ešte celá 🙂
Ja idem zajtra, tak uvidím ako dopadnem.

evitkamalicka
2. sep 2008

luci aj ja mam zajtra poradnu

lucka10
2. sep 2008

To vážne? A ideš do Galanty? Ja idem do Galanty.

evitkamalicka
2. sep 2008

luci nie, ja budem chodit az do porodu k svojmu dr. lebo ten je aj porodnik

lucka10
2. sep 2008

Ok tak držím palce,aj ja idem zajtra.

nelka24
3. sep 2008

Caute baby,mozem sa pridat? 🙂 precitala som si,co vsetko je potrebne myt pri sebe do porodnice,len by ma zaujimalo,akeho lekara odporucate k porodu?
kolko stoji nadstandartna izba?otec pri porode?zazmluvnenie lekara? na kolko vas vysiel cely porod?

bubatinko
3. sep 2008

nelka v GA sa neda zazmluvnit lekar vsetko je o ustnej dohode a zavisi od teba kolko mu das no niektori si vypytaju sami kolko chcu za porod..... nadstandard neviem kolko stoji len je na nahode ci je volny ak ano tak ho mozes mat....

lucka10
3. sep 2008

Ahoj nelka, nadštandardná izba stojí na deň 500 Sk, ale nie je isté, či bude voľná. Nedá sa totiž zarezervovať. Ale izby sú pekné, bola som tam na exkurzii.

evitkamalicka
3. sep 2008

luci tak ako si dopadla na poradni? ja dobre, uz sme nizko, dr. nahmatal hlavicku a som na spicku prsta otvorena

annus
3. sep 2008

ahojte baby,
Evitka, tak ty už čoskoro budeš mať babo v náručí...už dopredu závidím a držím palce
moja maličká má už vyše 2kg, a tiež má dole hlavičku...ešte musím min. mesiac vydržať...

nelka, ja tiež viem, že nadšt. izba stojí 500, a keď ocino bude pri pôrode, tiež 500,-

nelka24
3. sep 2008

dakujem za info,takze musim len dufat,ze nadstandart bude volny okolo vianoc 😀 nechysta sa niekto vtedy rodit?
kolko si zvycajne pytaju lekari?to si vypytaju uz ked pojdem rodit?alebo ako sa s nim dohodnem,aby prisiel,aj ked nebude mat sluzbu?kto je tam vlastne?viem iba o Havranekovi,Baranovi a Scastnom,je este aj iny porodnik?
evitka ty to uz mas za par,budem drzat palce a podaj potom cerstve info ako to tam funguje 😉

lucka10
4. sep 2008

Ahoj Evitka, no možno to bude oveľa skôr než som ja sama dúfala. Tento týždeň idem ešte raz za lekárom, a keď to bude nutné, tak budem musieť zostať v nemocnici. Vravel mi, aby som si zobrala so sebou aj veci. Hneď ako sa vybavím, dám ti vedieť ok? Takže ty už tiež pôjdeš čoskoro však? Držím palce evitka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre