Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

monchis
20. okt 2010

ešte by sme radi detičky tak preto hľadám i porodnika 🙂

svetluska4
20. okt 2010

@monchis gynekologovia porodnici su v Sali traja, pokial ja viem, Vasko, Trajanov a Zimmermanova, amabulancie maju kazdy den.
V Galante ich je viac, ale okrem Babisovej ich velmi nepoznam.

evitkamalicka
20. okt 2010

moj bol volakedy tiez porodnik v Galante, ale uz davnejsie nie je

novan
20. okt 2010

@monchis Ahoj, podľa mňa si sa rozhodla správne (môj názor). Ja chodím tiež k primárovi Ščasnému, na rozdiel od teba som ešte uňho (ani nikde inde 🙂 )nerodila takže konkrétne s týmto uňho skúsenosti nemám, ale ináč čo sa týka jeho celkového prístupu k pacientkám a vyšetrenia a všetko okolo je super. Ja osobne by som nemenila. Rozmýšlala som, že by som rodila v inom meste predsa len Galanta 😖 nič moc ale už len kvôli nemu som sa rozhodla predsa len rodiť v GA. Ja som s ním veľmi spokojná.
A aby som nezabudla to kvôli čomu ti hlavne píšem, jeho ordinačné hodiny: utorky od rána a štvrtky od 15hod do 17tej hod dole na prízemí a v pokročilom štádiu tehotenstva si objednáva pacientky vždy na stredu a hore na 10.poschodie, tam má nejaké iné prístroje.
A môžeš mi povedať pár slov aký bol pri pôrode?

kiculka
21. okt 2010

@novan ja so pred styrmi mesiacmi rodila u primara a mam s nim len velmi dobre skusenosti. Ochotny, poradi, ked treba a porod sa snazi ulahcit ako sa da. Myslim, ze neolutujes, ze si si ho vybrala. Ja mam vdaka nemu na porod len krasne spomienky 🙂.

vera1132
21. okt 2010

mamičky, vy ked ste išli rodiť v GA tak ste si svojich doktorov aj niak zazmluvnovali? alebo ako to je? ?

novan
21. okt 2010

@kiculka Super, potešila si ma 🙂 Ja som sa s ním o pôrode ešte ani nebavila ale teraz na najbližšej poradni sa už chcem popýtať a dohodnúť sa s ním na pár veciach. On je úplne v pohode, s ním sa dá. Vždy má dobrú náladu, normálne sa k nemu vždy teším. 🙂

monchis
21. okt 2010

@novan Vďaka za infošky novan 🙂) ja som mala primára dohodnutého k porodu a ked mi odtiekla plodova voda, išla som do do nemocnice a po vysetreni, že je to plodová voda, som mu volala a dohodli sme sa, že o hodinu si zavolame ako postupujeme a pride, prisiel este pre telefonatom 🙂 porod mi trval od o 18:00 ked mi zacala odtekat plodova voda, od 19:00 som bola v nemocnici a syn sa narodil 3:25,
čo ti poviem oproti vyšereniu ktore mi pred porodom robil službu konajúci lekar než prišiel primár, tak s primárom to bol rozdiel, inak mi ťažko porovnávať, len niekedy má taký svojký humor pan primar inak som bola spokojna, 😉 aj nás bol takmer každý deň pozrieť na izbu.
jediné čo ma dlho mrzelo, že syn sa narodil s vakuoextraktorom (opačne otočená hlavička, šnúra kolo krku a ani tlačenie dvoch sestrie na moje brucho nepomohli), vsetko je v poriadku a nasledky nema, tak tak
i primar mi po porode na druhy den hovoril, že nás potrapil a že další bude lepšie, tak dufam 😀

novan
23. okt 2010

Babekny, mám na vás jednu otázočku: po dľľľľhom čase som konečne vytiahla kufor a pomaly sa chystám zbaliť do nemocnice, približne už viem aj čo všetko budem potrebovať ale čo sa neviem rozhodnúť je či si mám brať vecičky pre bábo svoje alebo to mám nechať tak a bude v nemocničnom. Pôvodne som bola rozhodnutá, že žiadne svoje brať nebudem lebo som počula aj také niečo, že ked sa bábo pokaká alebo pogrcká, že ich sestričky hodia medzi špinavé nemocničné prádlo a už sa ku mne moje šatočky nikdy späť nedostanú, toto tvrdenie mi ale vyvrátila kamarátka a tá mi zas povedala aby som nebláznila a zobrala svoje oblečenie. Ja by som nerada vláčila ešte aj to ked už i tak treba brať do nemocnice kopu vecí :(
Ešte Vás poprosím nejaké dobré tipy čo sa mi v GA nemocnici zíde a čo nemusím brať.
Vopred ďakujem 🙂

strapco13
23. okt 2010

@novan prve 2 dni som mala maleho v nemocnicnom, potom som ho mala vo svojom..ved svoje dieta si prezliekas a prebalujes ty, takze sa nemaju spinave veci ako dostat medzi nemocnicne 😉

svetluska4
24. okt 2010

@novan neblazni, ved sestricky vidia ci je v novych satockach alebo v nemocnicnych. Ja som malehoprezliekla hned na druhy den a vsetko bolo Ok. Ale mozes mat babo aj v nemocnicnom, je to na tebe. Ale poznas rodinu, ked pridu na navstevu tak sa bude fotit a okukavat o stosest a ty budes hrda mamina a myslim ze budes spokojnesia ked ho budes mat vo svojom na prvych fotkach 🙂)

novan
24. okt 2010

No asi predsa len zoberieme svoje šatočky, ale ani neviem z čoho koľko :( No, dajme tomu že budeme v nemocnici 4 dni, stačí podľa vás na každý deň jedna súpravička? asi nie,však?
Viete mi niekto napísať kompletný zoznam čo si mám brať do nemocnice? nemám ešte zoznam od lekára, ale približne už viem čo treba len by som chcela počuť čo sa mi tam fakt zíde a čo ani nie (teda, ak sa niekomu chce to tu rozpisovať 😖 ) lebo som našla všelijaké zoznamy čo do pôrodnice ale chcela by som počuť názor presne na Galantskú nemocnicu čo brať a čo nie.

svetluska4
24. okt 2010

@novan uz sa to tu pisalo vela krat, ale napisem:
hygienicke potreby pre teba (sprchovy, zubna kefka, pasta, WC papier, hreben) porodnicke vlozky, normal vlozky,
podlozky do postele (stacia take jednorazove podlozky na prebalovanie) Nocnu koselu, zupan, gatky, uterak, osusku, papucky (take co vies ist v nich aj do sprchy alebo zober jedny take a jedny take)
pre babo: detske mydlo, pripadne detsky sprchovy, detske telove mliecko, kremik na ritku, benzinalkohol na pupcek, sterilne gazove tampony (tie mne davali,neviem ako to je teraz) vatove tampony na pretretie ociek, vatove tycinky, osusku, plienky (staci jeden balik) handrove plienky stacia 4-5, nakolko ti daju aj erarne, satocky pre babo (kosielky, ciapocky , rukavicky, dupacky) ja som mala po 2 kusy, a ked bolo treba muzicek mal doma pripravene co ma doniest, dalej zavinovacka a deka.
No hadam to je vsetko, vsak keby bolo nieco este treba tak ti to urcite prinesu.
Jo a skoro som zabudla, zabal si do tasky aj flasu vody, lebo pri porode pit nesmies a ani ti nedaju ale po porode ako ta daju naizbu pit praveze musis.

novan
24. okt 2010

@svetluska4 Super, dakujem 🙂 Ja som na veci ako: mydlo pre bábo, sprch. pre bábo alebo tel. mliečko, vatové tyčinky atd ani nemyslela. Mi to prišlo také normálne, že tam dajú ale mohla som si myslieť že ked si musím brať ešte aj wc papier, príbor a pohár ak tieto veci tiež musím brať. To je hrozné s tými nemocnicami 😒

manika77
24. okt 2010

@novan ked som ja rodila tak tie veci pre babo co si zabudla vatove tycinky atd..sme ani nemuseli mat 😕

novan
24. okt 2010

@manika77 no ved aj podľa mňa by to mali dávať všetko automaticky v nemocke 😖

strapco13
24. okt 2010

@novan a z coho to ma podla teba nemocka kupovat?..dava sterilne tampony, krytia, plienky, perinku..na ostatne nevyjdu peniaze
treba sa stazovat na poistovniach..ked si to zoberies tak nemocnica ako v GA /cize nie fakultna, len taka "obycajna" dostane za rovnaku hospitalizaciu, s rovnakym vybavenim o polovicu menej penazi ako fakultna za rovnaky vykon..to nie je fer

novan
24. okt 2010

Ked je to tak ako píšeš tak to nie je fér (o tom neviem), ale podľa mňa ani to nie je fér že mi zamestnávateľ každý mesiac strháva peniažky do zdravotky a ked na to príde, že tam musí človek tak aj hajzlák si musí brať z domu.

strapco13
24. okt 2010

@novan ved o tom pisem..poistovne maju prachy, nove budovy.o platoch ich sefoch ani nehovorim..a co daju nemockam z toho..velke h...o 😠 ...lekari maju platy mizerne, sestricky este viac, non-stop v robote, pracuju v mizernych podmienkach

svetluska4
24. okt 2010

baby presne ako pisete, peniazky z vyplaty sa odkotulaju ale efekt takmer nulovy. Uz by tu mal niekto nastolit iny system lebo za chvilu padne zdravotnictvo ako take a budu len sukromne ambulancie.
V zahranici uz davno majuine systemy, ale tu u nas je stale v popredi ryzovanie na obycajnych ludoch ☹

novan
24. okt 2010

že ako sú rozdelené "naše" peniažky medzi nemocnicami a zdravotkami veru ja osobne neviem, ale čo sa týka tých platov tak to pravda je. A potom sa čudujeme ked sú niektorý lekári alebo sestričky neochotné k pacientom. Ale zas to je zase taká vec, že pacienti za to nemôžu ☹ smutné, ale my s tým nič nenarobíme 😢

strapco13
24. okt 2010

@novan ver tomu..ze ta "neochota" je len enormna unava z toho vsetkeho...je namierana na system, nie voci konkretnemu pacientovi..teda pokial je ten pacient normalny 😅
prameni z nemohucnosti nieco zmenit..ved zdravotnici / a ostatni zachranari - polisi, hasici/..na rozdiel od inych povolani nemaju narok ani na to aby strajkom vyjadrili svoju nespokojnost...teda strajkovat mozme..len musime pri tom robit

devu10
25. okt 2010

ahojte, rodila som v GA a som strašne rada, že som sa tak rozhodla,............ prístup celého personálu si neviem vynachváliť, moj dohodnutý lekar bol uplne super, sestričky pre nás aj pre deturence boli starostlive, chodili všetci pozerať a zaujimali sa o nás................ takže GA velikanske plus, a uplne najvacsie pozitivum na izbu pustili aj mojho manzela po porode

pici
25. okt 2010

@devu10
a u koho si rodila?

devu10
25. okt 2010

@pici mudr. havranek, uplne super, ale tak aj ostatni lekari vyzerali na vizitach v pohode

mandy55
29. okt 2010

@devu10
mala si ho dohodnuteho a platila si mu? viem, ze chodi k porodom len v pondelok, prisiel ta potom este pozriet?
mala by som u neho aj ja rodit, preto ma to zaujima, dakujem

devu10
31. okt 2010

rodila som v nedelu, platila som mu, bol pozriet niekolko krat....

leanela
1. nov 2010

kocky a rodili ste niektora v galante s epiduralkou? ako to chodi? dakujem

svetluska4
2. nov 2010

@leanela ja som tiez chcela rodit s epi ale sme to nejak nestihli,za 2 hodiny bolo po vsetkom. Moj doki mi vysvetlil epi tak ze , povolenie kedy pichnut epi dava gynekolog porodnik, ato ked je uz jasne ze sa bude rodit , cize sa uz otvaras na porod. V GA picha epio zatial len primarka anesteziologie a co ja viem tak ona nechodi v noci alebo cez vikendy. Takze bud riadeny porod (vyvolany) alebo mat stastie aby ta to nechitilo v nevhodny cas.

lucinka83
2. nov 2010

@novan ja som bola s primarom vélmi spokojna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre