Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

lucinka83
21. sep 2012

dnes prednaska Vsetko o tehotenstve v Galante v Bambuľkove, oplatí sa prísť, vedie veľmi skúsená pani, dula, laktačná poradkyna-sprevádza mamičky pri pôrodoch, vstup voľný od 14.30 do 17 🙂 info 0907 447715

katarina121
28. sep 2012

@niky1336 ahoj chcem sa opýtať či tie zoznamy čo ti písali baby sú v GA nemocke ešte aktuálne, že čo si zo sebou zobrať?

niky1336
28. sep 2012

@katarina121 ahoj. co som brala, aj som pouzivala. iba perinku mi dali a gezu na pupcek.jaj a plienky . nevynechaj saponik,, kazdy den kupaju babatka.

katarina121
28. sep 2012

@niky1336 ďakujem 🙂 a gratulujem k babuľke ja krásna 🙂 nech sa darí

marhulka13
28. sep 2012

@niky1336 v ga porodnici treba ja kozmetiku pre babo??

niky1336
28. sep 2012

@marhulka13 bohuzial ano

niky1336
28. sep 2012

@katarina121 dakujeme pekne, krasne tehulkovanie

marhulka13
28. sep 2012

@niky1336 teda, ja som syna rodila v nitre a tam vyslovne zakazovali pouzivat kozmetiku pre dieta, tam kupali babatka v tom vedierku a iba cistou vodou... druhe by som chcela rodit v galante, tam mam svojho lekara

niky1336
28. sep 2012

@marhulka13 a tu potrebujes samponik alebo mydielko! pytaju ked ich idu kupkat.taktiez potrebujes vlastne oblecenie pre babo, mne dali iba kosielku a zabalili ju do plienky pod perinkou. akonahle mi ju dali, som ju obliekla do body a dupaciek. dali mi asi 3 latk.plienky, ale ja som pouzivala tie moje z domu!

marhulka13
29. sep 2012

@niky1336 uff, to aby som tam brala kopu veci. V nitre mi dali, co som si vypytala, dokonca este aj vankus na kojenie, odsavacku, iba deku a ciapocku som mala svoju... ja ak raz budem znovu rodit, musim mat cisarsky, preto som chcela v galante, no nepocuvam prilis pozitivne ohlasy na tu nemocnicu

niky1336
29. sep 2012

@marhulka13 ja sa nemozem stazovat. bola som spokojna aj doktormi, aj sestrickami... neni to 5 hviezdickovy hotel, ale rodit som tam isla a nie na vylet. a za to, ze som bola v nemocke, mala som pokoj a klud. tiez som tam sla s 2taskami, ale co som mala spinave alebo som nepotrebovala, postupne som posielala domov...nakoniec mi ostala 1mala taska.

bambulka81
29. sep 2012

@marhulka13 No ja som rodila cisarakom v GA a nic mi nedovolili obliect na maleho. Kedze neslo kurenie a maly sa narodil na konci novembra, v tej 100x vypranej kosielke a v plienke mi siel zamrznut. Esteze som mala hrubu deku 2v1, tak som maleho do nej zabalila, dala mu ciapku a tak som ho zohrievala v posteli. Az poslednu noc co sme tam boli mi dovolili po kupani ho obliect do vlastneho. Sestricky su velmi mile, zlate. Apartman nehrozi ked sa niekto nezahlasi skoro pol roka dopredu. Je tam aj poradkyna ktora pomoze co ako s babatkom, ako naucit na rezim a tak. Mozete sa jej pytat na hocico. Sestricky pomozu pri kojeni, ukazu ako sa starat o pupok poradia v otazkach. Bola som spokojna len jedna vec mi vadila: museli mi doniest vankus z domu lebo UZ nebol na sklade. Tesila som sa domou, kym 4 dni som sa ledva pohla v nemocke aj to vsetko spomocou, doma to nabralo rychlost a do 3 dni som bola ako vymenena. (nezabralo polovicne umrtvenie tak mi dali celkovu anestezu)

marhulka13
29. sep 2012

@bambulka81
@niky1336 akoze urcite nikdy necakam 5 hviezdickovy hotel, ved ako si pisala, nejdem na vylet. ide mi len o pristup. ja som trochu horsia pacientka, lebo som ochrnuta na lavu ruku, tak kupanie u mna nehrozi, snad to nebude problem. V Nitre sa ma vkuse vypytovali, ako chcem zvladnut starostlivost o dieta, ked mi ide vsetko pomaly 😠
z cisarskeho mam ja hrozne obavy, bojim sa, no velmi by sme uz chceli druhe, tak to budem musiet prekonat 😝

niky1336
29. sep 2012

@marhulka13 ja si myslim , ze v GA to je pohode. moj doki je tiez super a ti ostatni, koho som videla su tiez (spolu s primarom). mne tiez islo o pristup sestriciek , preto som isla tam a nie do Ds. a aj som bola spokojna, no je na tebe, kde budes rodit , ty sa musis rozhodnut. kazdy je iny, a mozno co vyhovalo pre mna, tebe by to bolo malo a nebola by si spokojna. no ludia su jednoducho ini 🙂 ale prajem ti vsetko dobre 🙂

marhulka13
29. sep 2012

@niky1336 inak ja som v podstate nenaročný pacient, lebo sama som pracovala v podobnej sfere a nie je to jednoducha praca... primar je moj gynekolog, mnohi sa stazuju na jeho pristup, no ked on odpise mna, ja zas jeho a hotovo. inych lekarov nepoznam. a preto chcem ist radsej do galanty, lebo primar ma uz pozna a vie co a ako v mojom pripade. v nitre dost tapali, nevedli co mozem a co nie.
inak pekne meno si dala dcerke 🙂

niky1336
30. sep 2012

@marhulka13 primarom som sa stretla dvakrat, ked sme mali velk visit, podla mna je v pohode. smial sa a srandoval. je to mozne ze mal iba dobru naladu, ale vyzeral byt mily. 🙂
dakujeme. 🙂 jedine dievcenske meno, co sa mi naozaj pacilo.

climbi
4. okt 2012

ahojte.
vedeli by ste mi trosku pomoct?
v Ga na porodnej sále pracuje sestricka menom:Mirka-je stihlá a má cierne vlasy-je velmi-velmi milá🙂Chcela by som vediet ze aké má priezvisko.
dakujem🙂

peta12300
5. okt 2012

@climbi ahoj jej meno je Mirka Iracka

climbi
6. okt 2012

Ahoj- peta 12300-
dakujem ti🙂

climbi
6. okt 2012

@climbi -ona je tá naj-naj sestricka🙂

lupena
11. okt 2012

čaute baby. tiež sa chystám rodiť do GA.. ale až na začiatku februára, prípadne koniec januára.. počula som, že to tam išlo dole vodou.. ale ako čítam ste spokojné. Niektoré ženy nadávali už aj v tej dobe.. ale ja si skôr myslím, že niekto potrebuje aby chodili sestričky za ním (ňou) každú pol hodinku a pýtali sa asi ako sa má, alebo čo.. prvý krát som bola veľmi spokojná s prístupom personálu. dúfam, že budem aj teraz.. Inak ja som prvého syna rodila v úplnej narkóze.. ste tu niektorá, ktorá má za sebou aj narkózu, aj spinal a vie to porovnať?

4444maja4444
15. okt 2012

Píšem ako babka,zdravotná sestra,ktorá bola pri dcére v porodnici v Galante....dcerka rodila cisarskym rezom na poslednú chvíľu,chcem touto cestou poďakovať všetkým, čo sa o ňu starali od prvej chvíle,ked sme do porodnice prišli...Hlavne pani doktorke Zimmermanovej, ktorá v priebehu hodiny urobila všetko čo sa týkalo prípravy na sekciu,zorganizovala opepačný tím a spolu so sestričkami monitorovali dceru až do chvile,ked ju vzali na operačnú sálu.Malqa som možnosť nahliadnuť aj do porodnej sály,porodne kreslo vyzeralo užasne..oproti tomu,ked som rodila ja pred 29 rokmi......Po sekcii ma nechali s dcerkou ,kedze si to priala, malický hned siel do rúk sestriciek na novorodenecké ,chceli sme izbu,kde bude sama, napriek tomu sa sestricky chodili na nu divat kazdu chvilku,ocenujem pracu novorodeneckych sestier,naucili ju zakladom dojcenia......Touto cestou sa aj v mene dcerky chcem znova podakovat pani doktorke Zimmermanovej, ktora ju hned vzala aj na vybratie stehov po sekcii,ako aj personálu oddelenia v Galante.......

lucinka83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivka_zlatko
19. okt 2012

ahojte buduce mamicky,co ste sa rozhodli rodit v GA. Ja mozem porovnavat tuto nemocnicu a Antolsku v Bratislave. Ja teda na Galantu po mojich skusenostiach nedam dopustit. Keby boli este na izbach TV, tak som si pripadala ako v hoteli. Tichucko, vsade klud, ochotne sestricky. Na Antolskej to bol len vresk, stres, sestricky neochotne. Tu som mala svaty pokoj 🙂 Vsetkym odporucam, neviem ako sice teraz, ale ked som rodila ja -jun-tak nas tam bolo spolu asi 10 mamiciek, teraz je vas mozno viac. Takze za mna 100 bodov.

climbi
22. okt 2012

Budúce mamicky!pozrite si moj bazárik-mám tam pekny balik pre dievcatká🙂
dakujem 🙂

roxy
29. okt 2012

chcela by som sa spýtat ci náhodou nevie niekto, ci mudr. gindl robí ešte pôrody? aktuálne som jeho pacientka ale ked už nechodí k pôrodom, radšej by som sa šupla k niekomu inému. dakujem

siss_sz
7. nov 2012

ja som sa vratila nedavno z porodnice... nemozem povedat pol kriveho slova... rodila som este pred vyse rokom a pol... a ani vtedy som nebola nespokojna, ale teraz sa aj nejak omladil a doplnil personal, asi teda nemaju az tolko roboty te sestricky a nie su vynervovane...
aj prveho aj druheho som rodila s MUDr.Janickom, teraz mi ho (ani som si nepytala) aj prilozili este krvaveho na hrud, ani ma nenastrihol... "susedu" rodil iny lekar a aj jej "bez opytania" prilozili na hrud hned po porode... no zmena k lepsiemu 😉 asi sa snazia o baby friendly 😉 🙂 chi...

lucinka83
9. nov 2012

baby, chodite niektora k Babišovej? aka je, poplatky, kedy ordinuje, pristup a podobne? dakujem velmi pekne!

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zankaj
14. nov 2012

Ahojte babulky. Davaju v GA aj EPI? Moja doktorka vravela ze davaju ale potom nechapem preco nemocnica NZ a NR nedavaju? Co vsetko si treba do GA zobrat? A nejaku dobru doktorku alebo doktora odporucit :D nech aspon niekoho poznam. Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre