Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

silvia0111
28. jún 2011

@siss_sz toho 11.1 sa narodilo cca 10 deti..tak si vies predstavit ako to tam vyzeralo. aj na chodbe boli

svetluska4
28. jún 2011

Kocky, ta izba hned vedla novorodeneckeho je uz prerobena na apartman. akurat ho dokoncovali ked sme odchadzali, stahovali nabytok.

siss_sz
28. jún 2011

@svetluska4 :-O biznis je business... 😉

silvia0111
28. jún 2011

aj taku budu obidva obsadene stale, ved o ten jeden bol aky zaujem....

svetluska4
28. jún 2011

veru, aj my sme chceli ist na apratman ale bol obsadeny az do stredy vecera a to sa mi uz neoplatilo brat ked sme v piatok isli domov. Ale dalo sa vydrzat aj na normal izbe, az na ranu dezinfekciu, teda nie kazdy den len ked tam bola jedna sanitarka, ktora si myslela ze od nej dolezitejsieho v nemocnici niet 😀 To prisla a ze vsetko schovat a zlozit lebo ona ide otriet prach a za chvilu bude vizita a ze to musi byt vsetko tip top. No aby sme sa nepo... z jednej vizity 😝

pici
28. jún 2011

@svetluska4 to je aj na 9ne :D ja som tam bola v apartmane/ bol nahodou volny/ a dosla sanitarka, ja rozlozena po celej izbe a ona isla spricovat vsetky plochy. kukala som nanu ze to co? a ze sup sup vizita a ja vsade casaky, jedlo, servitky, malinovky :d A este ked som prisla na prijem tak som bola v apartmane rano :d a dosla sanitarka ze sups ho do pyzama este stiham rannu vizitu a ja som len kukala, ze ved teraz som prisla, tak co idu vizitovat, ale bola dost razna tak som posluchla a uzaj som v pyzamku cakala na cely ancabel :d na rannej vizite :D

svetluska4
28. jún 2011

@pici hehe, ja taketo typy "milujem", dolezita ako sopel na rukave. Prosim nech si robi svoju robotu ale ten pristup. ved sa to da povedat aj slusnejsie a nezaskodilo by povedat aj prosim a dakujem.

petrucikaa
28. jún 2011

dakujem baby za odpovede, takze su uz dva apartmany, uz len vystihnut taky den ked je ten apartman volny 🙂 ale to asi bude nemozne 😀 a neviete nahodou kolko sa plati za ten apartman?

pici
28. jún 2011

@svetluska4 to zase nemozem povedat ze by nepovedala, ale ja som bola prvy krat v nemocke, tak som trosku kukala, co rozculuje lekarov, ze nemoze byt bordel na izbe :D som si pripadala ako pred bodovanim izby v tabore :D

pici
28. jún 2011

@petrucikaa mne sa zda ze 19,90/noc

pici
28. jún 2011

@petrucikaa myslim ze 19,90/noc

maca_p
28. jún 2011

@petrucikaa pripajam ti foto toho televizora 😀 😀 . ako som tam tak lezala, a vetrala pooperacne rany, tak som rozmyslala, ze ked mam na izbe tento telkac, ci mi zarataju nadstandard 😀 😀

@svetluska4 tak ja som takej tmavovlasej sanitarke povedala, ze to nemam kam schovat a ani to neschovam. ci ten stol je urceny pre vizity. a to nebola ani ta primarska vizita, ci ako jej hovorili... bola ofuknuta a v ten den aj taka blondina sestricka, asi sa jej chudiatko postazovala. ale z tohoto si ja nic nerobim, lebo ja som klient, za mna plati poistovna a nebudu mi snad rozkazovat!

petrucikaa
29. jún 2011

najnovsi model LCD 🙂 na tu sanitarku si aj ja spominam, nedavno ked som lezala na 9ne tak tam o pol siestej rano vtrhla ako tornado, ze okamzite vsetko dole zo stolikov lebo bude velka vizita, taka kratkovlasa blondinka to bola 🙂 o hodinu zas dohebla, strekla na stolik z rozprasovaca jediny raz a bolo poupratovane...

evelin116
29. jún 2011

No tie vizity som zboznovala..najprv jeden lekar a potom dalsi...ja ked som rodila tak v ten den nas rodilo asi tak 14 a to som pocula skoro vsetky porody tusim ze po mne este jedna rodila a tu som uz nepocula...aspon som sa vedela pripravit na moj uz som vedela co mam robyt. 🙂
Bola to sranda ich pocuvat.no z prvych som mala strach ale ked som uz pocula tak 8 porod tak uz som sa s toho smiala...ale ked prisiel rad na mna tal ma smiech rychlo presiel.a mozna ako som ich pocuvala tak preto som asi cakala vetsie bolesti. 🙂
no keby som vedela ze je tam taka izba ze tam mozem byt sama tak by som ju chcela a este aj s takym super televizorom..to by som sa citila ako v apartmane😀
a 3 postele v izbe tak to si neviem predstavit my sme sa 2 nezmestili a nie ze 3 to uz co je ty vole...ale na zazitok ked som odchadzala tak na to asi nikdy nezabudnem co som sa nasmiala v izbe so sanitarkou..a aky pripad prave doniesla ja som len cumela a pocuvala ze to co je .. 🙂

silvia0111
29. jún 2011

@evelin116 a to bol aky datum, ked vas bolo 14 ved tolko nebol ani 11.1. 2011 co som si myslela ze bol rekord, a na nikoho nemali poriadne cas 😖

evelin116
29. jún 2011

14.02.2011:-D a dokror nam hovoril ze deti sa maju teraz robyt a nie rodit 🙂
@silvia0111

maca_p
29. jún 2011

@evelin116 ved o to ide, poniektore tam viac klebetia ako makaju apropo, mozu oni pred pacientkami hovorit o inych pacoskach???? to by nemali lekari a nie este k tomu sanitarka... no comment.

a este mam jeden obrazok, o ma zaujal pri cakani na sekciu

😀 skoro ako pozvanka pre pedofilov...ozaj by h mohli nahradit niecim inym. ved za partnera na sale maju pravidelny prisun prachov. ale aby som nebola kriticka, inak dalo sa to v pohodke prezit 😉

pici
29. jún 2011

@maca_p ty si tam tusim len fotila :D

maca_p
29. jún 2011

@pici a nielen to... mam len tieto dva zabery nemocnicneho vybavenia, ale su to skvosty a la 80te roky. dnes ma prave mimi 3 mesiace, stvrt roka tak s nostalgiou spominam 😉 .

pici
29. jún 2011

@maca_p aj ja mam nejake v zbierke :D som sa trosku nudila na izbe ked som bola, tak som sa fotila... ojoj... mimimu vsetko naj:D moje svagriny rodili jedna v ruzinove a druha na antolskej a tiez to tam nebola ziadna vyhra... takze asi je to vsade rovnako zle... ale tak par dni sa snad da vydrzat.

petrucikaa
30. jún 2011

maminy, neviete dat nejake rady ako ,,prinutit dietatko v brusku" aby sa otocilo dolu hlavickou na tu spravnu polohu?moj malinky totiz lezi este stale priecne a lekar mi hovoril, ze taketo pripady koncia cisarskym, ja by som straaaasne chcela prirodzeny porod 😉

strapco13
30. jún 2011

@petrucikaa este je skoro na riesenie-..poloha sa riesi az po 34 tt
ale co som si zistovala...tak som mala poradene toto /tiez sme boli otoceny opacne/
Mohlo by zabrať robiť indický most, ale ten sa neodporúča skôr, ako v 34. týždni, dovtedy by sa vraj poloha vôbec nemala riešiť. Indický most je poloha na chrbte, kedy sú lopatky na zemi a panva zdvihnutá nad zem čo najviac, treba v tejto polohe vydržať niekoľko minút, je to dosť náročné. Niektoré detičky dobre reagujú obracať sa za svetlom. K tomu je potrebné spoľahlivo vedieť, kde má bábo hlavičku a chrbátik. Silným svetlom treba svietiť akoby do tváre dieťaťa a ťahať svetlo smerom dole, aby sa obrátilo dole hlavou za svetlom. Ak je dosť plodovej vody, je to reálne. No a ja som pri svojom vnukovi vsadila na prenatálnu komunikáciu. Poradila som dcére, aby si so svojím synom "pohovorila" a vysvetlila mu, že ak zostane v takej polohe, v akej momentálne je, tak bude jeho narodenie prirodzeným spôsobom problematické a skončiť to môže aj CR. A potom bude sám minimálne tri dni na novorodeneckom v nehostinnej postieľke bez mamy a bez jej mliečka.
Jedna sa o tri cviky, kazdy z nich sa cvici 20 minut, a medzi nimi je dve hodiny pauza. Po kazdom cviku je dobre vytriast panvu satkou (tak ako ukazuje pozicia 4.v prilozenom obrazku)
1. cvik - zienka lezi na chrbte, pod zadocek si da vankuse, aby ho mala umiesteny vyssie ako hlavu. Tak vydrzi 20 minut. Potom jej partner vytrasie panvu v satke, jemne a hravo. Ziadne silne alebo bolestive pohyby.
2 hodinky pauza
2. cvik - zienka je tvarou otocena k zemi, robi akoby macaci chrbat, zadocek ma opat vyssie polozeny ako hlavu, ktoru si podopiera rukami. Pre lahsie vydrzanie si moze panvu podopriet vankusmi. Po 20 minutach sa moze opat nechat vytriast satkou.
2 hodinky pauza
3. cvik - zienka chodi ako psicek po miestnosti 20 minut. Pre tento cvik je dobre zaobstarat si chranice na kolena a rukavice, aby sa vam hnaty nezodrali. (chranice napr. od bycikla alebo korculi). Po ukonceni cviku partner jemne vytrasie zienku v satke (ako ukazuje obrazok c.4).
Malo by to fungovat tak, ze jeden den to cvicis a do druheho dna sa babo otoci, pripadne to este zopakujes na druhy den.

strapco13
30. jún 2011

@petrucikaa a moja skusenost..kedze som bola cca ten 30tt..este som necvicila..len som dohovarala malej a chodila doma po 4-nozky..a v 32 tt sme boli pretoceni spravne 😵

dd2112
1. júl 2011

@petrucikaa Už sa platí 33 € od 1.7. cena stúpla

siss_sz
1. júl 2011

@dd2112 co? ja ked som rodila, od 1.1. stupla cena na 25€ a o pol roka je to uz 33€? 🙂 ale sak maju pradu, kde si maju tie nemocky zarobit... a ked toto su mamicky ochotne platit... tak to je dobry sposob... 😉

maca_p
1. júl 2011

@siss_sz mne by to veru nevadilo, cvakli sme za pritomnost otca, ale preco sa tie peniaze neinvestuju spät do oddelenia? take kreslo na kazdej izbe na kojenie by nebolo zle, ved ani doma nik nelehni 4 dni v kuse. ja som napr. vyfasovala postel, ktora sa neda zabrzdit. tak mi to tam sanitarka nejako smajchlovala, aby som sa nespraskala, lebo po sekcii som bola ledva mobilna a bolo treba davat pozor na mimi a aj na pohyblivu postel. nosit si toaletak, podlozky pod pacienta (50 centov ks)!!-ved to je vrchol. som zvedava, kolko nemocka vystavi ucet poistovni. tak nech spoplatnia vyber lekara pri porode - aj to je isty sposob zarobku 😎

silvia0111
1. júl 2011

@maca_p no veru dost si vypytaju aj od poistovne 😒

maca_p
1. júl 2011

@silvia0111 no schvalne, vies kolko? 😉

silvia0111
1. júl 2011

@maca_p viem presne lebo si to mozem pozret. pisem do IP

siss_sz
1. júl 2011

@silvia0111 aj mne do IP🙂
ale to oficialne spoplatnenie lekara son aj ja za...
no a myslite, ze tie peniaze, co dostane nemocka idu aj na platy, alebo na to je zvlast fond... a zvlast je na opravy a zariadenie...
ci to mozme len polemizovat?

petrucikaa
1. júl 2011

strapco13 dakujem za radu, urcite vyskusame. Nedavno som bola za znamou v nemocke, ktora bola druhy den po sekcii a prisla som domov z nemocnice taka vystrasena, ze ako chudinky s este jednou maminkou po sekcii bezvladne vyzerali (co ja som pri prvom dietatku po troch hodinach isla po vlastnych na wc), tak preto by som chcela prirodzeny porod. Je mi jasne, ze ani sekcia ani prirodzeny porod nie je bezbolestny, ale predsta by som sa potesila, ak by sa mi maly otocil na tu spravnu polohu.
No a co sa tyka ceny toho apartmanu, myslim, ze uz nebude vzdy obsadeny, mne sa zda 33 euro za jednu noc vela 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre