Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

pici
22. nov 2011

@zuska_29 tam ho najdes alebo mu treba zavolat ak o tebe vie... je velmi mily

ivka1910
24. nov 2011

Ahojte, ja mam termin na 24.12.2011 a doktor ma zatial neposlal do nemocnice a ze vraj ani ma neposle, ze netreba...Nechcem zazmluvnit nikoho ale chcela by som sa tam ist pozriet, mozem tam ist sama bez doporucenia? Dakujem za vsetky odpovede... 🙂

pici
24. nov 2011

@ivka1910 mozes treba sa tusim s vrchnou sestrou dohodnut na prehliadke porodnice :D

ivka1910
24. nov 2011

@pici dakujem ti velmi pekne za info...tak skusim v pondelok ist a dohodnem sa s nou na nejaky den....vies ja som sa len sem vydala tak nepoznam nijakeho lekara....

pici
24. nov 2011

@ivka1910 a chces rodit u niekoho konkretne? myslim ze by si si pripadne niekoho vybrala alebo na koho vide sluzba? inak v ga su dobri lekari, nemusis sa bat

ivka1910
24. nov 2011

@pici tak zatial som tak na tom ze nechcem zazmluvnit nikoho, to preto lebo nepoznam tych lekarov...necham to na toho kto bude mat sluzbu, len sa bojim o to ze mam presne termin na vianoce ze ako to tam bude...ale snad dobre....
ukludnila si ma teraz tym ze si napisala ze su tam dobri lekari 🙂 🙂 🙂 🙂

pici
24. nov 2011

@ivka1910 na vianoce ma sluzbu urcite niekto... lekari su tam dobri, ja mam sice svojho, ale nebala by som sa rodit ani u ostatních, ktorí tam rodia... ved si pozri diskusie, dr.janicek, dr.jancik, dr.klementova, dr.scasny, dr.baran, dr.havranek

ivka1910
24. nov 2011

@pici dakujem za mena, urcite popozeram diskusie....a smiem vediet kto je tvoj lekar?

pici
24. nov 2011

@ivka1910 moj je dr.baran.. ale ten je z tychto vsetkych spominanych v nemocnici tusim najmenej :D

ivka1910
25. nov 2011

@pici no to nevadi ze je tam najmenej....ja pojdem v pondelok kuknut do nemocnice a dohodnem sa s vrchnou sestrou dufam ze bude ok vsetko....

pici
25. nov 2011

@ivka1910 no ved to nevadi, chcela som tym povedat ze je najmenej pravdepodobne ze budes tym padom rodit u neho :D urcite bude vsetko ok

ivka1910
25. nov 2011

@pici tak v tom verim aj ja....aj ked uz maly je dost velky tak som zvedava ci budem normalne alebo cisarsky rodit...

dida84
25. nov 2011

Ahojte kočky... Neboli ste niektorá u Dr.Janíčka na 3D/4D ultrazvuku?

pici
25. nov 2011

@dida84 kamoska bola preco? potrebujes nieco vediet?

uva
27. nov 2011

Tak my sme už doma, v piatok nás štastlivo pustili, máme Nelku 2950g, 47cm. Naše slniečko 🙂
Čo sa týka pobytu v nemocnici, bohužiaľ moc dobrého povedať nemôžem 😒 Apartmán sa my neušiel, bol pernamentne obsadený, alebo zarezervovaný. Na prvej izbe zima nebola, niekedy až moc teplo, ale keď nás preložili na inú izbu tak tam sa ani nekúrilo a nebyť jednej dobrej duše na novorodeneckom, ktorá nám požičala ohrievač tak neviem ako by sme to tam zvládli ☹ Zo všetkých sestričiek vrátane novorodeneckých, bolo ich tam ale 20 môžem povedať, že asi 3 mali o nás aj záujem, ostatné trápili úplné iné veci ako vymeniť nám infuzku, postaviť nás z postele alebo nás trochu dať do čista kedže sme boli na izbe obe po sekcii. Ešteže môj manžel má dosť silný žalúdok na chlapa a bol schopný vymieňať podomnou zašpinené podložky a pod... Ako nechcem tu niekoho plašiť kto sa tam chystá, ale ja som bola teda poriadne sklamaná. Nie z nemocnice ako takej, nieje to tam žiadny interhotel, dá sa to prežitˇ, ale z ľudí a ich prístupu, ako k špinavej handre, žiadny ľudský prístup. Veď už len pobyt na príjme bol zážitok, bolo nás tam 6 a nemaly nás kam uložiť, tak nám šupli postele na chodbu rovno oproti vchodovým dverám.
Inak ozaj dievčence treba si zobrať svoje košele a župany, lebo už neplatí, že dávajú erárne, potom aspoň 5 podložiek a veeeeľa vlhčených obrúskov, lebo s nimi najnovšie sanitárky akože "umývajú" po sekcii.
Ak by ste mali nejaké otázky pýtajte sa.

silvia1983
27. nov 2011

@uva no moja rec, uplne suhlasim s pristupom sestriciek, sice som rodila na zaciatku roka, vidim, ze sa tam nic nezmenilo, bohuzial. 😒
akoby si opisovala moj pobyt

ivka1910
27. nov 2011

@uva ahoj, u koho si rodila? A ako to tam je s doktormi? Oni mali aky pristup k tebe? Dakujem 🙂

adkoalauri
27. nov 2011

@uva
@silvia1983 Ja som rodila v marci ale tiež som nemala zo sestričiek- ale ani z doktorov najlepší pocit. Ale som sa čudovala, ako niektoré baby vychvalovali personál, už som si myslela, že ja som nejaká moc citlivá ☹

silvia1983
27. nov 2011

@adkoalauri konecne niekto zdiela moj nazor, kazda vychvalovala sestricky, tak ja som radsej svoje skusenosti nepisala. co sa tyka ani nie lekarov, ale lekara som bola maximalne spokojna 😵 , starostlivost na 1000%, ked som nieco potrebovala, vedela som na koho sa mam obratit.

adkoalauri
27. nov 2011

@silvia1983 U koho si rodila?

silvia1983
27. nov 2011

@adkoalauri dr. Janicek

maca_p
27. nov 2011

aj jejej @uva 😲 , no blbe, ze si to mala az taketo blbe. ja som si 2x vybrala GA prave preto, ze v TT bolo ovela horsie. tiez som mala obe sekcie, viem dokonale si predstavit, ako si sa citila.
prave, ze mne sa zdalo v GA, ze je to o dve triedy lepsie, ale nemala som take podmienky pri prijme ako ty. co hovoris o tych vlhkych servitkoch, tak to je uplna pravda, mna ked sli 2x umyvat uz ako som bola pri vedomi,tak si ich sanitarka pytala, a ja jej hovorim, ze mam ich v taske. no oni si ich vybrali z mojej tasky bez mojeho vedomia a poutierali ma nimi hned po prijme na 600, v case, ked som nebola po celkovej anesteze schopna vnimat. nejako extra ma to netrapilo a teraz vidim, ze je to STANDARD!!! takze, dufam, ze to tu cita niekto, kto zakaze sanitarkam sa hrabat v taskach bez VEDOMIA PACIENTKY!!!!! a pouzivat veci, ktore su urcene pre potreby babatiek. ved nech rozsiria zoznam, aby si pacienky nosili k porodom potreby na hygienu po operacii!!!

maca_p
27. nov 2011

jaj a este som chcela k tym podlozkam pod pacosa. oni ich tam maju (neviem v akom mnozstve). ak je "dobra" sestricka tak da erarnu a ked je "nedobra" tak neda ani za boha, ani keby sa pacientka rozkrajala. mne v jeden den dala a o dva dni spolubyvajucej nedala, tak som jej dala moju, co som qazi usetrila 😀

uva
27. nov 2011

@ivka1910 u Havránka, ale mala som to dohodnuté a tiež zaplatené, takže ... ale inak ja som s ním ako s lekárom velmi spokojná, pred 3rokmi som mala tak zaplateného primára a nosil by ma na rukách, teraz... spoluležiacu rodil ale bez toho, že by si ho zaplatila a tak to aj vyzeralo..., na vizitu nám chodil ešte jeden mladý doktor (nie Janíček) taký tichý moc si sa od neho nedozvedela, a ešte jedna doktorka tá bola celkom v pohode. Ostatných neviem, chvália si tam Janíčka, ale toho ani neviem či tam bol.

uva
27. nov 2011

@adkoalauri No ja som ich tiež podľa prvej skúsenosti pred 3 rokmi celkom zastávala, lebo som ozaj nemala problém, ale toto bol pre mňa šokový týždeň a to toho dosť znesiem teda. To, že som prežívala neskutočné bolesti nech my nikto nehovorí že sekcia je ideálny lahký pôrod, radšj 3xrodit normálne, ale ked vás celý den nechajú hladnú bez infuzky... po 24h sme mali vstat z postele a nemá ťa kto zdvihnúť, sanitárka ti povie veď skúšajte sa pomaly samé... v ruke kanila, dole cievka, okolo teba absolutne nič na zachytenie... ako keby sme nevedeli, že do nočnej príde jedna dobrá duša tak by sme tam možno ležali ďalší deň... ležíš na chrbáte, nevieš sa ani otočiť, donesú ti malú na kojenie, jedna ruka na infuzke z druhou držíš malú a sestrička ťa tak nechá na pospas 45min....a zaklincovala to jedna mladá sestrička tým, že my do dokumentácie napísala záznam, že nerešpektujem zákaz návštev na izbe..., ako to je už fakt tá najdôležitejšia vec čo ti má písať do zdravotnej dokumentácie a čo ju má trápiť...

sonia008
28. nov 2011

@uva Tak gratulujem k malinkej Nelke , nech ste obe zdravučke. 🙂

dida84
28. nov 2011

@pici tiež sa k nemu chystám... dostala som na neho kontakt ešte na gynde, keď som ležala... chcela by som len vedieť ako to u neho prebieha... ako dlho robí ultrazvuk, aký dáva dlhý záznam a koľko sa platí?... vraveli mi, že cca tých 35 eur... a či pozrie aj vývoj dieťaťa, či je všetko ok?...

pici
28. nov 2011

@dida84 to neviem presne ale robi ho precizne... a cena je tak cca. nepamatam si presne D

dida84
28. nov 2011

@pici ďakujem... 😉

adkoalauri
28. nov 2011

@uva No ja sa ti priznám, že neviem, či by som tam išla rodiť aj po 2x resp. ku komu? To už absolútne neviem ☹ Je to lepšie len z toho hľadiska, že aj druhé dieťa bude s cisárkym. A to sa už dopredu dohaduje termín.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre