Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

csikike
20. aug 2009

ahojte, asi tiez budem patrit k vam, tiez chodim k trajanovi ale este stale iba 1x za 5tt
ako to chodi, teraz budem chodit do GA na uSG a prietoky? alebo ako to funguje a vlastne kam treba ist?

pipinka82
20. aug 2009

Lenoc 😉 veru borová bola dobrá nepraskali mi vôbec a nemusíš sa bát malý ani nezbadá že si pred kojením pretrela bradavky tou vodičkou 😉 rob to tak vždy a nebudú ta boliet mám to odskúšané 😉 😀

manika77
20. aug 2009

csikike a budes si dakoho zajednavat k porodu?

pipinka82
20. aug 2009

čo spíš manika??píšem ti na region 😀

csikike
20. aug 2009

manika asi nie, pripadne zimmermannovu, ale ta chodi len niekedy, ma tiez ordinaciu v SA

csikike
20. aug 2009

aha, zabudla som, ze budem mat CS

manika77
21. aug 2009

no tak v tom pripade neviem ako to bude, ci tam budes chodit na usg tak ti neporadim ale urcite sem kuk baby ktore budu tak ako ty 😉

lupena
21. aug 2009

Leni prečo "behať" po 37 týždni? či kvôli tomu, že už je bábo pripravené na svet? Ty kokso, veď Ty už ideš na to za chvíľu..🙂 Inak tiež rozmýšľam aj nad Havránkom. veď ešte uvidím, lebo sa vôbec neviem rozhodnúť
Inak dík za to info o Trajanovovi.
kedy máš termín?

lenoc
21. aug 2009

Moni, presne, preto, že bábo je v 37tt+1 už považované za donosené. Veru, Bože, už len pár dní či týždňov. keď si predstavím, ako som v nemocnici rátala najprv týždne a potom dni do ukončeného 24tt a potom zas som rátala - ešte 17!!! týždňov musím vydržať do ukončeného 37tt. A teraz je to tu - už o 5 dní! 😵 😵 😵

Termín mám 15. septembra, no vraj to bude asi aj skôr. Bola by som aj rada, ale zas - mám pár kamošiek, ktorým ich lekár vravel to isté a porodili buď tesne okolo termínu alebo aj prenášali.
Aj ja som sa tak na 100% rozhodla až pred cca 2-3 týždňami, že chcem rodiť u Havránka.

Csiki, tiež moc neporadím z vlastnej skúsenosti, lebo chodím k Havránkovi, on má u seba aj CTG, tak nemusím ten posledný mesiac chodiť do nemocnice. Akurát toľko, že asi budeš chodiť do ambulancie, čo je na 10. poschodí v nemocnici, tam je v podstate každý deň iný lekár.

Pipi, vďaka.

Manika, keď si rodila, bol pri tebe len vyslovene počas tlačenia, alebo aj nejako predtým?

babynovas
21. aug 2009

lenoc, aj ja som mala pri pôrode Havranka, celé to trvalo asi 11 hodin, chodil ma často kontrolovať na vzdycháreň počas mojich kontrakcií a keď som už išla na pôrodný box, tam som asi bola cca 2 hodinky, tam bol už stále pri mne 😎 takže neboj, bude to určite ten najkrajší zážitok zo života 😉

lenoc
21. aug 2009

Babynovas, vďaka. 😵

gabka2
21. aug 2009

dievčence a babišova je v Galante? Kedy ordinuje? Ja som kedysi začula že je asi tehotna a bude tam končiť... Ja som k nej chodila kym bola v Sali, pocas teleho tehotka, aj nas odrodila, no perfis baba. len nam zrušili nemocku v Sali a nahanam takeho spravneho gynekologa a ak tam robi, aj by som za nou skocila...
Diky

darla
21. aug 2009

rose, ake to je, ked vies presny den? 😉 nemas obavy alebo stresy? alebo je to mozno rovnake ako my, co nevieme, kedy to na nas pride 😵 ja mam teda termin na tretieho, dnes som bola u primara na pravidelnej tyzdnovej kontrole a vraj stale nic, ale aby som pre istotu prisla uz v utorok, nie az o tyzden v piatok. nechapem celkom, ze preco, ked do terminu mam este 2 tyzdne... ale ved on hadam vie.
lenoc, tak to sa mame na co tesit, ked to budu taki slonici 😕 moj maly ma byt po kom, manzel bol taky velky. drobec ma vraj velku hlavu, aj preto mam este stale dost vysoko brucho, lebo sa mu hlavicka nezmesti nizsie. ale vraj sa to zmeni. tak uvidime
lupena, ja chodim k Trajanovi od zaciatku tehu a povodne som ho chcela aj k porodu, lebo som pristahovana a ziadnych inych lekarov v GA som nepoznala. s nim som bola spokojna (teda aj som), tak sme sa bavili aj o takej alternative, ze by ma porodil on. podmienky su take, ze mu zaplatis 5.000 Sk (teda po starom), on ti da na to prijmovy doklad, cize riadne do nakladov si to da, ina dohoda ani zmluva sa nepodpisuje. a ked sa ti bude blizit termin porodu, resp. uz nadide termin, sla by si do nemocky lezat a pravdepodobne by ti ho vyvolal. tolko viem priamo od neho. my sme sa nakoniec s manzelikom dohodli, ze to nechame tak, nech ma odrodi, kto bude mat sluzbu. a druha vec, ze prave na moj termin ide Trajanov na dovcu 😝
gabka, Babisova v GA ordinuje, ale kedy presne, to neviem. a tehotna je, tusim v januari ma termin. len co som si tu v teme o tom precitala.

gabka2
21. aug 2009

Fiha, tak to tam uz dlho nebude:(( skoda a mozem hladat dalej...
ozaj nemate dievcata tip na niekoho moooc ludskeho?🙂) ja mam trosku problem s vysetrenim a nie kazdy lekar ma na mna dost trpezlivosti, zial...

darla
21. aug 2009

gabka, rada by som ti poradila, ale ten, kto je sympaticky mne a zda sa mi byt ludsky, nemusi sa pozdavat tebe... ako vravim, ja som velmi spokojna so svojim lekarom v SA, nie je to moj prvy gynekolog, takze viem porovnat. ale 100 ludi, 100 chuti...

lupena
21. aug 2009

Leni neboj to už máš za pár..🙂 inak aj mne povedali, že budem rodiť skôr. mala by som o necelé dva týždne. prenášať nebudem určite, keďže idem na cisársky,
inak ja si pamätám ako som mala v 20. týždni haluze, že môj malý je strašne lenivý, alebo či je vlastne v poriadku, keď iné deti už kopú a ja som ho cítila v priemere každý druhý deň. A teraz som zas zvedavá, čo to bude za čerta, lebo bežne by vraj malo byť (teda to som čítala v knižke) dieťa hore 3-4 X a ja ´mám niekedy pocit, že on v tom brušku vymýšľa celý deň..🙂

lupena
21. aug 2009

darla a ako si sa dostala do Šale k Trajanovovi, keď si z GA? ja neviem, na začiatku som haluzila aj nad ním, ale predsa má asi menej skúseností ako ostatní lekári. veď uvidím ešte čo bude. mám ešte stále čas rozhodnúť sa.
ale ja som s ním tiež ako s lekárom spokojná

manika77
21. aug 2009

lenoc ja som tam bola od siedmej a havranek tam bol somnou chodil ma kontrolovat a porodila som o pat tri a do tristvrte na styri sitie 🙂 a potom este dosiel vecer ma kuk 🙂 a babisova bola tiez pri porode ked ma sil a bola velmi mila a zlata 🙂

rose86
21. aug 2009

gabka babisova ordinuje kazdy stvrtok v nemocnici na desine

darla- ake to je ked viem presny termin?? no je to na nezaplatenie. mozem si vsetko povybavovat a zariadit a tiez budem pripravena ale urcite den do predu dostanem hnacku od nervov. no aspon mi nebudu robit klystyr 😀

baby mam dilemu ake oblecenie zobrat malej na cestu z porodnice. poradite? 😅

darla
21. aug 2009

lupena, ja nie som priamo z GA, byvam pri Seredi, takze do SA to mam relativne blizko. a chodila tam uz moja svokra, takze aj na jej odporucanie 🙂
rose, tak to ti este budem zavidiet nakoniec 😵 mne ked zakazdym doki povie, ze "nic nove, este sa neotvarate" tak mam pocit, ze tomu mojmu drobcovi je tam vnutri nejak velmi dobre 😀 len rastie a rastie 🙂
ja som malemu nachystala taku supravku zelene polodupky + kabatik z toho semisu ci mikroplysu ci ako sa to vola, a body... a ciapku samozrejme 🙂 potom sup do vajicka a prikryt dekou... tak nejak si to predstavujem 😅 jaj uz by som sa nenahnevala, keby to uz bolo

rose86
21. aug 2009

darla viem o com pises. prveho syna som prenasala 12 dni 😒

pipinka82
21. aug 2009

Ahojte 😀 aj mne dr.povedal že porodím o 2 týždne skôr bo malý bol strašne dole a nakoniec som prenášala a porodila som od termínu 8 dní a to s SC 😝 moje telo nechcelo rodit a dr.mi odmietol vyvolávačky dat netuším prečo neodvôvodnil to inak ako trápily by ste sa dlho a možno že by ste ani nevedela porodit bo mám tvrdý krčok ako kamen 😅 no tak sekcie som sa nevyhla 😝

Rose 😀 😎 ja som malého doniesla domov v krátkorukávovom bodíčku a mal tenučkú mikinku a tepláčiky no súpravu tenučkú a tenučkú čiapočku a na nožičkách mal ponožtičky s capačkamy a bol v autosedačke 😉 bolo teplo a to úplne stačí 😀

siwike25
22. aug 2009

Darla bude mu teplo však je leto 😀

darla
22. aug 2009

ale to je len take tenke, iba vrch je taky hladucky, nie je to vobec hrube. tak ako pise pipinka. a ktovie, kedy porodim a ake bude pocasko. minuly rok som sa zaciatkom septembra vydavala v 25-stupnovom teple a 2 dni po svadbe bolo zrazu 13 stupnov... som len pripravena na kazdy pripad 😅

pipinka82
22. aug 2009

ved uvidíš aké bude počasie pre prípad si priprav ako ja som si pripravila doma do skrine 2 varianty oblečka 😀 na teplejšie počko čo som použila a na zimu niečo hrubšieho 😀 mne to mužík priniesol v ten den ked nás pustili domov povedala som mu že ktorú kôpku nech zabalí a hotovo 😀 načo to ceperit tam na začiatku s vecami 😅

darla
22. aug 2009

jasan, to si nebudem brat so sebou, to mam pripravene v komode na kopke a to mi prinesu, ked pojdeme domov z nemocky. aj tak je tych veci dost, co si beriem 😝

manika77
22. aug 2009

normalne vam zavidim ze budete mat take male babatka 🙂 ale v dobrom samozrejme 😉

nanika11
22. aug 2009

gabka2, ja nie som z GA ani z blízkeho okolia, ale chodím do Ga priamo k prim. a som veľmi spokojná s jeho prístupom, chodila som k nemu aj pri prvom dieťati keď ešte nebol prim. a vôbec sa nezmenil, je stále super... 🙂 🙂

manika77
22. aug 2009

gabka noo ja mam skoro taky problem ako ty ale havranek mal vzdy pochopenie 😉 vies ja tak strpnem len pri vysetreni ze ma je tazko aj vysetrit a on v pohode ..som mu to hned povedala jak som k nemu dosla a odvtedy sa ku mne choval velmi dobre 😉

gabka2
23. aug 2009

manika ja presne tak isto🙂) no, skusim porozmyslat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre