Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

rose86
18. aug 2009

petrzalka diky za info. a tiez gratulujem k malej. kedy vas pustili?? lebo ja som tam bola minuly tyzden a pytala som sa ci tam niekto nema sofiiu ale asi sme sa minuli.

rose86
18. aug 2009

baby a este otazocka. doktor ma poslal na poradne uz do nemocnice. poslal ma za babisovou. tak by ma zaujimalo aka je. teraz ako som tam lezala som ju tam ani nevidela a kedze mi trosku robi problemi ist k zene gynekologicke tak chcem aspon vediet ci je mila 😝

lenoc
18. aug 2009

rose, je velmi milá, také usmievavé žieňa. A keď bol nejaký problém, tak na mňa pôsobila tak ukľudňujúco. Raz mi robila aj uzv, keď mi začalo bruško tvrdnúť a Havránek mal dovolenku - ona zaňho zastupovala.

dosa
18. aug 2009

rose - babisovej sa vobec neboj, ona je strasne zlata a pohodova. urcite s nou budes spokojna. ked si lezala v nemocke, asi bola akurat na dovolenke, lebo ked som si isla dat vybrat stehy, vravela mi sestricka, ze ma dovolenku.

lenoc - ja som tiez mala zo zaciatku erarne kosele - dostanes ju na prijme a potom su ulozene na stoliku na chodbe, takze si mozes kedy chces vymenit. ja by som zase prijala ten "vystrih az po pupok", lebo ja som vychytala vzdy taku, co mala vystrih ledva po prso a potom ked som isla kojit, radsej som ju davala celu dole 😀 potom som si radsej nechala priniest svoje pyzamko 😉

petrzalkaa
18. aug 2009

rose, my sme odišli z nemocnice v utorok 11teho okolo obeda, pustili nás už na štvrtý den, chvala bohu, lebo tam bolo strašne teplo a nepohodlne -hlavne tie vysoké postele....

lupena
18. aug 2009

čaute babeny. som prvorodička a pôjdem cisárskym. chcela by som sa opýtať akého lekára by ste mi v Ga odporúčili a či môže byť pri spinale aj manžel. Ďakujem.

manika77
18. aug 2009

lupena ja by som odporucila bud Havranka alebo Babisovu...a pri spinalke moze byt muz 😉

lupena
18. aug 2009

a primára, alebo Barana by si neodporúčala? to rozhodovanie je také ťažké. nemá mi kto poradiť. som sa sem prisťahovala a tých lekárov tu vôbec nepoznám, ani nemám známych čo by mi vedeli poradiť. a za spinalku sa platí? koľko sa platí, keĎ chceš muža pri pôrode?

manika77
18. aug 2009

ja neviem ja priamara nemusim ale vies kolko ludi tolko chuti..ja som rodila u Havraneka a babisova mi tam bola tiez a len chvalit mozem...platilo sa 500 sk teraz asi 20 eur viac asi nie...a komu chodis do poradne...kedy ides rodit??

lupena
18. aug 2009

Do poradne chodím v Šali k Trajanovovi. Termín mám na 8. novembra ale vraj budem rodiť zhruba o dva týždne skôr.

manika77
18. aug 2009

noo ale ved on tiez chodi rodit do GA ci uz nie? aj ja som k nemu dakedy chodila 😠 potom som radsej presla k havrankovi od neho

lupena
18. aug 2009

chodieva tam vraj piatky. ale neviem... ako s lekárom som s ním spokojná, ale od nikoho som nepočula, že by niekoho odrodil (akože rodil určite, ale žiadne info o tom nemám). a idem cisárskym, tak by som chcela asi niekoho skúseného

manika77
18. aug 2009

ja som s nim nebola velmi spokojna 😒 ale rodil kamaratku pred troma rokmi este v sali a nestazovala sa 🙂

lupena
18. aug 2009

ale zas na druhej strane nemám byť ani prečo nespokojná, lebo som zatiaľ žiadne problémy nemala. ale ani známe na neho nenadávali...🙂 inak ako to vlastne funguje? v 35. týždni ma gynekológ pošle do poradne do Galanty a tam mi "priradia" dakého lekára? ak hej, tak by som možno počkala na to, kto to bude a keby som neni spokojná, tak by som si vybrala niekoho iného. Ak by som spokojná bola, tak by som mu(jej), dala obálku po pôrode...

manika77
18. aug 2009

tak toto ti nepoviem...lebo ja som chodila k havrankovi a potom v nemocnici tiez k nemu...ale myslim ze ti asi niekoho daju ak si nevyberies..ale ja by som asi bola istejsia vybrat si ho skor 😉 noo neviem to je na tebe..a preco ides rodit cisarskym?

lupena
18. aug 2009

kvôli očnému tlaku, ktorý sa zvyšuje pri normálnom pôrode. či ono je to vlastne tak, že mne síce priradia lekára ale len na poradňu a rodím pri tom, ktorý má službu, že?

manika77
18. aug 2009

no hej ked ti naplanuju sekciu tak ta zaradia do operacneho planu a dakto ti babo uz vyberie 😀

dahlia23
18. aug 2009

baby, jednu vec nechápem, prečo chcete niekomu silou-mocou dávať obálku? to tie prachy nemáte kde minúť? 😅

manika77
18. aug 2009

dahlia ja som ju nedavala silou mocou proste som chcela mat jeho nikoho ineho, tak odrodill a az potom dostal obalku 😉

pipinka82
18. aug 2009

Lenoc 😉 Petržalka 😉 dakujemeeeee 😎

Babišová je suprováááá 😉 ja som ju mala na prijme do nemocky vyšetrovalama a aj počas ležania tam a bola skvelá milá a vysvetlila všetko na čo som sa jej spítala 😉 a stehy mi taktiež ona vyberala bola fakt milá 😉

lupena
18. aug 2009

manika.. ale ja si viem zistiť, kto má vtedy službu, nie?
dhalia lebo sa nechcem dostať k dákemu mäsiarovi.... 😀

manika77
18. aug 2009

noo hej lebo tie sluzby sa im nemenia napr. ten co ma stredy tak ma stale stredy tak to si vies zistit...a november neni ani cas dovoleniek tak by ti to mohlo vyjst 😉

pipinka82
18. aug 2009

Manika 😉 čauko 😉 no som tu a idem skúsit pridat fotky 😉

lenoc
18. aug 2009

Lupena, neležala si náhodou v GA nemocke na 9. posch. tak začiatkom júna?

No, služby majú síce podelené tak ako píše manika, ale doobeda sú tam. napr.takmer všetci, takže to nemusí znamenať, že ti bude robiť cisársky ten, kto v ten deň slúži.

pipinka82
18. aug 2009

Baby nebojte pôrodnica je suprrová no hlavne čo sa týka sestričiek 😉 a pôrod prebehne tak rychlo že na všetko zabudnete hned xixiix 😀

Ja neviem koho by som ti odporučila hm to je tak každému niekto iný vyhovuje 😝 Ja osobne by som asi skúsila Dr.Babišovú 😀

dahlia23
18. aug 2009

Ty kokso, ja dúfam, že ma zastihne pôrod v TN a nie v GA, keď to tak čítam. 😀 Ale obálku nikomu nie som ochotná dávať, veď je to scestné. Ok, ak kvôli mne príde do nemocnice v rámci svojho voľného času, treba sa nejak odvďačiť. 😅

lupena
18. aug 2009

Lenoc ležala..🙂 a ležali sme spolu na izbe, že?(neviem si zväčšiť fotku) 🙂 ako sa máš?ste v poriadku?
manika ale tak keď je tam toľko lekárov, tak ako to môžu mať pravidelne rozdelné n

manika77
18. aug 2009

no ja by som do GA rodit tiez uz nesla..nepaci sa mi ze babatka iba sprchuju a nekupu 😠 a cele mi to tam pripada hrozne, ziadna hygiena upratovacka uprace s jednou handrou pol oddelenia a nevyplachne ju 😠 noo hrozaa...noo pipi rychlo ako rychlo 😉

manika77
18. aug 2009

lupena pobede uz su tam neni vsetci oni to nejak maju zadele ale neviem presne sak to sa spytas ked tam pojdes 🙂

lenoc
18. aug 2009

Lupena, myslím, že hej 😉 Jeej, tak to je super, že sme sa tu stretli. 😵
Ide to, akurát už ani nohavičky si neviem poriadne postojačky obliecť 😀 skrz to bruško. Ale hlavné je, že malinký je v poriadku. A že už nemusím toľko ležať.
čo tvoj žalúdok? Už sa umúdril potom?

Vždy v pondelok má službu Havránek, v utorok (a tuším aj štvrtok) primár, v stredu zas Vaško. Ale tuším tam bývajú vždy dvaja, čo slúžia, len ostatných už neviem, kedy. A cez víkendy to nemajú takto presne stanovené.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre