Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

manika77
27. aug 2009

tinka tak ti prajem nech je babulko zdravucke 😉 a nech ti to hlavne vsetko dobre dopadne 🙂

tinka0812
27. aug 2009

dakujem ti 😉 teraz mi uz zostava len dufat,ze to bude vsetko v poriadku a konecne to je chlapec po 2kockach!

jarka34
27. aug 2009

Bože tinka to ako ti môže doktor niečo také povedať. A ešte pán Baran. Ja k nemu tiež chodím, ale toto som
ešte nepočula. Tak ti držím palce, nech je malý zdravučký, a dúfam, že si zmenila doktora.

tinka0812
27. aug 2009

to preto lebo budem mat tretu sc.ako mi to povedal hned som odtial zmyzla a viac tam nevleziem.doktora som zmenila hned!asi je pravda,ze peniaze menia charakter!!!

andrea999
27. aug 2009

tinka,poznam babu s tromi sekciami,nie je to take nemozne.Prajem ti ,aby ti to dobre dopadlo a aby bol malicky zdravy.Nechapem ako moze take nieco doktor povedat,ale ani sa necudujem.Aj mne jeden Dr. naposledy v porodnici ironicky povedal,ci este mienim prist stvrty krat A to som mu nepovedala,ze by som velmi chcela... 🙂

ajkaag
28. aug 2009

Dakujem za odpovede baburky, moooc ste mi pomohli 😉

darla
28. aug 2009

lenoc, ja chodim k primarovi. uplnou nahodou som na neho nadabila ten prvykrat, ked som sla uz do nemocky na kontrolu (vtedy som ani len netusila, aky tam maju system ani aky tam bude lekar) a odvtedy si ma uz objednava k sebe. zatial nemozem povedat nic zle, jednanie je OK. aj ked som sa ho teraz naposledy pytala, ze ak sa ani buducu stredu nic nezmeni, cize sa nebudem otvarat ani nic, ze aky by bol dalsi postup, uplne normalne mi odpovedal a vsetko vysvetlil.
takze 3.9. mate oslavu? 😉
rose, ani nevies, ako rada by som sa na tej vzdycharni s tebou stretla 😵 ale velmi pochybujem, ze sa to stane 😒 uz si zacinam mysliet, ze krpca budu zo mna musiet nasilu vytiahnut! 😠 ja nemam ani poslickov ani ziadne ine priznaky... a tak rada by som to uz mala za sebou. normalne ked to na mna pride, ja budem asi taka stastna, ze sa vobec nebudem nicoho bat 😵

darla
28. aug 2009

a uuuplne najviac sa hrozim toho, ze si ma tyzden po termine vezmu lezat do nemocky a budu ma sledovat a pripadne vyvolaju porod. neviem si ani len predstavit, ze budem neviem kolko dni len tak lezat v posteli, raz za den na monitor alebo co a cakat... ved to bude hrozna nuda, ved ja som zdrava, preco lezat v nemocnici?? 😠 viem, ze inak to proste nejde, ale ta necinnost a cakanie... preto stale malemu opakujem, nech maminku potesi a nech ide von sam a podla moznosti co najskor 😎 😀

zuzkap203
28. aug 2009

ahoj rose86 tak sa tam asi stretneme. manika77 rada by som isla normalne rodiť ale niako mam ztoho strach ked to ma byť vyvolane. malu som rodila 16hodin ale potom som mohla mať malu hned pri sebe a ani ma to tak nebolelo ale nebolo to vyvolane. sestre tiež vyvolavali a dopadlo to skoro tragicky.

zuzkap203
28. aug 2009

rose86 a nemala si termin až 20sep?

manika77
28. aug 2009

zuzka aj ja som mala vyvolavany porod a bolo to v pohode celkom 😉

rose86
28. aug 2009

zuzka nie mala som 12. septembra

zuzkap203
28. aug 2009

maninka a ako dlho si rodila? rose86 u koho budeš rodiť?

pipinka82
28. aug 2009

baby poradíte mi?? Beriem prvý krát v živote antikoncepciu a teraz no vlastne stredu som užila poslednú tabletku a teraz vlastne mám mat 7 dnovú pauzu 😅 no ale neviem presne či si dalšiu várku piluliek mám dat v ten den 7mi to je streda alebo až 8smi den to je štvrtok 😉 asi až na ten 8mi však aby boli vynechané celých tých 7 dni nie???? 😝 No som dilino stoho 😀 dakujem za radu 😀 😉

Teraz som ako nechápavá puboška xixixi 😀

rose86
28. aug 2009

zuzka no neviem. nejak som nepochopila ci ma bude rezat babisova alebo ten kto bude mat zrovna cas 😅 ale v podstate mi to je celkom jedno.

pipinka netusim ja som brala antikoncepciu len raz v zivote a vidis ako to dopadlo 😅

csikike
28. aug 2009

pipi, zacni brat presne ten den ktory si aj 1x zacala, teda ked si zacala s uzivanim v stredu tak zacni v stredu 😉

pipinka82
28. aug 2009

dík baby tak v štvrtok som začala a pokračovat budem so štvrtkom 😉 plánovala som to tiež tak, ale radšej som sa spítala istota je istota 😉 nechcela by som byt teraz tehu ešte je skoro 😀

Rose žeby tým by to bolo xixixi 😀 no aj ja to berem prvý krát no snad nedopadnem ako ty xixixi 😀 asi by ma z 10sinky brali na 2jku tuším tam sú blázni xixixi 😀

manika77
28. aug 2009

zuzka ja som tam dosla o siedmej vyvolali mi porod o desiatej pustili vodu a o pat tri bol marko na svete 🙂

siwike25
28. aug 2009

Manika ty sa kde flakaš,hm??? 😀 😀

petrzalkaa
29. aug 2009

tinka,
tak to sú naši klasický lekári...
tiež ma celé tehu strašli, že tretí cisársky je strach a hrôza, no my sme boli odhodlaní všetko zvládnuť a prekonať a dotiahnuť do konca a ja som pred 3týždnami porodila 3tím cisárskym tretie dieťatko a po dvoch chlapcoch máme teraz krásnu princezniču a som najšťastnejšia mamina...... 😵
takže z lekárov si nič nerob a mysli pozitívne na svoje tretie dieťatko a neboj, všetko dobre dopade...držím palčeky,len vydrž a nestresuj sa zbytočne....

pipinka82
29. aug 2009

Tinka 😉 Veru, neboj všetko bude v poriadku 😉 to čo ti povedal je vidiet že sám ešte nemá deti ☹ ☹ a hlavne nevie to že aký to je krásny pocit pre ženu ked to dietatko nosí pod srdiečkom 😵 to nepochopí žiaden chlap aj ked je gynd. 😒 Len sa šetri a nenatahuj sa zbytočne tažkými vecami a bude všetko naj 😎 A ozaj ked si zmenila gyndoša po to výroku ak si zmenila tak kam si šla ak sa smiem spítat a toho lekára názor bol určite iný však??? 😅 😉 Držím ti palce aby bolo všetko najlepšom poriadku 😉

avicena
31. aug 2009

Pipinka, Tinka, žiadny lekár nepovie pacientke , že tretie tehotenstvo po 2 xSC bude určite v pohode. Problémom nie je realizácia tretej SC. Problémom jej tehotenstvo a rast maternice. Všetko môže prebehnúť úplne normálne ale ...treba si byť vedomý, že maternica bola 2 x rezaná a každá rana sa hojí jazvou. Jazva nikdy nie je plnohodnotné tkanivo, nie je tak poddajná ako zvyšná svalovina maternice. V mieste jazvy je maternica oslabená a preto hrozí pri treťom tehotenstve po 2xSC riziko ruptury -pretrhnutia maternice, čo môže byť aj život ohrozujúca situácia pre dieťa ako aj matku,ktorá nemusí dopadnúť dobre. S týmto musí počítať každá žena, ktorá sa po 2 SC rozhodne pre tretie tehotenstvo.

manika77
31. aug 2009

hej ale da sa to povedat aj inak a nie tak jak jej to chudatku povedal 😉

pipinka82
31. aug 2009

Avicena ja súhlasím aj stebou,jasné má to svoje riziko,ale každá žena dost riskuje a riskuje z lásky ved sa hovorí každým pôrodom je žena s jednou nohou už v diere 😅 nikdy nevieš čo sa stane a môže byt aj prvorodička 😒 no ale jasne toto je taká situácia o ktorej vieme čo a prečo to môže byt,ale uznaj sama že kebyže to tebe takto povie asi aj ty sa nahneváš..... tak ako Manika napísala dá sa to aj jemnejšie a odbornejšie povedat tej mamičke 😅

Ja držím palčeky a velmi aby všetko dobre dopadlo 😉 pekný večer všetkým 🙂

manika77
1. sep 2009

mokosko
sc 3x
30.08.2009, 13:55

len tak pre info k danej teme toto som nasla na nete
🙂


Dobry den, mam 32 r, som po druhej sekcii pred rokom, obe boli bez komplikacii, zdravotne som v poriadku, mame dvoch chlapcov, velmi tuzime po dievcatku, je teraz dalsie tehotnstvo a nasledna sekcia rizikova? alebo mam pockat, len neskor uz moj vek bude asi problem. Ake zdravotne rizika okrem ruptury maternice mozu vzniknut po opakovanej sekcii? Okrem toho sa chcem spytat, dobry recept na plodenie dievcat neexistuje?
Dakujem

Odpovedá MUDr Jozef Záhumenský Dobrý deň,
osobne si myslím, že v súčasnej dobe už 3. sekcia nie je tak veľmi riziková a problematická ako v minulosti, kedy nebol k dispozícii ultrazvuk. Ak ste rok po druhej operácii nevidím dovod, prečo to neskúsiť znova.
Najzávažnejšie riziko žo hrozí je, že placenta sa umiestni do jazvy po cisárskom reze a prerastie ju, avšak pravdepodobnosť je veľmi malá.

avicena
1. sep 2009

Nie je TAK veľmi riziková a problematická ako v minulosti neznamená,že nie je riziková.

manika77
1. sep 2009

ano, ale ide o to ako slusne to bolo napisanev 😉 a nie tak jej to povedal ten doktor...

rose86
1. sep 2009

baby tak ja zajtra idem na to. drzte palce hned jak dojdem domov tak vam napisem 😉

manika77
1. sep 2009

jeej rosse super aspon to budes mat za sebou budeme drzat palcekyy 😉

tinka0812
1. sep 2009

Ahojta tehulky aj netehulky.Dakujem Vam za podporu petrzalkaa a pipinka.Avicena ja viem,ze mal doktor pravdu,bola som na to upozornena po 2sc,ale mohol to povedat jemnejsie.Vela doktorou,vela nazorov!A teraz ako si vybrat?Nevyberas si ci si oblecies cervenu alebo modru.Vies mam 26r.a 3dieta sme urcite neplanovali,ale zatial ja vsetko v poriadku a ja dufam ,ze to tak bude az do porodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre