Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

mandula
21. sep 2009

ahojte dievcata, tak ja som bola dnes u dokiho a povedal mi, ze krcok uz je mäkky, hlavicka je uz dole, vsetko je na dobrej ceste, ale som este zatvorena, takze treba cakat. Vraj podla neho tento tyzden este nie, asi ten buduci 😒 ja sa uz zblaznim. Tak som dufala, ze ked mam uz treti den /hlavne v noci/ take tlaky ako pri menzese, ze to uz pride, ale to je vraj len predzvest, a moze to prist kedykolvek do 2 tyzdnov. Tak zase tyzden cakat do dalsej poradne 🙂 Vy ste este nepostupili? Nic sa nezmenilo? Neviete ako sa ma Svetluska?

A mam este jednu prosbu. Ked niektora z Vas rodila tento rok u Dr. Vaska, mozete mi napisat IP? Potrebovala by som sa nieco spytat. Dakujem

strapco13
21. sep 2009

Spravila som dnes nakupy - predsa som len kupila tu ručnu odsavacku z DM cca 10 e. Pozeram na nu, citam navod a zacinaju ma boliet prsia pri predstave , ze to mam pouzit 😅
Zhanala som so aj vlozky po porode ale v 2 lekarnach nemali, tak som sa na to ...zatial
Inak mam v plane este raz prebehnut tuto diskusiu celu /ale drahemu to nepoviem, aj tak si mysli, ze iba blbosti citam/, spravim si zoznam co ktora doporucila a uvidim co som zabudla...teda este som sa len zacala balit
Nemate vypadky pameti? Ja strasne a este robim hrozne preklepy odkedy som tehu, vzdy si musim po sebe 2x precitat, ci som to napisala dobre....a potom kuknem a aj tak tam su chyby

strapco13
21. sep 2009

rose - u koho si rodila? nad ponozkami som sa ani nezamyslela...ja som zmrzlina, ale v poslednych tyzdnoch mi je stale teplo, tak beham bosa po dome. Dufam, ze zostane take to pocasie este min. mesiac - sandale su jedine topanky do kt. vleziem aj potom, co sa niekde vyzujem.

rose86
21. sep 2009

strapco no ja som mala pri cisarskom babisovu a janiceka. ked chces najdem este zoznam co som mala ja.

rose86
21. sep 2009

takze strapco- pre seba nocne kosele (nepotrebovala som lebo som bola najprv v erarnej a potom kedze bolo teplo a aj tak som furt lezala tak som mala tricko a nohavicky), vlozky (mala som nocne alwaysky ), nohavicky (mala som klasicke bavlnene ktore som si zrolovala aby ma netlacili na rez), ponozky, zupan, mala som taky satenovy kimonovy co nezabral vela miesta ale moc som ho nepouzila), holiace potreby (nepouzila som lebo som sa oholila doma), zubna kefka a pasta, sprchovy gel, sampon, mydlo na ruky (nepotrebujes ho lebo na kazdej izbe je tekute dezinfekcne), pribor, pohar, uterak, osuska, toaletak (minula som 3 rolky 😀) slapky gumene nech mozes ist s nimi do sprchy, vreckovky, osavacka mlieka, podlozky na postel,a mineralky (ale to mi uz doniesol muz)

pre babo- oblecenie (staci na odchod domov ale ja som babo obliekala aj tam do svojho ked uz som ju mala u seba), sprchovy gel, krem na ritku, pampersky, vlhcene obrusky, dudlik, teplomer, benzinalkohol. ciapocku a rukavicky, deka

doklady: obciansky, karticku poistenca, sobasny list alebo priznanie otcovstva,tehotenska knizka, a rodny list som mala tiez ale uz neviem ci si ho pytali 😀

myslim ze to je vsetko 😀

rose86
21. sep 2009

hej a este som tam minula 108 eur 😀

strapco13
21. sep 2009

rose - dik, pomohlo...aspon mam realnejsiu predstavu
a jak si si to v GA uzila?
A preco CS a nie klasicky porod - musela si?
Ja by som chcela klasicky, nejak sa sekcie bojim viac /a to sa porodu bojim teda dost, ale prezili to ine, prezijem aj ja

rose86
21. sep 2009

strapco- no kebyze si mozem vybrat tak aj ja radsej normalny porod. ale prvy porod som mala akutny cisarsky tak sme sa s lekarom rozhodli ze bude lepsie urobit aj druhy porod sekciou.

darla
21. sep 2009

ja som teda mala spontanny porod a pocas kontrakcii aj po porode som si hovorila, ze ak druhe babo, tak cisarskym 😕 nemala som dlhy porod, ale tie bolesti boli brutalne. este teraz to mam v zivej pamati. strapco, nie ze by som ta chcela strasit. kazdy porod je iny. baba, co rodila po mne, mala kontrakcie ovela dlhsie ako ja a normalne sa pocas nich prechadzala akoby nic. zato ja som sa nevladala ani postavit z postele, stiskala som to kovove zahlavie a ku koncu uz som aj vzdychala. ale chvalabohu to trvalo len hodinu

zanet78
21. sep 2009

strapco-ja mám na chlp presne taký istý termín ako ty,tak sa tam možno stretneme,vo štvrtok idem na ambulanciu. Baby poradte mi tá odsávačka je nutná do pôrodnice,ved mliečko sa spúšťa na 2-3 den a možno ju ani nevyužijem.Či doma sa mi určite zíde? strapco-neviem či mi to ušlo alebo si nepísala ale ti máš vybrateho lekára?

svetluska4
21. sep 2009

Ahoj kocky. Tak uz to mame za sebou. Manzelik je taky zlaty a doniesol mi prernosny net do nemocky.
Mame krasneho chlapceka Samka 3120g, 49 cm. Bolo to trocha komplikovane ale rychle. za dve hodky od prichodu do nemocky bol maly na svete. A vysiel nam aj datum 20.09.2009, sice bolo rano 00.05 ale uz bol ten super datum 🙂
Mandula, ja som mala Dr. Vaska aj na porode tak mi kludne napis na internu postu. Inak bol super, ineho by som nechcela. 😎

manika77
21. sep 2009

zanet k tej odsavacke...ak sa ti babo neprisaje tak ju urcite budes potrebovat 😒 ale ak ju nebudes mat tak ti pozicaju aj tam 😉 mne sa maly neprisal ani tri mesiace od porodtu tak mi sme ju dost vyuzili 😉
svetluska gratulujeme 🙂

luskacik
21. sep 2009

Ahoj svetluska, z celého srdca Ti blahoželáme 🙂
Napíš ako to prebiehalo?? A prečo sa malý narodil až 20.9. teda až po polnoci? Veď bolesti ti začali v sobotu ráno, či nie? To sa ti podarilo byť celú prvú dobu pôrodnú doma??? Si dobrá 🙂 Aj ja by som chcela byť doma čo najdlhšie, ak nebudú žiadne viditeľné komplikácie. A mala si aj klystír, aj nástrih? Píš, píš, umieram od zvedavosti 😅

strapco13
21. sep 2009

zanet - ja ma dr. Havranka, ale to je ine sme kamarati ...ale na strese to asi neubera 😠 , co sa tyka tej odsavacky ..baby tu pisali, ze na porodnici maju erarnu len jednu, tak sa moze stat, ze ked ju budes potrebovat, tak sa mozes akurat tak zapisat do poradovnika 😀, a preto som si vybrala zatial lacnejsiu, ze ked ju nebudem potrebovat nejak casto tak ma nebude trapit cena, a ked nahodou bude potrebna, tak potom si kupim nieco kvalitnejsie a drahsie

svetuska ....gratulujem, a napis ako to prebehlo

darla - ja viem, ze kazdy je iny, len sa nejak spolieham na to, za mna mama porodila skoro v sanitke a brata skoro vo vytahu, tymto sa utesujem uz dost dlho 😀

manika77
21. sep 2009

strapco obdivujem ta 🙂 ja by som asi u kamarata rodit nevedela 😅 ja sa totiz strasne hanbim 😀

strapco13
21. sep 2009

zanet - co sa tyka mojho terminu porodu ...tak mozno az 3.11. - lebo mi to nejde dokopy s poslednou mrskou, ja som v auguste 08 prestala brat antikoncepciu, a nejak to skakalo, takze mi to vyratal podla velkosti baba, ale potom zacalo rast rychlejsie, takze ani moj gyn nevie kedy 😀 😀 , vieme len to ze 26.01. mi robil USG a nic tam nebolo, ze vraj budem mat ovulku, a tak mame makat, tak sme makali a makali a na narodky 13.02 som zistila, ze som tehotna 😵 😵 😵 /citila som to, nerobila som si test, jednoducho som to vedela/, ale k Dr. som sla az zaciatkom marca, skor mi manzel nedovolil, mali sme uz jeden plany poplach mesiac predtym a vtedy nic
cize podla USG som 34+3, podla posl. mrsky 36 tt 1 nieco, a teraz mi svokra vypocitala, ze podla prvych pohybov budem rodit mozno 8.10, 😖 😖 takze chvilu panikarim, ze uz to bude, a chvilu dufam, ze mam este velaaaa casu

pipinka82
21. sep 2009

svetluška gratulujem 🙂 a ja som odsávačku radšej brala do nemocky ale som ju nevyužila malý sa nasal na prso hned bez problémov a doma som ju využila asi 4 x 🙂 a tiž som si kúpila tú lacnejšiu ručnú a ešte že tak ved som ju ani nevyužila 😎

svetluska4
21. sep 2009

ahoj kocky,
hm, ako to vsetko napisat a nezapisat pol pokecu, pytajte sa co vas konkretne zaujima a odpoviem.
Klistir - ano mala som a odporucam, nie je to nic hrozne a ulavi sa vam potom a na sale to je lepsie
nastrih - ano, musel byt, lebo maly mal zlu rotaciu, tvarickou hore, vobec som to necitila , jednak mi dr.pichol umrtvovacku a s trihal pri napnuti ked to je necitlive

rose86
22. sep 2009

zanet ja som pri prvom odsavacku vobec nepotrebovala ale teraz sa mi tak nalievali prsia ze som myslela ze prasknu, tak som si ju tam najprv pozicala od sestriciek, ale oni ju velmi neochotne poziciavali tak som si ju tam kupila.

rose86
22. sep 2009

svetlusla gratulujem nech je zdravucky 😉

zanet78
22. sep 2009

strapco-tak teraz idem od lekára a maličký má hlavičlu poriadne dolu tak sa mám šetriť aby to nebolo aj skôr,ja si tiež myslím že to bude skôr mala som prvé pohyby dosť skoro,tak kto vie či sa trafíme do termínu.Možno ti tiež budeš mať skôr ked si už 13.2.vedele že si tehotná to ja som v tedy ani netušila. Na vaše odporúčania si teda tú odsávačku kúpim,ináč už i teraz mi niečo vyteká,takže asi mliečko pre malinké budem mať aspoň by som chcela.

strapco13
22. sep 2009

zanet - aj u mna sa spusta skusobna vyroba mliecka...takze tiez dufam, ze po porode sa spusti naplno 😀
a v ktorom si tyzdni?

myounghee
22. sep 2009

ahoj svetluska4 😵 . Gratulujem vam k Samkovi 😵 😵 😵 , je naozaj nadherny!!!! B. mi poslala mms s fotkou.
Ako sa citis? Dufam, ze uz je dobre a ze si uzivate prve dni s malym.
Ako som citala, porod si mala super, aj ja chceeem taky!! No uvidime ako dopadnem ja. Uz som sa otom bavila s mojim lekarom a hovoril, ze pri porode bude urcite on somnou. Ajtak by som ho chcela aj ja.
Inac ja sa mam zatial dobre, ziadne tazkosti (ved som doma od zaciatku skoro, ziadne stresy z roboty a tak). Malinka je tiez v poriadku.tyuk tyuk.
V pondelok si pojdem vybavit dovolenku a pn ukoncim. Strasne rychlo to leti, ved sa este pamatam na Samkovu fotku z 11tt a teraz je uz hotovy chlap.
Drz sa a napis mi potom ako sa mate.
ps. nechcem tu rozpisovat ale urcite vies kto som 😉 cmuk

luskacik
22. sep 2009

Ahojte baby, dnes som bola na poradni. Takže u mňa žiadna zmena, otvorená som stále na jeden prst, krčok sa pripravuje, hlavička je už dole, ale ťažko povedať kedy to príde. V piatok ráno idem znova na CTG...
No nakoniec budem rada ak to bude aspoň na plánovaný termín a nie neskôr... a tak som si myslela, že porodím skôr... podľa pohybov bábätka som už mala termín 7.9. No čo už. Treba len čakať.

zanet78
22. sep 2009

strapco-som v 36tt,termín mám 24.10.ale stále mám pocit že to bude skôr a lekarka si to tiež myslí ako som už písala malinký sa tlačí moc dole,pokial bude všetko ok ani by som nebola proti.

darla
22. sep 2009

zanet, ja som si tiez priniesla z domu svoju odsavacku. a veru sa mi zisla, lebo maly bol dost spavy, tak sa mi hned nerozbehlo mliecko. tak mi ho dokrmovali aj som si odsavala... mali tam ich erarnu Avent, pouzivala ju spolubyvajuca, ale ta uz bola v takom stave, ze konecna 😖 mozno ju nebudes potrebovat, ale ak ano, tak by som bola na tvojom mieste pripravena. kup si aspon rucnu, aj ja mam rucnu a som spokojna

luskacik
23. sep 2009

mandula, ešte si 2v1? Ja som práve začala umývať okná 🙂 Nech malej trošku pomôžem. Máme také krásne babie leto a tým našim deťom sa vôbec nechce 🙂

luskacik
23. sep 2009

Jéééj a dnes by mala mať csikike cisársky!!! Držíme palčeky!! Ozvi sa nám potom.

mandula
23. sep 2009

ahoj luskacik 🙂 ano este som 2v1 ale prave som pisala do inej temy, ze sa dnes velmi divne citim. Dost mi tvrdne brucho a mam take zvlastne tlaky. Krize ma ale vobec nebolia. Ja teraz normalne stresujem, ci sa nieco nedeje 🙂
A ty umyvas okna? Si neni normalna 🙂 Davaj si na seba pozor.

luskacik
23. sep 2009

mandula, skús teplú sprchu. Počula som, že ak ide o falošné kontrakcie tak ustúpia a ak sú skutočné mali by zosilnieť.
No áno, umývam okná, bývame v rodinnom dome, takže ich máme dobre veľa, každý deň umyjem 2, aby som to zase moc nepreháňala...ale zároveň nech mám pohyb... a v tomto roku ich už určite umývať nebudem (vianoce, nevianoce) 🙂 takže má to svoje pozitíva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre