Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

buci
4. máj 2013

@roxy díky za gratulaciu 🙂 info hned podam dufam k spokojnosti kazdej buducej rodicky. ak mate nejake otazky ohladne nemocnice kludne sa pytajte. A nestresuj, to nerobi dobre 😉 mysli pozitivne bud kludna!

trish31
4. máj 2013

@aristokratka to nepatrilo tebe ale @buci 😉

buci
4. máj 2013

Čo si zobrať do pôrodnice v Galante? Tu je zoznam (ktorý platil v apríli 2013) podľa mojich skúseností.
- popôrodné vložky SAMU (aspoň 2 balenia) je potrebné zabaliť na vrch kufra, pýtajú si to hneď pred pôrodom.
- Normálne vložky – vysoko savé
- Hygienické podložky (tiež na vrch kufra cca 5 kusov) je dobré použiť pod seba na posteli
- Nočná košeľa na pôrod
- Nočné košele (po pôrode) so zapínaním vpredu aspoň 4 + župan
- Podprsenka na kojenie, nohavičky, ponožky
- Papierové vreckovky
- Toaletný papier si určite zober
- Príbory a pohár, servítky
- Zubná pasta + kefka, hrebeň, šampón
- Mydlo pre seba alebo čo používaš
- Vložky do podprsenky
- Osuška + malý uteráčik
- Klystír – informuj sa u svojho lekára. Ja som si dala predpísať YAL – je to dvojbalenie po 60 ml. Keď nezobereš, tak v nemocnici do teba nalejú asi 1,5 litra klystiru. Radím – zobrať si.
- šľapky do sprchy + papuče
- Plienky pre dieťa
- Látkové plienky (nemusíš – ale len pre istotu 3 ks, ak budeš potrebovať prinesú za tebou ďalšie)
- Veľká látková plienka – osuška - určite
- Vlhké utierky, krém na zadoček (rybia masť alebo Sudokrem), dezinfekčný prostriedok na pupček
- Vatové tampóny na pupček poskytne nemocnica
- Detské mydlo, kefka na vlasy
- Zavinovačku nemusíš – dajú v nemocnici. Ja som brala pre istotu, ale nepoužila som svoju
- Rukavičky ak by malo dieťatko dlhé nechty
- Oblečenie pre dieťatko nemusíš – dajú v nemocnici. Ale pre pocit istoty (brala som) si zober nejaké 3 košielky.
- Teplomer
- DOKLADY: Tehotenská knižka, občiansky preukaz, zdravotný preukaz, kópia sobášneho listu alebo prehlásenie o otcovstve z matriky, meno pediatra pre dieťatko
- Mobil + nabíjačka
- Pripraviť si oblečenie na odchod domov aj pre dieťa aj pre seba – to Ti prinesú za Tebou.

Dúfam že som na nič nezabudla. Ak náhodou aj ano, tak to doplním priebežne. Ak sú nejaké otázky tak kludne sa pýtajte.

Rada pre prvorodičky – pred kojením si neumývajte prsia voňavým mydlom – nemusí to chutiť dieťatku. Prikladajte si dieťa tak často ako sa len dá.

buci
4. máj 2013

Ešte pridávam - dá sa zajednať apartmán na oddelení 600nedielok. Treba to spravit cca mesiac dopredu, aby si mala obsadený pre seba. Ked nestihnes, tak sa informuj na porodnici, ked ta budu prijimať pred porodom. No ja som si nezajednala, ale mala som šťastie. Pondelok som porodila a v utorok sa uvolnil apartman - tak som sa opytala ci tam mozem ist. A hned ma aj prestahovali 🙂 Takze ak to bude obsadene, tak treba sledovať, či sa uvolni počas tvojho pobytu. Oplati sa tam ist - máš tam sprchu LEN pre seba, WC len pre seba, Tv, chladnicka, gauč, proste máš tam súkromie. Navšteva tam može chodiť na izbu hocikedy cez den nie len cez návstevne hodiny, jest mozes na izbe. Proste uplne super ze som tam bola. Na ine izby navsteva nemoze (ne to je vyhradená miestnost), jest musis z izby chodiť do kuchynky... No takze - určite apartman doporučujem, má to samé vyhody. Stojí to síce 20 eur na den, ale oplatí sa to!!!!! Este ťa tam aj obslúžia - že ti prinesú jedlo sestričky 😉

roxy
4. máj 2013

@buci Ďakujem, super aj za zoznam, skoro všetko mám tak len nemám vyhradenú košelu na pôrod, to asi poriešim ešte u číňana nejakou lacnou nech mi za nou neni lúto, aj ten typ na ten apartmán, mne vraveli že sa zajednat nedá ale teda skúsim. a aký bol inak porod? u koho si vlastne rodila? malinký poslúcha? ja stále neviem či cisarák alebo normálne. malý je stále priečne 😒

buci
4. máj 2013

@roxy jasne stači bud nejaka lacna alebo stara kosela na porod. No neni iste ze sa zaspinis. No pre istotu. Porod bol celkom fajn. Tazsi nez prvy, lebo teraz maly bol velky - takze tazko isiel... ale za 5-10 minut bol vonku... na 3 zatlacenia. Kazda zena porod vnima inak... je to AJ o psychike. Ja som rodila u MUDr. Vaska - dohodla som sa s nim. Inak maly poslucha - cely den spi. Musim ho budit aby jedol, lebo by mi inak praskli prsia. Aj noci máme celkom pokojne... zatial. A že či cisarak alebo normalne... hmmm tazko povedat. Závisí to od velkosti dieťaťa a od polohy v brusku a od toho ci mas dostatocne velku panvu. Urcite sa o tom porozpravaj s porodnikom. U koho chces rodit? Hovoria ze ten mlady - Janíček je dobrý. Ze maly je priecne - to sa este moze otocit aj na poslednu chvilu 😉

roxy
4. máj 2013

@buci no krpec má teraz skoro 3,5kila takže bude riadne velký. chodím k Havránekovi do predporodnej a on ma bude aj rodit, teda zatial sme tak dohodnutý aj ked na papieri to ešte nemám. ved uvidíme ako sa malý rozhodne otočit nakoniec, lebo síce ma strašil že je velký a neotočí sa už, ale podla mna sa vrtí ešte o 106.
to je super že je taký dobručký a spinká pekne. aj moj by mohol 🙂
ja viem že porod je o psychike, samotného porodu sa ani nebojím, bojím sa skorej tých vecí ako nástrih, šitie a bolesti potom...no každopádne uvidím ako dopadneme. už by som to najradsej mala za sebou.

buci
4. máj 2013

@roxy 3,5 vpohode vytlačis 😎 len nech sa otočí. Havránka nepoznam... tak sa neviem vyjadriť.
Nastrih, šitie - to nebolí - dá injekciu na to miesto, takze to budes len MINIMALNE citit... Počas porodu ti malý umrtvý porodne cesty , takze potom pohoda. Po porode nebudes mat velke bolesti - akurat sadnut si nebudes vediet - ale aj to zalezi od toho v akom stave budes tam dole. Mozes po porode citit ako sa stahuje maternica (podoba sa to menstruacnym bolestiam) - ale nemusis to citit. Ale to vpohode zvladnes. Uvidis - bude to super pocit (myslim porod) ked uvidis 1x malého... jaaaj... to na vsetko zabudnes..... a ked chces aj placentu vidiet, tak im to vcas povedz - inak to zabalia a neuvidis. Mne sa to stalo ☹ A este - otecko pri porode bude? To by som ti doporucila - nech je s tebou cely den aj pred porodom aj pocas a aj potom tie dve hodinky na sále. (ak budes normalne rodit) Je to neskutocne skvela opora a podpora a pomoc!!

roxy
4. máj 2013

@buci no sme zatial tak dohodnutý že tam bude. teda chce tam byt ale stresuje že nevie čo má robit 😀 tak uvidíme či mi bude oporou alebo ma skorej bude znervóznovať. ved pri najhorsom ho možem vždy poslat preč 🙂
no malý ma 3,5 kila teraz. a do porodu máme ešte 4 týždne 😀 uvidím čo mi povie zas na poradni vo stvrtok, teraz sa lekár vobec k téme pôrodu nevyjadroval. tvoj sa tiež neskoro otočil, že?

buci
4. máj 2013

no ked mas este 4 tyzdne.... taaaaak... to bude tiez CHLAP!!! Ano nas sa otocil okolo 37 - 38 TT. A k oteckovi - nech tam je zo zaciatku s tebou a potom uvidite - ak bude nervozny, alebo budete mat pocit ze to nezvladne, tak radsej nech odíde... Ale kto potom spraví uplne prve fotky ? 😉

bubatinko
4. máj 2013

@buci hmm ja som rodila v GA pred 4,5rokom bola som po sekcii a jedlo nam nosili normalne na izbu ...tie co normalne rodili tak chodili jest do jedalne.. na izbe sme boli po 2 sprchu sme mali na izbe svoju len WCko bolo spolocne pre dve izby.... sestricky perfektne ustretove mile... zoznam ten isty si aj ja pamatam 🙂

trish31
4. máj 2013

@buci a kde si mam ten apartman zajednat?Ja som z toho debil?Tam je nejaka konkretna sestra ktorej mam zavolat,ist osobne,ci cez lekara,ci ako?
@roxy ja chodim tiez k Havrankovi taaaaakze ocakavam potom infosky,aky bol 😉

trish31
4. máj 2013

@buci ja tu vsade citam,ze pri siti a nastrihu neumrtvili..a ty pises,ze umrtvia.To si musim pytat,alebo ako?Blbe otazky asi,ale neviem 🙂

buci
5. máj 2013

@bubatinko ja som rodila normalne a my sme nemali na izbe sprchu len WC pre dve izby spolocne. Tie ktore su po sekcii maju asi iné podmienky 😉 to neviem 😎

buci
5. máj 2013

@trish31 to presne neviem ako to chodi so zajednaním apartmánu, ale skus si najst tel.cislo na 600nedelie, tam ked ti zdvihne hociaká sestra, tak jej to povies. Podla mna tam sa da. Alebo ked si nezajednas, tak v den porodu sa informuj ked ta budu prijímať pôrodne asistentky Aj im to mozes povedat. Oni zavolaju na 600nedielko. Ale lekár s tym nema nic spolocne. Na sitie som si nic nepytala, automaticky dal injekciu. Vobec nemas blbe otazky.. kludne ak ta nieco napadne. Aj ja som bola total vyhukana pred pôrodom 😎

trish31
5. máj 2013

@buci takze s tou injekciou si to tak necitila?To si ma troska ukludnila 🙂 U Teba to vyzera teda na pekny porod 🙂 Inak ja som minule rozmyslala,ze ked to na mna pride v noci,tak co.Zavolam lekarovi ze rodime,a mam ist hned na 9 ci ako?Ja si to neviem vobec predstavit 😀 A teda MUDr.Vasko bol dobry?On mi pripadal taky srandista ked bol v sluzbe

siss_sz
5. máj 2013

@trish31 umrtvia automaticky... len niekeedy/niektore citia, niektore nie... napriklad ja som pri prvom necitilanic, pri druhom som citila... a to ma rodil ten isty lekar... 🙂

trish31
5. máj 2013

@siss_sz preto sa pytam lebo tu niektore zeny v inych temach pisali,ze aj ked umrtvili tak to velmi bolelo.Ja sa toho bojim viac nez porodu

buci
5. máj 2013

@trish31 velmi malicko som citila s injekciou, to len maly pich 🙂 Ale ked budes mat dietatko na rukach, tak nic ine nebues citit ani vidiet.... Dietatko bude to najdolezitejsie a najkrajsie co budes vnímat... nic ine. A inak aj v sebe budes mat oblbovaky, tak bude pohoda 😉 Ja som sa chvilami citila ako nadrogovana - som sa furt smiala (pred pôrodom) 😀 Uz aj Vasko sa usmieval na mne. 😵 Ked to na teba pride v noci, zavolas lekarovi a pride (teda podla toho ako si s nim dohodnuta). A treba ist na 10. posch. za vytahmi. MUDr Vasko bol uplne SUPER. Vedela som sa s nim este pred porodom pekne porozpravat, bol tam so mnou cely cas (sem tam odbehol). A podporoval ma, radil co mam robit, co na co sluzi.... takze bolo super, ze som si ho "zajednala". Bol tam len pre mna 😎

trish31
5. máj 2013

@buci ano tak urcite chcem mat mojho lekara aj pri porode...Dakujem za objasnenie,som rada ze si mala dobry porod.

buci
5. máj 2013

Pre prvorodicky este jedno info - ak budete kojit, tak pite neperlivu Lucku. Ale to určite viete - ja len tak na margo 🙂 Ochutené vody a džúsy a perlive vody by mohli spôsobovať bolesti bruška u dieťaťa. To ma tak napadlo, že to sem dám.

aristokratka
6. máj 2013

@buci ake oblbovaky sa pouzivaju? lebo ja viem ze epi mat nebudem môct (myslela som ze to bude moja zachrana) a okrem toho si velmi neviem predstavit co este pichaju okrem oxytocinu teda 🙂

buci
6. máj 2013

@aristokratka ani oxytocin nie vždy pichaju (podla toho ako postupuje pôrod) napr. ja som OXY nedostala. To len podporuje vypudenie dieťaťa (nesluži proti bolesti) oblbovak - prve co som dostala bol Tramal (proti bolesti) + Buscopan (na prácu čriev čo naštartuje prácu maternice). potom nejaky derivát morfínu či čo - to som si už nevedela zapamätať (vtedy som už predychovala 3min. bolesti.) 😎

trish31
6. máj 2013

@buci
@aristokratka ja som alenka v krajine zazrakov to vazne mi daju morfin???A Tramal???

buci
6. máj 2013

@trish31 Tak dostala som DOLSIN čo je derivát morfia - že sa na to len podoba. no a teraz aj ja som jak alenka v krajine zazrakov, lebo som sa docitala vo svojej prepustacej sprave, ze Oxytocin som dostala 😀 no toto, zo začiatku mi lekar hovoril, ze asi nebude treba.... tak predsa bolo treba. No ale to bolo uz vtedy ked som bola z Tramalu PAF 😅 Ale neboj, vsetko je v takej davke ktora ani tebe ani malemu neublíži 😉

trish31
6. máj 2013

@buci ja som si vzdy myslela,ze zena ma byt co najviac pri zmysloch ked rodi a nie nadopovana,lebo na mna osobne vsetko ucinkuje tak,ze spim...ako ja viem,ze len tak na verim Boha to nedavaju.Asi si to velmi lahko predstavujem cele 🙂

trish31
6. máj 2013

@buci ja som si tiez minule nasla v prepustacej ze som dostala infuzku a nedostala som...Ale to bol Ruzinov

buci
6. máj 2013

neboj sa - budeš pri zmysloch - v takej miere, aby si to najdôležitejšie vnímala 😉 ja som z hlavy take nepodstatné veci vypuštala a nechala som na manžela aby si pamätal čo lekár hovori o liekoch 😎

buci
6. máj 2013

@trish31 ale samozrejme sa skus porozpravat so svojim gynekologom/porodnikom čo by ti chcel dat a čo su alternatíva a čo on preferuje. Tie lieky môžeš aj odmietnuť (pokial viem) a možes využiť homeopatika... Ja som sa dnes hadala so svojim manželom, či som dostala injekciu pred šitim. Ja tvrdim, že som dostala on tvrdí ze som nedostala... takze som teraz v pomykove.

trish31
6. máj 2013

@buci ale ja som strachoprt co sa bolesti tyka takze to bude asi aj lepsie ako sa hrat na hrdinku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre