Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

diwa
16. mar 2011

@svetluska4 diky..asi si ho naozaj kupim..lebo sa poznam, ak by som ho nemala, ani by som nespala od nervov, ci je mala ok 😀

siss_sz
16. mar 2011

@kim_rossi_stuard diky za zielanie nazoru🙂

svetluska4
16. mar 2011

@diwa no veru, to je ta najlepsia kupa, nam kym dosla tato pestunka tak sme boli kazdu chvilku hore a cumakovali na maleho ci je vsetko ok. Od kedy ju mame v klude vieme spat, i ked teraz je uz maly vacsi stale ju pouzivame ale za par tyzdnov uz ju zdedi bambulka.

leanela
16. mar 2011

@susi189 jasne, zatial sa neotvaram ani to na porod nevyzera a prve bolo cisarskym. Ale ktovie mozno do terminu porodim aj normalne 😀

leanela
16. mar 2011

@svetluska4 v union poistovni zapoziciavaju monitor, nevedela som ze sa nosi monitor z domu aj na izby to by ma ani nenapadlo, ja ho nebudem prevlakat hore dole tych par dni vydrzime aj bez neho aj tak na sekcii mi daju malu posledne dni mozno 3-4 den, nieje moc dobre ked sa prenasa monitor hore dole je to citlivy pristroj, ja som si prvy tak aj znicila pozicala som dvom kamoskam prenasali sme bez krabice a uz nefunguje dokupila som len podlozku za 30 a nie cely za 90 myslim nanny

leanela
16. mar 2011

Maleho nie malu 😀

svetluska4
16. mar 2011

@leanela hej viem ze union zapozicia ale musis byt u nich zdravotne poisteny. Ja este neviem ci bude sekcia alebo normal, zatial mame na to este cas, ale ked bude normal tak by som rada mala monitor na izbe. Ja od neho este mam original krabicu takze sa hadam neponici, a voci otrasom je uz asi dost odolny lebo ked maly zacne robit opicu v postielke tak dostava asi zabrat aj ta podlozka 😀 a zatial funguje.

leanela
16. mar 2011

@svetluska4 😀 jasne ked mas original krabicu tak je dobre, a prve bolo sekciou ked nevies ci cisarsky ci normalne. Ano v unione treba byt poisteny

Kocky vcera mi nabehla materska aspom jej cast taka neidentifikovatelna suma, zatial este nemam rozhodnutie zo socialky ale taraz neviem tento mesiac mi nabehne aj rodicovsky aj materska? Z rodicovkseho sa musim odhlasit ale zatial nemam ten papier z poistovne to je cele od veci 😒

afrederik
16. mar 2011

Ahoj,ja som si rodičovský na prvéeho syna odhlasovala na ÚPSaR ked som mala v rukách žiadosť o materské-teda ten papier od gynekologa.Ten som iba ukázala na Úrade Práce,oni si to zapísali a prišlo mi rozhodnutie,že mi ho odoberajú.Tiež som dostala materskú takú zvláštnu čiastku,ale vraj prvú matrskú vyplacajú takto,je to iba polovica,no a plus som šte dostala posledný rodičovský na prvého syna ,takže by ti tiež mal nabehnúť ešte aj ten🙂

leanela
16. mar 2011

@afrederik super dakujem, takze rodicovsky som mala skor odhlasit do kelu, neva uz pockam na roshodnutie zo socialky a ten vezmem na urad prace

amuletka
16. mar 2011

@marhulka13 no tak to mi je luto, ze si mala take problemy a ze teraz nemozes kojit, ale ako pises ostatne vsetko ok. a ja ta nastrihli ci maly ta tak natrhol?v Ga su tiez pekne asi aj nove sprchy, izby v pohode a porodna sala tiez pekna nova 🙂 , a ako dlho ste boli v nemocnici?

marhulka13
16. mar 2011

@amuletka zvonku ma nastrihli, tak som mala 8 stehov a zvnutra som bola cela potrhana, tam mam vyse 20 stehov, to ma maly natrhol...teraz chodim na cistenie, lebo sa mi vnutri nazrazala krv... v nemocnici sme boli 8 dni, potom nas pustili, no este 2 tyzdne sa mi o Jurka starala mama a svokra 😝
juuj, mne je inak velmi luto, ze som nerodila v GA, je to tam predsa pre mna blizsie prostredie, no to by som tam nestihla dorazit...

amuletka
16. mar 2011

No mna tiez nastrihli ale nic velke, tak maly bola asi aj dost velky ked ta potrhal, a kedy si vlastne rodila?

marhulka13
16. mar 2011

@amuletka maly mal len 2700 g, no ja som mala nevylieceny zapal posvy, tak preto ma tak potrhal a navyse sa neuveritelne rychlo dral na svet...rodila som 1. februara a ty?? v ga? kto ta rodil??

amuletka
16. mar 2011

@marhulka13 no to nebol teda moc velky 🙂 , ja som mala termin 20.3. no porodila som 24.2. maly sa uz asi tesil na svet 🙂 , odrodil ma dr. Janicek, moj mal len 2250g takze taky maly trpaslik 🙂

marhulka13
16. mar 2011

@amuletka a ste v poriadku??? dufam, ze malinky je zdravucky a posluch amaminku, nie ako nas jedosko 😀

amuletka
16. mar 2011

prosim vas dajte mi vediet s akymi znackami monitorov mate skusenosti a ktore su dobre

marhulka13
16. mar 2011

@amuletka my mame nanny a sme spokojní zatial 🙂

amuletka
16. mar 2011

@marhulka13 jasne sme v poriadku malinky pribera tak som zvedava kolko ma teraz, koncom mesiaca pojdeme k detskemu tak budem vediet.no aj ja mam takeho maleho jedoska 🙂 ale inac poslucha, zatial

amuletka
16. mar 2011

@marhulka13 rozmyslam ze si asi radsej kupim, tak chcem vediet skusenosti, dakujem za info

marhulka13
16. mar 2011

@amuletka mne sa tak lepsie spi, ked viem, ze je monitorovany, lebo uz sa mi raz stalo, ze prespal celu noc...kazdu hodku som ho kontrolovala, ci zije, lebo vtedy sme este monitor nemali... len ked ho krmim, casto ho zabudnem vypnut a zacne to pipat, ze aj cely cinziak zobudim 😀

svetluska4
16. mar 2011

@leanela no maly sa narodil normlane, ale mala sa nam nejak este neotaca tak uvidime kedy si to herecka rozmysli, a ked sa neotoci tak sekcia bude ista.
No veru, rodicovsky si mala odhlasit s tym papierom od doktora, lebo tam je napisany nastup na MD, UPSVR potrebuje len ten datum, tak mozno im to staci nahlasit aj bez papiera. Ono ked maju pozastavit davky tak to ide coby dup, len ked ti maju nieco priznat potrebujes dokladov ako utrzkov na toaletaku 😀

leanela
16. mar 2011

@svetluska4 😀 to mas pravdu, uz pockam na ten papier zo socialky ved tento rodicovsky by mi mali tusim nechat az ten dalsi pozastavia, a pri najhosom si ho vypytaju spet 😖 oni vedie ako na to 😀

silvia0111
16. mar 2011

ahojte, mala by som na vas otazocku, poznate niekoho priamo z GA, kto robi plienkove torty?
ak ano, ozvite sa cez IP
dakujem 🙂

silvia0111
16. mar 2011

@amuletka my mame baby sense II a spokojnost

leanela
19. mar 2011

Kocky dnes som bola na navsteve v porodnici je tam nejako vela babetiek 😀 Teraz je nejake plodne obdobie 😵

pici
19. mar 2011

@leanela akurat mi pisala henika, ze uz ide rodit :D lebo jej odtiekla voda, tak sa tam asi nestretnete :D jedine ze aj teba by to chytilo skor..

peta1230
19. mar 2011

ahojte baby....nakolko som tiez z GA a termin mam sice az v juli, ale pridavam sa k Vam do klubu....ja som pacientka doktora Havranka, ale chcem od neho prestupit a ist k Scasnemu...zevraj je velmi dobry....a ako aj tu citam tak su na neho docela dobre odozvy....som v 20tt tehotenstva, takze do porodu este daleko 🙂)))) je tu nejaka co ma rodit v juli? 🙂

suee
20. mar 2011

@peta1230 Ahoj Peta 🙂 tak ja mam podobny termin, zatial na 1.8. ale tak rezerva 2 tyzdne, a chodim k Dr. Scasnemu a som nadmieru spokojna 🙂 je ochotny, vsetko mi vysvetlil, co som nevedela, nakolko cakame prve babo 🙂
A ako Ti ide tehulkovanie?

zuzka_cz
20. mar 2011

@peta1230 ahoj.. ja mam termin koncom jula 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre