Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sisinka8
10. feb 2012

@annus 🙂 primar je tam dr.scasny,je strasne otravny! 😉 ale treba si nan len zvyknut,no ja jo nemusim.janicek je novsi doki tam asi tak3roky je mladi a veeeelmi skvely! 😎 aj tu pisu o nom na fore precitaj si.ma ambulanciu v seredi.ja chcem byt sama na izbe lebo budem mat sekciu a chcem aby moj muz tam bol somnou a to moze jedine tak ak budeme na samotke.ja uz mam za sebou jednu sekciu a dost to bolo tazke 😒a dost vedia vyrusovat ostatne babetka v noci ak nespia a budia jeden druheho stale....

sisinka8
10. feb 2012

@annus poznam perhaca . 🙂 ide tam odrodit do ga?alebo u koho budes rodit?mam uz jednu babu chcely by sme chalana.....dufame 🙂

sisinka8
10. feb 2012

@sisinka8 mam aj mena.... 🙂 😎 😀 velmi ty zavidim ze ty si uz pomaly po....aj ja mam este pred sebou polovicu. 🙂 mala som aj strasne tazke tyzdne,komplikacie....ale snazim sa nebrat to tragicky inac by som bola totalne depresivna ako pri prvom tehu.neuzila som si moc. 😒

siss_sz
10. feb 2012

baby, dnes je v Bambulkove burza, sú tam nádherné vecičky za dobré ceny, kto môžte, skočte sa tam pozrieť, neoľutujete 😉 (je to v maďarskej ZŠ)

annus
10. feb 2012

@sisinka8 Tak to mi je lúto. Ja som bola štastná, keď som dcérku čakala, ale to preto,lebo asi rok a pol predtým som potratila, potom rok sa nám babo nepodarilo. Chodila som k inému lekárovy,ale nijak nemal záujem prečo sa mi nepodarí otehotieť. Potom manžel sa zoznámil s Perhácsom a on navrhol, že sa na mňa pozrie. Slúbil mi, že o tri mesiace budem tehu. Vyšetril ma, a poslal k endokrinológovy, lebo mám problémy so štítnou žlazou, a odva mesiace som už bola tehu s dcérkou. Boli sme veľmi šťastný, tehotenstvo som si užila. V októbri som išla rodiť a v septembri som ešte robila. Nemala som vôbec žiadne problémy.
Aké komplikácie si mala? A pri prvom tehu prečo si bola depi? (dúfam, že nie som indiskrétna)
V lete aj my sme mali problém, bola som aj týždeň v nemocnici v DS, lebo som krvácala. Chvála Bohu odvtedy všetko je ok.
Včera sme sa dohodli, že určite ma odrodí...bubud sa dohodneme kedy sa stretneme nemocnici, alebo mu volám ked začnem rodiť 🙂

akinorev87
10. feb 2012

@annus Ahoj, dakujem pekne, dúfam, ze takto bude.....bolo by dobré vediet, aký je lahký pôrod 😅 prvý som mala tazký 😖 ale prezila som 😉
ty iba lezkaj, oddychuj, kým mozes, mozme 😅 ale urcite vydzis este tyzden, aspon dufajme 😀 a na kolko si otvorená?
Dr. Janícek je mladý, vysoký, velmi sympaticky a super doki 🙂 nie on nie je primár, primár je Dr. Scasný, ten je stredoveký, ale tiez v pohode.....ano ja poznám Dr. Perhácsa, aj ja som k nemu patrila pred 6-7 rokmi, ked som este do skoly chodila....ja som sním bola spokojná, ale po skole som ostala tehotná, a nechcelo sa mi furt tak daleko cestovat a presla som do Ga radsej!

katrenka111
10. feb 2012

@akinorev87
@annus Caute babule, tak ja už po dnešnej poradni, dnes sme 37tt+1, mam +10kg hore, len máme streptokoka ☹ Doki nakazal už klud, žiadne upratovanie, oddych, ale že ešte mame cas aj 2-3tt, že nech sa nikam neponahlam.... a o týžden mam isť na 10 na to CTG a zasa sme neriešili pôrod, že nabuduce sa už dohodneme.....tak dufam že dovtedy vydržíme....
No baby ja som zvedava...možno sa fakt stretneme 🙂

sisinka8
10. feb 2012

@annus aj ja som potratila prve babo v 7tt,potom som otehotnela za9mesiacov a pri druhom tehu som mala problemy ktore ma az tak vystresovaly a deprimovaly ze som ledva cakala kedy bude uz koniec a kedy budem uz po tom. 😒 bola som v nemocnici tam va poriadne vystrasily za zbytocne normalne stavy takze preto.posledne3mesiace som ledva prezila.ale teraz mam ineho lekara,uz som mudrejsie a skusenejsia a o6rokov starsia teraz je to ine,je to v pohode.beriem to inak a aj muza mam uz noveho vymeneneho a lepsieho ovela! 😎 😉 😀

annus
10. feb 2012

@akinorev87 No ja som mala tiež strašbe ťažký pôrod, ale teraz budem rodiť cisárskym. Od viacerých som počula, že Dr. Janiček je super doki, no ja ho ešte nepoznám. Primára poznám, vtedy večer keď som rodila on bol v službe aj on ma nakoniec v noci operoval 😖 Bol celkom v pohode.
Teraz ležím, dnes som mala iba 2 kontrakcie, tak dúfam, že ešte týždeň alebo dva vydržíme 😵 Doki mi nepovedal na koľko som otvorená, videl, že aj tak sa stresujem 😨 povedal iba, že krčka maternice je skrátená a som otvorená, ale nech sa nestresujem, on s tým rátal, lebo ešte je stále vydno ten prvý ťažký pôrod. Hlavne manžel sa zlakol 😀 Mali ste ho vidieť, už ja taški mi vložil do auta, samozrejme klúče sme zas museli hladať 😀

annus
10. feb 2012

@katrenka111 No moja, ja som iba v 35 a už mám 12 kíl + 😅 Na streptokok si dostala nijaké antibiotiká? A kto je tvoj gynekológ? Tak super, že babo sa neponáhla, veď najlepšie mu je v brušku 🙂 Tak teraz oddychuj moja a dávaj si na seba pozor 😉 Dáme si stretko na pôrodnej sále? 😉

annus
10. feb 2012

@sisinka8 To mi je lúto, že Ti prvé tehotenstvo tak dopadlo, ale ako píšeš teraz si staršia a skúsenejšia. Nenechaj sa vystrašiť všetko bude Ok, len si užívaj tehotenstvo 🙂 Hlavne že teraz máš super manžela 😀 to robí podľa mňa strašne veľa. Môj mi teraz veľa pomáha, navaril obed a poupratal byt, proste je super 😀
V lete keď som sa dostala do nemocnice (krvácala som a mala som tam ostať pár dní) cez výkend bola v službe nijaká mladá doktorka, tá ma vystrašila, že to je už potrat a môžeme iba počkať, že mi nadarmo dávajú injekcie a lieky, atď. Ledva som vydržala do pondelka, prosila som prímára, nech ma zobere na ultrazvuk, chcem vydieť že všetko je s malým ok. On ma ukludnil, a bola som už v 10. t a nie v 7. ako tá sprostá lekárka hovorila 😝

katrenka111
11. feb 2012

@sisinka8 No aký je ten život a osud nevyspitatelný.... tak si si teda prežila už svoje....držím palce aby už vse dobre dopadlo...

katrenka111
11. feb 2012

@annus No nedal mi žiadne ATB, že to sa dava pár hodín pred porodom infuzka.... sa bojím...lebo vselico som sa o tom docitala...sposobuje to zapal pluc, zapal mozgových blan až sepsu ked sa tým novorodenec nakazi....
Ja cele tehu picham každý den injekcie,koli krvi a este aby nebolo malo, tak aj toto.... no včera som bola z toho total mimo ☹ ale už je lepsie, treba myslieť pozitívne.....
Ja chodím k Dr.Baranovi....
No uvidí sa, kedy sa krpci vypytaju a ci sa uvidíme....sranda by bola ne 😎

annus
11. feb 2012

@katrenka111 No moja, tak aj Ty máš čo vystáť ☹ Hlavne sa netresuj, uvidíš všetko bude ok 🙂

ivetka_kamo
11. feb 2012

katrenka111, ja som mala tiez infuziu, nic to neni, napichnu ti ju, ked prides do porodnice rodit, aby sa babatko nenakazilo, ja mam 6 rocneho syna, vsetko je v poriadku 🙂
Chcem sa spýtať, ako je to s izbami v GA nemocnici? Kolko mamiciek je tam pohromade a sprchy s wc su spolocne, alebo su na izbach? Dakujem

xen21
11. feb 2012

@ivetka_kamo na izbe by mali byt 2...ale ked nemaju kam davat,tak daju aj tri-vtedy sa tam neda ani pohnut...WC je na izbe a je spolocne pre 2 izby-vlastne je medzi tymi dvoma izbami..a sprchy su na chodbe spolocne

ivetka_kamo
11. feb 2012

@xen21 ďakujem, pomohla si mi, ja som z BA, len som sa nevedela rozhodnut, kam ist rodit, prveho syna som rodila v Ba na Antolskej, bolo tam super, len teraz sa stahujeme do Ga, tak som chcela vediet ako to je tam, ci mozem ist kludne sem, alebo utekat rychlo do BA, este raz dakujem 🙂

katrenka111
11. feb 2012

@ivetka_kamo diky moja trosku si ma upokojila...

katrenka111
11. feb 2012

@xen21
@annus Inak baby v tom zozname do porodky pisu aj oblecko, je to myslene ako pri odchode???alebo hned co daju, alebo maju erarne pre babätká??? a este ta klyzma??? treba to kupiť???to tam nemaju???

svetluska4
11. feb 2012

@katrenka111 oblecko pre babo je tak ze daju erarne a potom ked ti babo donesu na izbu tak si ho mozes prezliect. klyzmu su treba kupit, resp. vypytaj recept od dr. vyjde to lacnejsie. A veru nemaju, iba ak by nejaka baba nechala, to sa totiz predva tak ze v baleni su 2 kusy.

akinorev87
11. feb 2012

@annus no tak oddychuj!!! áno, poznám, ked mi odtiekla plodová voda pri prvom porode a oznámila som to manzelovi.....no nechci vediet co robil, behal hore dole....ani nevedel co so sebou 😀 aj moj sa zlakol, strasne!!! 😉 ja som este bola v izbe, a on uz sedel v nastartovanom aute 😀
ja este kontrakcie nemám, len stvrdnutie brucha, aj to hlavne vecer.....ja bojujem teraz so zlatou zilou ☹ a sem tam mi pobolieva v podbrusí tak jemne - ale asi to nie je nic vázne 😉
@katrenka111 mojenka, upokoj sa, bude vsetko v poriadku.....hlavu hore a len pozitívne, tak tak!!! drzim ti palce! 😉 no mozno, ze nám vyjde "stretko" a spravíme si velku debatu medzi kontrakciami 😀
dobrú noc babenky 😉

jarka101
12. feb 2012

@annus Ahoj ja idem tiez v marci - termin mám 9.3. tak sa mozno stretneme 🙂Komu chodis lekarovi? 🙂

katrenka111
12. feb 2012

@akinorev87 Cauko tak ako sa mame??? Ja som mala včera strasný den, vsetko ma bolelo, pichalo, som myslela že asi pojdeme už rodiť...ale este mame cas....ja sa modlím nech este aspon 1-2tt vydržíme....
No to si viem predstaviť, som zvedava co bude ten moj robiť, ked to príde.... 😎 teraz sa už stale pýta ked ma niečo zabolí, že co ideme rodiť??? 😀no sranda s tými chlapmi 😉

@jarka101 Jeeej ty si zo Šale??? no sranda....ktoremu Dr.chodís ty???

katrenka111
12. feb 2012

@svetluska4 No fasa, v tej GA nemocke nic nemaju....takže treba vse svoje brat aj oblecko pre drobca.....

annus
12. feb 2012

Ahooojte. No tak, ako vydím v nemocke v Ga, to už neni tak ako ked som dcérku rodila. Vtedy som musela brať so sebou len veci pre seba, dcérke mi manžel zobral šaty až vtedy keď sme išli domov. Všetko dostala, okrem plienok.
Odvtedy čo sme vo štvrtok museli ísť k dokimu, manžel je stále nervôzny, furt ma vypytuje, či ma niečo nebolí, či niečo nepotrebujem...všetko poupratal, aj navaril, proste je úžasný 😀
Jarka, môj doki je Dr. Perhács. Aj dcérku som rodila u neho, podľa mňa je najlepší lekár na svete.
Budem zvedavá kto z nás ide ako prvá rodiť 😀

xen21
12. feb 2012

@katrenka111 ja som nemala svoju klyzmu...dali mi,ale mozes si kupit,ked uprednostnujes znacku....a oblecenie nocnu koselu mi dali,povedela som,ze nemam,aby som si svoju hned pri porode nezaspinila...a maleho obliekli tiez do nemocnicneho..ja som si ho prezliekla,az ked mi ho nechali na izbe nastalo=teda na druhy den...ale to bolo takto pred dvoma rokmi,takze neviem,ci sa to nezmenilo..uvidim v lete :D

svetluska4
12. feb 2012

kocky, zle ste ma pochopili, oni babatko oblecu do erarnych, a vy si ich neskor mozete ale nemusite prezliect dosvojho. musite vsak ratat s tym ze tie erarne vecicky nie su ziaden luxus. Mne babatko priniesli tak ze malo kosielku, plienku, rukavicky, ciapocku, nozicky zakrutene do plienky a takto zabalene do perinky. Ja som moje drobce samoska hned prezliekla do nasich satociek.
Na druhu stranu je to naozaj tak ze do nemocky uz treba vsetko od pribora az po toaletak vsetko.

katrenka111
12. feb 2012

@svetluska4 Takže aj svoju perinku, resp.zavinovacku???

siss_sz
12. feb 2012

@katrenka111 to netreba...ta ich je dobra... si myslim 😉

svetluska4
12. feb 2012

@katrenka111 ja som brala aj svoju zavinovacku resp. perinku ale nepouzila som ju, oni tam maju take akuratne perinky na malilinke babatka, mne viac vyhovovala ta ich, bola sikovnejsia, babatko sa v nej lepsie drzalo. Ale zalezi od kazdeho ako mu to vyhovuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre