Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

konickarka
1. jún 2012

@niky1336 co viem tak normalne podla tarifi 250€, Lebo ja som namala nato financie tak preto som to nechala na nahodu ze koho budem mat a nakoniec som mala samotneho primara a este aj Janiceka. 😀 A bola som nadmieru spokojna.

niky1336
2. jún 2012

@konickarka no, tak si mala stastie. ja by som chcela perhacsa, ale kazdy mi hovori, ze mala pride skor na svet ako hovorili, takze uvidime co bude, ked tam uz budeme!

katka.t
2. jún 2012

@luci44 Ahoj, aj ja som rodila u MUDr. Havranka pred dvoma rokmi, bol uplne fantasticky, vsetko pre mna spravil, ja som bola pred porodom v nemocnici 17 dni a kolkokrat dosiel do nemocnice tak sa za mnou zastavil a popytal sa ci je vsetko ok ci nepotrebujem poradit, pomoct. Ja ti ho len mozem odporucit k porodu. Len sa snim skorej dohodni, ze ho chces mat pri porode, lebo ja som sa dostala skorej do nemocnice a potom som mu musela vyvolavat a dohodnut sa snim, ze len jeho chcem mat pri porode. Lebo primar strasne na mna tlacit ze musim cim skorej porodit, ale on to nedovolil, a tahal porod dokedy sa len dalo, aby to babo bolo v poriadku.

A o primarovi len tolko ked nie si jeho pacientka tak je s tebou hnusny, ani sa nateba len nepozrie na vizitach.

adele15
2. jún 2012

@katka.t vies podla mna, kazdy lekar co je tam sa sprava rovnako ako primar....ved ani za tebou by havranek nechodil, keby si nebola jeho pacientka, takze podla mna to robi kazdy lekar, ze uprednostnuje svoje pacientky....a tak ako si ty chvalis svojho lekara, tak si aj primarove pacientky (vratane mna) chvalia jeho, ze sa o ne dobre stara 😉

icipxe
2. jún 2012

@katka.t
@adele15 musim oponovat... skor si myslim ze ked niekto nema svoj den, je vlastne jedno ci si alebo nie si jeho pacientka... lezala som tam 9 dni. vela zien nadava aj na havranka a ku mne bol velmi mily ked ma v noci prijimal.... a nie som jeho pacientka... primar bol aj velmi nevrly... ale aj velmi mily a ochotny... jancik takisto bol napriklad dost na rovinu, co sa ma dotklo.. ale pri zakroku ma drzal za ruku... ked som na utz plakala, primar povzbudil... ked som sa rozrevala na primarskej vizite, boli mily a empaticky vsetci... a to, ze ked je niekto zazmluvneny, samozrejme ma tu starostlivost inu ako bezna pacientka.. preto si to aj plati...
okrem jednej doktorky by som sa nebala rodit u nikoho v galante

adele15
2. jún 2012

@icipxe v tom s tebou plne suhlasim, ze kazdy ma "svoje" dni, ale ved tak isto ako ho mam ja alebo ty, maju taky den aj doktori....
a tiez suhlasim s tym, ze okrem jednej doktorky by som sa ani ja nebala v GA rodit u nikoho...

katka.t
2. jún 2012

@adele15 ale ked je primarom, takze ja si myslim, ze by sa mal spravat ludskejsie aj pacientkam ktore k nemu nepatria.

adele15
2. jún 2012

@katka.t ale to by sa mal kazdy lekar, nie len primar oddelenia...

deticky123
2. jún 2012

@maznacik007 ja som rodila u tej doktorky (ktoru niektore mamicky spominaju, ze by u nej nerodili) rodila a bola som velmi spokojna, a budem u nej rodit este raz 😉 Chodim k dr, Mytnikovej, ale kedze uz nerodi (odrodila mi 2 deti), tak som sa rozhodla rodit k tej jednej doktorke 🙂

katka.t
2. jún 2012

@adele15 ale hlavne on by sa mal,lebo on je PRIMAR oddelenia a on by mal byt prikladom aj pre ostatnych lekarov,

luci44
3. jún 2012

@katka.t Ďakujem za povzbudenie, ja nie som pacientkou doktora Havránka, ale známa mi ho odporučila, ona u neho odrodila 2 deti a vraj bol fantastický. Minulý týždeň som bola u neho prvý krát na konzultácii. Vyšetril ma, spravil ultrazvuk, všetko mne aj manželovi pekne vysvetlil. A na toto som u svojej lekárky nebola zvyknutá. Takže zatiaľ maximálna spokojnosť. Teraz k nemu budem chodiť každý týždeň až do pôrodu a to som v 36 týždni. Dúfam, že všetko dobre dopadne.

moka
3. jún 2012

Ja osobnu skusenost s GA porodnicou nemam, ale rodila tam svagrina a 2 dni po tom, ako ju prepustili, zacala silno krvacat, tak sla na pohotovost a Dr. Stastny (vtedy este nebol primarom) jej povedal, ze nema ist tak skoro po porode s muzom do postele... Toto tiez svedci o jeho spravani...

icipxe
4. jún 2012

@moka mne povedal obvodny ked som mala podozrenie na vodu v kolene lebo som mala uraz, ze nech zmenim polohu.. to je asi nejaky zvlastny typ humoru... ??

moka
4. jún 2012

@icipxe hovorim, ja osobnu skusenost nemam. Ale od viacerych bab, co tam rodili, som pocula skusenosti a na primara nehovoril nikto nic dobre...

konickarka
4. jún 2012

Ja som z primarom nemala ziaden problem, dokonca aj po porode bol nas skontrolovat na izbe aj z kamaratkou.
🙂

katka.t
5. jún 2012

@konickarka a si jeho pacientka?

sisinka8
5. jún 2012

ahojte!da sa dopredu "objednat" nadstandardna izba?budem mat o mesiac planovanu sekciu a chcela by som tam byt na100%. 😉

macka23
5. jún 2012

@sisinka8 pokial viem , neda, ked prides na prijem, mozes sa spytat ci je volna, ale zarezervovat sa myslim neda 😕

sisinka8
5. jún 2012

@macka23 myslela som to neako neoficialne zarezervovat.... 😉

luci44
5. jún 2012

@sisinka8 Ahoj, kedy máš presne termín? Ja 3 júla. Tak možno sa aj stretneme v nemocnici. Ja som pôvodne tiež chcela nadštand. izbu. Ale všetci vravia, že je to tam stále obsadené. Musíš mať fakt šťastie. Ale na druhej strane, tá izba možno nie je až taká výhoda. Ak sú na izbe dve, môžu si jedna druhej postrážiť bábo, keď si odbehneš do sprchy alebo na WC.Ale ak máš rada kľud, tak je to výhoda, byť v nadštandard. izbe.

konickarka
5. jún 2012

@katka.t nie moj doktor je Perhač.
Scasny ma iba odrodil.

sisinka8
7. jún 2012

@luci44 AHOJ!ja idem rodit 12.7 😉 tu izbu skusim vybavit este....

zuzzuli
8. jún 2012

@sisinka8 ja mam termin 9.7 tak ja ti potom tu izbu prepustim 😀 😀 😀 😀 😀
noo ale co som pocula tak je naozaj tazko sa po nu dostat 😒 ved uvidime, hlavne nech sa nam narodia zdrave deticky a nejako to tam uz tych par dni vydrzime 🙂

mataninka
12. jún 2012

@icipxe je to mozne, ze su to vtipalkovia 🙂, ale takyto pristup lekarov je skor hanba nasho zdravotnictva...napr. moja byvala gynekologicka poznala len dve diagnozy: mate malo sexu alebo mate vela sexu...

mataninka
12. jún 2012

ahojte, aj ja by som chcela rodiť v Galante koncom augusta, ale nemám tam svojho gynekológa. Počula som pozitívne ohlasy na Janička a aj primára, len neviem ako ich osloviť. Mám im len tak zavolať či ma odrodia?? 🙂 Nemáte takéto skúsenosti s vybavovaním pôrodníka?

zlatko1188
14. jún 2012

Ahojte ja by som už nikdy nerodila v Galante v štvrtok večer mi odišla plodová o 21:30 asi polovica manžel ma zobral do pôrodnice 2 dni som bola na sale a nič nerobili v sobotu ma Dr.Šišak poslal na oddelenie stým že to ne ni akútny stav on len robí akútne stavy v nedeľu tiež nič nerobili tak sa manžel nasral a v pondelok ráno išiel za naším Gynekológom Dr. Havrankom a ten mu povedal že ako to že neni ešte odrodená tak mi okamžite začal vyvolávať pôrod ale dopredu ma upozornil že keď to nepôjde vyvolá vačkou tak bude cisársky. okolo 12 nastej som začala citiť kontrakcie a do večera 20:00 stále silneli potom mi odpustil vodu a potom to už príšerne bolelo ale on ma mato upozornil len ja som nechcela cysárský a porodila som 11.6.2012 o 23:30 máme zdravého syna keby neni Dr. Havranka tak ma tam nechajú čakať bohvie dokedy ja by som odporúčala Dr. Havranka alebo Dr. Badidovú stý mi to máme dobré skúsenosti . Ohľadom sestričiek to je katastrofa rano doniesli malého osprchovali a naheho nechali tam nech si ho obriadi ani neukázali ako sa prebaľuje nič a na druhý deň ich dali na izbu kde sú 4 bez prebal. pulta bez wc to je tam totálna katastrofa.

zlatko1188
14. jún 2012

@mataninka ja by som si zaplatila svojho gynekologa

kikusa8
14. jún 2012

@mataninka ja som mala dr.Janicka, normalne som mu zavolala, povedala na rovinu co a ako chcem 🙂 Posledny mesiac som k nemu chodila do poradne a aj ma odrodil. Kludne zavolaj, urcite sa dohodnete...ale mozes si aj u sestricky zajednat osobnu navstevu, aj jej povedz ze chces dr. k porodu... Myslim ze nebude problem 😉

mataninka
14. jún 2012

@zlatko1188 no ja mam svojho sukromneho gyn. v BA a zatial chcem unho aj zostat, len rodit by som chcela v Galante

mataninka
14. jún 2012

@kikusa8 jeeej, super, dakujem za info. asi to tak veru urobim,ze zavolam a spytam sa sestricky ci ma moze objednat alebo ci sa mam s doktorom najprv cez telefon porozpravat...dufam, ze nebude problem, lebo termin mam koncom augusta, snad nebudu vsetci na dovolenkach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre