Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

libka1
28. júl 2011

@evelin116 na amnio si bola lebo boli zle AFP testy? vek mas nizky, tak asi len kvoli tomu predpokladam....
ja som strasne chcela dieta do 35 aby som nemusela na amnio, sa toho bojim, takze vyslo, teraz mam 33 😵

libka1
28. júl 2011

@vera1132 ale asi ti ho prilozili po porode, ci nie? v TT vsade pisu ze prikladaju po porode, ale ja som porodila 10.15 a doniesli mi ju prvykrat prilozit az o 22.00 hod, alebo aj neskor... potom mi ju na noc vzali a doniesli ju rano a potom som ju uz mala stale... zrovna mi ju dali ked na mna dolahla unava a chcelo sa mi spat, dovtedy som oka nezazmurila 😀

vera1132
28. júl 2011

@libka1 ano, po pôrode mi ho dali nachvilku, a potom ho už brali na novorodenecké. a potom až tích pár hodin som bola bezneho a potom už stále sme boli spolu. aj ja som čital že všade prikladajú, ale podla čoho prikladajú. 🙂

evelin116
28. júl 2011

@libka1 ano kvoli tomu som bola na amnio...a vydis stane sa to aj tej co nema nad 30..je to rozne ale bolo mi s toho dost blbo ked sme tam boli asi 14 v ten den a ja som bola tam jedina taka mlada anechapali to ani ty lekary

libka1
28. júl 2011

@evelin116 tak hlavne ze vsetko v pohode 😵 cloveka to ale vyplasi 😖

@vera1132 no neviem ci maju nejake pravidlo, asi ako sa ktorej sestre chce 😝 nam ta truba s nou utekala prec a nebyt toho ze tam bol muz tak nemame ani fotku po narodeni... on sa jej spytal ze kedy sa vrati a ona ze uz sa nevrati, ze malu dostanem az na izbe 😕 normalne zbalila decko a isla prec s nim, ani bu ani mu... ze my sme zrovna museli na taku kravu natrafit 🙄 tak jej potom povedal ze si chce spravit fotku, tak mi ju strcila na 30 sekund ku hlave, on cvakol a ona zmizla.. 😒

deticky123
28. júl 2011

niektore maminky chcu mat dietatko hned pri sebe,niektore neskor,deticky su v dobrych rukach,je to o komunikacii so sestrickami 🙂 oni su tam,aby nam pomahali 😉

svetluska4
28. júl 2011

@sylvasik a aj ostatne maminky, dietatko si na novorodeneckom v GA po porode nechaju min. 4 hodiny, vtedy je babatko pod tou vyhrievacou lampou a zvyka si na okolitu teplotu a sestricky ho sleduju ci je vsetko ok. Babatko vam potom donesu na prilozenie a je na vas ci uz sa vladzete starat o drobceka alebo si potrebujete oddychnut.
Mne pri rporode oboch drobcov, nechali dost dlho, cca 10 - 15 minut a potom ich pekne zobrali na oddelenie a pani sestricka mi povedala ze ho uz zoberie pod lampu a neskor mi ho donesie. Maleho som rodila v noci o pol noci mkym ma dali na izbu bolo aj pol tretej a to mi ho doniesli hned rano okolo osmej, hned po vizite. Teraz ked sa nam narodila bambulka bolo 4 hodiny poobede a to mi ju doniesli okolo pol deviatej vecer. V oboch pripadoch som si prvu noc drobcov nechala pri sebe cca do tej 23.00 aby som sa mohla apson trocha vyspat, sestricky mi pekne postrazili a doniesli mi deturence rano okolo siestej. Potom uz boli stale so mnou 🙂 Nebojte sa ked nieco chcete alebo potrebujete vediet len sa spytajte sestriciek.

libka1
28. júl 2011

@deticky123 to mas pravdu, ale komunikovat musia aj oni, lebo darmo komunikujes ty ked ta nikto nepocuva 😀

micurka
28. júl 2011

@susi189 mám- rodím u mojho, preto som aj k nemu prešla ... lebo je aj pôrodník. Budeme mať Lilinku 🙂))) Ale cítila som to od prvej chvíle... 🙂 Nebooj, aj Vám to určite vyjde a využiješ tie dievčenské farby. Takže dnes som bola na poradni, nejako mi poplietol týždne, lebo vraví že som v 38-om - začiatok ... ved to nie je možné, podla knižky a poradní som už v 39, o týžden 40 a ked mám termín, tak 41... asi sa sekol o týžden. Neotváram sa vôbec zatial, krčok sa neskracuje... a vraj to ešte budúci týžden nebude, ale môžem sa len tak zrazu otvoriť a môže to prísť nečakane... Tak možno sa stretneme, ale podla všetkého ty budeš skôr... Držím palce!

susi189
28. júl 2011

@micurka no neviem, ja som dnes tiež bola na poradni, krčok mám síce zmäknutý a skrátený, ale neotváram sa. Takže opäť o týždeň v stredu, ale to bude mať službu v GA tak idem rovno na pásy.

evelin116
28. júl 2011

@libka1 to hej vypldasi hlavne ked to vobec neocakavas...ale chvala bohu vsetko dopadlo dobre

micurka
28. júl 2011

@susi189 aha, tak to ideš na ten monitor? Potom daj vedieť, ako si dopadla... ale možno že dovtedy už porodíme 🙂))

sylvasik
28. júl 2011

@svetluska4 ďakujem za informácie, aspoň aj viem že mi ju nechajú aj po pôrode, to by som chcela aby mi ju hneď dali aj na prisatie, a ja som prvu moju babu porodila o pol druhej poobede tak som ju vnoci mala u seba, a máš aj staršie to tiež pustia na návštevu aj bábo pozrieť? lebo si neviem predstaviť že by som ju 4 dni nevidela 🙂

svetluska4
29. júl 2011

@sylvasik no na izbu na navstevu deticky nesmu ale v tej chodnicke pri jedalni tam hej. Moj maly ma bol pozriet kazdy den, hrdina moj, dobre sa drzal bez maminky. Dokonca tam ohuroval sestricky a sanitarky, strasne sa mu pacil invalidny vozik tak ho tam v tej cakarnicke povozili 🙂 Ale keby si mala apartman tak tam moze navsteva kedykolvek a ktokolvek. Pri malom som mala apartman ale teraz sa mi neusiel. tak sme museli nejak vydrzat , ale dalo sa. Ak som dobre postrehla ides rodit s dr. vaskom, ja som s nim bola u oboch, a bola som velmi spokojna. On sa posnazi ti vyhoviet, pokial to zdravotny stav a priebeh porodu dovolia.

kvetulienka
29. júl 2011

Maminky, rada by so sa opytala na novy cennik v nemocnici od 1. 7. 2011.....co je pravda na tom, ze ten kto nema zazmluvneho lekara nemocnici za porod plati 250€?

svetluska4
29. júl 2011

@kvetulienka no podla mna to je hlupost. Ved vsetky naklady za porod im hradi poistovna. Alebo je GA nemocnica na tom az tak zle ?

evelin116
29. júl 2011

@svetluska4
@kvetulienka no o tom som este nepocula..ale opytajte sa svojho lekara on to musi vediet najlepsie

siss_sz
29. júl 2011

@kvetulienka
@svetluska4
ja by som aj bola za to..aj tak sa davalo do vrecka a takto by to bolo zoficialnene...ale to je dost vysoka suma... hm...

nemocnica dostava od poistovni, ale z toho sa Dr. ujde malo..takto sa Dr. ujde z tych (ak je to pravda) 250 asi viacej... myslim..

inak sme pozerali na Dovere sa da pozriet je cennik - za porod a hospitalizaciu kolko nemocka dostane...

pici
29. júl 2011

@siss_sz z tych 250 ide lekarovi 75 co je cca 57 za porod vo volnom case. by som chcela vidiet kto by za taku cenu bol na spagatiku

pici
29. júl 2011

@kvetulienka urcite to nie je pravda. ak je ten cennik platny je to suma za zazmluvnenie lekara

siss_sz
29. júl 2011

@pici jaj, zle som si precitala... myslela som, ze za zazmluvnenie nie ze "bez zazmluvnenia"

pici
29. júl 2011

@siss_sz ano ale myslim ze ani za zazmluvnenie nie je ofic cennik. lebo vysla fama ze 75 z toho by malo ist lekarovi, a to je v cistom 57 a za taku cenu by nikto nechodil k porodom...

siss_sz
29. júl 2011

@pici ale ved teraz chodia aj tak... akoze zadara... tí nemocniční... teda aspon si nemohli nic vypytat. ked si dal, tak zobrali ... 🙂

pici
1. aug 2011

@siss_sz ano :D myslim ze klasicke zazmluvnovanie v ga nie je.. alebo sa mylim?

siss_sz
2. aug 2011

@pici no ved cakam, ci nepride nejaka "cerstva rodicka", lebo tam @kvetulienka pisala, ze od 1.7.2011ze je novy cennik... tak som aj ja zvedava...

pici
2. aug 2011

@siss_sz aha , no co to som o tom pocula, ale zevraj to bolo nejake odveci...

siss_sz
2. aug 2011

@pici akoze odveci? ze to bola len hlaska, alebo ze bol cennik odveci? ked nezabudnem, spytam sa vo stvrtok jednej sestricky...teda ak ju stretnem...haha...

pici
2. aug 2011

@siss_sz ze ten cennik bol odveci, lebo bol zostaveny v style, vyber operatera 150, vyber porodnika 250/ porodnikovi 75 s danou, cize v cistom 57), co bolo asi pre lekarov neprijatelne... myslim ze viac takychto kiksov tam bolo. preco by som za vyber porodnika mala dat 200 eur pomaly nemocnici. tak hadam by to mohlo byt naopak, kedze to lekar je tam mimo svojho pracovneho casu, nie nemocnica....

siss_sz
2. aug 2011

@pici pravda pravda...len mi nejde do hlavy, ze preo by to schvalili, aby to potom rusili... 🙄

pici
2. aug 2011

@siss_sz ono je to mozno tak, ze riaditel vymyslel cennik a personal sa s tym nestotoznil?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre