Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

akinorev87
4. feb 2012

@katrenka111 jéjjjj naozaj!!! 🙂 bola by som rada......ale ja už nechcem vydržať do termínu 😅
môj doki nemá v nemocke ambulanciu, a ani ma neodrodí, tak preto ma posiela do nemocnice na poradňu k Dr. s kým dohodol o môj pôrod, a to vo štvrtok hore na 10. poschodie! už som zvedavá a nedočkavá, že čo bude 😕
a ani si sa nepýtala, že ako je, koľko sa platí.......?????

katrenka111
4. feb 2012

@akinorev87 no ja chcem aby ma odrodil aj moj gynekolog, platí sa myslím nejak okolo 300eur....
pýtala som sa, ale povedal že to ma este cas, 10.2. idem do poradne tak som zvedava už to musim s nim doriešiť....
No a komu chodíš ak možem vedieť????
No termín mame rovnaký, lenže moj malý je nejaký malý, tak som asi o týžden pozadu....
Ja ešte rodiť neplanujem, ja chcem až presne na termín....casu dosť..... 🙂

lucinka83
4. feb 2012

@siss_sz to hej, to sa plati, to je automaticky vstupne-poplatok Bambulkovu 🙂 ako na kazdu akciu, ale myslela som laktacnej poradkyni

akinorev87
4. feb 2012

@katrenka111 áno aj ja som počula, že cenník je od 270-350eur.....ale, že od čoho to závisí, to boh vie 😅 jedna sestrička vie o tom, druhá že: aký cenník???? takže ani ja sama neviem.....asi to závisí od Dr.!?
Teraz budem patriť k Dr. Janičekovi, snáď ma aj odrodí...ale dohodnem sa s ním osobne vo štvrtok, že čo a ako bude 🙂 a ty ku komu patríš, ak možem tiež vedieť?
áno, to že kedy budeme rodiť, o tom rozhodne hlavne bábo......pred 5 rokmi som rodila presne na termín! 😅

katrenka111
4. feb 2012

@akinorev87 No 250 je tusim ak je porodnik v praci a tých 320tusim ak je mimo prac.doby, teda aspon som sa to tak docitala... a nejaka cast ide nemocnici....ale neviem ci sa to tak robí, už som pocula aj o dohode s porodnikom....tak netusim....
No Dr.Janiček je ževraj dobrý....ja chodim k MUDr. Baránovi....
No mna dnes tak malý kope, akoby chcel cez kožu vyliezť 😀 no mu vravím že ma este casuuu dosť 😀

akinorev87
4. feb 2012

@katrenka111 Áno, je to tak, nejak 😀 ale je to jedno, treba zaplatiť a hotovo...nemáme inú možnosť, ak chceme mať pritom nášho doktora 😅
Dr.Baran je tiež dobrý, počula som, aj moja kamoška chodí k nemu, aj bude uňho rodiť!
ani nehovor, aj naša malinká(dúfam, že bude kočenka, nejako tomu neverím, nechce sa mi uveriť 😅 ) kope furt, ako keby ani nespala.....veľakrát mám taký pocit, že mi už brucho praskne 😀
a už máš všetko nachystané?

katrenka111
5. feb 2012

@akinorev87 No veru ked si žena zaplatí , tak je podla mna o ňu väčšia starostlivosť ....
Ja uvažujem aj o tej nadštandardnej izbe, ale neviem ci bude volna....
A ako to u neho chodi nevies, dava sa mu na ruku alebo ako???
No dufam aj ja že bude chlapček, lebo už mame chalansku výbavicku, no hadam sa nepomýlili 😀
No moj kopcuje hlavne večer ale potom sa ukludní a necha ma vyhajať celu noc.... 😉 a ked dlhsie chodim...no uvidime ako to bude ked sa narodia.....
No nachystane mam, ale este musim podokupovat niečo...taska je nachystana, ale nie uplne...neviem ako to poriešim, nechcem brat kufor, no neviem kde dam plienky, vložky, zupan....asi do nejakej tasky cez plece.....ty si to ako poriesila???
Inak prečo nie si v teme Marcovčatka 2012??? navštív nas tam.... 🙂

akinorev87
5. feb 2012

@katrenka111 no áno, určite, keď chceš väčšiu starostlivosť, tak treba zato platiť, to je všade! Ja o nadštandardnej izbe nie....nechcem byť sama! ja mám kopu chlapčenskych vecí po malého, ale teraz budem musieť zohnať celú dievčensku výbavičku....zatiaľ som kúpila len pár ružové/dievčenské....aby som mala 🙂 naša malinká kope celý deň 😅 aj v noci, ale ja spím jak macko 😀 no áno, aj ja som zvedavá, aká bude po narodení 😅
ja mám už nachystanú cestovnú tašku(dosť veľkú)....dúfam, že mám všetko...dostala som zoznam od kamošky, ktorá rodila teraz v januári.....podľa toho som pobalená!
Som tam, bola som, furt dočítam, ale nemám toľko času.....za pár dní toľko strán dopíšete, že až 😀 ale snažím sa 😅

katrenka111
5. feb 2012

@akinorev87 No baby tam toho riadne vela dokazu popísať....
a nemas ten zoznam aj pre mna, ja mam len ten z netu, ale treba tam asi vsetko, teda ja to mam tak nachystane.....ale asi to dam nakoniec vse do kufra a hotovo....
No inak aj ja rozmýslam, že asi bude lepsie byt s niekým na izbe.... a co ty vies možno budeme aj spolu 😀
Ja som vela vecí poobjednavala z netu....nemala som vobec nic a ani som od nikoho nedostala, nemala som po kom, akurat sesterka ale ta ma 2mesacnu babulku 😉

akinorev87
6. feb 2012

@katrenka111 ahoj, mám ten zoznam, ale naskenujem do pc a potom ti poslem! inác, áno, vsetko treba brat zo sebou, aj príbor, aj jednorázovú podlozku.....potom ti to poslem!
urcite je lepsie s niekým, ako byt sama! no áno, nikdy nevies, este vsetko moze byt 😀
a odkial si objednala veci, porad....lebo aj ja sa chystam este dokupit pár vecí, ale uz nechcem chodievat po obchodoch! zatial som objednala zimnu zavinovacku do autosedacky....to je nieco super!!!

katrenka111
6. feb 2012

@akinorev87 ahooj, aj ja mam od Emitexu, je fajn, ale zda sa mi byt trosku velka....
No poslem ti tie stranky do IP ok

akinorev87
6. feb 2012

@katrenka111 ja mám tiež od Emitexu! 😉 ja som ti poslala v IP ten zoznam 🙂

katrenka111
6. feb 2012

@akinorev87 díky moja, ten istý som mala inac aj ja, treba tam naozaj všetko, v BA niektore veci vobec nemusia brat, ale tak co už no....

aaliyah
6. feb 2012

Baby dnes sme boli s manželom v Topoľčanoch v nemocnici.....velmi ale velmi je tam zlaty,milučky a ochotny personal....vrelo a maximalne doporučujem a taktiež bez problemov pichaju epiduralku,samozrejme ak ste v poriadku a nemate zražanlivost krvi a ešte určite ochorenia pri ktorych sa nemože epiduralka pichnut,tak hned mi aj vzali krv či mi vlastne môžu epiduralku pichnut......

siss_sz
6. feb 2012

@aaliyah no, ty ale na poslednu chvilu musis taketo riesit, co? nezavidim..tak hlavne, ze si nasla, co si potrebovala 😉

annus
6. feb 2012

Pekný večer baby. Dávno som sem nepísala 🙂)) Môže mi niekto z Vás poradiť? O pár týždňov by som mala ísť rodiť do Ga, a neviem čo si mám vziať so sebou. Pred tromy rokmy som tam rodila, neviem, či sa niečo nezmenilo. Je tu niekto, kto ide rodiť v marci? Strašne sa bojím, lebo môj prvý pôrod bol hrozný. Môj lekár mi poradil, že ma odrodí cisárskym. Teraz sa stresujem, lebo neviem, čo ma čaká 😖

akinorev87
6. feb 2012

@katrenka111 tak dobre, nepomohla som vela 😀
@annus Ahoj! treba brat so sebou vsetko!!! ale naozaj......ak chces môžem ti poslat v správe, čo ja mám zoznam! 😉

tikivikiniki
6. feb 2012

@akinorev87 Ahoj prosím ťa mohla by si aj mne poslať ten zoznam? Aj my sa tam chystáme čoskoro.A nevieš ako je to tam s návštevou? Myslím či pustia aspoň otecka ny izbu a tak... Ďakujem!

zuzzuli
6. feb 2012

ahojte kocky, prosim Vas neviete ako to je s predporodnou pripravou v GA v nemocnici? Kedy je idealne sa na nu prihlasit? dakujem za kazdu info 🙂

akinorev87
6. feb 2012

@tikivikiniki Ahoj, samozrejme, už to aj máš 😀
Ak dobre viem, je jedna miestnost pre návstevu, kde sa mozme posadit.....na izbu nepustia hosti - len do nadstandardnej! mamička s malým moze ísť k hostiam von.....otecka pustia na izbu len prvý deň po sekcii!!!
dufam, ze som aspon trochu pomohla 😅

annus
6. feb 2012

@tikivikiniki Super, mohla by si mi poslať ten zoznam? Díky vopred 🙂))

annus
6. feb 2012

@akinorev87 Díky za info, akurát som sa chcela spýtať, ako je to tam s návštevou. Pred troma rokmy keď som tam rodila, týždeň boli návštevy zakázané, ani môjho manžela nepustili dovnútra, malú videla len na pár minút, keď som ju zobrala von ku dverám 😖SS

aaliyah
6. feb 2012

@siss_sz ani nevieš ako som rada,teraz som už kludnejšia,lebo som sa velmi bala,že čo bude s nami a nakoniec som si všetko vybavila sama,a už to v TO aj poznam takže viem do čoho idem a teraz už môžem aj íst rodit a dnes,ked ma ta zlata MUDr.pozerala,tak mi povedla,že už čoskoro porodím,že už to nebude dlho trvat a možno aj do piatku porodím......

akinorev87
6. feb 2012

@annus No dúfam, že mám dobré znalosti 😅 takto mi hovorila kamoska, rodila zaciatkom januára 😉
Vtedy asi mali karanténu, kvoli nejakej infekcie, ze? 😒
Ja viem, ze ake je to, lebo som rodila pred 5 rokmi v Sali....a tam bolo zakázané brat malého so sebou von k návstevám ☹ ale co sa dá robit......

annus
6. feb 2012

aaliyah držím Ti palce 🙂))

annus
6. feb 2012

Ozaj baby, ako je to v Ga s epidurálkou? Kolko sa má za to zaplatiť a mám to oznámiť môjmu lekárovy predtým?

annus
6. feb 2012

@akinorev87 Ano novorodenci dostali nijaké vyrážky, ak si dobre pamätám. Ďalší deň som sa spýtala sestričku či môžem zobrať dcérku ukázať manželovy, aspoň nech ju vidí, aká je. Ona dovolila, tak sme išli ku dverám, ale vtedy došla ďalšia sestrička, ona zas na nás začala kričať, že sú návštevy zakázané, a že či nevydržíme tých pár dní, kým pôjdeme domov 😖

katrenka111
7. feb 2012

@annus
@akinorev87 caute babule, no tak normalne som sa vytocila, to ked nepustia muža ku mne, tak radšej pojdem rodiť asi inde...sila toto a že ci nevydržíme par dní kým pojdeme domov, asi by som tej sestre nieco povedala....to už aka drzosť 😠

tikivikiniki
7. feb 2012

@akinorev87 Ano pomohla si.Ďakujem!

sisinka8
7. feb 2012

ahoj!moze sa brat do porodnice vlastny zupan a nocna kosela uz?lebo pred6 rokmi sa nedalo,dali tam sterilne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre