Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

silvia1983
4. apr 2012

vedela by ste mi niektora povedat, ake ordinacne hodiny maju na ultrazvuku na Mierovej ulici? ci su tam aj poobede
dakujem

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dida84
5. apr 2012

Ahojte dievčatá,
tak som sa nakoniec rozhodla pre vyvolávačku... takže v sobotu, ak teda sa malá nerozhodne inak, by sme poobede resp. do večera mali mať všetko za sebou... trošku sa tej vyvolávačky bojím... aké máte skúsenosti?

sjuzan77
5. apr 2012

@dida84 u mna to tiez vyzera na vyvolavacku, termin porodu mam zajtra, ale este sa nic nedeje. ale rano mi odisla zatka, tak mozno sa to uz rozbehne a mozno sa tam aj stretneme 😉 dnes idem o 16.30 na poslednu poradnu, tak uvidim, ako sa s lekarom dohodneme.

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dida84
5. apr 2012

@sjuzan77 tak držím palce... určite všetko dobre dopadne... 😉

konickarka
5. apr 2012

Dievcence drzim vam palce, ja som dnes bola na kontrole a povedali mi ze sviatočne to nebude.Termin mam 13.4. a stredu opet na kontrolu.Ale pan primar Scasny si robyl srandu ze ak mi odtece plodova voda nech dojdem 😉 Bol zlaty.Dnes mal aj dobru naladu, bol taky pokojny 😵 😎

zuzka_cz
5. apr 2012

@dida84 prvy porod som mala bez vyvolavacky, druhy s nou a rozhodne to nikomu neodporucam, ak to nie je potrebne

lienka01
5. apr 2012

Ahojte!prosím vás pošle mi niekto zoznam čo si treba priniest do Galanty k pôrodu?Dakujem vám!!

dida84
5. apr 2012

@lienka01 ahoj... na strane 207 som písala zoznam... 😉

dida84
5. apr 2012

@zuzka_cz a prečo nie? ja sa tiež trošku bojím...

dida84
5. apr 2012

@sjuzan77 ako dopadla poradňa?

zuzka_cz
5. apr 2012

@dida84 pretoze ta bolest pri kontrakciach je ovela väcsia, intenzivnejsia.. aspon ja som tak mala..

dida84
5. apr 2012

@zuzka_cz veľa som si už prečítala o vyvolávačke a stále som bola proti... na poslednej poradni som sa rozhodla, že si ju teda dám... ale poviem pravdu, viac sa bojím tohoto druhého pôrodu ako pri prvom... najskôr to vyzeralo na predčasný pôrod a teraz sa malej nejako nechce von... stále nad tým uvažujem, či je to dobrá voľba... ☹ ten prvý pôrod bol úplne suprový... malý sa narodil dosť rýchlo...

zuzka_cz
5. apr 2012

@dida84 ja som mala prvy tiez v podstate rychly a bolo to bez liekov, injekcii a pod.. druhy bol rychly, hodinu po vyvolavacke bola mala na svete, ale tie bolesti bole fakt strasne.. po poslednej kontrakcii, ked som este nemohla tlacit, tak mi doslova strpla kazda bunka v tele..

lienka01
6. apr 2012

@dida84 Dakujem velmi pekne 🙂 ..

sjuzan77
6. apr 2012

@dida84 no poradna dopadla dost blbo - teda aspon pre mna. vcera rano mi odisla zatka, tak som na poobednu poradnu isla s nadejou, ze hadam uz nieco bude. no ale vysetrenie ukazalo, ze porodne cesty su tak uzavrete, ze aj keby mi chcel lekar dat vyvolavacku ( co nechcem ani ja, ani on), tak by to velmi nepomohlo a hrozil by cisarsky + komplikacie ☹ takze situacia je taka, ze dnes mam termin, ale stale sa nic nedeje. v pondelok doobeda mam prist do nemocnice, ze ma napoji na pasy, potom vo stvrtok na poradnu a ak ani dovtedy neporodim, tak ma budu musiet hospitalizovat kvoli poterminovemu tehotenstvu. a to sa mi male tiez pytalo na svet skorej - v 30tt 😖

siss_sz
6. apr 2012

@zuzka_cz a nie je zase bez vyvolavacky tn porod unavny tym, ze je dlhy?

zuzka_cz
6. apr 2012

@siss_sz ja som mala prvy bez vsetkeho a nebol dlhy.. 4 hodinky a kontrakcie sa krasne stupnovali.. pri druhom s vyvolavackou nastupili bleskovo a hrozne silne..

siss_sz
6. apr 2012

@zuzka_cz aha, lebo ja som mala prvy s vyvolavackou - 4hodiny a kontrakcie boli silne, ale tak ked len 4 hodiny, som si povedala - radsej silne 4 hodky, jak trpiet (napr. len od hladu a smadu) 14hodin... ale tak... este nemam s cim porovnat🙂

naposka
11. apr 2012

ahojte, chcem sa len pozdieľať s názorom na p. primára Ščasného v GA - používa dvojaký meter - na svoje pacientky, na pacientky v apartmáne a na zvyšok osadenstva na oddelení. Vyžaduje dodržiavanie pravidiel, ale samozrejme len od poslednej skupiny menovaných - a to v takej miere, ktorá hraničí s normálnosťou. S lekármi zaobchádza ako s medikmi a to sú mnohí o 100% lepší a príjemnejší ako on a jeho pripomienky je škoda komentovať. V skratke - človek, ktorý vystupuje z pozície moci a akosi zabúda, na ľudskosť, ktorú v nemocnici každý potrebuje vo zvýšenej dávke. Verím, že na svojom mieste je vďaka svojej odbornosti, pretože osobnosťou by som ho nenazvala. Nanešťastie, s takýmito ľuďmi sa stretnete všade.

evulka.v
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1311
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naposka
12. apr 2012

@evulka.v To treba zažiť a pochopíš.

chriss1
12. apr 2012

@naposka Aj ja sa pripájam k Tebe, súhlasím... 😠

lienka01
12. apr 2012

Ahojte! chystám sa k primárovi o 2 týždne..nechodím zatial do Ga ale budem..To je fakt taký strašny?prosím napíšte vaše skúsenosti..dakujem.

trish22
12. apr 2012

@lienka01 nie je až taký hrozný. nemusíš sa ho vôbec báť. on proste povie pravdu, tak ako to je, neskrášľuje nič.
a ked bude mať dobrú náladu, tak vie aj srandovať.

lienka01
12. apr 2012

už sa troška obávam..prvý pôrodsom mala cisársky a teraz ma pobolieva často jazva a často mi opúcha..trvá on velmi na prirodzenom pôrode alebo robí automaticky druhý cisársky??

evulka.v
12. apr 2012

@naposka @lienka01
Babulky,
....ja mám s primárom len a len príjemné skúsenosti..
Som sa rozhodla, ze chcem u neho rodit a zacala som k nemu chodit az v 33tt /trosku neskoro 😀 /.
Podotýkam, že som mu nedavala ziadny uplatok, prijal ma, posrandoval, venoval sa mi ovela dokladnejsie ako moj predchádzajuci lekar/ a odvtedy k nemu chodim...
Pri porode bol tiež fajn, poradil, pomohol...
Proste ja nemam zleho slova na neho..

Ale beriem aj to, každý má ine skusenosti...

siss_sz
13. apr 2012

@lienka01 ku mne tiez nebol nikdy strasny..ale pravda je, ze je velmi naladovy... takz zavisi od nalady, alebo moznbo aj jak mu sadnes... co by sa ale stava asi nemalo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre