Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sofhia
13. apr 2012

@lienka01 ja s nim nemam zle skusenosti, mam za sebou 1 porod a chodila som k nemu cele tehu. kedze ma strasne vela pacientiek, tak som to neriesila, ze sa so mnou nikdy nevykecaval, kedze som nemala problemy.
preco sa ho bojis? tak si vyber niekoho, pri kom sa nebudes bat rodit. porod je citliva vec, je dolezite, aby si verila svojmu lekarovi.

lienka01
13. apr 2012

@sofhia najprv mi odporúčaly jeho, teraz som tu čítala o nom že je nepríjemný..každá má iné skúsenosti..chystám sa k nemu..

evulka.v
13. apr 2012

@lienka01
Treba si uvedomiť, tak ako pisala aj @naposka , že sa primar venuje a uprednostnuje svoje pacientky..že to vlastne robi každy lekar...neviem, či ste uz boli v nemocnici..ale tam sa kazdy lekar venuje len svojim pacientkam..a tie, čo mu "nepatria", tak tym sa nevenuje...
@lienka01 kludne chod k primarovi a ked sa ti nebude pozdavat alebo nebudes spokojna, tak prestupis k inemu lekarovi..rozhodnut sa musis ty... 😉

siss_sz
13. apr 2012

@evulka.v akoze asi poznam vynimky v tom, ze ak si neni "lekarova pacientka, tak sa ti nevenuje"- proste ked ta niekto odrodi v sluzbe, nie ze si ho zazmluvnis, tak podla mna sa pride bud pozriet alebo aspon pri vizite sa usmeje... a viacere pacientky chvalili dr.janicka, ze aj ked su neni jeho pacientky, ze sa im venoval (ale on je /teda neviem ci este stale je/ izbovy pre rizikove na 10ine)...

siss_sz
13. apr 2012

@lienka01 aj pre teba prispevok vyssie 😉

majcika
14. apr 2012

baby sice som este nerodila, ale nie som primarova pacientka, ale uprimne poviem ked som bola hospitaloizovana na vianoce tak na primara nemozem fakt povedat ani jedno krive slovo, to ze sa s pacientkou nemazna mne osobne vyhovuje, ale co sa tyka starostlivosti bol profik ked uz videl, ze mi je psychicky smutno a placem tak dokazal povedat povzbudive slova takym sposobom, ze som sa okamzite zmobilizovala.
Takze si myslim, ze v prvom rade je profik, co si dobre odvedie svoju pracu na na prehnane mile reakcie mate predsa partnerov atd. Ide predsa o to, aby sa babo narodilo zdrave a aj maminka bola ok

libka1
14. apr 2012

@lienka01 nie je ani trochu strasny 😀 mozem len chvalit... 100 ludi 100 chuti, urcite sa najde niekto kto ho skritizuje ale to sa najde u kazdeho doktora 😉 ale pokial sa ho mas bat tak k nemu radsej nechod a zvol niekoho ineho 🙂

luskacik
14. apr 2012

ahojte babuľky,
tiež si myslím, že 100 ľudí 100 chutí. Prvý krát som rodila u primára a chcela by som aj teraz. Bola som s ním maximálne spokojná a aj so všetkými sestričkami. Všetkým vám držím palce, aby ste porodili rovnako ako ja, bez akýchkoľvek problémov a domov si priniesli krásne, zdravé a spokojné bábätko 🙂 Možno sa s niektorou z vás stretnem v pôrodnici.. chystám sa tam opäť zač. októbra 🙂 Je tu niekto v podobnom termíne?

lienka01
14. apr 2012

Dakujem baby!!chcela by som potom už zostať jeho pacienkou, preto sa informujem vopred..dúfam že všetko dopadne ok!

sofhia
14. apr 2012

@lienka01 inak mne sa zdalo, ze primar bol v nemocke asi najcastejsie.. a ako pisali ine baby, fakt ostatni sa o mna nestarali... este mila bola ta mlada lekarka.

sjuzan77
14. apr 2012

absolutne suhlasim s tym, co napisala @naposka. z galantskej porodnice som sa vratila vcera a to co som tam zazila za tych par dni sa neda ani opisat. jedine, co ma tam drzalo psychicky nad hladinou bola moja dcerka a baby, s ktorymi sme to tam spolu prezivali. co sa tyka personalu, pan doktor janicek je clovek s velkym C, je to nielen odbornik, ale predovsetkym ma nesmierne ludsky a citlivy pristup, ktory je podla mna fakt dolezity pre zeny, ktore bud prave porodili alebo su hospitalizovane z rozlicnych pricin. a tento pristup ma bez ohladu na to, ci ste jeho pacientka, alebo nie.
ostatny personal radsej komentovat nebudem, bola som zhrozena z toho, ako sa tam spravaju a to nielen k mamickam, ale aj k novorodencom. naslo sa par vynimiek, ale to tuto porodnicu nezachrani.
na zaver 1 rada pre mamicky, ktore chcu dojcit - nastudujte si to same este pred porodom. pretoze ak vam to nepojde same od seba a budete chciet radu, alebo pomoc, aby ste sa to naucili, tak vam priamo donesu flasu s umelym mliekom...

lienka01
15. apr 2012

@sjuzan77 tak sa máme na čo tešiť...už to máš za sebou..ja som ešte rodila v šali.. 🙂.. mne sa zdá že stále debatujú o zvýšení platov doktorov a sestier, a úroven nikde..už aby som to aj ja mala za sebou..

omnia23
15. apr 2012

@sjuzan77 GA nemocnica ide dolu vodou a obdivujem zeny,ktore su ochotne tam rodit ☹

evulka.v
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
omnia23
15. apr 2012

@evulka.v s personalom som skusenosti mala,k sestram a asistentkam sa vyjadrovat radsej ani nebudem.So zdravotnymi problemami by som isla len za dvomi lekarmi,ktorych povazujem za dostatocne erudovanych v odbore,empatickych s relativne kvalitnym pristupom.K ostatnym by som nesla.

Co sa tyka hygieny,mam na to svoj nazor,prepac,ale ked zomrie v GA nemocnici clovek na infekciu a zistia,ze to bola vyslovne chyba hygieny a nedostatocnej dezinfekcie,tak to hovori za vsetko.

Tema je o Galantskej nemocnici,preto pisem o nej.Nehovorim,ze nemocnice v BA su v poriadku,ani zdaleka.

adkoalauri
15. apr 2012

@omnia23 no ja som mala tiež svoju mienku o Ga nemocnici, ale keď som bola teraz pred 2 týždňami hospitalizovaná s malým synom v Ba na Kramároch - tak som na konci povedala len jednu vetu: Nech nás pán Boh chráni, aby sme sa tam nikdy v živote nemuseli vrátiť. Syna(ročného) dopychali, na posteľ ho hodila jedna sestra, po infúzii keď 40 min. reval a zavolala som manžela, aby prišiel mi pomôcť, vyhlásili že len 1 rodič môže byť na izbe, na prijatie sme čakali 20 min. na chodbe, obed, večeru malý nedostal....atď. knihu by som mohla baby napísať ☹

siss_sz
15. apr 2012

@adkoalauri tak ty mas teda skusenosti otrasne...

ale to je len to, co aj ja som chcela povedat... roky som o GA nechcela ani pocut, lebo vela som pocula zleho... tiez som chcela rodit v BA...ale raz som bola v GA nemocke na 9ine este hospitalizovana a zmenila som nazor... a aj ked ludia su ludia (a hlavne ked maju vela prace, pravda... a este sme na Slovensku, tu sa sprijemnymi ludmi len tak nestretnete hocikde)
skratka... su to nemocnice, nie hotely a v hodnoteni neobsatal zle nasa nemocka... takze ja odporucam a niet sa coho obavat...

omnia23
15. apr 2012

@adkoalauri ja mam napriklad s Kramarmi velmi dobru skusenost,zachranili mi tam matku,gynekologia uzasna,traumatologia taktiez,co sa tyka detskeho urgentu tiez nemam vyhrady.

Ale napriklad mala som tu cest mat prax na Antolskej,a tam dufam,ze hospitalizovana nebudem nikdy...

Sto ludi,sto chuti 😖

adkoalauri
15. apr 2012

@siss_sz no ja som hovorila aj doma, že hádam všetci blbci sú okolo nás, keď sa dostaneme do nemocnice ☹ a vieš, keď sa k tebe správajú ako debili, tak povieš, že majú toho veľa, ale ak k dieťaťu, tak vtedy už povieš niečo iné...

adkoalauri
15. apr 2012

@omnia23 podľa mňa tu bol aj ten problém, že tam bolo hádam 90% lekárov mladých. A vieš, žiadne resp. málo skúsenosti, bezdetné sestričky a to bolo stašne vidieť... ten materinský cit nie je vyvynutý, tým pádom všetkých brali ako na bežiacom páse a to niekedy tak zabolí ☹

omnia23
15. apr 2012

@adkoalauri urcite ano.Tam idu medici priamo zo SZU(drvive percento) a ti este nemaju vyvinuti ten cit pre medicinu,maju problem sami so sebou castokrat nieto este s pacientom ☹

Ale u mna vychadzaju Kramare lepsie uz len pre vyssiu odbornost,aspon ja mam taky subjektivny pocit,bohuzial

adkoalauri
15. apr 2012

@omnia23 Čo sa týka potom samotnej liečby, boli sme a chodíme- u dr. na ktorú ani jedno krivé slovo nemôžem povedať, len ten samotný prístup personálu bol pre mňa zaujímavý...

omnia23
15. apr 2012

@adkoalauri zas na druhej strane musim povedat,ze treba rozlisovat medzi mensimi nemockami a velkymi kolosmi.V GA vladne taka rodinna atmosfera,kym napr.na Kramaroch to ide naozaj ako na pase castokrat,lenze tam sa neda porovnat ten pomer pacientov.

Lenze ja mam preto takyto nazor na nemocnicu v GA,pretoze mne tam nikdy nepomohli.Ci sa to tyka obvodneho lekara,ci sa to tyka traumatologie,dermatovenerologa,aj gynekologie,bohuzial

julenka88
15. apr 2012

ja mam za sebou 2 porodi a som velmi spokojna velmi sa mi tam pacilo lekar bol velmi starostlivy 🙂 😉 detske sestricky by mohli byt ochotnesie a starostlivejsie po porode mi doniesli ine babetko sestricka asi bola slepa ze mam ine cislo ako babetko 😖

omnia23
15. apr 2012

@adkoalauri ale ako pisem vsetko zalezi aj od lekara uz ak by som musela tak by som isla,ale to tiez k dvom lekarom ktorych uznavam,inak dobrovolne nie,bohuzial

dida84
16. apr 2012

ahojte kočky,
čítam tu vaše príspevky a nedá mi nenapísať moje skúsenosti... 🙂
ja som bola absolútne spokojná... sestričky boli milé a lekári tiež... bála som sa, že cez sviatky budú nejaké uhundrané, ale boli fakt fajn... aspoň teda ku mne a mám pocit, že aj k mojej spolubývajúcej... nemuseli mi vysvetľovať toľko vecí ako prvorodičkám, ale susedke vysvetlili úplne všetko... od kojenia, prebalovania, kúpania, čistenia pupčeka a čo ja viem čoho ešte... jediné čo im môžem vytknúť je tá hromadná vizita detičiek... každé ráno pozbierali bábetká a zobrali ich na vizitu dozadu... trhalo mi srdce, keď som počula, ako plačú

lienka01
17. apr 2012

@dida84 Ahoj 🙂 ..môžem sa ta na niečo spítať? použila si všetko s tvôjho zoznamu alebo nebolo tolko vecí treba??čo si potrebovala nevyhnutne ? oblečenie bolo treba?(pre bábo)

mata1001
17. apr 2012

ahojte baby ktory gynekolog zajtra ordinuje dole v poliklinike? dakujem...

adele15
18. apr 2012

@mata1001 pasiar a baran, ale ten tusim len na objednavky...

dida84
18. apr 2012

@lienka01 Ahoj... 🙂
Pre bábätko nepotrebuješ toľko vecí... Ja som si malú síce prezliekla do svojho, ale nemusela som... Dali jej hneď po pôrode perinku, košieľku a doniesli mi na izbu niekoľko klasických plienok... Zo spodu bábätká nemali nič, len omotanú plienku... Inak cez Veľkú noc tam bolo hrozne teplo na izbách... Na pupček som dostala tampóniky a gázu, ale benzinalkohol treba mať... Aj pampersky treba mať svoje... teplomer som nepoužila ani raz (ani ten pre seba ani pre malú)... A nepotrebovala som pre malú ani ponožky, ani poštolky a teda tie klasické plienky, ani vatové tyčinky... A ja som nemala ani klystír... Mala som dohodnutú vyvolávačku na sobotu poobede, ale malá sa ohlásila ešte nad ránom a celý môj pôrod trval 20 minút... Ledva sme dorazili do nemocnice... 🙂
Ak ma ešte niečo napadne, tak ti dopíšem... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre