Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

siss_sz
16. nov 2012

@zankaj davaju epi... alepravdepodobne tak, ze musis rodit v sravnom case...ze mus bytvolny anesteziolog...teda okial sa nieco nezmenilo... este si over 😉
a podla mna su v GA vsetci lekari dobri, len kazdy ma inu povahu 🙂
komu chodis?

zankaj
16. nov 2012

@siss_sz No ja chodim k doktorke Zimmermannovej ona ordinuje u nas v Sali ale je to porodnicka cize v GA rodi. A ona mi povedala ze ma odrodi ak mam zaujem ale musim si zaplatit :D co by som ine aj cakala :D a ze EPI davaju len ze musim skor povedat. Tak neviem. Ona ma nutila sekciou al eja nechcem sekciu tak mi ponukla EPI teda. No uvidime ako to cele dopadne 🙂 A da sa ist do GA pozriet ako to tam vyzera a tak?

siss_sz
16. nov 2012

@zankaj
@zankaj da sa, jasne... a preco ta nuti sekciou? nedaj sa!!! a to ma pravdu, ze treba skor povedat... musis ist na pohovor s tym anesteziologom...ale ked budes rodit, mozes si to aj rozmysliet a nedat si epi... len ten pohovor musis mat, keby si to epi chcela... 😉
ja by som nesla s epi...
ja som mala dva prody, jeden velmi bolestivy, lebo bol vyvolavany - a porod bol vyslobodenim..ale bola som rozdychana, citila som kazdu kontrakciu a vedela, ekdy tlacit... pri druhom som mala take slabe kontrakcie, ze si sestricky mysleli, ze nerodim..ved aj ja😀 proste ako epi..len ma taku "bez bolesti" - ako s epi - poslali n salu, tam mi pustili vodu a teraz "tlac" ani sm nebola rozdychana, takze som zabudla dychat, ani som necitila, kedy tlacit... ale nastastie stale mi to hovorili... ale pre mna bol lepsi porod ten "bolestivejsi"... lebo som sama vedela, co a kedy robit...
toho sa netreba bat..ale ked sa bojis, tak jasne, chod s epi... 😉

zankaj
16. nov 2012

@siss_sz No ja mam chore srdce beriem lieky a tak a este aj tlak mam vysoky teraz :( :( a doktorka ze radsej sekcia lebo tlacit normalny porod by som nedala mam problem ked umyvam riady alebo varim ledva dycham. Je to na nic ale nechem sekciu tak mi navrhla EPI ze nebudem muset predychavat bolesti co je asi najhorsie a potom tlacit uz v pohode preto ta EPI. Neviem naozaj co bude ale sekciu nechem fakt len v nutnom pripade

siss_sz
16. nov 2012

@zankaj jaj... tak potom jasne... len ked mas so srdcom problemy, to neni aj anestezia nebezpecna? 😲

zankaj
16. nov 2012

@siss_sz No praveze je :D ale ze by mi dali spinalku tak ja uz neviem uz sa tesim ked mala bud etu a ja sa uz nebudem musiet rozhodovat a planovat. Ale ked to tak beriem tak EPI mi vychadza asi najlepsie hm?

siss_sz
16. nov 2012

@zankaj asi hej... no prave ten pohovor s anesteziologom by ti asi najviac povedal 😉

zankaj
16. nov 2012

@siss_sz tak sa treba objednat ci ako? tusim posledne tyzdne sa chodi do nemocky na poradnu nie?

siss_sz
16. nov 2012

@zankaj ano, od 35tt

zankaj
16. nov 2012

@siss_sz No dufam ze zatial mala ostane v brusku 🙂

denisa87
19. nov 2012

ahojte,neviete mi povedat ako ordinuje pán primár Ščasný?a este sa chcem spytat,menili sa od roku 2009 poplatky,ked by som chcela aby ma odrodil primár,-sekcia,ci ako to tam teraz funguje?patrim k nemu,no uz som tam od vlani nebola 😲

zuzzuli
19. nov 2012

@denisa87 ahoj, v utorok od 8,00 do 14,00 a vo stvrtok od 15,30 do 17,00 (ale zykne tam byt uz skor). a presne poplatky su vyvesene na dverach na porodnej sale 😉

denisa87
19. nov 2012

@zuzzuli Dakujem pekne 🙂

rheia27
19. nov 2012

@zankaj no neviem, podla mna tvoja doktorka vie co je najlepsie a to nielen pre teba ale aj pre to male, si to dobre rozmysli

zankaj
19. nov 2012

@rheia27 to ano to je pravda. Hlavne nech sme v poriadku a hlavne malicka 🙂

zankaj
20. nov 2012

@siss_sz Nevies nahodou co si treba zpbrat do nemocky do GA? kazda kocka vravi nieco ine mam s toho bordel :(

siss_sz
21. nov 2012

@zankaj nocne kosele (dve -na porod a potom... ale ked nebudes mat na porod, daju ti...) podlozky pod teba zdravotne, pribor, pohar, toaletak, zupan/sveter, papuce - aj do sprchy, uterak, vlozky...
voda 🙂 ked pojdes CS aj coca-colu odporucaju (tak aj slamku, zle sa pije po leziacky😀)

a pre babo plienky, vlhcene utierky, kremik na zadok, umyvacie potreby sa pytaju, ci chces pouzivat, nemusis mat... mne dali aj lieh a gazu na pupcek, ja som mala ale oni sa ma nepytali, ci mam..rovno nam dali...
a potom vecicky, DEKU - urcite, ked budes rodit v zime..hlavne pri oknach ťahá
a ked nechces, aby babo bolelo brusko, co asi kazde boli a tie deti placuuuuuu... a oni nic nedavaj, takze caj pre tehotne, resp.feniklovy pre teba... a ja tak na tajnasa si zoberiem (ak bdem este mat tretie😀) aj espumisan kvapky... lebo byt nevyspaty po porode a dieta ked ti place skoro celu noc, neni nic horsie... aj pre babo, aj pre teba...
ale to som sem akoze nenapisala... 😖

zankaj
21. nov 2012

@siss_sz No dost toho :D ale tak nabalime daco tie vlozky kupim v lekarni ci kde ich maju?

siss_sz
21. nov 2012

@zankaj aj v lekarni, ale ja som normalne v TESCO kupila... tie maju aspon "lepku" ...tie lekarenske su mensie a nemaju... 😉

zankaj
21. nov 2012

@siss_sz Ok super kupim aj ja 🙂 dakujem :D

denisa87
22. nov 2012

ahojte baby,ktore chodite k primarovi viete mi poradit?neviem ci som tehotna,raz mi test ukaze druhu slabsiu ciarku a raz nic,a chcela by som im zavolat ci by nezobrali iba krv na hcg,este nechcem aby ma "kukal" 😒 da sa aj tak alebo?dakujem

lienka01
30. nov 2012

Ahojte!! nepatrý to do tejto témy ale potrebujem poradiť...neviem kúpiť v šali babylove mlieko,,jednoducho som bola už tento týžden 3x a stále ho nemajúú.nevi niekto či sa dá kúpiť v galatskej DM?? dakujem za odpovede--

meli19
30. nov 2012

ahojte baby,ja rodim koncom decembra,velmi sa bojim,budem rodit u primara ake mate skusenosti?

stanislavao
30. nov 2012

@meli19 nezavidim vam. ani Ga porodnicu, ani primara. je namysleny a naladovy. ale kto plati, ten sa ma u neho vraj dobre.

meli19
30. nov 2012

každy lekar očakava peniaze,ja chodim k nemu už davno,viem že je náladovy ale aky je pri porode tiež taky?

meli19
30. nov 2012

nikto nebude rodit cca koncom decembra?

stanislavao
30. nov 2012

@meli19 neviem, ale jedna znama, co u neho rodila, tak malemu poskodili mozog pri porode, ako ho tahali zvonom.

meli19
30. nov 2012

pre boha ani ma nestrašte,tu som už čitala všetko,čo som počula od znamych nehovorili nič zlé.

lulana79
30. nov 2012

@meli19 ja k primárovi nechodím, mám svojho gyn.-pôrodníka, ktorého som mala dohodnutého pri prvom pôrode, ale po určitých komplikáciách pri pôrode, pri ktorých si "môj" doktor nevedel dať rady a "zazmätkoval" ma odrodil primár a som rozhodnutá volať si ho k druhému pôrodu... zažila som ho, pri vizitách hlavne, alebo keď "nahučal" na mamičku čo so mnou ležala (aj keď si myslím, že mal na to dôvod, keďže sa asi s 3 dňovým bábom prechádzala vonku, pri výťahoch), no napriek tomu si myslím, že je to fajn chlap a lekár a na mňa bol vždy milý, chodil pozerať malého a nikdy sa ma nezabudol opýtať, ako sa mám ja alebo malý... ja si ho vážim

zankaj
30. nov 2012

@meli19 Ahoj ja idem tiez rodit do GA ale az koncom januara teda podla terminu :D Aj ja som pocula len zel veci na GA ale moja doktorka co k nej chodim je porodnicka v GA a vravela ze nemam pocuvat taketo somariny. Kazdy clovek ma svoje dni dobre aj zle. Ja sa bojim ako slak to je pravda ale verim ze to dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre