Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

babe19
22. máj 2013

@aristokratka urcite nenecha pan doktor v stychu 🙂 ja tiez k nemu chodím,uz sa mi to krati a povedal,ze hocikedy mu mozem zavolat 🙂 prvého som tiez u neho rodila,vtedy tu mal akurat dceru zo zahranicia,hned dosiel,este tam bol skor ako ja 🙂

baba30
22. máj 2013

ja som rodila u primára bola som maximálne spokojná 🙂

babe19
23. máj 2013

@buci ty si dostala ten prenatalny box?

buci
23. máj 2013

@babe19 ano, dostali sme jeden kufrik so vzorkami a časopismi a take drobnosti a jednu tašku tiež s takými drobnostami 🙂 Vzorky krémikov, vzorka pamparsky, časopisy, dajaky darček aj pre otecka, prsne vložky (ak si dobre pamätam)...

babe19
23. máj 2013

@buci a to len v nemocke,ze? nie od pána doktora?

buci
23. máj 2013

@babe19 ano v nemocnici hned druhy den 🙂 aj taký "preberaci" formulár sme museli vyplniť.

babe19
23. máj 2013

@buci ano,na to sa pamatam. len sa cudujem ze uz dokyno nedáva. pred dvoma rokmi sa este davalo. inac viem ze v tom nic extra nie je ale cloveka to velmi potesí 🙂

trish31
23. máj 2013

@babe19 asi zavisi od lekara,ja dostanem par tyzdnov pred porodom v ambulancii

trish31
24. máj 2013

Prosim Vas,viete mi povedat,ake su sumy za porod?Lebo niekde citam,ze to co je v cenniku je blbost,ze lekar inak pyta,alebo mu mam dat este navyse a podobne.Ked nechcete verejne kludne mi napiste IP.Dakujem

sissika
24. máj 2013

@trish31 to je uplne na dohode s lekarom ... neboj, oni ti povedia, ked sa spytas a ten cennik je fakt len informativny

trish31
24. máj 2013

@sissika ok 🙂

eribac
24. máj 2013

@buci mám na teba zopár konkrétnych otázok. Čítala som si ten zoznam do nemocky. Ozaj je potrebné nočnú košeľu k pôrodu? Myslela som, že dajú... Aká má byť, myslím, celá rozopínateľná? Či je to jedno? Načo 4 košele, keď si tam max. 3 dni? Mala si aj popôrodný vankúšik? Rodila si s epi alebo bez? Za ten apartmán sa platí za strávenú noc tam, že? Čiže, ak by som tam bola 3 dni a 4. idem domov,platím teda 3 x 20 €? Otecko pri porode platí, len ak ide priamo k porodu na sál? Alebo ak je s tebou celý deň pred a po porode?

eribac
24. máj 2013

Jaj, maminy, viete mi povedať, ako je to s poradňami v nemocke od 35 tt? Musím sa tam objednať alebo tam môžem rovno prísť? Vždy budem chodiť k inému lekárovi?

zuat
25. máj 2013

baby trochu mimo temy, ale kde v galante sa da kupit nejake tehu oblecenie okrem toho obchodu v univerzali?

roxy
25. máj 2013

@zuat podla mna nikde. v Jasparku hore v tom lacnom majú pár kusov ale teda nič moc. inak o ničom neviem.

buci
25. máj 2013

@roxy Čaves. Tak ako sa máš? Kolko ešte? Žiadne príznaky? 😎

roxy
25. máj 2013

@buci ahoooj...mám sa už hrozne 😀 chromá som na jednu nohu,chodím jak chromí medveď 😀
kolko ešte by som aj ja chcela vediet. vcera som mala prvý termín, v piatok druhý...malý sa mi otočil dole hlávkou naposledy tak hádam tak už ostane a niečo sa spustí aj samé. nechcem vyvolávačku a hlavne nechcem prenášať ☹ teba kolko nechali prenášať? už ma ide poraziť. a najmä ma štve ked sa každý pýta, že či ma to ešte baví a či by som už nechcela rodit 😒 😖 😠 no nieee...mne je takto super, šak potiahnem aj do septembra 😀

buci
25. máj 2013

@roxy Super ze sa maly otočil. Neboj, už tak určite zostane. mna nechali prenášať 1 týžden a potom už isla vyvolávacia tabletka. Ale kebyže počkáme este deň - dva, tak to na mňa príde aj samo. Hopsaj na fitlopte, kráčaj vela po schodoch, vela sa prechádzaj aaaa - mozno to pomôže 😎

roxy
25. máj 2013

@buci hopsám o sto dvesto 😀 po schodoch žial neviem chodit kvôli tej nohe ale snažím sa hýbať kolko sa dá...som zvedavá kedy to príde.lebo žiadny poslíčkovia ani nič nemám. ale zas mama mi hovorila, že ani ona nemala nič, len zrazu jej odišla voda. tak neviem 😒

buci
25. máj 2013

@roxy čo sa ti stalo s nohou? Takže čakáš na moment prekvapenia 😀

roxy
25. máj 2013

@buci seknuté mám kríže, alebo čo a na jednu nohu krívam ako pirát 😀 hej na prekvapenie, minule mi tak napadlo na pošte že čo by som robila, keby mi tam rupla voda 😀 asi by som sa preppadla od hanby 😀

buci
25. máj 2013

@roxy fúúha, tak dúfam, že sa do pôrodu rýchlo vyliečiš ☹ nooo tam na pošte - by museli poštárky upratovať 😀 Ale bola by si blízko - hneď by si mohla telegramy posielať 😀 😀 😀

roxy
25. máj 2013

@buci to sa podla mna vylieči až pôrodom 🙂 ale dakujem 🙂

trish31
25. máj 2013

@roxy myslim aj ja na Teba,drzte sa s krpcom 😉

ccaro
25. máj 2013

@eribac Ahoj, v nemocnici si 4x24 hodin, cize 4 dni, tak platis za nadstandardnu izbu 80 eur. Nocnu koselu - tu si bud mozes vypytat, ale pre istotu si zober - hocijaku staru, ktorej Ti nebude luto, ak sa aj zaspini. Nemusi byt celkom rozopinatelna, ale musi byt kratka. Nocne kosele si zober 4, lebo ak Ta nahodou nepustia domov na 4. den, aby si mala do rezervy, tiez ak sa nahodou zaspinia. Poporodny vankusik 🙂 Ja osobne som nemala. Niekedy sa tie stehy po nastrihu hradze viac natahuju ked sedis na tom vankusiku. Ja som si radsej sadla na tvrdu stolicku - bolelo to, ale na dalsi den to uz bolo ovela ovela lepsie. 🙂 Hlavne si to treba vela vetrat - ale to Ti povie aj lekar. Co sa tyka porodnickych vloziek - prve styri dni najlepsie su tie obrovske - bez lepiacej pasky. A potom tie samu mini, pripadne tie od naturelly, kedze nie su take umele ako alwaysky a rana sa ti nezapali. Otecko plati, ak s Tebou ide na prorodny sal. Je to tusim okolo 25 eur, alebo tak nejak. Ak s Tebou je cez den bez toho aby tam prespaval, tak neplati.

kvidka
25. máj 2013

ahojte baby mate skusenosti porodit v dunajskej strede,,,,,,ako je tam dakujem vam

siss_sz
25. máj 2013

ďalšie pokračovanie bezplatného kurzu (nie je náväzné, môžu sa prihlásiť - u mňa - aj nové záujemkyne) - v sobotu 8.6. od 9tej hodiny v RC Bambukovo Galanta 😉

siss_sz
25. máj 2013

@roxy skus horuci kupel, ci sprchu... a duly odporucaju drazdenie bradaviek... ako pri kojeni... alebo masirovat.. spusta sa prir.oxytocin, co rozbieha kontrakcie..mne to zabralo na 100%, aj dalsej kamoske... hoci to znie tak divne, ze to clovek ani vyskusat nechce, hehe...ale zabera to, fakt 😉

buci
26. máj 2013

@roxy Dobrým spúšťačom je aj milovanie 🙂 Mužský ejakulát obsahuje prostaglandín ktorý pomáha pri sťahoch maternice a priaznivo pôsobí na krčok. Takže kludne do toho 😉 Potom čaj z malinových listov - zmäkčuje krčok a uvolnuje svalstvo maternice. Ak máš záujem o ten čaj - mám ešte doma, môžem Ti ho po mame poslať. Ja už nepotrebujem 😉 Mne tieto dve veci pomohli 🙂

roxy
26. máj 2013

@buci
@siss_sz ďakujem žienky., skúšam všetky tieto metódy. čajík pijem už 3 týždne a nic, sprchy a vane si dávam tiež, a to milovanie...no horko tažko ale dá sa 😀 no uvidíme či sa niečo rozbehne. tie bradavky som zanedbala to je fakt, skúsim ešte to 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre