Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

bubatinko
8. máj 2009

mel som prekvapena co hovoris o tom dokrmovani v GA ale podla mna sa uz odvtedy dost zmenilo, ja som tam rodila minuly rok v novembri a sestricky mi maleho pekne nosili na kojenie ale mliecka som mala malo no prve tri dni ho nedokrmovali vobec snazili sa ho nosit kazdu hodinku ale potom som mala iba trochu mliecka prenho lebo bol velky 5000g a tak s mojim suhlasom mi prenho nosili UM /Nutrilon HA/ ale doma sa mi nastastie podarilo mliecko rozbehnut.... ale nebyt sestriciek tak by z toho nic nebolo boly ochotne vysvetlili ukazali staralli sa....

prveho syna som nekojila vobec lebo mi to nemal kto ukazat a maly sa nechcel prisat a ku vsetkemu mal silnu zltacku tak stale spinkal .... sestricky neochotne radsej mu dali z flasky akoby mi ho doniesli a ukazali co a ako ale to uz hovorim o Ba Ruzinov....

mel30
8. máj 2009

Bubatinko, ja som rodila aj prvú dcéru cisárskym, takže hneď som si ju nevedela prikladať. A pri priložení som potrebovala pomoc. Ďalší problém bol vo veľkosti prsníkov, aj tak ma príroda štedro obdarila a asi na 4 deň mi prsia narástli snáď na raz také ako pôvodne boli. Takže chúďa malinká bola stratená. No a potom tam zohralo rolu práve to spomínané UM a fľaša. Výsledok....neúspech...aj keď som tak veľmi chcela. Ale teraz si to nedám!

dosa
8. máj 2009

ja by som mala zacat chodit do GA az niekedy zaciatkom jula, lebo termin mam posledneho jula. tiez by som straaaasne chcela kojit, studujem vsetko mozne a vyzbrojujem sa rozumami, len ked sa mi zase podari sekcia a nebude ochota personalu, tak sa mozem aj rozkrajat. dufam, ze som sa snad poucila a nedam sa len tak odbit. nuz uvidime.

sice pri prvom porode som bola tiez vyzbrojena, mala som aj odsavacku, kamoska mi na tajnasa doniesla take injekcie na rozbehnutie mlieka (uz som zabudla ako sa to vola), ale nepomohlo. zrejme na tom nieco bude, ze je potrebne byt v pohode aj po psychickej strane - ale v trnave som bola v jednom velkom strese 😀

macka23
8. máj 2009

zoldy,
no ja na teba natrafim fakt asi vsade 😀
mame na seba proste stastie 😀

mel30
9. máj 2009

Ja by som to v Galante nenazvala ako neochota personálu. Sestričky boli milé ale chápem ich, že nevedeli kam skorej. Na celom oddelení boli 2 a na noc dokonca jedna sama. Tak povedzte, dá sa to zvládnuť? Toto bolo ale pred 4 rokmi, možno sa tam niečo zmenilo. Každopádne teraz idem s novou nádejou.

DOSA Koľko má tvoja malá? Teší sa na bábenko? Je strašne zlatá, dosť sa ti podobá 🙂

bubatinko
9. máj 2009

mel teraz su tam v noci 2 a cez den 3 abo 4 /teda na novorodeneckom/ bolo ich tam viac lebo aj zo Sale z tej nemocnice prijali.... ale tie neboli take ochotne ako tie z GA mala som stastie aj na taku smenu....

mel30
10. máj 2009

Bubatinko záleží od ľudí ale určite to nemajú tie sestričky lahké. Ja ich v podstate chápem, aj keď aj tie maminy potrebujú pomoc.

jajak
12. máj 2009

ja som rodila v GA v auguste 2008 a podľa mňa sestričky mi veľa pomohli, že som nemala problémy s kojením a kojím doteraz, zdá sa mi, že na kojení tam bazírujú viac ako v TT. to je moja skúsenosť. 🙂

skrutka11
14. máj 2009

ahojte kocice,
ja chodim do GA k Scastnemu a som spokojna. Je svojsky ale velmi citlivy a myslim, ze podporuje vsetko co s tehu suvisi. Velmi sa snazil aby moja draha polovicka prisla na ultrazvu, vzdy sa porozpravame a je to fajn, Len mu netraba oporovat 🙂

skrutka11
14. máj 2009

a ked tak porovnavam TT a GA tak som rada, ze chodim do GA. Aky sef, take oddelenie si myslim. Kamoska mala VIP izbu a bola spokojna. Aj ja som ich videla a bolo to OK. Akurat telka bola mala a tak 4 metre od postele ale to je jedno ked mate drobca pri sebe nie?
Ozaj davate nejake peniaze lekarom? Ako budete riesit toto? Ja mam este cas ale aj tak ma to zaujima.

barborenka
14. máj 2009

ahojte aj ja som rodila u dr.Scastneho a bola som nadmieru spokojna,sice sme sa stretli asi len 3dni pred mojim porodom ale bol fakt suprovy,prisiel k porodu ked sme zavolali a bol cely cas ku mne mily a aj na vizitach sa somnou vzdy pekne porozpraval,no a nemocnica bola v pohode,ked budem nahodou este raz rodit tak urcite tam a aby som nezabudla sestricka co bola pri mojom porode bola uzastna,velmi mila pani,skoda ze neviem ako sa vola

mel30
19. máj 2009

Tak babenky, ja som sa nakoniec dohodla s Dr.Ščasným na pôrode. Či mi to schvalujete alebo nie, dala som mu aj obáločku, ktorú s radosťou a bez slova prijal. Pred 3 dňami som dostala kontrakcie a prijali ma na oddelenie, ale keďže ma po liekoch prešli, dnes ma pustili domov. Pán doktor ani raz nebol za mnou, ani na minútu sa neunúval zastaviť či je všetko ok. Dnes mi taká mladá doktorka podala prepúšťaciu správu a on zase nič. Tak som max. sklamaná a mám strach či sa vôbec aj k tomu pôrodu dostaví....
Keby som vedela že to bude takto, odrodím u lekára ktorý má akurát službu a peniažky využijem na iné. Mimochodom za tie tri dni čo som v Ga ležala sa tam vystriedali samé milé sestričky a aj doktori boli fain...okrem toho môjho ☹

macka23
19. máj 2009

mel30,
ja som obalku nikdy nedala, aj ked mozno bola ocakavana, ale ak by som aj davala urcite az po porode, nie pred.
Ale zasa vravia, ze primar je dobry, tak sa snad zachova ako sa patri 😉
Drzim palce.

siwike25
20. máj 2009

Mel30 to iste sa stalo mojej kamoške,strašne lubi primat take obaločky,ja som snim spokojne nabola.Ja si neviem vinachvalit Havraneka,on tiež dostal obalku ale aj bolo až moc postarane omna, je velmy dobry odbornik ,vrelo doporučujem,pa 😉 😉

mel30
21. máj 2009

No už je to tam, odo mňa už žiadny doktor neuvidí ani cent

k.b.beatka
25. máj 2009

Ahojte som tu nová. Neviem či sa to tu písalo ale chcela by som sa spýtať budem rodiť v GA a chcela by som mať manžela pri pôrode koľko sa zato asi platí. Ja som to prvé prťavé rodila v BA v Ružinove ale odtoho horšie myslím nič nie je. Sestrička sa ma pri odchode spýtala či som dala nejaké peniaze alebo alamužnu lekárovi ked som jeje povedala že nie nikde to nebolo vypísané tak na mna skoro kričala a to som nemala dohodnutého lekára len toho ktorý mal akurát službu.

denisa87
25. máj 2009

babenky to fakt nemate nikto termin okolo 10 juna,a budete rodit v GA? 😕 ?

evitkamalicka
26. máj 2009

ja som nedala primarovi ani halier a bol ku mne velmi mily

macka23
26. máj 2009

k.b. beatka,
myslim ze sa platilo asi 500Skk za manzela pri porode. Ja som bola v Ga velmi spokojna 🙂 tak snad tam budes mat lepsiu skusenost ako v Ba 😉 drzim palce 😉

zoldy
26. máj 2009

k.b beatka,bola starsia a tmavovlasa????

lucka10
28. máj 2009

beatka platí sa 5OO,- teda už v eurách 🙂 , spokojná budeš určite, u primára som rodila aj ja. Je to skvelý človek, ktorého si neviem vynachváliť. Držím palce 🙂

barborenka
28. máj 2009

aj aj a neho teda nemozem povedat nic zle ale dali sme aj my obalku a za porod s priatelom 500sk,mozno to uz zaokruhlili na 20ecok

k.b.beatka
29. máj 2009

Dakujem vám , že ste ste mi napísali. Dúfam, že budem až taká spokojná ako vy. A prajem vám pekne prežité dni s vašimi ratolesťami.

tuto27
30. máj 2009

Ahojte ja som rodila pred tyzdnom v piatok v Ga lekara som mala dohodnuteho Dr.Havraneka a prisiel bez problemov hned ako som mu zavolala ze mam problem mala som cisarsky.Odmenovala som az potom, ked ma prepustili z nemocnice. Prisiel ma viackrat denne pozriet ked mal sluzbu alebo bol privolany k porodu. Bol velmi mily aj k manzelovi.Sestricky boli mile az na to ze ked mali nocnu tak po 24.00hodine shasli a ziadna snaha ist kontrolovat ci je vsetko okey a zvoncek na izbe som nemala a ta prva noc po cisarskom bola dost bolestiva cize by som prijala nejake lieky ale nedalo sa ich zastihnut.Inac bolo vsetko fajn dietna strava ale co uz. V utorok sme uz isli domov.Mame dcerku Tamarku ale mame problem s kojenim takze prikrmujeme. Majte sa pekne ak ma niekto nejake otazky kludne sa pytajte rada pomozem.

leila2110
8. jún 2009

Ahojte Mamičky!Ja doporučujem Dr.Havraneka.Pochadzam z Oravy, takze tiez som zistovala, kt.dr.bude naj a vybrala som si spravne.Neolutujete 😉

skrutka11
9. jún 2009

Ahote kocky, viete mi poradit? Hladam 3D ultrazvuk v okoli SA. Volala som do nitry asi pred 2 tyzdami, ze mam zavolat v 25 tt. Teraz som volala a ta opica mi povedala, ze mam zavolat 22.6. ze kolegynka si necakane vzala volno. Ale ked mi 22.6. daju termin na July 10 tak to bude v riti. Som taka napalena. a vsade co som volala uz maju plne kalendare 😠

siwike25
9. jún 2009

Ahoj skrutka ,tu v galante robi 3d Havranek,skus mu zavolat a dohodnut sa snim 😀

skrutka11
9. jún 2009

Dakujem babenky za info o 3D ultrazvuku.... uz som sa aj objednala.

Inac co sa tyka tych obalociek, ja sa s tym velmi nestotoznujem, lebo takto sme si ich naucili mi, lekarov uzasnych, stale nejake obalocky, aj ked je to na kazdeho uvazeni. A aj ked sa predsa rozhodnem nieco dat, tak az po porode, ked sa budu o mna starat tak ako maju bez prislubu na odmenu !

annus
9. jún 2009

Ahojte babenky...ja som tiež rodila minulý okt. v Ga. Lekára som mala Perhácsa. Ordinuje v DS, ale keď som sa dozvedela, že ideme rodiť do GA, tešila som sa. Nechcela som rodiť v DS...Musel mi vyvolať pôrod, ale bolo to veľmi tažké a v noci som tak krvácala, napriek tomu, že ma môj lekár zašíval hodinu, že ma dali uspať. Na šťastie bol v službe Štastný a on to dokončil. Ďalší deň som dostala krv aj infúzie. Napriek tomu môžem aj Perhácsa aj Štastného len chváliť. Môj lekár tam bol so mnou ráno od 8, večer do 9, ešte mal ísť ordinovať, ale nešiel...a Šťastný bol jednoducho fajn. Ďalší deň došiel za mnou, že ako sa mám a bol veľmi milí.A môj lekár ďalší deň tiž volal, že ako sa mám...
Sestričky boli tiež v pohode, všetko pomáhali, vysvetlovali, mohla som ísť hocikedy za nimi. Jednoducho som sa tam cítila v bezpečí.
Ja môžem GA len odporučiť...

dosa
11. jún 2009

baby, ktora chodite posledny mesiac dr. scasnemu? uz sa mi to krati, budem sa tam musiet co nevidiet hlasit, tak som sa rohodla ze pojdem k nemu. zaujimalo by ma, ako to tam funguje na kontrolach ten posledny mesiac. chodite kazdy tyzdne tomu istemu dr., alebo vas vysetri kto tam je? objednava sa tam? alebo pridem a cakam? kde to tam vlastne je ta ordinacia? nemate tam niektora cislo? ked tam mi napiste aj do IP, budem rada.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre