Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

uva
6. dec 2011

@pici no ja som bohužial moc nemala pocit, že by nestíhali, pretože na ohováranie sa navzájom a pitie kávy mali čas 😖 a to nehovorím o jednej káve, ved sme ludia nech si posedia a pokecajú, ale aspoň sem tam prejst a skontrolovať či tie "chudery na izbách" (citujem) žijú by mohli, hlavne tie po sekcii 😠 Dá sa to prežiť jasnačka, teraz už to tak ani nevnímam, ale keď som bola tam, totálna bezmocnosť, ležíš nesmieš ani len hlavu zdvihnúť tak to bolo dosť na psychiku a hlavne keď ťa po pôrode hormóny bláznia 😝
@glowix uplne súhlasím, to si mala dobré ja som našla len 2 z 20, ktoré aj pomohli 😉
@zuska_29 ja som teda rodila sekciou so spinálom, a či chcem spať alebo chcem spinál sa ma doktor pýtal ráno na prijme, potom pred tým ako som išla na sál prišla za mňou anesteziologička, informovala ma ako to prebieha, čo bude robiť .... ale skús sa radšej na najbližšej poradni popýtať u svojho dokiho.

pici
6. dec 2011

@uva ja som nedefinovala , co je "nemat cas", pre niekoho to bolo plnym stavom, pre niekoho dovod nemat cas prave spominana kava...

sjuzan77
6. dec 2011

@pici neboj, ja nestresujem, mam to od lekara prisne zakazane 😀 rada by som rodila mimo sviatkov, ale beriem to s nadhladom. ved pobyt v nemocnici je sam o sebe neprijemny..

evelin116
7. dec 2011

@pici musim povedat ze sestricky co sa staraju o mamicky je pravda ze sa nestaraju vobec.ja som rada ze som mala spolubivajucu lebo by som tu ani nemusela ani byt.ja som im tam totiz odpadla. keby sa kukli do karty tak by sa starali...stratila som vela krvy pri porode tak logicky by mali dat trosku pozor.no boli raz za mnou a to hned rano asi 3 hodiny po porode ci nepotrebujem ist na zachod.to bolo vse a potom ked dosiel muz poobede na nastevu tak prifrcala sestricka a drzim tonom nech ma zoberu na wc.akoze chapes toto? muz ju skoro vyrazil ako sa to bavi.a o veducej radsej nic nehovorim...myslimvrchnu to je p...a prvej triedy...a drza jak plostica a ked som mala nastevu na chodbe a odchadzala tak milucka jak hovado aby nieco dostala od nich. bola tam jedna sestricka opd babetiek ktoru sme poprosili zo spolubyvajucou ze nech naddojde ukazat co s babetkom a ako...tak nam krasne vsetko ukaza a aj reprezentaciu nam spravyla.ona ked mala vecersluzbu a vedela som v akom som v stave tak mi zobrala dobrovolne malu cez noc a ked bolo treba kojit tak ma priemne zobudila.to bola asi jedina normaln sestricka na celom oddeleni.
a s coho som bola priemne prekvaena tak jedna pani sanitarka co to vobec nemala za ulohu tak chodila po izbach ked dlchsie niekde plakal babetko tak dolsa kuknut co sa deje a vydela ze si neviem rady tak mi ju uspavala ale bola tam v tu noc asi aj3 krat.takze aj dobre sestricky sa najdu co su ochotne pomoct. ale len tieto mam dobre skusenosti a celu tu dobu co som bola tak som len nervy mala.

evelin116
7. dec 2011

a najvacsia palka bola ked od novorodeneckeho oddelenia bola priemna a vsetko ochotna a to iba preto ze si popri este zarabala na poistkach spytala sa ci mame zaujem a doniesla nam papiere.prestudovali sme si to ale nakoniec sme to odmietly a od tej chvile nepriemna a neochotna..a len stazovat sa stazovala ze malo zaraba ze v sali viacej zarobyla a menej roboty.tak na to ju bolo. a ked mala vecer suzbu boli zanknute dvere kde su babetka chcela som aby ju na chvilku postrazila aby som sa mohla osprchovat lebo ma vsetko stipalo a palilo a ona tam bola celu noc zanknuta chodila som tam kazdu chvilku. a ked som sa rano stazovala na nu to som zrejme jej kamaratke tak ta mi robyla peklo cez den...ked mi konecne vecer zaspalamala tak ona ju dosla zobrat o pol noci ze treba premerat hlavicku a ja ze teraz to nestaci rano a ona ze nie. rano som to hovorila dalsej sestricke co povedala ze sa to mohla aj rano ze toto spravyla naschval a aj my povedala ze tie 2 su rodina..takze je to jasne

zuska_29
15. dec 2011

no babulky, ako to teraz vyzera v GA? plno plno? neviete? uz sme tam co nevidiet....

vera1132
16. dec 2011

Od včeraj je to presne rok čo som lezala v GA v nemocnici a čakala kedy príde drobec na svet. tyžden som lezala medzi tehotními maminkami, čakali sme čo bude či nas pustia na sviatky domov alebo nie. a nakoniec jednu "partiu" pustili a ja som bola medzi timi čo nepustili domov. a 21 sme išli na vec s doktormi a sestrami, sice som bola na "vzdicharni" od rana, prešlo to rýchlo a večer o 18:43 bol drobec na svete, bez komplikácii, a na počudovanie bez "oblbovákov" ma nič nebolelo. a malý bol na 4 potlačenie vonku. a som rada že som rodila v GA, bolo tam suuuper a napočudovanie na sestonedelí čo som počula že nekuria . . . stráááášne teplo na izbach. a raz v noci nebola elekrika. ale to je maličkost 🙂

mukiii007
16. dec 2011

baby, to sa tam čo porobilo? to len ja som mala šťastie na milé a ochotné sestričky? 😀

siss_sz
17. dec 2011

@mukiii007 ale ani ku mne nebol nikto neprijemny...vlastne mozno jedna, ale s odstupom casu si to az tak neberiem...

maca_p
17. dec 2011

@siss_sz prave ze ja si vybavujem az doma take veci, ktore by som za inych okolnosti nestrpela. asi som bola v tranze 😀 😀 napr. vtedy mi nevadilo, ze ma za 4a 1/2 dna 3 x stahovali z izby na izbu a vzdy s opacnym otocenim hlavy. dnes by som ich poslala kade lahsie 😲

skaiqy
18. dec 2011

ja som lezala v Ga porodnici dva tyzdne pred porodom a 4dni po porode, nikomu som nic nezaplatila a starali sa o mna spickovo ci sestricky alebo doktori. Je tam skvely personal. A odkaz pre tie co maju opacny nazor: sestricky nie su vase sluzky ani ziadni poskokovia, a ked nieco potrebujete staci sa spravat milo.. nie arogantne a povysenecky. 😖 . ..stravila som na sestonedeli skoro 3 tyzdne.. a 85percent zien co sa tam okolo mna premlelo sa spravalo arogantne k personalu.. a potom sa stazovali.. ze ake su zle sestricky.. 🙄

katrenka111
20. dec 2011

Caute baby, ja sa tiež rozhodujem že kde rodiť ci v Galante alebo v BA...
A chodíte niektorá k MUDr. Baranovi???

siss_sz
20. dec 2011

@katrenka111 ja som tiez vzdy bola presvedcena, ze v BA..ale potom som bola hospitalizovana na 9ine...a presvedcila som sa, ze je to tam v GA fajn..urcite nie, ako na beziacom pase v BA...podla mna tam to este len musi byt "horor"... a doktori su vsetci fajn, ak my mame normalny pristup 😉
k MUDr. Baranovi chodi napr. @pici 😉

pici
20. dec 2011

@katrenka111 ja k nemu chodim
@siss_sz ja by som inam ako do GA nesla..

mata1001
20. dec 2011

aj ja chodim k nemu...
Ga nemocnica nie je ziadny hotel s 5* ,ale vydrzat sa to da...nie sme predsa nejake padavky ako niektorí chlapi...no nie baby? 😉

pici
20. dec 2011

@mata1001 nie je to luxus ale to nie je ani v jednej porodnici okrem kocha... ja som bola maximalne spokojna... a 4 dni sa vydrzat hadam da

mata1001
20. dec 2011

jasne ze sa da...aj ja som bola spokojna,nastastie sme nemali ziadny problem ( ani ja, ani maly) takze v pohode...sestricky si robia svoju robotu..a myslim ze kazdy z nas ma niekedy zly den...

katrenka111
21. dec 2011

@mata1001 ahoj a j si u neho rodila?? Nevies ako to chodi tam??? Lebo ja pochádzam z BA kraja tak neviem ako to je tu....

pici
21. dec 2011

@katrenka111 a ty k nemu chodis?

katrenka111
21. dec 2011

@pici hej hej aj ja...

pici
21. dec 2011

@katrenka111 a ste dohodnuti ze ti pride k porodu?

katrenka111
21. dec 2011

@pici no este sme sa o tom nebavili ale chcela by som... nevies ako to funguje???
pocula som že k niektroým tehulkam neprisiel aj ked si ho zaplatili....

pici
21. dec 2011

@katrenka111 neviem ako to je. viem len, ze ku kazdemu porodu nechodi, pochybujem ze nechodi ak to ma zaplatene, najlepsie bude ak sa s nim dohodnes...

katrenka111
21. dec 2011

@pici ty si u neho rodila?? ci???

pici
21. dec 2011

@katrenka111 nie. ja nemam deti 😔 ale raz snad budem u neho :D

mata1001
21. dec 2011

@katrenka111 ano rodila som u neho...mala som cisarsky...a co konkretne by ta zaujimalo?

katrenka111
21. dec 2011

@mata1001 a ako si s nim bola spokojna??? ako to vlastne funguje ked chces aby ta odrodil???

mata1001
21. dec 2011

posledny mesiac chodis uz na kontroly kazdy tt a posiela ta hore na desinu na monitor.ja som mu cca v 37tt povedala ze by som bola rada keby ma odrodil on.povedal ze ok,dal mi termin - rodila som v 39tt.a spokojna som bola cele tehotenstvo aj porod presli bez komplikacii akurat ma zarazilo ze po porode uz skoro o mna ani nezakopol...teda nechcem aby to vyznelo zle,ze aby ma chodil pozerat kazdu pol hodinu v nemocke ale bol tam len jediny krat aj to na 5 minut... 😖

adkoalauri
22. dec 2011

@skaiqy Prepáč, ale ja s tebou absolútne nesúhlasím. To, že napr. na nás po cisárskom zavreli na noc dvere - hovorí o všetkom. Absolútne som sa nesprávala arogantne ani povýšenecky - a ani nijak - a kľudne s čistím svedomím to spravili. Niektoré boli veľké.... absolútne sa nestarali o mamičky a na chodbe po nemecky si objednávali z časopisov tovar počas pracovných hodín. Bolo to hnusné ako otvárali dvere keď doniesli malého o pol noci, atď. Mali by sa niektoré zamyslieť nad sebou. Nie sú síce poskokovia, len je to ich práca--- berú si zato peniaze. ☹

pici
22. dec 2011

@adkoalauri tiez si myslim ze niektore sestricky tam nemaju co robit. to je praca, na ktoru potrebujes hlavne srdce. je tam kopec mamiciek prvorodiciek, ktore doslova lipnu na kazdom poradeni... ktore mnohokrat neprichadza... ale to nie je len v galante, moje svagriny rodiny jedna v ruzinove , druha na antolskej, a pristup este katastrofickejsi. kamoska rodila v taliansku, a tam ju dokonca zosmiesnovali, co si vlastne mysli o sebe atd... takych ludi mi je luto, nejde o krasu nemocnice, prave o pristup najma po porode... a ten je tam zial nie vzdy na dobrej urovni....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre