Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

svetluska4
24. jan 2011

kocky, co sa tyka cisarskeho neplati sa ziadna anesteza, je to potrebny lekarsky ukon ktory hradi poistovna. Ci je cisarsky nutny alebo nie je otazka na porodnika on dava suhlas. EPI sa plati tusim 50 eur, presne budem vediet ked si ju pojdem vybavovat.

slavuska82
24. jan 2011

Ahojte,ja som tu nova a tiež som sa rozhodla rodiť v Galante tak dúfam,že všetko dobre dopadne a dozviem sa tu iba samé užitočné rady.Ďakujem Vám pekne!

strapco13
24. jan 2011

@lulana79 nepochopila si to ale vobec, a ani ten clanok co si dala /inak je dost nestastne napisany, ze moze viest k omylu ☹ /..spinalna anesteza..zacina ako lokalka..umrtvia ti tu oblast, kam budu pichat ihlou do chrbtice..az potom sa zavedie ihhla do chrbtice..a pichne sa spinalka..ked uz chces presne rozdelenie anestez..su lokalky /ked ti napr siju nohu alebo poporodne poranenia/, potom je zvodova anesteza /epidural, spinal, blokady nervov/ a potom je celkova anesteza

anita3411
24. jan 2011

@katarina_04 noo aj to dufam . ja by som rada rodila u svojho lekara u havranka ale je to dost drahe a neviem uvazujem este . lebo strasne sa bojim ze ekd dojde namna porod tak akurat bude mat sluzbu d.r ščastny a uneho by som nechcela rodit. !!! pocula som ze ekd cez den dies rodit tak si mozes vybrat s lekaroch ze u ktoreho chces odrodit ale ze ked v noci ides rodit tak utoho kto ma sluzbu a tak hadam niako to zvladneme 🙂)) ajtak budeme najstastnejsie ked uz budu nase babetka na svete a snami 🙂))

katarina_04
24. jan 2011

@anita3411 - no ja to mám trošku komplikované, ja chodím k svojmu doktorovi do NR, ale bývam v Seredi a najbližšia je GA, tak sme sa tak rozhodli, že keď to na mňa príde, nebudeme stresovať (čo si myslím, že aj tak budeme-niektorí 😀) tak pôjdeme tam kde je to najbližšie a podľa bydliska aj tam patríme.....
no a to čo si písala, že keď rodíš cez deň a môžeš si vybrať, ktorého lekára, nooo tak to by nebolo zlé 😉
ááále veď netreba stresovať dopredu... ja len dúfam, že všetko bude v poriadku a budeme s našimi mimi už doma 😀

marhulka13
25. jan 2011

ahoj baby, mam na vas otazocku... tiez budem rodit v ga a chcem sa spytat, ako to tam chodi...ked pridem na prijem, co sa bude diat? co vsetko si vziat na porodnu sal? celu cestovku, ci iba nieco? a ak iba nieco, co take?? proste ma zaujima ten priebeh 🙂 mozno divne otazky, len chcem trochu vediet, co ma caka 😀 dakujem za odpovede 😉

marhulka13
25. jan 2011

@anita3411 a preco tak velmi nechces rodit u scasneho???

stanislavao
25. jan 2011

No baby moje, kto sa dobrovolne rozhodne rodit v GA, tak toho asi nikdy nepochopim. cela nemocnoca ma bohuzial nejaku bakteriu, ktoru nejde odstanit a co viem, tak kazda rana, cisarsky rez, ale aj na inych oddeleniach rany po operaciach sa zapalia, hnisaju - sposobuje to ta bakteria. nemocnica v GA jr hrozna, lekari na gynekologii podla mna nic moc. ked si dopredu dohodnes scasneho - ok, aj havrenek moze byt ok, ale ked je vystresovany, nevie co robit. nastastie som tam nerodila, ale moja sestra ano. nevedel ci sekcia, ci vakuova pumpa, ci co, lebo jakubkovi sa snura pupocna zakvacila pod bradicku a nesiel von. keby neprisiel scasny, tak neviem co by robil. sestricky tiez nic moc, ale tak prezit sa to da. zenaprezije vsetko a na zle sa rychlo zabudne. ja som rodila v Topolcanoch a som od GA a na TO nedam dopustit. skvely personal, lekari, sestricky, vsetko. Ak GA, tak asi jedine u scasneho - primara, dopredu dohodnut.

siss_sz
25. jan 2011

tak toto je silny nazor - a mas ho iba z druhej ruky, kedze si tam - ako pises - nerodila.
je vela zien pred tebou, co si chvalia a mozno ma kazda iny nazor alebo skusenost s doktormi, ale myslim si, ze tak razantne odmietat ci zhadzovat celu nemocnicu ci personal na zaklade jednej skusenosti (sestry) nie je objektivne! 😨

evitkamalicka
25. jan 2011

veru silne slová, ja som tam rodila aj prvého synčeka a mám len tie najlepšie skúsenosti a v lete som tam rodila aj druhého a nemôžem povedať krivé slovo ani na jedného lekára a ani na jednu sestričku !

svetluska4
25. jan 2011

@marhulka13 na porodnu salu sa nic neberie, ani nebudes mat hlavu na tom ze co to tam treba brat. ked prides na prijem tak ta prezru nahodia na monitor, povypisuju papiere (ak neprides naposlednu chvilu) potom prejdes na vzdycharen, kde sa mozes prezliect a ulozit tasku. Ked potvrdia ze sa bude rodit tak uz nesmies pit, spravia ti pripravu (holenie ak sa neoholis doma sama, klistir). Treba si pripravit poporodne vlozky , tie ti sestricky zoberu na porodnu salu. Ked sa uz predychas do poslednej fazy tak sa prejde naporodnu salu a ide sa tlacit. Na porodnej sale nie si cely cas, tam si len ked sa uz rodi teda tlaci. Po porode ta este nechaju na sale cca 1,5 hodiny a sleduju ta ci sa maternica stahuje a ci krvacanie ustava. Potom ta uz prevezu na izbu aj s vecami.

lulana79
26. jan 2011

@anita3411 Mame rovnakeho lekara, ja som ho mala k porodu dohodnuteho, ale ak by som bola tehotna druhykrat, tak tych 200 eur usetrim. Kolko ludi - tolko nazorov a bud si primara chvalia alebo ho hania, no keby nebolo jeho po ruke, tak neviem, ako by to u nas cele dopadlo. A aj ked ma nakoniec odrodil on, tak svojmu som zaplatit "musela"... Takze nedaj na reci, co sa tyka primara v GA - mozno ak natrafis zrovna na neho, tak to bude vyhra... 🙂

pici
26. jan 2011

@stanislavao mozem ta ubezpecit ze bakteriu ma aj antolska :D svagrinin maly mal, ona mala zapalenu ranu... to by museli nemocnice trochu inak vyzerat aby vsetko bolo 100% pre matku aj dieta....
kazdy porod ako aj rodicka je iny... takze robit zavery na zaklade porodu tvojej sestry a znevazovat celu nemocnicu nie je celkom na mieste... takisto kazdy porod je iny, tak aj lekar sa v kazdej situacii chova inak, nemozno porovnavat komplikovany porod , ktory evidentne tvoja sestra mala s klasickym dvakrat potlacim a dieta je vonku porodom... vtedy sa asi aj lekar inak chova...

stanislavao
26. jan 2011

jasne, ze kazdy pripad je iny, ale to, ze GA nemocnica, ako celok, je hrozna je fakt. to ked zo 100 ludi 5 povie, ze ta nepocnica je dobra, tak to je asi vela. koho poznam a bol tam, tak ma zle skusenosti. hlavne s tymi nehojacimi sa ranami.

manika77
26. jan 2011

kocky je pravda ze sto ludi sto chuti ja mam tiez svoj nazor na GA nemocku ale jedn fakt je ze som bola operovana ked este bola salska tam, a rana sa mi neskutocne zle hojila..takze asi tolko ze nieco sa najde vsade..pretoze si zoberte ake nespocentne mnozstvo ludi sa tam denne premelie..

evitkamalicka
26. jan 2011

@stanislavao zaujimave, ze ja som mala oba porody cisarske a posledny tohto roku koncom jula a rana sa mi hojila velmi dobre, ziaden zapal, ziadne hnisanie, nic a to bolo este aj teplo a k tomu nie som ani najchudsia takze brusko mi tam dost viselo

evitkamalicka
26. jan 2011

teda minuly rok som chcela napisat 😅

stanislavao
26. jan 2011

tak to je super. zatial ste skutocne prva, ktora hovori, ze sa jej rana dobre hojila. ale tak asi vsade je aj dobre a horsie. ja som nikoho nechcela urazit, ci na niekoho utocit, napisala len to, co som vedela a pocula. ja by som tam nesla ani za nic.

strapco13
26. jan 2011

@stanislavao zaujimave, ze z mojich kamosiek a znamych co mali cisarske, alebo ine gyn operacie tak nikto nemal zapalenu ranu ani ine problemy a za posledne obdobie bolo dost tych bab..ani po prirodzenom porode neboli problemy

afrederik
26. jan 2011

Súhlasím so Strapco 13,ja mám tiež plno známych,ktoré rodili cisárskym a nemali žiadne problémy.Ja osobne som rodila v Ga nemocnici pred dvoma rokmi cisarskym s maximálnou spokojnostou a teraz v marci sa chystám opäť a nemenila by som....myslim si,že človek ktorý nebol osobne hospital.či už na gynekologii alebo inom oddeleni,moze tazko objektivne sudit tuto nemocnicu....

maca_p
26. jan 2011

ja som rodila v TT SC, ja som nedostala nic, rez sa mi krasne zahojil, ale maly to schytal na plnej ciare. dodnes chodime na kozne. teraz ma 22 mesiacov.

pici
26. jan 2011

ja som bola operovana dva krat v galantskej nemocnici a to som nikdy predtym v nemocnici nebola. a v inej nemocnici rodit nechcem... takze nebude to, zo 100 5 pozitivnych... kazda nemocnica je znama tym, ze sa niekto vyjadri ze by nikdy tam nerodil, takisto ako aj doktori, niektore baby vyslovene pisu u koho by nerodili nikdy a ine by zase rodili iba u toho isteho....

maca_p
26. jan 2011

@pici asi preto, ze je to aj vecou empirickej skusenosti. tiez mam jedneho, u ktoreho by som nerodila 😀 .

na detskom syn lezal prave cez vianoce, bol na izolacke a neskutocne tam fukalo od tej role. takze domov sme isli s vyliecenou anginou, ale zasa s kaslom a soplom. muz lezal na internom, lahla som si do jeho postele a co som citila? asi 2 cm. matrac, a pod nim pukal plech vystuzujuci postel. takze som pekne krasne napisala libensbrif na riaditelstvo a matrac operativne vyriesili tak, ze ked jemu daju iny, budu ho musiet zobrat inemu pacosovi. nakoniec mu dali nejaku podlozku a bolo to relativne znesitelne. ale personal v pohode aj tam aj tam, nik vyslovene neprijemny.

pici
26. jan 2011

@maca_p ine oddelenia neviem posudit.. bola som len na gynekologii a bolo to tam ako v tabore...

svetluska4
27. jan 2011

kocky, ja som prve rodila v GA a aj ked som mala na nieco vyhrady pojdem aj druhe porodit do GA. Tie 4 dni sa tam daju vpohode vydrzat. To ze sa mne rana zle hojila po nastrihu, tak to ani nebolo tak tou akoze bakteriou ale tym ze mne sa ten sici material nevstrebaval a tahalo to a za druhe ze akurat v tom obdobi mali odstavku teplej vody, takze caste oplachovanie mi nehrozilo. Ale vydrzala som. Ono nemozete cakat komfort ako v nejakom sukromnom sanatoriu ked je to statna nemocka, ved z tych mala penazi co im daju sa cudujem ze vedia nejak fungovat.
Vsetko je to vecou uhla pohladu.

marhulka13
27. jan 2011

@svetluska4 dakujem za odpoved 🙂

sofhia
27. jan 2011

Kocky , co sa tyka hojenia hradze odporucam uzivat 3 tyzdne pred porodom homeopatikum Arnicu, mne to pomohlo uplne super, nemala som problemy, rodila som v novembri v Ga, ani mala nemala problemy, ja som tusim tu arnicu brala len cca 2 tyzdne, kedze som mala tusak, ze drobec pojde skor. a potom som Arnicu uzivala este par dni aj po porode.
pre konkretne uzivanie a uz popytajte v lekarni, ci to vyhladajte tuto na nete.

evitkamalicka
27. jan 2011

ja som tiez uzivala arnicu, pri oboch a mozem povedat, ze aj pri hojeni rany po cisarskom je super

dd2112
27. jan 2011

ahojte,ja budem rodit v GA v lete a chcela by som si zaplatit tu VIP izbu...neviete kolko sa platí za jeden deň??

pici
27. jan 2011

@dd2112 zaplatit si ju mozes, otazne je ci bude volna :DDDDDDD

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre