Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

maca_p
25. máj 2011

@sissika no ja neviem, mne ked sa nieco nepozdava, poviem. aj za cenu, ze mi predpise ciankaly/i 😀 . a ked sa mi nepozdava praca sestriciek, tiez poviem, aj za cenu, ze dokonca nemocnicneho pobytu na mna budu zazerat. ja som tiez len clovek a ked sa spravam slusne, to iste ocakavam od inych.

ano, zopar x som mala vymenu nazorov s lekarmi, ale ja nie som vystudovana mudr., takze moje nazory nie vzdy byvaju spravne. avsak po vysvetleni dokazem uznat, ze: ahaaa, tak aj takto to moze byt, to som nevedela... raz som si bola na 100% ista s dg. u starsieho syna a na pohotovosti v TT vymyslel dr. inu dg. no co som urobila? sadli sme do auta a isla som s nim na D LSPP do GA. tam potvrdili to, co som si myslela, ze to skutocne je! chvilu som sa obavala, ze zo zdr. poistovne mi pride sek na uhradu za duplicitnu navstevu LSPP ale maju v tom taky bordel, ze mi nic neprislo 😝.

proste ak idem rodit, tak sa s lekarom vopred porozpravam co a ako a ako najst co najschodnejsie riesenie vhodne pre obe strany. jasne, ze nie vzdy sa da vyhoviet pacientovi, ja som napr. chcela, aby po porode bol moj muz so mnou, aby po sekcii bejby nemuselo byt na novor. odd, ale pekne s nami. nadstandard sa mi neusiel, a na lozkovej casti byt nemohol. tak som sa s tym zmierila a nie hadala sa, ze jaaa chceeem. ale ked som chcela urcite veci, ktore sa bezne nerobia a daju sa spravit, tak mi vyhoveli. neviem, mozno si dodnes o tom kvakaju a myslia svoje, ale pre mna to bolo dolezite a som rada, ze mi bolo vyhovene.

maca_p
25. máj 2011

@sissika az teraz som si vsimla, ze este teho, tak vela stastia a pozitivnu naladu 😉 .

artemis29
25. máj 2011

@svetluska4 To keď som ja odchádzala mi vravel že, všetkým pacientkám hovorí, že "do roka a do dňa nech sa tu znova stretneme"., ale že pri mne až o 10 rokov 😀 Takže to neber osobne 🙂

@evelin116 Ja som si žiadala svojho lekára pri pôrode, a aj tak tam musel byť aj primár a na vizite sa mu tiež nevyhneme. Takže to nie je o tom že "keď ste s ním nespokojné tak k nemu nechoďte" a tiež mám pocit že to nie je ohováranie, iba vyjadrovanie skúseností, či už pozitívnych alebo negatívnych 😉 😉

@sigsauer Tak to som na 99% bola ja 😀 Ja si ťa ale podľa fotiek neviem vybaviť vôbec 😒

sissika
25. máj 2011

@maca_p ďakujem pekne

svetluska4
25. máj 2011

@evelin116 keby bol p. primar mojim lekarom alebo bol pri porode tak to beriem asi inak ale my sme sa na tej primarskej vizite videli prvy krat a taky pristup som veru necakala. Si myslim ze ked sa dvaja ludia nepoznaju tak je urcite dekorum v spravani sa voci sebe.

deticky123
25. máj 2011

akosi je nieco negativne vo vyjadrovani svojho nazora,obhajovani svojich prav,tuzob,predstav...je pravda,ze pacienti sa trocha boja lekarov,je to prirodzeny respekt pred vzdelanym clovekom... myslim,ze pomaly sa situacia zlepsuje a pacient s lekarom viac komunikuje a lekar viac pocuva pacienta 🙂 ... gynekolog to ma tazsie ako iny lekar...pri 3 porodoch a pri cca 30-40 vysetreniach si kazda pacientka rozmysli komu sa zveri do ruk 😉

sigsauer
26. máj 2011

@artemis29 nevadí🙂 som taká vysoká blondína, a mala som tam v poradni asi najväčšie brucho zo všetkých tehotných🙂 A inak dobre už po sekcii? malý poslúcha? je veľmi zlatý.

artemis29
26. máj 2011

@sigsauer možno sa mi aj niečo vybavuje ale nie som si istá 😀 kedy si rodila? 🙂 Hej hej po sekcii už o taký týždeň to bolo úplne ok 🙂 ale prvé tri dni najťažšie 😅 A malinký je poklad 🙂

nina87
27. máj 2011

ahojte,chcela by som sa spýtať či neviete v ktoré dni a v akom čase robia utz a na akom poschodí (môj dr. tuším spomínal 2.posch)?lebo môj doktor tam ordinuje len v UT a Št. v ambulancii na prízemi ale u neho sa platí zbytočne 10€ za utz..vopred ďakujem za odpoveď 🙂

sigsauer
27. máj 2011

@artemis29 ja som rodila 23. februára a keď som ťa videla v poradni prvý krát tak si mala ešte len také malé bruško, som si nemyslela že si tehotná, až potom neskôr som si to všimla🙂 ja som bola po sekcii tiež po pár dňoch ok, ale mňa v porodnici seklo v krížoch a to bola najhoršia bolesť akú som zažila. A si vedela že ti budú robiť sekciu?

artemis29
28. máj 2011

@sigsauer ver, mne vybehlo až v nejakom šiestom mesiaci bruško 😀 a sekciu som mala plánovanú už odkedy som k Šišákovi došla prvý raz že som tehotná 😅

little84
30. máj 2011

@siss_sz @silvia0111 ahojte,tak uz som bola za Janicekom a naozaj je velmi prijemny,mily,ochotny 🙂 este raz pojdem ku svojmu lekarovi o tri tyzdne,potom uz len k Janicekovi budem chodit kazdy tyzden..sice som ho videla teraz prvy raz ale sa mi zda,ze to bude dobra volba 🙂

silvia0111
30. máj 2011

@little84 urcite ano, prvy dojem je dolezity 😉

siss_sz
30. máj 2011

@little84 super, tesim sa 😉 tak uz len nech vsetko dobre dopadne!!!

little84
30. máj 2011

@silvia0111 mas pravdu 🙂
@siss_sz dakujem,verim ze bude vsetko dobre 🙂

peta1230
31. máj 2011

Caute baby, chcem sa opytat ci su ozaj take velke bolesti po cisarskom porode, ked vas sestricky vstavaju z postele.....? lebo dost sa toho zacianam bat, jak mi to vsetci opisuju.....tak nech viem na com som :(

afrederik
31. máj 2011

@peta1230 ahoj,nie vobec to nie je take strasne,ja som po dvoch cisarskych,ale dalo sa to zvladnut,jednoducho vies ,ze musis kvoli drobcovi o ktoreho sa musis postarat.Inak mam velmi dobru skusenost s rehabilitacnou sestrickou,ktora poradila ako lahsie zchadzat z postele,ako si sadnut,lahnut....bola to fakt noceniterlna rada,ale naozaj sa to da zvladnut 😉 😉 😉

peta1230
3. jún 2011

@afrederik dakujem za odpoved 🙂dufam ze to zvladnem bez problemov.... babyyyyyyy ziadna ina ste nerodili cisarskym????? tak sup sup prosim dojmy...nech viem :( vdaka

sofhia
3. jún 2011

@peta1230 najdi si tu temu cisarak... tam sa dozvies dojmov a skusenosti az az 😀 😀 ja som rodila normal...takze ti neporadim

peta1230
3. jún 2011

@sofhia dakujem tak idem na to 🙂))

micurka
3. jún 2011

Ahojte. Ja sa tiež chystám rodiť začiatkom augusta v GA. Len neviem, aký pôrod si mám zvoliť. Ktorý je menej riskantný. Dnes mi má očná doktorka potvrdiť, či s dioptriami môžem rodiť prirodzene, alebo nie. Len neviem ktorý by bol lepší...

micurka
3. jún 2011

@little84 Ahoj moja 🙂 Aj jedna moja známa u neho rodila a bola spokojná! Ona náhodne u neho rodila.

siss_sz
3. jún 2011

@micurka urcite prirodzeny..to hovoria vsetci, lebo CS je predsalen operacia... 😒

little84
3. jún 2011

@micurka ahoj 🙂 verim tomu,ze aj ja budem spokojna a dufam ze sa tam potom "stretneme" 🙂

sofhia
3. jún 2011

@micurka ja som mala za sebou laserovu operaciu pred 7 rokmi a rodila som normalne, ale ocna mi to potvrdila... ziadne nasledky neboli, a som stastna, ze som isla prirodzene, aj ked ma zasivali (20 min, neviem pocet stehov, MUDr. nechcel povedat) tak som behala ako srnka uz o necely tyzden. ale odporucam v oboch pripadoch brat dopredu homeopatikum Arnicu, davkovanie ti povedia v lekarni, to je na lepsiu hojivost ran.

micurka
3. jún 2011

@little84 ano ano aj ja dúfam, že sa tam stretneme 🙂 doktorka mi povedala, že môžem rodiť aj prirodzeným spôsobom.

micurka
3. jún 2011

@sofhia Ďakujem ti sofhia. Asi pôjdem podla osudu ... ked mi to potvrdila doktorka, tak nepôjdem silou mocou na cisarák ale prirodzene a potom sa uvidí. A odporúčate pri prirodzenom pôrode epidurálku? Ty si mala lahký pôrod?

micurka
3. jún 2011

@siss_sz Tak v podstate hej a hojí sa to dlhšie...

sofhia
3. jún 2011

@micurka ja som bola prvorodicka, a vecer mi odisla plod. voda o 8, celu noc som bola v nemocke, potom rano pichli urychlovacku o 7, kontrakcie zacali o 8, Epi mi pichli o 11,30 a o 12,20 bola mala vonku, tlacila som cca 20 min. ja Epi odporucam, ak sa bude dat. mala som lahky porod, taky zelam vsetkym zenam. 😀

adkoalauri
3. jún 2011

@peta1230 Nie je to také hrozné 😉 Najprv si dáš dole nohu a sadneš si pomaly. Pri sebe máš postieľku a tá veľmi pomôže. Nedajú ťa hneď dole. Za hodinu si to zopakuješ a už sa postavíš na 10-15 sekúnd. A potom si sadni viackrát za sebou, aj bez sestričky. Zvládli sme to aj my, zvládneš to aj ty 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre