Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

katrenka111
15. feb 2012

@petkolasocka a on bol vtedy pri tebe??? No uvidime ja mam už strach zo vsetkeho...strasne co sa deje.....
A v ktorom si bola tt???

petkolasocka
15. feb 2012

@katrenka111 nie nebol primne bola som v 38 t. Keby ze mi taketo niekdo povie co sa stalo tak neuverim urcite. Ale stalo sa a uz sa to neda vratit spet. Mozno ked otehotniem tak to tak boliet nebude lebo verim ze maly sa vrati v inom tele a zahoji tu velku bolest co mi sposobily.

sofhia
15. feb 2012

@petkolasocka drz sa, je to strasne, co sa ti stalo, ani neviem co napisat ☹ . neviem ako je to v inych nemockach, ale myslim,ze nikde nerobia Ultrazvuk pri prijme, ak nie su dake komplikacie.

gini
15. feb 2012

no tak ja si o GA nemocke myslim svoje,ja som tam rodila a z celeho toho chlieva boli najlepsie detske sestricky na sestonedeli ostatne humus,v zivote tam nepojdem rodit.kamaratka porodila predomnou mesiac a jej porodnicka jej dcerke pretrhla miechu a zlomila krk takze prisla o malu,pravdaze lebo ta porodnicka bola este iba praktikantka a doktori ju nechali samu rodit a rodi aj do teraz,mne nastastie iba na vizity chodila

annus
15. feb 2012

@gini Jaaaj moja, už som v strese, ako tu Vás čítam. Pred tromi rokmi, keď som dcérku rodila, nemala som žiadne zlé skúsenosti s Ga nemockou. Je pravda, že pri pôrode nastali komplikácie, ale za to nemohol lekár, ani za to že po pôrode ma museli operovať.
Zajtra idem k dokimu, ale musím mu povedať, že ako strašne sa bojím keď si len pomyslím na pôrod. Bola to pre mňa strašne veľká trauma, a mám z toho zlé sny ešte dodnes.
Ozaj, číta z Vás niekot noviny Új Szó? Ráno mi matka volala, že je tam o Ga nemocke. 6e vraj, kolko tam má platiť za pôrod, kolko má z toho lekár, kolko nemocka...že vraj, ich lekári v žiadnom prípade neberú len tak peniaze za pôrod 🙂))

katrenka111
15. feb 2012

@gini to važne, nestras...tak teraz si ma zarazila teda.... ja som cele teho vahala...ale co už teraz narobím rýchlo pred porodom....

katrenka111
15. feb 2012

@annus no jasne tak tomu teda neverím, každý podla mna bere na ruku....

strapco13
15. feb 2012

baby..ono je to tak..kto ma dobry porod bude chvalit nemocku kto nemal bude na nu nadavat..ako vo vsetkom v zivote
dolezite je uvedomit si ze zenske telo je stavane na to aby vedelo porodit a babatko je naprogramovane na porod..len si treba trochu doverovat a potom zacnu aj lekari doverovat zenam a obmedzia sa rutinne zasahy do porodu
ja som mala oba porody lahke /klasicke nemocnicne porody..pichnutie vody, infuzka/ ..ale vdaka tomu ze som sa inak postavila kdruhemu porodu..moja psychika a vedomie a vedomosti boli proste ulne na inej urovni tak sa stalo to, ze moje bolesti nastali az ked som bola na 9 cm a cele bolesti trvali 15 min..cize asi 7 kontrakcii dokopy
vela som si nastudovala o porode, o prirodzenom porode /nie som za porod mimo nemocky/..ale preniesla som si vnimanie porodu ako niecoho krasneho..nie ako nieco co musim nejako prezit, tesila som sa z kazdeho zatvrdnutia bruska /aj ked ich nebolo vela a bolo to nepravidelne, niekedy som si ani neuvedomila ze mi stvrdlo brucho, len som si uvedomila, ze nieco povolilo/..volala som babatko k sebe
mala som malu prilozenu na brusko a hrudnik este pred porodenim placenty, neodstrihnutu..uz ma vnimala zvonka a pritom sme boli este stale spojene, nadojcila som ju hned na sale a potom len nakratku dobu bola u novorencov..len kym ma previezli zo saly a nedala som im ju ani na prvu noc
dieta patri matke..od porodu je matka zakonny zastupca a nikto nema to pravo jej dieta zobrat bez dovolenia a lebo nedat

strapco13
15. feb 2012

@katrenka111 zazmluvnenie je oficialne..to ci potom das navyse je len na tebe a nie je to potrebne..len pacienti zacali davat a ono sa to rozmohlo velmi zlym smerom z oboch stran ☹ 😔

lusylienka
15. feb 2012

@strapco13 velmi pekne napisane,ja som stale na vazkach medzi Ga a Nr porodnicou.na ga som pocula vela dobreho dokomca aj zeny z trnavy tam chodia rodit ale neuznavam to platenie navyse lekarom lebo sa to zavedie ze bez zaplatenie ta uz ani neodrodia.taktiez na nr porodku nic zle dokonca lekari su tam proti zazmluvnovaniu ale deticky si odtial nosili infekciu co som citala.a ked je porod bez komplikacii je to samozrejme dobre kazda zema si to praje ale mozno sa o tom menej pise ako o tych zlych alebo smutnych skusenostiach.

svetluska4
15. feb 2012

dievcence, plne suhlasim so @strapco13, je to hlavne o psychike. Ja som mala prvy porod tazsi maly bol zle zrotovany a preto som sa bala ako to bude s mojou princeznou ale som si vsugerovala ze vsak druhe ide lahsie a aj moj doktor tak so zartou hovoril ze cesticka je uz vychodena a cuduj sa ono to velmi pomohlo mala bola strasne sikovna na tretie zatlacenie vonku a kontrakcie boli slabych 15 minut. Mne velkmi psychicky pomohlo ze som mala pri sebe svojho lekara, plne som mu doverovala a cely cas sme spolu srandovali 🙂

sofhia
15. feb 2012

@strapco13 musela si si to speci vybavovat, alebo ti toto normalne povolili? to hned prilozenie, a aj take skore danie malej na izbu so sebou? ja osobne som taketo poziadavky nemala, ale kamaratka chcela nieco taketo od primara, a nebol tym nadseny.preto som prekvapena.

sofhia
15. feb 2012

Inak ja si stale myslim,ze co sa ma stat, to sa stane. Kamaratova zena mala speci lekarsku starostlivost v BA, cele tehu bola sledovana, aj za to vysolila nemale peniaze, a pri porode, tiez super zaplatenom skoro zomrela.
jednoducho sa prihodi hocico , za co naozaj lekari nemozu.
jasne, je lepsie niektorym veciam predchadzat, ako napr. ja som za prirodzeny porod ak je mozny. a mne tiez strasne pomohlo, ze som verila lekarovi, ku kt.som chodila cele tehotenstvo, a velka opora bol aj manzel vedla mna, aj ked na mna krical,ze dycham zle hned na zaciatku. 😀
netreba podcenovat predporodnu pripravu, jednoducho je fajn vediet do coho ides, a nebat sa porodu. a takisto ak su mamicky rozhodnute aj dojcit, odporucam mat so sebou cislo na laktacnu, a cim skor, ak mate pocit, ze nieco nie je dobre, ako napr. dohryzene bradavky ju volat a poprosit aby prisla.
mam par kamosiek, kt. aj by dojcili, aj sa spoliehali len na sestricky, aj mali donicene bradavky, aj to nechali tak. to dojcenie nie je take automaticke ako sa zda.

strapco13
15. feb 2012

@sofhia vybavovane..no ako sa to vezme..jednak som svojmu gyn povedala co chcem a co sa tyka malej tak som im ju jednoducho nedala 😀 😀 😀 bez hadok, bez vsetkeho, proste ked prisli som dojcila a potom sme spali..spat moze aj so mnou v posteli nie sama niekde v postielke

annus
15. feb 2012

@sofhia Súhlasím s Tebou na 100%. Môj lekár je super, už dávnejšie poznal aj manžela, tak bol ku mne velmi milý, aj sa o nás staral, vlastne vďaka jemu sa nám podarilo 1 babo, aj pri pôrode bol celý čas pri mne, aj sme mu zaplatili...no napriek tomu som dopadla ako dapadla, preto sa tak strašne bojím pôrodu. Keď po pôrode som išla na kontrolu, povedal, že aj on mal na konci strach ako to dopadne (aj som ne ňom vydela, že je strašne nervôsny, lebo malá sa zasekla a strašne som krvácala) a preto mi ešte vtedy jasne povedal, že keď budem mať druhé dieťa, určite ma odrodí cisárskym. A odkedy čakám naše druhé babo, od začiatku mi hovorieval, že pôrod jedine cisárskym, že to s nami ešte raz neriskuje. Takže, čo sa má stať, to aj sa stane. Napriek tomu na nemocku, na lekárov alebo na sestričky nemôžem nič zle povedať.
Čo sa týka dojčenia : Moja kamoška je sestrička, nedávno porodila tretiu dcérku, dostala som od nej krém Calcium, aby som s tým už teraz natierala bradavky, že nebudem mať donicene bradavky, a som kúpila už aj homeopatikum Ricinus Communis a Čaj pre dojčiace matky...tak dúfam, že teraz už budem môcť dojčiť. A ako je to s tou laktačnou sestrou? Oni pomáhajú ako správne dojčiť? A je aj v ga nemocke?

strapco13
15. feb 2012

@annus co sa tyka edukacie sestier na novorodencoch..este sa na tom pracuje 😅
je lepsie sa dohodnut s laktacnpou poradkynou..kontakt najdes na www.mamila.sk a je dobre sa snou skontaktovat pred porodom..ukaze ti ako spravne prilozot babatko, ako ma vyzeart sparvne prisatie a co je pri dojceni dolezite, ako predchadzat problemom
dobre clanky su aj na http://dojcenie.wordpress.com/ ..je to stranka pisana laktacnou poradkynou

annus
15. feb 2012

@strapco13 Díky moc za info 😉))

strapco13
15. feb 2012

@annus pokial mas nejake otazky kludne napis aj mne...ja sice osobne poradenstvo robim minimalne...s dvoma malymi detmi je tazke chodit po nastevach..ale pokial si nezozenies nikoho a vedela by si prist ty ku mne tak ta mozem pripravit

annus
15. feb 2012

@strapco13 Díky moja, si veľmi zlatá. Problém je len v tom, že ja bývam dosť ďaleko Ga, cesta nám trvá asi 45 minút autom. Ja tam pôjdem len rodiť, na poradňu chodím do Dun. Stredy k Dr. Perhácsovy, on má zmluvu s nemockou v Ga.
Ale dúfam, že s dojčením nebudem mať problém. Po 1. pôrode som strašne chcela dojčiť, lenže málo mlieka som mala. Sestričky na novorodeneckej hovorili, že všetko robím správne, lenže kvôlu stresu čo som prežila pri pôrode a asi aj kvôli tomu, že som mala vyvolaný pôrod sa mi nechcelo spustiť mlieko. Prvý mesiac som dcérku dojčila často a dlho, no nestačilo jej, už v nemocke musela dostať náhradu. Mrzelo ma to, lebo som trvala, aj trvám na tom, že bábätku je najlepšie mat. mlieko, aj homeo som brala, pila čajíky, vela nes. minerálky, vitamíny som brala, masírovala prsia skoro každý deň...a predsa nič. Po dvoch mes. som mlieko vôbec nemala ☹
Teraz sa už chystám 🙂 Masírujem prsia, natieram ich krémom, dostala som taký malý masážnuy prístroj s tou červenou lampou, mám aj odsávačku mlieka...tak dúfam, že teraz už budem môcť dojčiť 😉
Inač máš nijaké rady alebo tipy, čo by som mohla ešte pred pôrodom spraviť?

strapco13
15. feb 2012

@annus mliecko sa tvori od 16 tt tehotenstva cize uz je mliecko pri porode, mozes hned na sale dojcit., resp ak je cisarsky v celkovej tak hned ako sa preberies, pri spinalke mozes dojcit hned na sale
http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...
zaklad je klud, spravna poloha a spravne prisatie, dojcit na poziadanie a vyhnut sa flaske, cumlu, klobucikom
ale naj je nech ta priravi poradkyna, nech ti ukaze ako spravne prikladat babo http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... pre DS je Morvayova Iveta

petkolasocka
16. feb 2012

@gini to mas pravdu rodi doteraz to ona poslala mojho anielika do nebicka.

gini
16. feb 2012

@petkolasocka vies o kom som hovorila????

petkolasocka
16. feb 2012

Jasneeee ved tam ine ani niesu len doktory

petkolasocka
16. feb 2012

@gini a co ta tvoja kamaratka to neriasila?ved jej usmrtili dieta to nechala len tak?

siss_sz
16. feb 2012

dve su tam doktorky, pokial ja viem...

gini
16. feb 2012

@petkolasocka no ked dostala do ruky vysledky z pitvy tak povedala ze to bude riesit ale podla mna nebude,to bolo uz druhe dieta o ktore prisla a je na tabletkach takze neviem

gini
16. feb 2012

@siss_sz aj mne sa zda,jedna taka dlhovlasa blondinka,ale ta je v poho a potom tato vrahyna

adkoalauri
16. feb 2012

@gini nie je zo Šale?

gini
16. feb 2012

@petkolasocka a mimochodom bol tam aj dr.Janicek s nou na sále ale on robil nieco ine a nepozeral sa a pocul aj on to prasknutie a aj sa pytal ze to co bolo a ta p...a mu povedala ze nic,malinkej sa to stalo ked mala uz vonku hlavicku este ako živá,vtedy ju zle uchitila asi ked chcela telo vytiahnut,a mna rodil Janicek a mne on malu zachranil lebo sa skoro vo mne udusila vodou,konal pohotovo a vybral ju zvonom,som mu istym sposobom vdacna,neviem si predstavit ze ako by to dopadlo keby aj mna ona rodila,ja by som kazdej odporucila rodit u neho,on sa o mna postaral aj po porode ale samozrejme som si ho dopredu vybrala ako porodnika

gini
16. feb 2012

@adkoalauri kto????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre