Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

lucinka83
19. okt 2013

Surodenecká žiarlivosť, prednáška a beseda s psychologickami CPPS Galanta

betka2266
19. okt 2013

Ahoj..
Ja mam uz pomaly osem rocnu dcerku a tiez som ju porodila v Galante v nemocnici. Teraz cakame druhe babatko v aprili mam termin a tiez sa chystam do Galanty. Ja osobne som bola velmi spokojna a to som mala velmi tazky porod. Niekde mam aj ulozeny papier co si treba priniest len musim pohladat. Mna celych 9 mesiacov mal na starosti doktor Baran je to super gynekolog a porodny lekar. Ja som porodila normalne a rano 4.30 mi babatko priniesli aby sa napapalo a odvtedy uz bolo somnou pocas celeho pobytu v nemocnici. Dufam, ze som aspon na niektore otazky zodpovedala..

betka2266
19. okt 2013

@biba12 Bola som spokojna.

flafly
23. okt 2013

Babenky, čo ste rodili v Galante, prosím Vás ako to prebieha keď na Vás prídu bolesti v noci, či Vám odtečie voda. Treba ísť na centrálny príjem a odtiaľ na gyndu, alebo sa ide rovno na oddelenie a tam sa zazvoní či ako?

zuzzuli
23. okt 2013

@flafly Treba ist priamo na porodnu salu 🙂

trish31
24. okt 2013

@flafly rovno na 10.poschodie zvonis na porodnu salu.Aspon tak mi povedal moj lekar

babul83
24. okt 2013

@flafly rovno na pôrodnú sálu. 🙂 Ja som tam prišla o 1:20 v noci. Manžela poslali domov, lebo mne s to potom akosi zastavili a ešte som sa tam aj "vyspala" . Vyšetrili, papier vyplnili a nechali ma na vzdychačke spať. Pôrod sa nakoniec rozbehol až doobeda.

flafly
24. okt 2013

@trish31 No dnes sa na to opýtam na poradni...vidím, že máme cca rovnaký týždeň, možno sa tam aj stretneme 🙂 tak som rada, že aspoň netreba nič vybavovať na príjme, to by bolo asi na dlhé lakte...

trish31
24. okt 2013

@flafly kam chodis na poradnu ak sa smiem spytat?Ano ten prijem ked si predstavim....rovno na 10.treba ist a tam sa uz postaraju 🙂

flafly
24. okt 2013

K Dr. Havránkovi, celé tehu je to môj lekár už 7 rokov...už som sa ho pýtala aj na pôrod, povedal že 90%jeho pacientok rodí u neho, ale aj tak mám stres že to na mňa príde niekedy v noci a že ho budem musieť zobudiť...je to také nepríjemné ale iného dokyho nechcem...aj som mu vravela, že keď nepríde tak idem radšej do NZ...tak snáď...

nadej353
24. okt 2013

Nikdy v zivote by som uz nerodila v Ga. Porodila som tu sice uz 3 deti,ktore su uz velke,ale zazila som velmi neprijemne chvile vtedy,ale aj teraz ked mi operovali 18rocnu dceru na gynek.a ta starostlivost uplne nulova. Vsetci lekary tam cakaju len na to,ze zadarmo ani kura nehrabe. Ak mi raz dcera otehotnie,rodit bude urcite inde,len nie Tu!

trish31
24. okt 2013

@flafly a nebola si dnes nahodou na poradni poobede?Lebo aj ja k nemu chodim🙂Ja som sa s nim uz dohodla,ze mi pride k porodu,teda ak sa maly vypyta buduci tyzden,lebo potom je Havranek prec,mimo SR.A ze mas stres ze ho zobudis v noci?Akurat dnes som sa s nim o tom bavila,ze je na to zvyknuty,lebo vacsina porodov je poobede,navecer alebo v noci.

flafly
24. okt 2013

Hej bola, o pol tretej ale tuším sme sa nestretli...čítala som, že sa chystáš k nemu aj budúci pondelok, aj mne vravel aby som prišla má mi ešte zobrať nejaké vzorky..dúfam, že aj môj sa vypýta budúci týždeň, krčok mám už úplne spotrebovaný a malý sa tlačí dole, len sa ešte neotváram, presne ako ty...ale napríklad mne vôbec nepovedal, že sa chystá preč, a to som mu vravela, že pokiaľ ma nepríde odrodiť tak idem do nových zámkov. Žeby som nerada pobehovala po galantskej nemocnici a hladala si pôrodníka... Tak dúfam, že to stihneme...

trish31
25. okt 2013

@flafly ked nestihnem odrodit pri nom,tak tam bude iny lekar,nebudem si zhanat nikoho,lebo to uz nema zmysel pre mna.JA chcem rodit pri nom,lebo k nemu chodim cele tehotenstvo,takze ma pozna a mam k nemu doveru.Ale ak to nestihnem tak zazmluvnovat si nebudem nikoho,ved v sluzbe lekari budu a to uz mi bude jedno.

Vraj pani doktorka Babisova je dobra porodnicka,tak uvidime 🙂 Inak aj ja som rozmyslala ze ak to nestihneme tak by som isla do Ruzinova,ale to je asi prast jak uhod....

flafly
25. okt 2013

@trish31 Ja som nad tým v noci rozmýšlala, posledné 3 noci strašne zle spím, a tiež ma napadlo, že sa na to asi aj ja vykašlem a odrodím u toho, kto bude slúžiť...len som zostala zarazená, keď som si včera prečítala že sa chystá na ten kongres lebo som mu vyslovene prízvukovala, že v Galante chcem rodiť len kvôli nemu...veď on najlepšie pozná zdravotný stav a priebeh tehotenstva...človek je nervózny, všeličo si tu prečíta, hlavne také veci ako" mala som rodiť cisárskym v 38tt zo zdravotných dôvodov a keď som prišla do galanty tak ma poslali domov, nech sa vrátim až odtečie voda alebo prídu bolesti " a veci podobné...mohol mi to aspoň spomenúť...čo už...ja nie som z galanty takže to mám rovnako ďaleko z domu do nových zámkov či do nitry, takže je z čoho vyberať...budem sa snažiť na to nemyslieť, preberiem to z mužom a uvidíme...

Tiež v noci cítiš ako ťa maličký tlačí hlavičkou do panvovej kosti?

trish31
25. okt 2013

@flafly ja co poznam baby co rodili v Galante a nemali dohodnuteho porodnika tak nemali ziaden problem.Uprimne,mne sa nechce verit ze Ti odtecie voda a poslu Ta domov.To by bol magor co by to urobil,tam za tym muselo byt nieco ine,tot moj nazor.A s tymi cisarskymi to mi tiez pride zvlastne...Nezda sa mi to.Ale nehovorim,ze to tak nebolo.

Ved sa ho normalne spytaj najblizsie ako to s Vami vidi a ci Ti pride k porodu a uvidis.

trish31
25. okt 2013

@flafly mna maly tlaci uz vsade...mne uz pravidelne tvrdne brusko,dnes aj s mensimi krcami,nic silne zatial.Ale zospodu mavam dost silne pichanie az sa neviem pohnut ako mi tlaci hlavickou

flafly
25. okt 2013

Ja moc necítim tvrdnutie, skôr také bolesti ako pri menzese, včera som sa ho na to pýtala a vravel že to je ono...aj ma dosť bolel krčok keď ma vyšetroval a následne na to vravel, že je už úplne opotrebovaný. Len keď lahnem na tie pásy, tak tam kontrakcie žiadne, včera to bolo od 3do20, darmo mi do brucha sestrička šťuchala, malý si v pohode chrapčal...mňa tá hlavička tlačí hlavne v noci, no dnes som ho cítila dosť extrémne, až som mohla ležať len na jednom boku aby som ho chudáka nestláčala...

trish31
26. okt 2013

@flafly ja som mala vo stvrtok riadne supy dve na pasoch nad 100 mi vyleteli,sme sa rozpravali on sa zrazu diva na ten monitor ze Ved vy mate kontrakciu a aku dobru teda,to necitiite?Ja ze nie,len sa mi tazsie dycha ale neboli ma nic 🙂 Mna neboli nic,troska sem tam ale nic nezvladnutelne tak uvidim kedy sa maly odhodla prist

sofhia
27. okt 2013

ahojte koceny, hladam niekoho, kto ma zaujem prispiet na onko oddelenie do KE a ma zvysne drobne hracky - a la kinderka, - tie sluzia na zabavenie deticiek pocas vysetrenia,
ako aj detske pyzamka - 0-13 r
a postelne pradlo.
toto vsetko poslem cca v strede nov. na detske onko odd. do KE.
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/1174
ak ma niekto zaujem prispiet, prosim piste mi cez IP, ak ste aj z okolia GA, nemam problem sa po veci zastavit, diky
S.

trish31
1. nov 2013

Mam uz po porode a na oddelenie nemozem povedat nic zle.Porod som mala rychly ale tazky,avsak moj porodnik aj sestricky boli perfektni,velmi mi pomohli,hlavne jedna sestra,ktora mi pomohla maleho vytlacit.Vsetci boli zohrati a vsetci vedeli,co robia.

Po prevoze na oddelenie taktiez nemozem povedat kriveho slova,aj napriek bojovym podmienkam,kedze sa preraba oddelenie na 10. poschodi boli vzdy sestricky ustretove a pomohli ako sa dalo.Prvy den po porode sa o mna starali,maleho mi vzdy vzali ak mi nebolo dobre,na kazdu otazku odpovedali a snazili sa pomahat.

Takze u mna bolo vsetko na jednotku,az na par drobnosti ktore sa najdu naozaj vsade.

buci
1. nov 2013

@trish31 gratulujem 🙂

marhulka13
2. nov 2013

ahoj baby, tie co ste nedavno rodili v galante, co tam vsetko treba pre babo?? pocula som, ze aj kozmetiku. Prveho synka som rodila v Nitre a tam kupali iba v cistej vode,

anncovicka
3. nov 2013

@marhulka13 Áno, aj kozmetiku, ale určite ti bábo okúpu aj čistej vode, keď kozmetiku používať nechceš. Ja som mala pre malého plienky, krém na zadoček, lieh na pupček a sprcháč. Okrem toho aj oblečenie, ale keď si vypýtaš, dajú ti aj nemocničné. A ešte taká zaujímavosť, treba ti pre seba aj príbor a hrnček. A nočnú košeľu na pôrod. A zvyšok bežné veci, čo asi vieš.

lucinka83
3. nov 2013

baby, odporucam, aj pre tehulky, je to dolezite! Prva pomoc pre deti

marhulka13
5. nov 2013

@anncovicka este aj pribor a hrncek?? 🙂 no vau, to by ma ani nenapadlo. Aj krem na prdelku a lieh? hm, silne zvazujem ist zasa do Nitry, tam mi vsetko dali 😀 😀 dokonca aj vankus na kojenie mi dali. no nevadi, asi sa budem musiet riadne pobalit 🙂

ccaro
5. nov 2013

@marhulka13 A musis si zobrat aj teplomer pre babo 🙂 A aj krem na zadocek a lieh tiez. Tampony na cistenie pupceka Ti daju oni. 🙂 aspon nieco... Je to biedne no, ale tak vydrzat sa to da, v podstate tie veci potrebujes potom aj doma.

marhulka13
6. nov 2013

@ccaro napr. ten lieh som pri malom nikdy nepouzila, te ma skor napadlo, ci budem v porodnici robit z neho domacu palenku 😀 a tak bieda ako sa to vezme, Nitra je predsa univerzitna nemocnica, ma tych financii viac, len zrazu musim zabalit vacsiu tasku, lebo sa to nejako kopí 🙂

ccaro
6. nov 2013

@marhulka13 jasne, chapem. Vsak ja som tam tiez isla s dvoma kuframi 😅 ako na dovolenku :D Kedy mas termin?

trish31
6. nov 2013

@buci dakujem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre