Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

evitkamalicka
28. jan 2011

@svetluska4 a nezvazovala si 3D/4D v Galante u Havránka? my sme boli a bolo super

dd2112
28. jan 2011

@svetluska4 ja sa tiež si chystám na 4D k nám do Hc ešte mám čas budem tam volat tak za 2 týždne ...už sa nato teším,že uvidíme drobca v plnej kráse

siss_sz
28. jan 2011

alebo aj Dr. Báran má 3D, co ja viem...

myounghee
28. jan 2011

@svetluska4 som velmi zvedava na pohlavie babatka 😵 😵 ?? nezabudni namna.. a ako sa mate? uz ti nebyva zle? cmuk cmuk cmuk aj malickej v brusku 😵

svetluska4
28. jan 2011

@evitkamalicka my sme boli aj so Samkom v Hlohovci aboli sme velmi spokojny. Naopak kamaratka bola v GA a nebola spokojna a potom isla este raz do Hlohovca a tam spokojna bola. Viem ze je 3D aj v GA ale nechcem spekulovat a radsej volim osvedcenu cestu 🙂

@dd2112 no ja som tam volala uz zaciatkom januara aby sa nam usiel termin, my ideme v nedelu , lebo cez tyzden mm nemoze.

@myounghee jaaj ani nehovor, my sme tiez zvedavi. Neboj urcite nezabudne na FB bude hned zakvacene 😀
Nie zle mi uz nebyva hodne dlho,akurat uz zacinam rast 🙂

dd2112
28. jan 2011

@svetluska4 ja som tam tiež volala a sestrička mi povedala,že stačí sa objednat ked budem v 17 tt tak dufam že nebudem dlho čakat...môj mm robí na smeny tak uvidíme aký daju termín ,cez víkend je to tuším aj drahšie

evitkamalicka
28. jan 2011

@svetluska4 no ved kazdy ako uzna za vhodne

myounghee
29. jan 2011

@svetluska4 ja by som tiez sla len a len do Hlohovca... nasa spolocna kolegyna bola tiez veeeeelmi nespokojna s Havrankom. 😉

evitkamalicka
29. jan 2011

no tak my sme potom asi mali stastie, lebo fakt sa nam venoval, vsetko poukazoval, dal fotky, DVD

manika77
29. jan 2011

my sme tiez boli na na 3D v GA a boli sme max spokojni 🙂

anettkka
29. jan 2011

babenky a co stoji 3D v Hlohovci?dali by ste mi niekto tam cislo?alebo poradili ze kde mam to cislo pohladat?dakujem

svetluska4
29. jan 2011

@anettkka vsetko najdes na ich stranke : http://www.4dultrazvuk.sk/

svetluska4
29. jan 2011

@dd2112 no my ideme ked budeme na prelome 23 - 24 tyzdna, a tiez som volala tak okolo toho 17 tyzdna.Ono vraj najlepsie obrazky su okolo toho 24. tyzdna.

@evitkamalicka no aj v hlohovci nam pan doktor da aj CD aj fotecky , vseko poukazuje porozprava, pusti prijemnu muzicku a ta je aj na CD a tiez nam dal aj papier so vsetkymi hodnotami co meral pre nasho doktora. Ked sme tam boli so samkom tak nas kukal hadam aj pol hodiny ale pozrel vsetko, povysvetloval.

maca_p
29. jan 2011

@anettkka sucasne ceny su 40 e v pracovny tyzden, cez vikend 45 e. a cislo je na tej stranke co prilozila
@svetluska4 . ja som bola v HC v 22 tt. mam asi 20 min. zaznamu + 8-10 fotiek. podmaz si mozes vybrat z CD co ma vlastne, alebo si mozes priniest svoje.
ked sme tam boli my, fical ramazotti, tak bol stastny, ze sme si ho nevybrali 😀 .

diwa
31. jan 2011

baby, vsak uz kaslite na to,kto kde bol s kym ako spokojny a preco je ten doktor lepsi,ako ten druhy.vidite,ze ma kazda inu skusenost a iny meter na to,ako by sa mal Dr. spravat.. 🙂 Ja sa v podstate na Dr. Havranka stazovat nemozem..nema sice vzdy 100%-nu naladu a niekedy sa musim sama dotazovat na veci,ktore by mali byt automaticke,ale ked sa ho spytam,vysvetli mi to vzdy detailne. A co sa tyka 4D, tam musim ocenit jeho snahu..Mala sa nechcela ukazat ani za svet,ale mal trpezlivost vacsiu,ako ja..ja som to uz chcela vzdat,ale on ma prevracal,preplieskaval mi brucho,velmi sa snazil. Stratil so mnou minimalne polhodinu a spravil len jedno foto,ale peniaze za 4D nezobral.Nakoniec mi povedal,ze to skusime na najblizsej poradni,aj ked sa na 4D objednava specialne. Ja ho chcem aj k porodu. 🙂

marhulka13
31. jan 2011

baby, znovu mam dotaz 😀 ako je to s manzelom pri porode?? to treba hlasit popredu,alebo az ked to na mna pride, tak na prijme povedat, ze ho tam chcem?? a kde vsade moze so mnou byt?? aj od zaciatku, ked dorazim az do porodu, ci len v sale??? za odpovede dakujem 🙂

adkoalauri
31. jan 2011

@marhulka13
Ja som sa na to práve min. týždeň pýtala, keďže by som chcela, aby bol aj mm pri mne. Ja som sa spýtala sestričiek a povedali mi, že môže byť so mnou všade- samozrejme na vzdychárni sa musí prispôsobiť, ak by tam boli aj iné mamičky- otočiť sa keď sú už bez nohavičiek atď. Ja to viem od nich, no v skutočnosti ako to chodí, neviem. Aj tak mi povedali, že väčšiu časť sa majú mamičky prechádzať na chodbe- no keď budú tie veľké bolesti, neviem, kde máme byť resp. či budem mať silu sa prechádzať:((.... Dúfam, že prispejú aj mamičky, ktoré už rodili a majú s tým skúsenosti 🙂 .

katus83
31. jan 2011

@marhulka13 Manžela pri pôrode som hlásila až keď som nastúpila do pôrodnice - tam na začiatku budú s Tebou vypisovať rôzne papiere. Bol so mnou od nástupu celý čas, aj na pôrodnej sále ... ale nakoniec sme skončili cisárskym a tam nemohol, lebo som bola v celkovej narkóze, ale malého videl hneď ako ho očistili, vyšetrili ... Dúfam, že som trošku pomohla. 🙂

svetluska4
31. jan 2011

@marhulka13 muzicka mozes mat pri sebe od zaciatku az do konca,ja som to velmi ocenila a hlavne po porode ked ta este nechaju na sale tak je dobre ked tam je aspon sa mas s kym porozpravat a podelit o pocity. Za to ze tam mas niekoho pri sebe sa plati tusim 17 eur.
My sme mali stastie, ebeo ja som prisla na prijem v sobotu vecer a nikoho tam nemali tak nam dali na vzdycharni taku mensiu izbicku s jednou postelou aby sme mali vacsie sukromie.
Oni su uz na muzickov pri porodoch zvyknuty a je to skor samozrejmost ako vynimka 😀

marhulka13
1. feb 2011

@adkoalauri
@katus83
@svetluska4 dakujem baby za odpovede 🙂 inak za osobu pri porode sa od 1.1.2011 plati 24 €, zvysovali sa ceny 😀
ozaj a epidural sa da?? s tym je to ako???

siss_sz
1. feb 2011

a najnovsie od dnes sa zvysila aj denna taxa za "VIP" izbu - 25evry/den...

katarina_04
1. feb 2011

ahojte dievčatá, a nemali vaši chlapi problém byť pri vás pri pôrode??? lebo ten môj keď si len predstaví, že ma bude vidieť v bolestiach atď, tak ho chytá hrôza 😅
...a tie ceny išli dobre hore... ale čo už, veď aj nemocnica potrebuje peniaze....
Ako pozerám tak niektoré už to majú za pár 🙂 ja sa už neviem dočkať, kedy budem maju princeznu držať v naručí....

marika1977
1. feb 2011

ahojte.potrebovala by som zistit,kde momentalne prestreluju dievcatkam usi...vobec neviem kam mam ist...poradte mi,najlepsie sala ale aj do galanty by som isla...dakujem.

siss_sz
1. feb 2011

@marika1977 ja viem ze aj detske doktorky prestreluju usi dievcatkam... teda aspon som si myslela, ze vsetky to robia..pytala si sa svojej?

marhulka13
1. feb 2011

@katarina_04 no, my to uz mame za par, uvidim,a ko dopadne zajtrajsia poradna, no mne sa este rodit nechce 😀 uzivam si este to ticho, no uz sa aj tesim, kedy bude maly na svete, aj ked mam z toho lepy 😅

katarina_04
1. feb 2011

@marhulka13 tak držím palce, aby všetko dopadlo dobre.... no ja mám tiež zmiešané pocity, keď si predstavím, že prinesiem domov malý uzlíček a budem sa oň musieť postarať a bude to môj teda náš obraz 😉

svetluska4
1. feb 2011

@katarina_04 no moj bol na toma asi tak ako tvoj, ale nakoniec sa to vsetko tak rychlo zbehlo a zvedavost mu nedala. Ale ako on sam hovori nikdy by nemenil a vobec nelutuje. On sa aj tak na to divat nebude, bude pekne pri tebe drzat ta za ruku alebo ta bude podopierat. A ked uz sa bude fakt citit ze to nezvlada tak nie je problem aby vysiel na chodbu, hehe ale si myslim ze muto neda a urcite vydrzi. Moj mal tiez reci ze ho tam budu vzkriesovat a podobne a teraz sa uz tesi ako bude aj pri druhom. Ked sa ho teraz niekto spyta ze ci chce byt pri porode tak jednoznacne ano.

@marhulka13 epi sa da, ale treba sa dohdonut dopredu a dufat ze sa bude rodit cez den a cez tyzden. Za epi sa plati tusim 50 eur, ale to budem vediet presne ked si to pojdem vybavovat, lebo ja chcem druhy krat planovany vyvolavany porod s epi.

marhulka13
1. feb 2011

@katarina_04 dakujem, podobne... ved uvidime, kao to napokon vsetko bude vyzerta, ci budem dobra mama 😀
@svetluska4 preco cez tyzden a cez den?? keby sa to tak dalo naplanovat 🙂

svetluska4
1. feb 2011

@marhulka13 no preto lebo epi picha zatial, co ja viem, len jeden anesteziolog, resp. anestezilogicka a ta pracuej len cez den a cez tyzden.
Ale kocky, netreba sa bat da sa to zvladnut aj bez epi, ja som tak rodila a pritom sa maly nedal dobre vytlacit kvoli polohe akou sa tlacil 🙂

strapco13
1. feb 2011

@marhulka13 len by som dodala ze proste ten jeden lekar to nestiha, aby bol k dispozicii aj mimo pracovnej doby
a neboj sa rodit bez EPI...ja som tiez nemala a dalo sa..vyuzivaj polohy kde pomaha gravitacia..skor dietatko zlezie nizsie
a daj si nastavit ten polohovaci stol co najviac do sedu..bude sa ti lahsie tlacit
a skus medzi kontrakciami odychovat..aj ked ja som mala ku koncu pocit, ze ta pauza medzi kontrami niekam zmizla 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre