Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

majaja75
12. dec 2010

@sofhia do 6.11 ( v sobotu podvečer nas pušťali-dlho sme čakali na prepušťaciu správu

sofhia
12. dec 2010

@majaja75 kvoli tej detskej lekarke? lebo potom si ta trosku pamatam, ak ste chodili casto sa pytat sestriciek, ja som ich otravovala v kuse kvoli kojeniu, strasne zlate boli. 🙂 ako sa teraz mate? si priamo z GA?

majaja75
12. dec 2010

@sofhia áno, tak si ma potom pamätáš. My sa máme dobre, malinká je zlatá, pekne papá a už máme aj svoj režim. A čo ty? Nie som z GA, ale z SA

sofhia
14. dec 2010

@majaja75 jaaj vy sa mate, my sa teraz nemame dobre, malinka nam zacala z nicoho nic tieto dva posledne dni grckat,a o rezime zatial mozeme len snivat ☹ nuz ty mas uz 2 deti, tak to uz asi beries cele inak... ale verim,ze sa rychlo dame dokopy,

strapco13
14. dec 2010

@sofhia http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro... ..skus si pozriet..vacsinou to zaberie 😉
a kojene deti nemusia grgat

sofhia
15. dec 2010

@strapco13 dakujem, verim ze to reflux nebude, uz sa to upravilo, uz sme den negrckali, mozno to bol len pratazeny zaludok, lebo mala by stale papala, a ja blba som jej vecer davala, cez den jedla normalne. a znama mi poradila, ze taketo dieta na jeden krat vypije aj 100 ml, co veru nasa nezvykla...tak som ju veselo dzgala a trapila sa, ze nemam dost mliecka...a ona chuda zacala grckat..no nic v pond. ideme pre istotu na ultrazvuk

strapco13
15. dec 2010

@sofhia kojene dieta pije kolko chce...nemas predsa na prsniku nakreslene ciary a mierku 😀 😀 😀 cize sa to neda urcit kolko vypilo...skuska kojenia je blbost, vahy su nepresne a len stresuju mamu aj babo

sofhia
15. dec 2010

@strapco13 ja viem, ani mi nehovor, tak mi v noci krasne spinkala, a stacilo jej papat 10-15 min a vcera kvoli nej som ju chuderku musela dojcit hodinu o 4 😒 hm, ale lekarky na tom dost baziruju.
no ale nasa mala by teraz papala opat stale, a ja sa jej bojim dat aj druhy prsnik, hoci vypila len 50 nml - to uz odhadujem, nevazim, ale poznam produkciu svojho tela ked sme vcera cely den vazili... hroza.
hjm, tak myslis ze jej mam dat, ked si pyta ?

svetluska4
15. dec 2010

@sofhia ja som malemu dala vzdy ked si pytal, ziadne take tie rady ze kazde tri hodiny som nepraktizovala. Jednoducho chcel a dostal. A bolo vzdy dobre. Niekedy to bolo cic mic po 20 minutach inokedy vydrzal aj 5 hodin. Nasa pani doktorka ma nikdy nebazirovala kvoli vahe ze kolko papa a tak, ked videla ze nieco pribral bolo dobre. V noci mi maly spinkal ako muc zobudila sa tak 2 max 3 krat napapal a zaspal. a od cca 7 mesiacov prespi celu noc.
Ono deticky cickaju nadva sposoby , od smadu a od hladu, takze tie kratke kojenia to su skor od smadu a to dlhsie je od hladu , vtedy sa potiahne aj zadne mliecko. Ked dietatku staci tak samo prestane cickat a netreba to dalej silit.
Kojenie je narocne, ale da sa zvladnut , ved nebude cickat az do puberty 😀
Takze maminka 🙂 pekne daj na svoj matersky instinkt a netrap sa kvoli reciam, ty vies najlepsie co a ako je dobre len si treba verit 🙂

sofhia
15. dec 2010

@svetluska4 si zlata, len vies, malinka nam grcka, chuderka chcela by papat viac ako jej dovoli brusko. a potom jej je zle, ako jej bolo tieto 2 dni predtym, ja by som jej dala, len ona ma taku predstavu, ze by chcela byt na prsniku stale ked je hore, aj 3 hod v kuse, a to sa fakt neda. vecer jej dovolim aj hodku na jednom, ked zaspava, ale takto cez den...
no hlavne je, ze proste jej je potom zle, a grcka...
@strapco13 dakujem za poradenie o tom naturshope, mali tam aj benedikt aj senovku, diky 🙂

strapco13
15. dec 2010

@sofhia hej mali to dole v univerzali?..dobre vediet
ak mas pocit, ze mala chce len dudkat a nie pit mlieko, tak skus priskrtit tok mliecka noznicovym uchopom..tesne za dvorcom /okolo ustociek/ si stisnes prsnik zhora ukazovakom a prostrednikom zdola..tak priskrtis tok mliecka a mala si moze dudlat a kojit sa ma na poziadanie..cize ziadne intervaly, akonahle dieta prejavi zaujem o prsnik, ma ho mat a takisto aj obcas ponuknut prsnik, ci dieta nechce...ak nechce ono si ho nezoberie
http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...
ale asi poznas uz annaginu stranku 😉

sofhia
15. dec 2010

@strapco13 ja viem, len preco potom nasa mala grcka? resp. ona by papala stale, naoazaj, a to sa neda... ja som sa tym riadila, ze kojit na poziadanie,a najskor fajn, a potom nam grckala tyzden, hm, nasa je proste asi fakt ina ☹

svetluska4
15. dec 2010

@sofhia moja nic si z toho grckania nerob, niektore deticky su hold papkaci a co im je navyse to vygrckaju. Ona z toho vyrastie. Kamaratkin maly bol taky isty, iba by papkal a potom grckal, a vsetko bolo ok. Uvidis casom sa to ustali, horsie by bolo keby vygrckala vsetko co spapa ale to asi nie je vas pripad. Tak sa netrap, pokial je mala spokojna a neplace tak je dobre 😉 Keby nieco nebolo v poriadku tak by ti to dala najavo a tomu ver ze budes vediet ze nie je nieco ok.

afrederik
15. dec 2010

Ahoj Sofhia!Vôbec sa netráp,ak ti grcká iba málo a hlavne nie po každom kojení....ak by mala malinká reflux,grckala by po každom papaní a veľké množstvá 🙂 ,je skrátka väčší papkáč a nevie kedy má dosť ☹

strapco13
15. dec 2010

@sofhia ber to z tej stranky..dieta co grcka vacsinou nepozna bolest bruska..aj mne grckal trosku asi do 7 mesiaca, do toho 3 mesiaca to bolo horsie ale dalo sa, potom sa to zlesilo, ale zas zhorsilo tym, ze si zamiloval polohu na bruchu ..no a vysvetli takemu krpcovi, ze nemoze sa najedeny pretocit na brusko 😀 😀 😀
deti maju este nezrely traviaci trakt..pokial to nie take, ze fakt vygrcka vsetko a nepribera a vidis, ze jej nie je dobre...tak to nemusis ani riesit

sofhia
16. dec 2010

@strapco13
@afrederik
@svetluska4
kocky ste strasne zlate a asi tyzden sme to neriesili, kym sa nam nezacala v noci dusit, uz aj muz sa zlakol - dovtedy tvrdil co vy, ze nemame co riesit... a tak pre istotu sme boli u lekarky, v pond. ideme este na ultrazv. na ten reflux... krv je OK, a nechcem byt taka,ze stale nieco riesiaca, no myslim ze ani pre nu to nie je prijemne grckat, a ked grckala, bola taka apaticka, len spala... je mi to sice luto teraz ale chcem jej davat kazdu 1.5 - 2 hodky len z jedneho prsnika, ako kojite vy? stale z oboch prsnikov? asi mate uz aj vacsie deticky....

strapco13
16. dec 2010

@sofhia ja kojim /maly ma 13 mesiacovú stale len z jedneho...ale ja som mala brutal nadprodukciu, maly papa pekne vsetky prikrmy..skor by som povedala, ze je zrutik 😀 ..ale kojime sa stale na poziadanie, uz pije aj vodicku, ale mliecko je stale top

sofhia
16. dec 2010

@strapco13 jeeej to je super,a ako to vyzera u vas v noci? zvysok odsavas?
robim teraz taky prieskum, ci spia mamicky s babetkami pri svetle - tlmenom ako my, alebo v uplnej tme , ako je to u vas? je to uzasny pocit mat dietatko na prsniku 🙂

strapco13
16. dec 2010

@sofhia u nas v noci..teraz uz je super..kojim tak 2x, maly zaspava v postielke..nakojim, dam ho do postielky a lezim pri nom..mame postilku hned pri posteli..spi tak do pol2, to sa zobudi, prelozim ho k nam a kojime sa cca 2x v noci a rano mam budicek, ze mi maly vyhrnie tricko a ma samoobsluhu. Teraz mam mliecka tak akurat pre neho, uz nemusim odsavat ..nastastie
to boli nervy..maly chcel jest, ale kedze mi mlieko strasne striekalo, tak sa nevedel prisat riadne..tak ho manzel tisil /cio nezabralo na hlad/ a ja som sa musela rychlo odsat..cca 40 ml kym sa ako tak prisal
spime v tme..teda mame digitalny budik, tak ten ako tak svieti, cize na maleho vidim

svetluska4
16. dec 2010

@sofhia moj maly bude mat za chvilku 15 mesiacov a kojit uz nekojime, sam sa odstavil v 10 mesiaci , asi preto ze on nema veli rad mliecko, ani teraz mi nevypije ani UM ani normal polotucne, dokonca sme skusali aj kakao ale ani to nechcel. Tak nahradzam mliecnymi vyrobkami a tie papa. Spinkat sme vzdy spali a spime po tme. Iba ked si vypytal papat tak som zapla malu lampicku nacickal sa a pekne zaspal. od pol roka ako sme zacali prikrmovat tak mi zacinal prespavat celu noc, asi tak od 7 mesiaca som mu dala na vecer ryzovu kasicku a este to zadundal mlieckom a odvtedy som nevedela co je to nocne kojenie. 😉

vavrikova
16. dec 2010

@marika1977 ahoj gratulujem k dcerenke je krasna ma peknu vahu a tisisa bala,ako si rodila ako bolo ahoj.

marika1977
17. dec 2010

@vavrikova dobre,chvala bohu...zo stvrtka na piatok vnoci,vlastne uz poobede som mala kontrakcie ale take nijake kazdych 20min a vnoci asi kazdu hodku taku silnu bolestivu ostatne som vlastne prespala aj piatok celi den tak isto a na 17hod som bola z janickom dohodnuta na prijem do nemocky...koli mne ostal 🙂 dosli sme 17.20 a jak ma vysetril tak sa aj zasmial ze....no,tak ja domov nejdem lebo uz rodime....tak na 7cm 😀 pichol vodu a sups na salu...18.30uz bola na svete 😀 😀 😀 aj sa baby v nemocke smialy ze ferari porod 😀 😀 😀 😀 ale vies co ti poviem..doktor je super,maximalne starostlivi a pre svoje pacienty spravi vsetko...absolutne nic nenecha na nahodu...veeeeelmi si ho vazim a som s nim maximalne spokojna

evitkamalicka
17. dec 2010

@marika1977 gratulujem

marika1977
17. dec 2010

@evitkamalicka dakujem 😀 taky porod a takeho lekara by som dopriala kazdej nastavajucej mamicke 😀

leanela
19. dec 2010

ahoj kocky, je tu niekto kto ma termin v marci?

svetluska4
20. dec 2010

@leanela to je pre nas skoro, ja mam termin az v juni 🙂

leanela
20. dec 2010

@svetluska4 nevadi, neboj ubehne to aj tak ako voda hlavne ked uz jedneho drobca doma mas 😀

mandy55
23. dec 2010

babulky pekne sviatky, ja mam v pondelok sekciu, tak nam prosim drzte palceky, papa

katelyn
26. dec 2010

@leanela ahoj ja mam termin v marci 🙂)) 20.3. a cakame chlapceka 🙂))

leanela
27. dec 2010

@katelyn jeej super to mame skoro rovnako 😵 ako sa citis? mas vybraneho aj porodnika?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre