Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

rose86
18. sep 2009

mojej mame ked vyberal maternicu primar tak tiez mala iba jeden uzlik tak asi kazdy sije inac. a to je taka nit co sa pod kozou vstrebe preto netrba vyberat cele stehy ale len to co je vonku odstrihnut. ked som mala prvy cisarsky tak ma sil baran a on mi zasa urobil take stehy co kazdy zvlast trebalo vybrat. mala som ich presne 12 😀 tak ale ved chod normalne za primarom a uvidis.

svetluska4
19. sep 2009

Ahoj babenky, no tak to vyzera ze je to tu 🙂 krize ma bolia uz od pol piatej a brusko sa tiez cini 😀 voda este neodtiekla tak necham muzicka este spinkat,
my sa hadam aj trafime do terminu co nam dr. predpovedal 😀 Tak nam drzte palceky

csikike
19. sep 2009

svetlus, budete mat krasny termin... drzim palce nech je to co najrychlejsie a bezbolestne 😉

rose86
19. sep 2009

svetluska drzime palce nech to dobre dopadne 😉

mandula
19. sep 2009

svetluska, budem na Teba velmi mysliet. Drzte sa aj s malickym a potom sa ozvi. Booze ako Ti zavidim, v dobrom samozrejme. Tak nech to mas uz za sebou a nech ste obaja zdravi 🙂

mandula
19. sep 2009

snehovakralovna - to bola asi ta pani na dochodku. Skoda, ze nie vsetky su take mile ako ty. Ale uz je to za mnou, uz na to nemyslim. Len ma to mrzelo kvoli mojmu priatelovi. Mame toho vela za sebou, teraz sa snazime byt k sebe normalni a ja sa snazim si ho nejak ziskat spät a ona tam zacne takto rozpravat. To Ta nastve. Ale ja som si to uz s priatelom vysvetlila - povedala som mu, ze mi kazdy radil urobit to pred porodom, dokonca aj u vas na matrike, ked som ta volala, a on mi napisal, ze ok, nema uz nato mysliet. Takze uz na to nemyslim 🙂
Csikike a ty ides kedy? 23.9.?
Ja by som najradsej isla uz dnes. V noci som mala take tlaky, ze som si uz myslela, ze idem, ale to sa len malinky nejako velmi natahoval, lebo sa to nestupnovalo a dnes je zase vsetko ok. Akurat, ze mam pocit ze mi niekto kliestami roztahuje panvu 😉

csikike
19. sep 2009

mandul, hej, idem 23.9
a to roztahovanie tiez poznam, sa citim ako keby mi mal isla rozkopat podvozok 😖

luskacik
19. sep 2009

Ahojte baby, dnes celý deň dospávam túto noc. Spala som asi dve hodiny, malá bola ako divá, mala som nepríjemné kŕče v bruchu ako pri menzese, bruško mi tvrdlo, kríže boleli, a v slabinách strašné tlaky ...
Stále som bola na záchode pripravená aj s vložkou (že čo ak mi začne odtekať voda). Už som chcela ísť skúsiť aj sprchu. A ono to zrazu prestalo ☹ ale samozrejme až nadránom... Odvtedy som úplne mimo... Veľmi som sa bála a zároveň aj tešila... Ale nevadí, aspoň už mám akú takú skúsenosť... Dnes som si znovu skontrolovala tašku, či mám naozaj všetko 🙂 Už mi z toho úplne hrabe.
No je to zvláštne, že aj vy ste zažívali túto noc podobné veci 🙂 (žeby nejaké znamenie??)
Ale predsa len na rade je prvá svetluska. Tak držím palce nech je s malinkým a aj s tebou všetko OK. Snáď už to máš za sebou.

csikike
19. sep 2009

luskacik, no ja posledne dni... teda skor noci prezivam podobne, az na malu drobnost, este nemam nic zbalene, teda ani tasku som nedala zo skrine von 😅
tak len dufam, ze vydrzim do stredy 😀

luskacik
19. sep 2009

No super, práve som si prečítala článok v ktorom píšu, že takýto "poslíčkovia" zvyčajne nastupujú 2 týždne pred samotným pôrodom ☹ to mi teda vychádza presne na termín! Och nie, tak dlho už nevydržím! Dovtedy sa naučím aj štrikovať 😀
Csikike, tak to si dobrá 🙂 že ešte nie si zbalená! Vidno, že nie si prvorodička 🙂 Berieš to viac z nadhľadom.

csikike
19. sep 2009

luskacik, ved aby som na tu moju smelost nedoplatila 😀
ale mas pravdu, pri prvom som sa zbalila v 37tt 😵
a to, ze 2tt pred su taky poslickovia je dost indi-vindi. ja som pri prvom nemala vobec a rodila som asi 4 dni pred terminom

rose86
20. sep 2009

baby ja som sa balila v 30 tt 😅 😅 😅

darla
20. sep 2009

baby, ked uz sme pri tych stehoch - kedy vam vypadli (po spontannom porode)? ja mam tusim este 2 vonku a vo vnutri tiez nejake, ale tam si samozrejme nevidim 😕 som 2 tyzdne po porode, je to normal ci nie, ze ich este mam?

mandula
20. sep 2009

luskacik, prezivam to iste co ty. Noci desne, akoby to uz uz malo prist. Aj tuto noc som mala strasnu. Mala som pocit ze mi roztiahne panvu. Uplne ako pri menzese, ved uz som aj zabudla ake tlaky to su 😀 Maly sa priecil, stale mi vysuval zadok do boku a to bolelooooo. A vies ze som vcera tiez citala ten clanok a skoro mi slzy vysli? Boze este 2 tyzdne? Ved ja sa zblaznim. Vies co som prave urobila? Vybrala som z tasky dupacky pre maleho a vymenila za ine, toto som urobila uz 20ty krat 😀 tiez mi z toho uz hrabe. Nikdy v zivote som nevidela viac filmov ako teraz. Zajtra mam poradnu, ja mu asi poviem, ze uz nevladzem a ze uz chcem rodit, nech nieco robi, ved je lekar 😉 Ale uz akoby som ho pocula, nechajme to na toho maleho. No a moj maly si tam robi piknik, jemu sa nejako velmi nechce 🙂
Neviete ako svetluska? Ma to uz za sebou?
Rose - stale ked pozriem na Tvoju fotku tak premyslam, ake to je, mat doma tak malinke babo. Tvoja Patka ma 2-3 tyzdne, ake to je? Napis. Som uz taka nedockava 🙂 Spinka? Papa vela? Place? Ved ja si uvedomujem, ze ani neviem, co ja budem s tym mojim Petkom robit, uz ma chyta panika 🙂
Csikike - ty si vazne dobra, ze si este neni zbalena 😀 To ja som zbalena uz 2 tyzdne a kazdy den to prebalujem. Tak strasne by som chcela uz aj postielku pripravit, ale nasi ze to sa mi na to bude zbytocne prasit, kym sa maly narodi, tak musim cakat. Vraj buduci vikend. No to nech ani nestrasia, ze mam este tolko cakat 🙂

rose86
20. sep 2009

mandula na tej fotke mam starsieho syna 😀 je to stara fotka. patku mam v albume. no je to fajn take male babo. no je to vela roboty lebo krpec je tiez este babo a treba sa im venovat obom a este popritom varit a upratovat, no je to makacka ale je to fajn. malinka je zlata aj ked este len papa, kaka a spinka, sem tam si aj poplace. ale je taka pritulna, velmi sa jej paci ked sa tulime a mazname 😀 a postielku si kludne priprav a prikri ju nejakou oblieckou alebo plachtou nech sa ti na nu neprasi. ja som to tiez tak mala prichystane 😀

mandula
20. sep 2009

rose, jasne, to som zistila, ze to si tam so synom, ste tam ale strasne zlatucki 😉 Pozrela som si aj malu Patku, je krasna 🙂 Ja sa uz neviem dockat na to maznanie a tak. Velmi som sa tesila, ze to zazijem aj s priatelom, ale nevadi, aj tak sa na to velmi tesim. Vies co je teraz ale jedna velka vyhoda? 😀 Ze ked som tu u nasich tak nemusim nic robit. Mama vari, upratuje, ja iba periem / vsak ale aj to perie pracka / takze ked sa maly narodi, tak budem len ja a on. Jasne, ze potom uz budem musiet vsetko robit, ale na prvy tyzden si mama berie dovolenku, aby mi pomohla 😀 Aj keby som boal radsej s priatelom 😢 , poviem Ti pravdu, ale som vdacna za moju mamu, velmi mi pomaha.
A postielku si dnes prichystam 😀

rose86
20. sep 2009

mandula neboj ked budes mat to malicke uz vonku tak zistis ze vam je dobre aj bez neho. ved tu najdolezitejsiu robotu uz urobil. a zbytok zvladnes aj bez neho. neboj on na to skor ci neskor pride ze o ake krasne chvile sa pripravil 😉

manika77
20. sep 2009

darla myslim ze tie stehy po normalnom porode su normalne ze este mas 😉 mne sa to sitie rozislo tak neviem ako rychlo by mali vypadnut 😒

manika77
20. sep 2009

a baby uzite si to ze sa este mozete vyspat 🙂 lebo ked budete mat take babatka ako moj marunko tak sa nevyspite najblizsich devat mesiacov 😀 to dufam ze sa to uz teraz upravi 😉

csikike
20. sep 2009

ahojte, tak uz mame prichystanu postielku aj tasku som vytiahla, aby sa nepovedalo 😀

strapco13
20. sep 2009

Ahojte...pridam sa
ked vas tak citam, tak sa asi zacnem balit...dnes v noci ma pobolievalo brusko, velmi som sa nevyspala
Mam otazku na tie kt. uz maju porod za sebou...zbalili ste si nieco do nemocnice a potom to nevyuzili? Lebo ked rozmyslam a tvorim zoznam toho co by som si mala zobrat, tak sa asi neodvlecem 😅

luskacik
20. sep 2009

Ahojte baby, dnes som sa konečne super vyspala. To asi z toľkej únavy a nervov 🙂 Dokonca som dnes ani variť nemusela, svokra mi poslala komplet nedeľný obed 🙂 No paráda. Celá rodina teraz spáva s mobilom pri posteli, že keby náhodou. Manžel sa ma pri každom nočnom odchode na WC pýta, či je všetko v poriadku. Sú strašne zlatí 😀
Ja idem na poradňu v utorok, tiež rozmýšľam, že ho zahltím otázkami...
A baby ja mám pripravené 2 cestovné tašky, väčšia je pre mňa, a taká menšia je pre bábätko. Snáď to neni až tak veľa.
Keď som tam bola minule na CTG, tak tam boli dve baby, ktorým začínal pôrod. A jedna mala tiež takto 2 cestovné tašky a druhá mala iba jednu, ale takú obrovskú a ešte kopu igelitiek. Podľa mňa je to normálne, veď všetky si tam berieme tie isté nevyhnutné veci.

csikike
20. sep 2009

fu, tak ja som optimista, zatial som vytiahla taku stredne velku cestovnu tasku, ale napr. plienky budem brat zlast a take ako vlozky do podprdy nenecham v krabici, zbytocne vela miesta zabera... snad sa zmestim do tej jednej
a to je super, ze sa o teba tak staraju 😉 vychutnavaj si to

luskacik
20. sep 2009

csikike, vychutnávam si to 🙂 Tiež sa bojím, že ich to dlho baviť nebude. Možno ešte chvíľu, keď sa malá narodí... a potom už bude všetko zase len na mne. Názor väčšiny ľudí, ale najmä chlapov: veď čo už len taká mamička na materskej "dovolenke" môže celé dni robiť?! 😠
Máš pravdu, ja mám v polovici tašky pre malú len celé balenie plienok. A v mojej taške zaberajú najviac miesta tie pôrodné vložky, podložky pre chorých (čo si dám pod seba na posteľ), krabica vložiek do podprdy a župan. Inak sú to len drobné veci.

csikike
20. sep 2009

no ja si zupan nechystam zobrat, ved nebude zima... a to beztak moc nemusim, na dlhe trasy aj tak nepojdem, takze kludne mozem behat aj v pyzame, pripadne v mikine

darla
20. sep 2009

baby, zupan fakt netreba, ja som ho mala so sebou, zabral mi tretinu tasky, lebo mam taky hunaty, a ani raz som ho nevytiahla 😠 zbytocne si nezaberajte miesto v taske 😉

luskacik
20. sep 2009

Ok, dobrá rada nad zlato. Idem ho teda vybrať, aj môj je taký chlpáč - huňáč.
Nooo, a teraz je tam dosť miesta na nejaké keksíky a čokoládky, perníčky 😀 Môžem si tam také niečo zobrať? Hmm?

dosa
20. sep 2009

luskacik - ak budes rodit prirodzene, tak v pohode si mozes zobrat mlsky, len keby si rodila cisarskym boli by ti zbytocne, lebo prve dva dni by si nemohla jest nic, dalsi den riedku stravu, dalsi den poloriedku a potom uz by si isla domov 😀 ja som rodila cisarskym a ked mi sestricka zbadala v taske kolaciky hned mi povedala, ze ich mozem nechat muzovi, lebo kym budem jest normalnu stravu sa pokazia 😀

csikike
20. sep 2009

xixi, uz viem preco pustaju na 4. den po CR, sa boja, ze po tolkych dnoch hladovky by sme im vsetko vyzrali 😀
ja sa pamatam pri prvom CR som prosila aby som aspon taniere mohla povylizovat 😀 a potom ked nadisiel den, co som mala na ranajky puding tak som zjedla 3 lyzicka a viac som nevladala 😔 , ale malo to aj svoju vyhodu, do tyzdna po porode som mala taku vahu ako pred tehu.... horsie to bolo pocas kojenia

rose86
21. sep 2009

strapco ja som nevyuzila ponozky. bolo tam strasne teplo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre