Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

doki
23. júl 2008

gween, pri cisarskom sa moze pichnut aj epiduralka, eventualne sa v nej moze pokracovat pri planovanom spontannom porode, ked sa musi nahle konvertovat na sekciu, treba len zvysit davku. Ale v konecnom dosledku to zavisi od skusenosti anesteziologa, ci bude pokracovat v epi, alebo prejde na celkovu. Hovorim to kvoli tomu, aby si tu nesirila mylny nazor, ze pri cisarskom sa moze pichat len spinalka. Opakujem, da sa pichnut aj epiduralka. Len to zavisi od zvyku anesteziologa, s ktorym typom regionalnej anestezie ma viac skusenosti. Inac spinalka je velmi blizko epiduralky, vobec to nie je nieco uplne ine, pichaju sa podobne, len spinalka ide o priestor hlbsie do miechy. Dufam, ze som vam s tym chaosom okolo epi trosku pomohol.

fitny
23. júl 2008

sme vyškolené 😉

doki
23. júl 2008

som teda rad, ak mate nejake nejasnosti, kludne sa len pytajte

pipinka82
23. júl 2008

doki a tu robíš v GA nemocnici?? a si gyndoš??? 😉 aspon tu máme na pokec aj chlapa čo sa vyzná 😎

o.k.tak sa aspon môžme spítat na pár vecí 😎

ja by som už najradšej rodila všetko ma tam dolu bolí a strašne s postele sa ledva dostanem 😅 termín mám 8.8.08 ale ja to nevydržím dúfam že môj doktorko mi pomôže aspon o pár dní skôr bo sa malí neponáhla na svet 😀 a mám toho už dost xixi 😎 ako napr: teraz že spat neviem 😅 dobrú nôcku

siwike25
24. júl 2008

Doki aha dakuje,ja som si myslala že sa pri cisarskom epi picha 😀 😀 😀 😀 .No a treba platit v Ga epi?hm?
Pipinka no miffan nevieš chrnat?xixixixi 😀 😀 😀 😀

lucka10
24. júl 2008

Doki a odporúčaš epidurálkou prvorodičkám?

tamka84
24. júl 2008

Čaute baby,
ja chodím do Šale, Dr. Laluhovi, a ten je ževraj v GA v nemocnici, tam aj rodí. Ale tu som sa o ňom nič nedočítala. Nepoznáte ho? Som v 21tt a ešte som sa ho nepýtala čo s pôrodom, či s ním môžem rátať, lebo sa mi to zdá skoro. Asi tiež pôjdem rodiť do GA,lebo sa mi zdá normálne mať pri pôrode svojho gynekologa ak je aj pôrodník. Čo vy na to. Poraďte prosím, ak ste o ňom niečo počuli. Ďakujem

siwike25
24. júl 2008

On ma ordinaciu pri bille?nie?onom som nič nepočula on je tu v ga novy 😀 😀

tamka84
24. júl 2008

Neviem kde má ordináciu, lebo ja k nemu chodím do Šale. Myslela som si že v nemocnici má ambulanciu, a neviem či tam máva služby...Dúfam že tu na niekoho natrafím kto ho pozná

jajak
24. júl 2008

V Ga je jeden doktor, ktorý sa volá Laluha, ale to je asi len jeho menovec, pretože on je onkológ a nie gynekológ 🙂

doki
24. júl 2008

pipinka, nerobim v GA, ale pracujem ako sukromny gynekolog. A tie tazkosti co mas, sa musis dohodnut s tvojim doktorom.

siwike, vacsinou sa za epi plati, ale ta suma je rozna, ako to tu pisete, a lisi sa od pracoviska k pracovisku. Ci sa v GA plati, to vam nepoviem. Ale spytaj sa svojho dokiho, isto bude vediet, ci sa plati, a ked hej tak kolko.

lucka 10-epi (dalej len EDA) by som odporucil hlavne prvorodickam, pretoze jednak maju vacsie bolesti, kedze este tie porodne cesty su intaktne, a ich rozpinanie sposobuje vacsiu bolest, hlavne ked je odhadovana hmotnost plodu vacsia (co je asi logicke). Smozrejme ze to zavisi aj od rozmerov panvy. Podla mojich osobnych skusenosti ziadaju EDA vacsinou prvorodicky (cca 80%), nez druho alebo viacrodicky, ktore ju uz nepotrebuju skoro vobec, lebo ten porod prebieha zvacsa uz ovela lahsie a rychlejsie. Samozrejme ze su aj vynimky.

siwike25
24. júl 2008

Dakujem 😀 aspon tu mame odbornika dokiho,xixixi 😀 😀 😀 ak smiem vediet kolko maš rokou? 😝 😀

siwike25
24. júl 2008

Doki a ešte sa chcem spitat -ja som mala cisarsky a ako to je možne že som sa prebudila v podvedomy?tolko si pametam že som sa nevedela nadichnut a potom si pametam že my vibraly maleho a dali na brucho a doky povedal to je ,,MACO"hm?malo anestezi my daly?

buffinko
24. júl 2008

siwike ma pravdu, dr. laluha ma ordinaciu pri bille. ale nic blizsie tiez neviem.

a otazocka na dokiho - ked nerobis v GA, preco ta zaujala akurat tema porodnica v GA 😎 ? to len zo zvedavosti. vitaj medzi nami, som rada, ze je tu niekto od fachu 🙂

tamka84
24. júl 2008

jajak to bude ten istý Dr.Laluha, lebo on robí aj onkológiu aj gynekológiu. Len teraz som si už nie istá či máva služby na gynde. Opýtam sa ho ked pôjdem budúci mesiac.

lucka10
24. júl 2008

doki ďakujem za info 🙂

pipinka82
24. júl 2008

Doki v pondelok idem na poradnu a pred týždnom mi povedal že mám ešte vydržat bo je ešte dost vysoko všetko a že keby mi aj dal vyvolávačku tak by to išlo velmi tažko neotvárala by som sa asi dobre neviem tak už tých pár dní vydržím a v pondelok sa dohodneme na termíne hospitalizácie no vlastne pôrodu 😎 tak som aj ja zvedavá 😉

fitny
24. júl 2008

doki, som rada, že sa tu objavil aj ozajstný profesionál, lebo tu je aj viac múdrych rečí, no všetky nemusia byť spoľahlivé 😖
ako súkromný gynekológ, aký máš názor na rôzne homeopatiká, ktoré môžu uľahčiť samotný pôrod, podporovať laktáciu a pod.? a súhlasíš, že masaž hrádze môže byť prospešná? 🙂 díky 😉

jajak
24. júl 2008

pipinka, ja budem mať asi ten istý problém ako ty, ja mám termín ešte skôr, t.j.1.8. a pred týždňom mi doktor povedal, že pôrod je široko ďaleko, že nie som vôbec otvorená. Ale zajtra idem zase, tak uvidím, čo mi povie.

tamka, ten doktor sa volá Adrián Laluha, je vysoký a nosí okuliare, však?

pipinka82
24. júl 2008

jajak 😉 tak ti držím palce aby sa ti to podarilo aj skôr a nech zajtra ti povie len dobrú správičku doktor 😀 ja si musím počkat do pondelka 😅

doki
24. júl 2008

Ahojte baby,
tak uz mi davate tolko otazok, ze sa mi asi nepodari na vsetky odpovedat.
Preco tento forum? neviem, asi to bola len nahoda, tie ostatne co som cital na nete, neboli take zaujimave.
vidim, ze ste tu v diskusiach nesetrili vlastnych lekarov, ale myslite na to, ze to mozu precitat aj oni.
Ale vobec neslubujem, ze budem navstevovat tuto stranku o GA (ako vravite) pravidelne, na sukromne otazky asi nebudem odpovedat, ja som vam len chcel pomoct v nejasnostiach spojenych s porodom a sestonedelim.

fitny- o homeopatikach ulahcujucich porod som vela nepocul, ani nemam skusenosti. V akom zmysle myslis, ze ho ulahcia? Myslim ze takato tematika, ale predovsetkym psychofyzicka priprava moze byt naplnou predporodnej pripravy, ktoru vykonava fyzioterapeut. nam gynekologom to bohuzial cas jednoducho neumoznuje, aby sme sa s tymito vecami detajlnejsie zaoberali.
Takze, mozno aj mna este nieco nove naucite? ked ma niektora z vas s homeopatikami skusenosti, kludne to napiste, rad si to precitam aj ja.

bashka
24. júl 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Ja som brala tu arnicu pred porodom a ricinus, ked som mala malo mliecka a mam pocit, ze pomohli.
Do porodnice som dosla na 6 cm otvorena ani som nevedela ako a behom hodinky som bola pripravena rodit...skoda, ze babulka mala zle natocenu hlavicku a neslo to 😒
A ked som mala laktacne krizy nasadila som ricinus a na druhy den bolo spat...tolko moja skusenost, ale asi to sem nepatri... 🤐 🤐 🤐

doki
24. júl 2008

Bashka-Super, myslim si ze skor toto sem patri ako tie skarede reci a ohovaracky.
ale docital som sa ze caulophyllum je vraj aj jedovate, a nema sa pouzivat v tehotnosti.

lucka10
25. júl 2008

Super aj mne so viac páčia takéto témy, ako nejaké ohováračky. Žena sa tu aspoň niečomu priučí. Super. Schvaľujem.
Doki chcem sa spýtať, som v 31 týždni. Posledné dva dni som mala také slabučké kŕče v bruchu. Dočítala som sa, že to možu byť falošné kontrakcie. Čo je na tom pravdy. VOpred ďakujem za odpoveď.

bashka
25. júl 2008

Doki, to mas pravdu, ved to bolo hrozneee.
Luci, to mas take tvrdnutie? Tiez som to mavala asi od 30tt. Papas magnezium? To je na uvolnenie tych krcov. Mozes si kupit Magne B6, alebo len obycajne magnezko, to som aj ja brala. Moj doki mi to poradil...len som ho mohla pocuvnut skor a mozno by som v 34tt neskoncila v nemocke 😒 ... Potom som ho uz pojedala az do 39tt, potom uz zas nie, uz som chcela rodit...ale vypocujme odbornika 🙂

pipinka82
25. júl 2008

veru ohováračky sú neni pekné a ešte ktomu na môjho dokiho Havráneka, ktorý je fajn chlapík a som rada že ho mám 😎 ale neviem každá máme nejaké skúsenosti s doktormi a predsa ich neohovárame 😉 Zoldy sa trocha unáhlila, ale čo už ja som sním spokojná tak to neriešim 😎

Ozaj DOKI dnes v noci som sa 2x zobudila na bolest v brušku to boli asi poslíčkovia že???? 😉

tamka84
25. júl 2008

jajak, ano vyzera presne ako ho opisuješ. Je to on. 🙂 Tak on je asi v Galantskej nemocnici ako onkolog a nie ako gynegolog a pôrodník. A ja som chcela u neho rodiť ☹

siwike25
25. júl 2008

Ahojte baby inač v Ga je novy ginekolog-z blavy,počuli ste onom niečo? 😎 😀 😀

lucka10
25. júl 2008

bashka ja neviem či to bolo tvrdnutie, ale mala som také slabé kŕče. Asi dva dni. Možno to závisí aj od toho, čo zješ, alebo neviem. To magnézium mi už odporučilo zopár ľudí. Skočím do lekárne. Dík za radu 🙂

doki
25. júl 2008

lucka-papaj magnezium
pipinka-moze byt, ved to mas uz za chvilu.
bashka-mas uz skusenosti, nech ta dalej baby pocuvaju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre