Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

trish31
6. nov 2013

@marhulka13 kedy mas termin?Do Vianoc sa preraba oddelenie takze s kupanim babatka nepocitaj a preto sa zasob velkym balenim vlhcenych utierok.

Krem na zapareniny urcite,vezmi si aj tycinky na cistenie ociek,lieh na pupcek a ja som od druheho dna uz obliekala do svojho,lebo uz mas babatko pri sebe non stop tak na co chodit pre oblecko k sestrickam.

marhulka13
6. nov 2013

@ccaro termin mam 7.12. a este stale nemam ani tasku pripravenu, ani nic kupene, nejak teraz nestiham, alebo sa mi nechce 🙂 mam pocit, ze budem takto do leta, len ked to na mna pride, tak neviem, co spravim 😝 a najlepsie bude, ked to nahodou zase do GA nestihnem ako prvykrat 😀 😀
@trish31 ja sama ja tak kupat babo nemozem, mam nefunkcnu lavu ruku, takze aj v NR mi ho kupali, teda aspon vraveli, ze ho okupali 🙂 tam sa to preraba?? som ani netusila. joooj, to abych uz daco isla nasej druhorodenej kupúit na oblecenie, mam iba jedny dupacky, co mi dali v praci, ked sa so mnou lucili :DDD

ccaro
6. nov 2013

@marhulka13 :D Pekne, ja som sa tiez balila na poslednu chvilku. Nestihla si to? Kde babo prislo na svet? 😨

marhulka13
6. nov 2013

@ccaro my byvame v Nitre a tam sa maly aj narodil. Prisla som na prijem o 20.05 a o 20.50 bol uz maly na svete a to som sa este spytala lekara na prijme, ci nestihnem tu GA, ze mam zazmluvneneho lekara. Asi mam vysoky prah citlivosti 😝

ccaro
6. nov 2013

@marhulka13 :D Pekne, tak to si mala superrychly porod. Ku komu ides rodit do GA? Ja som tiez necitila vobec kontrakcie, len samotny porod bol neprijemny.

trish31
7. nov 2013

@marhulka13 ano preraba sa a do Vianoc sa bude 😖 Ja som obliekala do svojho,napriklad vedla sa babatko vyhadzalo a pediatricka sama povedala ze to moze byt z ich veci...

marhulka13
8. nov 2013

@ccaro teraz som nezazmluvnila nikoho, ale chodim k primarovi.

@trish31 tak uz aj ja som nachystala aj svoje veci, pre istotu. a co sa tam vlastne preraba?? ako je to s navstevami?

trish31
8. nov 2013

@marhulka13 oddelenie sestonedelia 10. sa preraba tak sme bolo prestahovani na 9.kde je bezne gynekologia a gynekologia je prestahovana na 3.poschodi.NAvstevy mozu ist na izby od 15:00 do 17:00

marhulka13
9. nov 2013

@trish31 to vazne mozu navstevy az na izbu???? no vau, to je vcelku fajn, len uz vidim, ze mojho muza na izbu asi nedostanem 😀 😀

trish31
10. nov 2013

@marhulka13 ano ved babatka sa nemozu vynasat von🙂

peta12300
11. nov 2013

@sofhia ahoj kedy budes posielat tie vecicky do KE? mam pyzamka do dvoch rokov? zidu sa aj take??? velmi rada by som poslala nejake po malej lebo ich mam dost vela...budem rada ak mozem takto pomoct, v tych tazkych chvilach ktore tam tie deticky prezivaju...popripade mi posli na seba cislo a zavolam ti a dohodneme sa...?ok?

zaza218
11. nov 2013

@marhulka13 ano,navstevy mozu ist na izbu,ale nie je to nic prijemne ked si s niekym na izbe a za tou osobou pride chora navsteva..podla mna by to nemalo byt dovolene

andreamolnarova
11. nov 2013

Pridavam cerstvu skusenost z Galanty:
- porodnik bol uzasny, vela sa so mnou natrapil, kym ma dal dokopy, takze velka vdaka dr. Sisakovi
- sestricky na sale velmi mile, napomocne, ochotne
- odd. sestonedelia- sestricky celkom fajn, az kym neziadate o povolenie navstevy laktacnej poradkyne. a tu sa zacinaju moje zle skusenosti aj so sestrami z novorodeneckeho. Chodila som za nimi niekokokrat denne, ze malinka place, az prestava dychat. Odpoved-boli ju brusko. 2 dni mi to tvrdili,az po rannej vizite na 3. den mi oznamili, ze malej zlomili pri porode klucnu kost. Zrazu mi svitlo, preco plakala, ked som ju prekladala. Ich riesenim na plac bolo, ze mi ju zobrali, 2x za noc som bola po nu,vraj spi a nedaju mi ju, lebo by sa zobudila. Az potom sa jedna zlutovala a priniesla mi ju. Na otazku,ci kakala ked bola u nich, mi nebol nikto 2 dni schopny odpovedat, nakoniec som zistila, ze nie, pretoze smolku vykakala az na 3.. Sprevadzanie na vysetrenia chapu ako nieco, co ich obtazuje a pritom je to pravo matky, ale vyrazne sa im to nepozdava.
Raz, pocas spanku drobec prestal dychat, zbordovela, letela som s malou za nimi. Pozrela na nas,ze ved nam nic nie je,ze deti zbordoveju, ked nedychaju. Vravim, ved bola bordova. Ale ze teraz jej nic nie je a ona nema preco volat dr. Lebo v tabulkach maju, ze dieta dycha rozne a ked sa to spriemeruje, tak je to v poriadku.
O takych drobnostiach, ze deti zbieraju a na vysetrenia nosia doslova naskladane jedno na druhom v kociku (zmesti sa im ich tam aj 5), ze sestra dokaze odniest naraz na rukach 3babatka a pod. ani nehovorim.
Nemam dobru skusenost a druhe dietatko tu isto rodit nebudem.

marhulka13
12. nov 2013

@trish31
@zaza218 v Nitre sa babo ukazalo iba cez sklo a navstevy museli byt vonku na chodbe, zatial babo strazila sestricka. ak este pride jeden clovek na izbu, tak sa to da, no ak by sa tam mala striedat cela rodina, tak neviem, tiez som skor za to, aby navstevy na izby nechodili. no ved uvidime, co nas caka a co neminie 🙂 🙂
vdaka inak za info

katarinagalik
12. nov 2013

@andreamolnarova panebože, to je strašné...

trish31
12. nov 2013

@andreamolnarova cau Andy😉Suhlasim s tym nakladanim deti do kocikov hromadne,moj maly dostal zapal ocka infekcny a podla pediatricky to bolo z nemocnice prave koli tomuto,obtrel sa o ine babatko s infekciou....
@marhulka13 no s tym striedanim rodin na izbe rataj...mne sa to nepacilo ale nerozkazes inym..

lucinka83
19. nov 2013

baby, v sobotu bude burza v Puške pri Lidli od 9 do 12, je nahlasenych 55predavajucich, buide z coho vyberat, aj na novorodencov, vacsie deticky aj pre nas damy, pridu aj z Irska s kvalitnymi zanckovymi vecami Next, GAp...a ceny od 0,50 do 8e.

lusia84
22. nov 2013

Ja idem v pondelok do GA a uz normalne na 10p.mam prist ...vo stvrtok ked som bola v poradni,tak uz 9p.bolo vypratane

dulkagabulka
23. nov 2013

Uz coskoro zverejnime ebook o nastrihoch v nasich porodniciach. Najnovsie oficialne data! Ebook bude zadarmo a tym, ktore su nahlasene na odber newslettra ho posleme, hned ako ho dokoncime.
(tak sup sup, ktora este nie ste prihlasena klik sem www.zenskekruhy.sk). Mala chutovecka: "Aká je šanca, že v slovenskej pôrodnici porodí žena bez chirurgického zákroku? Myslíte si, že všade podobná? Pozrite si naše porovnanie pôrodníc za celé Slovensko alebo po krajoch, aby ste sa presvedčili o opaku. Rozdiely sú v desiatkach precent!
Pripravili sme pre vás prehľadné grafy, ktoré ukazujú a porovnávajú mieru cisárskych rezov a nástrihov hrádze v jednotlivých slovenských pôrodniciach, aby ste sa aj s ich pomocou jednoduchšie rozhodli, kam ísť rodiť.
Myslíte si, že rutinný nástrih hrádze je prospešný zákrok a nemáte dôvod kvôli nemu meniť pôrodnicu? Prečítajte si dôvody, prečo to nie je pravda a aké neželané dôsledky môže nástrih hrádze mať.
To všetko v našom ebooku, ktorý je zadarmo!"

katarinagalik
25. nov 2013

@dulkagabulka Dobrý deň, svoj pôrod, ktorý bude prvý , som konzultovala s doktorom a ten ma ubezpecil, ze nastrih nebudem citit a rychlo sa zahojí, samozrejme ho berie samozrejmost, ale ako mu zabranit? Ked napríklad v Galante je len jeden porodnik, ktory ho ako samozrejmost neberie....

dulkagabulka
25. nov 2013

@katarinagalik
Vášho gynekológa sa spýtajte :
Preco podla Vasho odborneho nazoru mnohe krajiny - v EU najme severske, presli od rutinne pouzivanemu nastrihu k restriktivnemu a v sucasnosti maju jedny z najnizsich mier nastrihov na svete? Pricom sucasne tieto krajiny maju aj nizku mieru cisarskych rezov a jedny z najlepsich perinatalnych vysledkov (statiska podla EUrostat a OECD)?

a ako odmietnut? u nás jedine právnou cestou a to vyjadrením svojej vôle Pôrodným prianím, ktorý odporúčam poslať do pôrodnice doporučenou poštou
sme toho názoru, že ak vám vykonajú nástrih pri fyziologickom pôrode bez indikácií na strane bábatka, proti vašej vôli, môžete si uplatnňovať náhradu v občiansko-právnom konaní, momentálne aj Európsky súd pre ľudské práva prejednáva vykonanie nástrihu proti vôli ženy..vykonanie rutinného "preventívneho" nástrihu je zákrok ktorý nie je v súlade s najnovšími vedeckými poznatkami, považujeme ho za prejav násilného a nerešpektujúceho správania sa k rodiacim ženám

dulkagabulka
25. nov 2013

Nikto sa nesmie Vášho dieťaťa dotknúť bez Vášho dovolenia. Potom, ako sa Vaše dieťa narodí, sa Vy ako matka, na základe informácií a odporúčaní zamestnancov nemocnice, rozhodnete, či Vaše dieťa potrebuje niečo iné, ako Vás. Pokiaľ sa Vášmu dieťaťu darí dobre, Vy – matka sa môžete rozhodnúť, že Vaše dieťa zostane s vami. Nikto nemá právo Vám dieťa zobrať preč a rozhodovať za Vás, kedy smiete vidieť svoje vlastné dieťa. Vy ako matka sa môžete rozhodnúť, či a kedy dáte niekomu právo, aby Vaše dieťa mohol bez Vás niekam odniesť.“ Zdroj a preklad je z medzinárodnej stránky pre ľudské práva pri pôrode. http://www.humanrightsinchildbirth.com/human-ri...

dulkagabulka
25. nov 2013

@katarinagalik tiež odporúčam vytlačit tento článok a spýtať sa pána doktora na jeho názor
http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/129...

trish31
29. nov 2013

@katarinagalik neviem u koho budes rodit ale mna nenastrihli...

katarinagalik
30. nov 2013

@trish31 bola si u dr.janicka? a masirovali ta predtym? alebo si cvicila?

marhulka13
1. dec 2013

@katarinagalik ja som rodila teraz 21.11 a sice ma nastrihli, no preto, ze mala ma zacala trhat. inak ma strihat nechcel, uz iba fakt ked nedalo sa inak.
@trish31 tak napokon na izbu okrem manzela nikoho nechceli pustit, pokial som vedela uz chodit. takze to bolo super 🙂

trish31
3. dec 2013

@katarinagalik prepac tak nakoniec som sa dozvedela ze ma nastrihli

trish31
3. dec 2013

@marhulka13 to ste mali super uz si rodila v novom ze?

marhulka13
3. dec 2013

@trish31 akurat sa v ten den vsetko stahovalo z deviny nadesinu, tak tam bol chaos ze az a nikto na nic nemal cas. izby su pekne, no hrozna zima mi tam bola 😝

trish31
3. dec 2013

@marhulka13 coze?my sme mali neuveritelne teplo ja som tam nevedela vydrzat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre