Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

elmunda81
19. nov 2015

@zuzi1409 nadstand. Su hotove a pouzivane zatial dva ale treti sa pripravuje takze mozno uz bude kym pojdes rodit ty 😘

epilynn
4. dec 2015

@elmunda81 Ahoj, citala som tvoj príspevok na porodnicu v Galante a chcela som sa opytat, kde si absolvovala predporodny kurz a ci si svoje poziadavky ohladom porodu (netlacit na brucho, prilozenie dietata, atd.) konzultovala uz pred pôrodom alebo ich mala niekde napisane? Dakujem za info 🙂

elmunda81
4. dec 2015

@epilynn ahooj na predporodnu som chodila do Serede pani Terke Nadaskej, zlata zena kopec informacii a super cvicenie; dokonca pripravuje aj manzelov ak idu k porodu tak aby boli co najviac napomocni.je ti zena s xx rocnou praxou porodnej asistentky v ba,nr,tt a ga takze vie poradit aj nemocnicu.tu je ciselko +421918515137, cinkni jej kedy su cvicenia treba sa prihlasovat,cena bola 5e. Co sa tyka poziadaviek prekonzultovala som s mojim gynekologom, ci si mam vytlacit tak sa zaujimal co konkr. By som chcela. Tym ze som tam mala naozaj len take zakl.veci/bez nastrihu,tlak na brucho a dotepanie pupoc plus prilozenie na prsnik/ pekne mi vsetko vysvetlil kedy je to mozne a ako je to v praxi a poradil mi ze pri porode to nema cas nikto studovat a nech komunikujeme pocas porodu, okrem toho mi povedal, ze ak su podmienky dobre tak sa postupuje tak ako som chcela. Tym padom som netlacila poziadavky, mala som stastie ze bolo vsetko ok takze pocas porodu som hovorila doktorke " prosim ak nie je nutne nenaatrihnite, apod" ten tlak na brucho sa rovi udajne len vtedy ked je to nevyhnutne napr. Ked mamicka nevie od vysilebia tlacit, al. Nespolupracuje apod. Ked budes cvicit tak to nebude nutne. Mne napr.neodporucil ani aniball takze som necvicila a nenastrihla ma dokina a mala som len 3 vonkajsie atichy co som sa prirodzene trosku natrhla. 😊vela stastia! Keby ta nieco este zaujimalo napisem. Paaa

epilynn
4. dec 2015

@elmunda81 oh, super, urcite jej skusim zavolat, lebo by som rada nieco podobne absolvovala a aby som vedela co mam kedy robit a tak 🙂 nech to zbytocne nie je narocne alebo traumatizujuce 🙂 vdaka za info 🙂

elmunda81
4. dec 2015

@epilynn urcite odporucam. Su to skupinove cvicenia vo fitku v seredi pri kine. A pred a po hodine sa vies gzdy popytat co ta zaujima, popr. Terka robieva aj prednasku o priebehu porodu, chodi sa podla zaujmu aj na exkurziu do nemocnic, nosi odbornu literaturu. Ja som isla na porod perfektne pripravena a dufala som ze aj prakticky nezastresujem a pekne porodim. Mala som aj stastie, ale naozaj som si uvedomovala co vsetko som vyuzila z cvicenia z priprav. Treba spravit vsetko pre to vediet meditovat trosku autosugescie a urcite bude porod krasny zazitok ako bol pre mna. Drzim palce! Kedy mas termin ?

katey
4. dec 2015

@elmunda81 primar nema problem vynadat rovnako aj rodicke.. ale inak paradny porodny pribeh 🙂

epilynn
6. dec 2015

@elmunda81 koncom marca, teram sme v 25 tyzdni 🙂 tak som rozmyslala, ze by bol asi najvyssi cas zacat sa vzdelavat 🙂

moka
7. dec 2015

@elmunda81 mozem sa spytat,preco ti neodporucil dr.cvicenie s aniball? Ja som cvicila s epi no a velmi mi to pomohlo. Inak rodila som u neho a bez nastrihu a natrhnutia 🙂

elmunda81
11. dec 2015

@epilynn jasne urcite ti to pomoze, daj potom vediet tvoju skusenost 😊

elmunda81
11. dec 2015

@moka ahoooj, ja nez som si obj. Aniball spytala som sa ho a jeho nazor: ze ked tyzdenne xkrat vytlacim lopticku to akokeby som xkrat porodila, ze je tam risk ze sa poriafne potom nestiahne. Falej ze je to zbytocne namahanie mocoveho mechura a hrozi neskor inkontinencia skratka ze je tam viac rizik ktore nie je dobre pokusat. Priroda to tak zariadila, ze pocas porodu sa vsetko tak prekrvi a hormony posobia , ze nema vyznam " trening nasucho". Okrem toho neexistuju nikde vysledky, ze ta zena, kt. Cvici s loptickou by bola nastrihnuta al. Roztrhnuta keby necvicila. Poznam ale baby, ved nakoniec aj ty si kedzi nimi, co im to pomohlo, alebo si to myslia. Ja som cvicila tehot.jogu, aj predporodne cvicenia , kde sa aktivne pracuje s panvovym dnom, robia sa kegelove cviky,ci ako sa to pise, takze ja som isla touto cestou. 😊

trish31
8. jan 2016

@elmunda81 ja si pamatam ked prisiel primar na vizitu,maly zacal plakat a on mi hovori:Mozte dat tomu decku cumel nech je ticho kym som tu ja?

No.Nemozem 😅 😅 😅

elmunda81
8. jan 2016

@trish31 no je to expert😹😹 o jeho zotoch si myslim, ze by kludne mohla vzniknut kniha 💃

moka
8. jan 2016

@trish31 mam podobnu skusenost, mala "musela" byt pri vizite v postielke,ked zacala mrncat,hned hladali cumlik v postielke (nemala som), tak ju pre istoti vzala sestricka,aby "nevyrusovala" primara.. 😠

marinnah
8. jan 2016

@moka akože ano pán primár je tam najvyššia sviatosť, len som vôbec nepochopila, že pri čom tie deti nesmeli pána primára vyrušovať pri tej vizite, pretože som vôbec nepostrehla že by to malo nejaký zmysel, jedine že by to premenovali na trénig zabudni na hanbu :o))))))

katey
8. jan 2016

Ja som si dovolila taku drzost rodit inde ako v GA a nechat sa tyzden po porode doviezt sanitkou kvoli bolestiam do GA. Normalne drzo mi povedal, ci na to, aby ked ma nieco boli som im dobra, ale na to, aby som tam rodila to nie.. a potom mi este nakladal, ja som mu neodpovedala, lebo ńa jeho inteligencnu uroven je velmi tazke sa znizit.. a to co mi porozpraval pred 3 rokmi, ked som tam lezala tehotna so synom, to ani nespominam radsej, moj muz mal na male, aby mu rozbil hubu.. potom si povedal, ze kvoli takemu debilovi robotu riskovat nebude.. (je statny zamestnanec a nesmie mat ziadne taketo potycky)

sonador
8. jan 2016

@katey podla mna znizit sa na jeho inteligencnu uroven je nemozne ☺

sjuzisebi
27. jan 2016

Ahoj baby... Viete mi niektorá z vás poradiť, či už pani Dr. Babišová ordinuje? 😕 som zúfalá od kedy tam nie je a musela som prestúpiť k Dr Baranovy 🤐

orsi_h
18. feb 2016

Ahojte, pridavam sa, rodim v marci v Galante 🙂 este niekto?

epilynn
19. feb 2016

@orsi_h Ahoj, aj ja v marci, okolo Velkej noci 🙂

orsi_h
19. feb 2016

Ahoj, Ano? 🙂 ja mam povodny termin velkonocnu nedelu.. tak sa tam mozno stretneme :P
@epilynn

epilynn
21. feb 2016

@orsi_h my mame v sobotu 26.3. 🙂 ale dufame v par dni skorsi datum, lebo jednak sa idem rozpadnut uz a jednak je doktor vtedy nedostupny 😀

orsi_h
21. feb 2016

@epilynn ja tiez dufam ze to bude par dni skor... aj mam taky pocit ze bude..a co cakas, divcatko/chlapca?. Mas zazmluvneneho gynekologa?

kutrik
30. aug 2016

Koľko sa prosím platí za zazmluvnenie pôrodníka?

elmunda81
30. aug 2016

@sjuzisebi ahoj neviem či ti dal niekto vedieť ale áno ordinuje už je tam 😉

elmunda81
30. aug 2016

@kutrik heelou tusim je to 250€ ak to ide "oficiálne" cez nemocnicu ak sa dohodneme dzentlmensky s dokim tak si buď povie on/ona a dáš "do vačku.

kutrik
30. aug 2016

@elmunda81 Ďakujem 🙂

sjuzisebi
30. aug 2016

@elmunda81 ďakujem 😉 a to náhodou nevieš, či berie späť bývalé pacientky?

elmunda81
30. aug 2016

@sjuzisebi ahooj, to ti nepoviem, ale kamoska k nej nedávno začala chodiť ako nový pacient, tak asi nie je dôvod, prečo by bývalé pacientky nezobrala.... aspoň moja redukcia 😉

sjuzisebi
1. sep 2016

@elmunda81 vďaka 🙂 si zlatá

sjuzisebi
1. sep 2016

@elmunda81 ešte otázka..nevieš kedy má ordinačné hodiny? či ju tam nájdem stále?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre