Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

svetluska4
10. aug 2010

@ika33 a volala alebo bola si u dokyho ked ta tak bolelo v podbrusku? Ja som bola v tehu taka ze ked sa mi volaco nezdalo tak som bud volala alebo isla nech ma kukne.

ika33
10. aug 2010

@svetluska4 ahojky, nebola a ani nevolala, bolo to o pól desiatej večer, tak som mu vtedy nechcela volať, ale som hovorila manželovi , že ako to do pól hodinky neprejde, tak idem do GA alebo mu zavolám, že čo teraz. Môj lekár má teraz dovolenku, i keď mi povedal, že keď by hocičo bolo mám mu hneď volať, ale prešlo to a dnes ležím a od vtedy je vlastne kľud akurát iba malinká kopká osto šesť 🙂 Veď keď sa to bude opakovať, tak mu určite zavolám. 17teho idem na poradňu, tak mu o tom poviem.

kikaakik
10. aug 2010

@ika33 No ja mam termin koncom septembra - uz sa to riadne krati 🙂 No ja neviem, ale moj krpec este asi stale nie je v tej spravnej polohe, pretoze ma stale stikutku a podla toho viem, ze hlavicku este nema tam, kde by mal mat. Ale uz je na dobrej ceste...dufam 😉 Sice doky povedal, ze pri najblizsej kontrole by mal byt uz spravne otoceny, tak ma este par dni na to, aby sa umudril 🙂 My budeme mat teda riadne tvrdohlave deticky, co povies 😀

ika33
10. aug 2010

@kikaakik - no veru riadne tvrdohlavé 🙂 ale budeme ich mať a to je hlavné. Možno keď sa ma spýtaš o pár rokov či tá tvrdohlavosť mi nevadí, takti určite poviem, že hrozne 🙂

kikaakik
10. aug 2010

@ika33 no ja verim tomu, ze nase deticky nam budu robit len a len radost 😝 Hlavne, aby sme ich uz mohli drzat v naruci...ja sa uz neviem dockat 🙂

strapco13
10. aug 2010

@lussy007 a tlak si mala dobry?..je to riziko preeklampsie ..ta je liecitelna..len casto sa ukoncuje tehu skor aby nepreslo do eklampsie, ktora uz liecitelna nie je

natikaaa
10. aug 2010

@strapco13 más pravdu, tosom chcela aj pisat.....a dolezite je aby ten tlak plus bielkoviny v moci nevyvolali hellp syndromu...ci nie?

lucinka83
10. aug 2010

@kikaakik my mame skoro rovnaky termin 🙂 aj moj je tak vselijako v brusku, zajtra mam poradnu tak som zvedava, ci sa uz otocil 🙂 ku komu chodis?

strapco13
10. aug 2010

@natikaaa hej obe ochorenia su vazne

algi
10. aug 2010

ahojte, chcem sa spytat ci sa da v Galante u niektoreho dr. vybavit cisarak? diky

lucinka83
10. aug 2010

@algi podla pocutia u kazdeho, ale ak nemas nejake problemy nehrn sa do toho, je ovela lepsi prirodzeny porod, moja mienka :D

lussy007
10. aug 2010

@strapco13 no dufam ze az tak daleko to nezajde.... ze vsetko bude ok... ale hlavne malinka...

Bola som si uz aj pre ten krem... booooze to je davka jak pre kona 😅 😅

manika77
10. aug 2010

@lussy007 neboj hlavne mysli pozitivnee

manika77
10. aug 2010

@algi myslim ze sa da u kazdeho...dnes sa uz da vsetko vybavit...len si to rozmysli..casto je cisarsky hori ako normal porod

lussy007
10. aug 2010

@manika77 snazim sa... dolezite je aby malinka bola ok.

kikaakik
10. aug 2010

@lucinka83 no veru, veru - krati sa nam to riadne 🙂 Neskutocne to leti...len teraz mi vysiel pozitivny test a zachvilku rodim.... Ja chodim k Trajanovi - jeho si budem aj zajednavat k porodu. No velmi som zvedava teda co mi povie v pondelok, ale hadam sa krpec umudry a otoci sa tak ako ma, aby som nemusela ist cisarskym ☹ Ty chodis ku komu? Tak nakonice sa mozno aj stretneme v nemocnici 🙂

lucinka83
10. aug 2010

@kikaakik
ja chodim k primarovi, som s nim spokojna a chcem ho aj k porodu 🙂 zajtra idem do poradne a aj ja som velmi zvedava, co mi povie, ako je maly otoceny, verim, ze aj ten nas sa uz umudril a vie, co je prenho lepsie 🙂 ist von prirodzenou cestou a byt hned so svojou mamickou 🙂)))

kikaakik
10. aug 2010

@lucinka83 Tak, tak - pekne prirodzene, najlepsie bez nastrihu :D ale tomu sa ako prvorodicky asi nevyhneme 😒 A u primara to ako funguje? Pocka sa na prirodzeny nastup porodu, alebo vyvolava. Lebo u mojho to bude asi tak, ze ma objedna na nejaky termin do nemocky, da vyvolavacku a odrodi ma, lebo on ma supkromnu prax, vecne plnu cakaren, tak si myslim, ze si nemoze dovolit odbiehat z ambulancie... No v pondelok sa ho popytam na detaily 🙂

lucinka83
11. aug 2010

@kikaakik
uplne suhlasim 🙂 aj ja by som chcela bez nastrihu! Nerobil mi dnes ultrazvuk, tak neviem ako je otoceny, ale kope hlavne hore, tak snad dobre 🙂 Ja myslim, ze primar caka na prirodzeny nastup porodu, ved on je tam kazdy den. Podla mna nie je dobre, ked sa dava vyvolavacka len kvoli terminu, lebo uz je to hned proti prirode a tomu, co chce babatko, skus sa s nim dohodnut, aby prisiel, ked sa spusti porod sam od seba. Keby si musela cisarskym, das si spinalku?

kikaakik
11. aug 2010

@lucinka83 Tak urcite je to proti prirode, ale bojim sa, ze ak by to nebolo na termin, tak ktovie u koho nakoniec skoncim....lebo on ide do nemocky, len ked tam ma zajednanu pacientku. A ktovie, ci by som ho zrovna zastihla, ked by to na mna prislo - pri mojom stasti asi nie 😒 A on je tiez len clovek - nebude visieť 24 hodin na telefone. No ved uvidim co povie... Hm, a spinalka? Nad tym som ani nerozmyslala. Na jednej strane by som hned vydela krpca, ale 2 kamosky mali spinalku a ze vraj to je riadne neprijemne... Tak neviem pre ktoru variantu by som sa nakoniec rozhodla...

vavrikova
17. aug 2010

Ahojte mamicki napiste prosim ktora ste rodila vGalante coste vlasne potrebovali do porodnice pre seba aj pre babetko abisom toho nemala moc alebo malo dakujem Myrka.

svetluska4
18. aug 2010

babulky, na zozname chybaju tie jednorazove podlozky pre babo na prebalovanie to budete potrebovat aj vy do postele pod seba, a ortopedicke nohavick ynenoste, teraz sa uz babatka neviazu na siroko v nemocke. To vam odporuci az vas pediater prip. ortoped. Ja osobne som nemla nai stahujuce nohavicky a ani mi nechybali.

vavrikova
18. aug 2010

Dakujem babenki zeste nasli chvilku casu aste sa mi ozvali diki.

majaja75
18. aug 2010

@svetluska4 a kolko asi tých podložiek budem potrebovať?

evitkamalicka
19. aug 2010

@majaja75 ja som ich spotrebovala teraz asi 10ks

majaja75
19. aug 2010

@evitkamalicka ďakujem za odpoveď

svetluska4
20. aug 2010

@majaja75 to je u kazdej inak, ja som potrebovala asi tri, ale so sebou som brala len jednu a potom mi manzelicek priniesol. Hehe aj tak tam bol kazdy den a vzdy nieco doniesol a aj odniesol 🙂

evitkamalicka
21. aug 2010

@svetluska4 ja som asi potom moc cistotna, ale ja som mala cisarak tak to bolo ine 😅

svetluska4
21. aug 2010

@evitkamalicka no ja som sa velmi rychlo dala fyzicky dokopy, a aj to krvacanie som mala skor take ako pri mesiackoch. Ale kazda sme ina 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre