Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sonenschein
18. jan 2008

tak urcite su o.k ak to beries z jednej stranky ale v strave su vzdy lepsie nie 😉
inak kazdy ma na to iny nazor a zalezi aj od doktora, to je ako s UVZ jedni vravia ze je skodlivy a ini zasa v pohode tiez neviem.

Bola si na 3D uvz? rozmyslam ci pojdem po 20 tyzdni to je idealne a dobre referencie su v Hlovovci

sonenschein
18. jan 2008

sorry uz vidim ze si bola 😉
a kde?

bashka
18. jan 2008

V Hlohovci sme boli, tusim v 21tt moooozem odporucit, velmi zlaty doktor, my sme tam dokonca pobudli az hodinu a pol, lebo mala strajkovala a on to chcel na 100% dotiahnut do konca...nevedel jej poriadne hlavicku odmerat, no a mame video aj 14 foteciek, urcite chod

kisska
18. jan 2008

ved to sa snazim aj ja, ale teraz v zime je to predsa len trochu problematicke, aby som si bola ista, ze ma zeleninka aspon tolko vitaminov kolko pesticidov 😝

veja79
20. jan 2008

Caute, ja som rodila v GA 12/07 a nemožem povedať nič zlé. Mám síce za sebou len jeden porod tak nemám s čím porovnávať ale všetko ok. Bola som na apartmáne čo bolo pre mna super - mali sme s maličkým pokoj čo bolo k nezaplateniu hlavne v noci, lebo na chodbe bolo trošku plačlivé bábo a ked to spustilo tak plačkali aj ostatné v okolitých izbách ale k nám to nebolo počuť tak sme mohli spinkať. A tiež vlastná kúpelka - na nezaplatenie. Sestričky boli všetky super - ale aj tak je dobré sa veľa pýtať - potom všetko vysvetlia ak budete potrebovať radu.

kisska
20. jan 2008

Sonnenschein - aj ja som bola v Hlohovci a 100%ne odporucam, presny termin, prijemny doktor, povenuje sa ti kolko je treba (napisala som spravu do tehotenstva - 3D/4D kde a za kolko?) a su aj za normalnu (normalnejsiu 😉 ) cenu v pomere suma a kvalita. Inak zazitok, ktory vazne stoji za to 😀

veja79 - super, tesim sa, ako si si rezervovala apartman? a rodila si v tom novom boxe? Nebolo ti samej smutno? Ja sa tiez asi chystam do apartmanu (ak bude volny), len rozmyslam, ci mi medzi ostatnymi maminami nebude lepsie - poradia, pomozu... ale to iste aj sestricky. Aku cokoladu maju radi? 😀

lelkesova
20. jan 2008

Ahojte,aj ja som rodila v Galante bola som maximálne spokojná či už s vybavením nemocnice alebo s personálom.Rodila som u primára,vdaka nemu mám krásného zdravého syna.Bola som na rizikovom,tak som si tam pekne odležala dva mesiace.Ja galantskú porodnicu odporúčam 🙂

elenita
21. jan 2008

Ahojte, som velmi rada, ze sa nam tu objavuju same pozitivne referencie 🙂 . lelkesova, ja som tiez na rizikovom, tiez ma ma odrodit primar, task dufajme, ze budem mat rovnako pozitivne skusenosti 😅

veja79
21. jan 2008

Kisska, neviem či sa vôbec dá apartmán objednať - asi sa musíš spoľahnúť že bude voľný 😉
Smutno mi nebolo, lebo na apartmán môžu návštevy hocikedy tak sme neboli smutní, A možno oceníš že môžete mať čas sami pre seba. A keby ti chýbala spoločnosť predsa môžeš ísť klábosiť na izbu k babám čo ti pasujú alebo na chodbu, pri jedení...A ked už nemáš na spoločnosť a klábosenie chuť tak máš kam odísť - nemusíte si pasovať s mamičkami na izbe - a potom je to utrpenie. A o pomoc - na izbe máš telefón tak ak treba zavoláš sestričku a oni fakt radi poradia - dokonca boli niektoré rady že môžu poradiť alebo tak - lebo niektoré maminy sa nepýtali tak nemali kde ukázať svoje zručnosti 😀

elenita
21. jan 2008

veja, ja by som tiez strasne chcela ten apartman..........to je len jeden? Skoda ☹

sonenschein
21. jan 2008

Ak som Salanka a nepatrim do Galanty a teoreticky by som tam chcela rodit musim si vybrad doktora alebo ma odrodi aj ten kto ma sluzbu?

elenita
21. jan 2008

Podla mna Ta odrodi ten, ktory prave bude mat sluzbu.......ale naj je asi opytat sa priamo ich. Ja tam tiez nepatrim, ale moj gynekolog je tamojsi primar, a ten ma dufam aj odrodi...........

sonenschein
22. jan 2008

tak to musim este preverit 😉 stale sa rozhodujem medzi Salou a Galantou

Robia v SA ediduralku?

bashka
22. jan 2008

Sonen, robia, teda mali by, maju to aj na ozname, ze 3000SK, ale nechcu to robit a dost odhovaraju od toho.
To mi ale nevadi, ja sa epi naopak bojiiiiiiiiim

sonenschein
22. jan 2008

vazne sa bojis? ved to ti pomoze nie? Ja vobec neviem na jednej strane dat sa pichat dlhou ihlou zaziva brrr a nespies sa pri kontrakciach ani velmi pohnut aby to neslahli vedla 😨
ma to svoje vyhody aj nevyhody napriklad zalezi od dlzky porodu, ja by som sa napriklad dala vysetrit a keby som sa trebars pomali otvarala teda ako prvorodicka by som urcite edid. neodmietla

bashka
22. jan 2008

no toho sa bojim, ze ma maju napichnut a urobia to zle, ale neviem este, na 100% nie som rozhodnuta, len to je to, ze musim si to rozmysliet dopredu. tak asi poviem, ze OK a ked bude bolest na nevydrzanie tak nech ma pichaju...ale fakt ze brrrrrrr

sonenschein
22. jan 2008

a co ak v sali odhovaraju lebo stym nemaju vela skusenosti?

bashka
22. jan 2008

neviem sonen, aj kvoli tomu mozno, ze anesteziolog tam musi byt vlastne celu dobu s tebou, od zaciatku do konca a ked je porod dlhy...ale zbieram info, tak napisem potom. 😉

sonenschein
22. jan 2008

super tak pozbieraj, ak sa mam priznat tak by som chcela v Sali robit, je to predsa blizko a moze ma rodinka castejsie nastevovat

bashka
22. jan 2008

no ved to, ze Sala je Sala, ked ma to chyti, tak asi si rozmyslim, ci budem vymyslat kam chcem ist...ale zase aj by som chcela, aby bolo o mna postarane norrrmalne, do GA zavolam a pojdem na exkurziu, tam som este nebola

kisska
22. jan 2008

Ahojte babulky 😉
ja by som sa chcela na epi nachystat tak, ze ju budem mat nachystanu a ked uvidim, ze zvladam, tak si ju pichnut nedam... Ale naposledy mi ujo doki povedal, ze maly ma o tyzden vacsiu hlavicku, takze asi si ju dam. Podla mna je super, ze ked ako prvorodicka, budem dlho rodit, tak s epi nebudem tak vycerpana a citlivost na tlacenie mi zostane... a aj energia. Myslim, ze pri porodnych bolestiach sa ten jeden pich bude dat zvladnut... DUFAM 😕
elenita - apartman je len jeden, ale sestricka mi vravela, ze keby bol obsadeny, tak maju este 2 izby - jednopostelovky, kde sa ani neplati. Nebudes mat asi sprchu a telku, ale budes sama... tak ako zeleznu rezervu by som brala aj to 😉

sonenschein
23. jan 2008

asi by som mala skocit na exkurziu do GA celkom ma to tam laka apartman izby epiduralka zadarmo a dobry personal hmm bude to tazke rozhodovanie 😉

kisska
23. jan 2008

Dievcata, to sa skusim spytat, zajtra mam pripravu s Emoke, pridete?
Skusim zistit, ako je to, ze by som prisla do porodky aj mimo svoj obvod, ked tam budem chodit na pripravu a tak. A ked nechcem zazmluvnovat ich porodnika. Inak ten je tiez mimo GA, a aj keby som mu volala, ze uz rodim a je to v case spicky, tak sa nemusi stihnut dovalit nacas.
Akurat si asi musim najst nejakeho taxikara, ktory ma odveze (ak bude drahy v praci), lebo sanitka by ma odviezla do nemocnice podla obvodu (do najblizsej), takze by som v euforii mohla skoncit niekde inde ako planujem 😉
Nemate niekto v SA znemeho taxikara? Platim aj cistenie auta (v pripade potreby) 😕

sonenschein
24. jan 2008

jej to by bolo super uz som zvedava na nove infosky 😉

kisska
24. jan 2008

Ahojte,
Ema nas dnes znicila, nebudem si vediet zajtra umyt zuby 😀 😀 😀 , ale inak super, chrbatik mam uvolneny a citim sa super.
Pytala som sa na ten system a povedali mi, ze ked pridem na porodnicu, vysetri ma sluzbukonajuci lekar a bud on, alebo ja volam svojmu doktorovi a on sa podla toho zariaduje, ci ma prist hned alebo az za chvilu 😉 . Takze pohoda. Na buduci stvrtok planujeme spravit exkurzku po porodnici. Uz maju aj kompletne polohovacie kreslo, tak dufam, ze dostaneme navod na pouzitie 😀 Ak mozete, tak sa pridte, Ema bude mat na nas viac casu ako sestricka pocas pracovnej doby 😉
Akurat sa u nas zastavil aj pan primar a postazoval sa, ze su uz teraz plni. Kopec zien zo Sale lezi v Galante...
Tak sa zatial drzte 😉

bashka
25. jan 2008

jeeeej, kisska, tak sa tam asi stretneme v tej GA porodnici, teda ak stihnem, ale budem sa snazit...

kisska
25. jan 2008

bashka tesim sa 😉 , exkurzku mame az po cviceni, takze mas chvilku casu navyse...

Sa divim, ale citim sa po vcerajsku superne, ziadna svalovka, a nic ma neboli ako ma zvykne, kym sa rano rozhybem... keby mi to vydrzalo az do porodu, tak som rada 🙂

bashka
25. jan 2008

no vypytam sa z roboty, lebo my ludia pracujuci...ale urcite chcem prist, aj ja som bola u Emy vcera a pytala som sa vela, preberali sme porod uz normalne, ale vsetko supish vysvetlila, ucila nas take divne smiesne polohy pri kontrakciach...no sranda 😀 😀 😀 teda aspon ja som sa rehnila

sonenschein
25. jan 2008

Bashka, to cvicenie je v GA ci SA? a kedy byva?

bashka
25. jan 2008

aj v GA aj v Sali, ja chodim do Sale, tam je to v utorok 16.00 - 18.00 a vo stvrtok 18.00 - 20.00, teraz aku reklamu robim Emoke...ale fakt je to super, vsak uvidis. V Galante este viem, ze vo stvrtok 15.00 - 17.00, je to za 100SK tie 2 hodiny a ked si v Union poistovni tak dokonca 50SK

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre