Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

deticky123
13. máj 2011

🙂 podla mna za objednanie konkretneho lekara pri porode by mala byt rovnaka a oficialna suma pre vsetkych dr. tak by to bolo spravodlive a mamicky by si vyberali lekara podla oblubenosti alebo referencií 🙂

sissika
15. máj 2011

@deticky123 aj tak si vyberies lekara, ktoreho chces, aj keby pytal viac, to nie je o peniazoch, je to proste o tom, koho tam chces ...

peta1230
15. máj 2011

@little84 - ahojte baby, no uz mame za sebou 3D ultrazvuk, fakt maximalna spokojnost, ujo doktor bol super, zlaty, vsetko poukazoval, pomeral, DVD mame doma, aj hudbu sme si mohli vybrat ako ste pisali, takze super....odporucam....len som uz na nervy z mojho datumu porodu - v nemocnici mi totiz vypocitali 28.7., tu na 3Dultrazvuku podla menzesu 22.7. a podla ultrazvukovych hodnot az na 2.8.... a teraz si mam asi vybrat 🙂))) este k tomu idem cisarskym, takze skor a neviem kedy 🙂

@deticky123 - ahoj, no mne to tvrdia tu na SK vsetci doktori ze by som nemala riskovat normalny porod, ked mam kratsiu nohu....vraj by som mohla ohrozit aj seba aj dieta....ale tak cim viac ludi tym viac chuti....a ty si rodila na SK alebo v Anglicku???

deticky123
15. máj 2011

@sissika ano,tak je,vacsinou mamicku odrodi jej dvorny lekar 😉 ktoremu patri,ved ten pozna mamicku zvnutra,zvonka 😀,to vyberanie je pre mamicky ktorich gynekolog nie je aj porodnik,alebo idu rodit do ineho mesta,niektore mamicky z galanty idu rodit do trnavy,tam maju myslim rovnaku taxu vsetci porodnici 😉 ,ale su aj mamicky ktorim nie je jedno ci zaplatia 100 alebo 200eur...myslim ze porodnici by mali byt ocenovany rovnako,ved vsetci sa snazia o to iste!!! pomoct mamicke priviest na svet dietatko!!! a kedze tu pracu vykonavaju,tak asi su odbornici 🙂 ved o co je lepsi ten,ktoreho potesi vsimne 100 ako ten co si povie 300 eur...dufam ze pristup,odbornost,skusenosti su pre mamicku najdolezitejsie a pre lekara pocit .....ze si vybrala mna.....tak som asi dobry lekar..... 😀 🙂 😀 🙂

deticky123
15. máj 2011

@peta1230 🙂 ahoj,ja som nevedela ze to moze byt problem,preto som to nepovedala dr,ale aj sa opytam doktorky,je to novinka pre mna,rodila som v galante a pytala si sa aj viacer dr?

@sissika "ocenovani"...opravujem 😀

ivi163
15. máj 2011

@deticky123 tiez mam o pol cm kratsiu nohu, v bedrovej casti mam skoliozu. Porodila som klasicky, takisto ma nenapadlo ze to moze byt problem 😕 (ved skoliozu ma uz kazdy druhy) a nebol problem.

deticky123
15. máj 2011

@ivi163 ano,skoliozu mam od detstva,aj mi ludia hovorili ze krivkam,dr hovoril ze tie asymetrie su normalne a bezne, a ze hocikedy ked mi napravi krize stale mi to skoci spät koli tej kratkej nohe 😀 takze mi ostava len chodit vyrovnane a hladiet na oblohu a nie do zeme aby som sa nehrbila 😉 ,a co sa tyka porodov,asi mne pomohli,lebo ma uz krize netrapia,dokonca ani pocas tehotenstva ma neboleli 😕

peta1230
15. máj 2011

@deticky123 ahoj no potvrdili mi to obaja doktori, povedali mi ze mam pravdepodobne tym aj zle polozenu panvu, takze by som mozno malu nevedela vytlacit....ma sa mi este k tomu vyjadrit ortopedicka, tak potom dam vediet co povedala 🙂

deticky123
16. máj 2011

@peta1230 aj mna casto bolela aj kostrc,a bedra co teda suvisi s tou kratkou nohou,a urcite aj panvova cast trpi tym...ale panvova cast sa pomali roztahuje a pripravuje na porod,ja som rok a pol po porode,kila mam rovnako,len rifle a nohavice mi padaju,asi sa panvova cast dostala do povodneho stavu,samozrejme ak dr posudi ze sekcia bude pre teba lepsia,tak treba posluchnut 😉 a mozno by si lepsie porodila spontanne ako ta,ktora nema ziadne problemy,mozno sa budes vzorne otvarat a porodis šip-šup 😀 ,som zvedava co povie ortopedicka,asi aj zalezi ake bude velke babatko ,kolko si pribrala a rozne ine faktory,drz sa 🙂 🙂 🙂

little84
18. máj 2011

@peta1230 ahoj,tak to som rada,ze si spokojna,aj aj som bola velmi 🙂

marhulka13
18. máj 2011

ahoj baby. Tiez som mala rodit v galante, mam tam svojho gynekologa uz peknych par rokov. No byvame v NR a tak rychlo sa zacal porod, ze som musela rodit v Nitre. No ako tu preberate tie poplatky za lekarov, tak ja by som radsej zaplatila. V NR sice boli super lekari, milí, pekne sa starali, no ako tu uz niektora spominala, videli ma prvykrat v zivote a tak to aj dopadlo. Nic o mne nevedeli, moja tehu knizka nebola skoro vypisana, lebo moj gyn do nej toho moc nepisal a co aj napisal, tak to nevedeli precitat. NR lekari teda nemohli za to, ako moj porod dopadol, kedze nemaju rtg oci, aby to zistili a navyse ani ja som v tych bolestiach im toho vela nepovedala, iba ze nech ma zabiju 😀 😀 takze miesto cisarskeho, ktory som mala mat som rodila spontanne.

sissika
18. máj 2011

@marhulka13 aspon to mas uz za sebou, a obaja ste boli v poriadku?

marhulka13
18. máj 2011

@sissika som vyse tri mesiace od porodu, maly je uz ok, u mna este problemy, no trvale nasledky uz mi ostanu

sissika
18. máj 2011

@marhulka13 trvalé následky??? pre Boha, aké?

marhulka13
18. máj 2011

@sissika ja som mala v minulosti zlomenu chrbticu, ako je kostrc a pri porode to znovu ruplo, opuchlo a panva sa zosunula nizsie. A s tym sa uz neda nic robit. No uz je to lepsie, len neviem sediet dobre, postavit sa iba ak sa pridrzim a chodim trochu kulhavo

sissika
18. máj 2011

@marhulka13 to sa už neda ani operovat???

marhulka13
18. máj 2011

@sissika neda, tam su aj nervy poskodene a dalo by sa jedine vybrat kostrc, lenze na Slovensku s tym nemaju este skusenosti....

sissika
18. máj 2011

@marhulka13 a to tych lekarov nemozes zažalovat??

maca_p
18. máj 2011

@marhulka13 no ja neviem, ale snad si to mala na prijme povedat, ake mas zdravotne komplikacie. neviem si predstavit taku bolest, zeby som nebola schopna povedat co sa v minulosti stalo, co mi je, a ako by sa malo v mojom pripade postupovat. pripadne si to mala uviest do informovaneho suhlasu pacienta, ze nesuhlasis s vedenim porodu vaginalne... 😲

xen21
19. máj 2011

ahojte,neviete,ako je to s dr.janicekom a jeho ordinaciou v seredi, ze kedy asi to bude otvarat??? a ako to bude potom s porodmi u neho?

siss_sz
19. máj 2011

@xen21 ja viem iba ze v druhej polke jula... a ze by mal ordinovat poobede v seredi... a doobeda bude robit v nemocke normalne...teda aj rodit... (ale ambulanciu uz ASI nie)

xen21
19. máj 2011

@siss_sz ok dakujem

marhulka13
19. máj 2011

@maca_p
@sissika nechcem sa stazovat na lekarov, oni fakt za nic nemohlia tiez som aj nahlasila, ze som mala zlomenu chrbticu, lenze nic podrobnejsie som nevedela. napr. konkretne ktore stavce, kolko cm mala zlomenina, ci bola vnutorna alebo vonkajsia. to vsetko mal moj lekar v galante. Navyse este pred otehotnenim som mala ist pod rtg, v akom stave to je, no otehotnela som neplanovane, takze sa to uz nedalo. Iba som tym chcela povedat, ze je lepsie mat zazmluvneneho svojho lekara, ktory vas pozna, ako uplne nove tvare, ktore iba hadaju. Tiez som si nevsimla, ze mi v tehu knizke chyba zaznam o tom, ze som pozit na hepatitidu c, az druhy den po porode som sa spytala, ake som mala vysledky a netusili. Proste ja po mojom galantskom gynekologovi nic nerozlustim.

maca_p
20. máj 2011

@marhulka13 nabuduce, ked budes teho, klad doraz na to, aby si mala vsetky potrebne vysledky vysetreni a infosky zalozene pekne v teho knizke, aj ked bude mat hrubku trebas biblie... doktori si to uz rozlustia, oni po sebe vedia citat 😀 😉

marhulka13
20. máj 2011

@maca_p nabuduce si radsej tehu naplanujem 😀 no inak v nitre nevedeli rozlustit po mojom gyn. v ga, take hieroglyfy som este nevidela

deticky123
20. máj 2011

@marhulka13 no veru niekedy ma porod velmi rychly spad,moja pribuzna porodila spontanne na operacnom stole ked ju chystali na cisarsky 🙂 ,nastastie vsetko dopadlo dobre,(jaj a bolo to v nitre),zelam ti rychle zotavovanie 🙂

marhulka13
20. máj 2011

@deticky123 ja som skoro porodila na pohotovosti 😀 takto by som rodila aj kazdy rok 😀

deticky123
20. máj 2011

@marhulka13 😀 v galante "jedna" porodila na koze v ambulancii,okamzite sa ho aj vzdala...stihla mu dat meno CHOSé...babenko dali na novorodenecke odd a zenu na gynekologiu,kedze odmietla byt matkou,tak bola len pacientkou ☹

marhulka13
20. máj 2011

@deticky123 teda, my sme tiez nepalnovali babatko, zlyhala anti, no napriek vsetkym problemom, co sme mali, nas malinky nam za to stoji a keby som to mala prezit este raz, bez vahania si to zopakujem

deticky123
20. máj 2011

@marhulka13 ved ano,ja nechapem preco sa taketo veci deju...ked som rodila nase tretie dieta,ten tyzden boli 3 opustene babetka,stale som sa chodila na ne pozerat,tak mi ich bolo luto 😢 😢 😢 aj teraz mi je do placu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre