Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

petruci6
18. nov 2008

emka zajtra drzime palce,nech vsetko dobre a hlavne rychlo dopadne 😉

siwike o co ti ide? nechapem preco ta tak rozculuje ta vaha malinkeho,myslim si,ze je to uplne jedno,hlavne,ze su obaja zdravy a v poriadku
nie je od teba pekne takto sa spravat k mamicke,kt pred par dnami porodila svojho vytuzeneho syna a terat tu musi toto citat
ked ta to tak rozculuje,tak to necitaj

petruci6
18. nov 2008

a este som zabudla dodat,ze aj mne lekar povedal,ze USG je + a - 500g,neda sa to presne odhadnut 😉

evitkamalicka
19. nov 2008

dobre ranko

siwike ja fakt nechapem preco provokujes....ultrazvuk nedokaze odhadnut presnu vahu, vzdy je tam nejaka odchylka....tvoj maly vazil presne tolko kolko podla ultrazvuku?

bashka
19. nov 2008

Siwike, podla mna si daj do poriadku radsej pravopis, aspon zaklady 😉

bashka
19. nov 2008

...to namiesto rozculovania sa...

bubatinko
19. nov 2008

siwike nemam dovod si vymyslat hmotnost mojho maleho .... predomnou robili sekciu babe co mala porodit 3700g dievcatko a mala mala len 3000g tak len tolko k tomu .....

dakujem babenky zatial sa mi majte ...

petruci6
19. nov 2008

bubatinko a kto ti robil cisara? bola si spokojna so vsetkym? je tam teraz natresk? dufam,ze nebudem rodit na chodbe 😀

siwike25
19. nov 2008

Bashka daj pokoj a staraj sa radšej o seba 😠 😠 no koment.......A ja som neprokovala ale sa my to len zdalo čudne,to bol len moj nazor nič viac 😉 .
bubatinko sorry..... 😎

bubatinko
19. nov 2008

petruci robil mi ho Baran a asistoval Vasko bola som spokojna so vsetkym sestricky boli super velmi sa starali babatka nosili poctivo na kojenie vsetko pekne povysvetlovali ukazali .... bola som fakt velmi milo prekvapena odporucam porodnicu.. natresk moc nebol lebo rychlo pustaju domov.... aj apartmany boli volne tusim su tam dva ....

petruci6
19. nov 2008

fakt volne??????? ja chcem nadstandart,neobsadte mi ho!!!!!!!!!! 😀

bubatinko a keby som chcela malu pri sebe cely cas,tak mozem? alebo mi ju budu nosit iba na kojenie?
bolelo to moc,ked si sa prebrala?

siwike25
19. nov 2008

Peruci6 Ked budeš rodit normalne tak ju budeš mat hned prisebe(o 2-3 hod) 😉 ale ked budeš rodit s cisarskym tak až na 2-3 den 😉

petruci6
19. nov 2008

aha,tak radsej chcem normalne rodit,ale to si nevyberiem dopredu 😒

siwike25
19. nov 2008

No veru ale nech je babenko zdrave,je to jedno ako sa narodi.Ja som tiež rodila s cisarskym a neviem si to vinachvalit.Vela maminiek sa lutuje a to je zle tre 😉 ba to prekonat,ja viem že to boly ale pre babenko spravi maminka čokolvek. 😉 .A druhe budem určite tiež rodit cisarskym.Ja som rodila u Havraneka a podla mna je velmy dobry odbornik 😉 😉 😉

bubatinko
20. nov 2008

petruci ako pise Siwike ked rodis normalne mas ju pri sebe takmer hned..... a k tomu ci rodit cisarskym abo normalne .... vec pohladu ja by som cisarsky viac nechcela ale ked maly by sa inak na tento svet nedostal tak matka uz vydrzi cokolvek..... mna na cisarkom najviac hneva to ze sa clovek nedokaze hned starat o babatko ale postupom casu sa to lepsi tak ....

ci to bolelo ked som sa prebrala??? no pravdu povediac myslela som ze asi zomriem 😀 ale sestricky mi davali nieco od bolesti vtedy to bolo celkom OK len vydrzat tych 24h lezat na chrbte a takmer vobec sa nehybat no to bol des pre mna ale po prvom posadeni a postaveni sa to dost zlepsilo aj ked prvy krat vstat to bola ina sou 😝 nechapala som ze niekedy este budem normalne sediet a chodit....ale uz je to OK 😀

siwike25
20. nov 2008

Bubatinko ja som nemusela ležat 24 h,ja som porodila večer o22-35 a na druhy den rano som už bola dole z postele ,išla som na wc,bola som aj ja vicievkovana ale jak ma sestrička obliekala nahodou my vitiahla hadičku a nedovolila som jej aby my ju dala naspet ,tak som musela ist na wc-ko po svojich s pomocou sestričky.Veru človek si nevibere ako bude rodi ale ma to sudene 😉 😉 😉 .Sice ja som nechcela rodit normalne a chvala bohu sa my aj poštastil cisarsky,kvoli tehotenskej cukrovke,vysoky tlak a aj maly bol velky 4500g a 55cm aj na doporučenie inej dr-ky.Aj ja som sa citila otrasne viem čo hovoriš 😉 😉 .Ale určite chcem aj druhe cisarskym 😉 😉 .A to je novy gin.Vasko? 😀

petruci6
20. nov 2008

no pri normalnom porode si to zena vytrpi hned a pri cisarskom po,takze oboje ma pre a proti...
o 2t idem prvy x za primarom do ambulancie,chcem ho aj pri porode,tak uvidime co povie...

babynovas
21. nov 2008

siwike25, Dr. Vasko bol primarom na porodnickom oddeleni v Sali, ale nakolko to tam zrusili, tak asi uz pracuje v Ga, ale ak sa nemylim, ma este sukromnú ordinaciu v Sali
petruci6, pokial nebudes mat ziadne komplikacie radšej rodiť normalne ako cisarskym, je pravda, že prvorodičky to majú ťažšie , ale ja som už 3hod po pôrode šla po svojich na wc a mi priniesli potom aj maleho a bol už stále so mnou. Vytrpela som si svoje, lebo kontrakcie mi začali o tretej poobede a malý sa narodil až o pol jednej v noci, ale stálo to za to 🙂 , ved uvidíš aj ty

dula_renka
21. nov 2008

petruci6 u nas si nemozes cisarsky rez ziadat, o cisarskom rozhoduje lekar. A kedze mam vyskusane jedno i druhe, rozhodne je prijemnejsi spontanny porod 😉

petruci6
21. nov 2008

ved ten aj chcem,ale mam nabeh na "velke dieta" a uzku panvu,kt mi este stale nemerali,tak uvidime....

chcem prirodzeny porod,lebo to hned uvidim malicku a mozem ju mat pri sebe,ale pri cisarskom...kym sa zobudim z narkozy,uz bude okupana a pochytana inymi ludmi skor,nez mnou ☹

petruci6
21. nov 2008

co sa tyka toho cisarskeho,tak na SR sa s peniazmi da vsetko 😉

siwike25
21. nov 2008

V ga sa da vybavit cisarsky 😀 😀 ,mam to viskusame,stači mat prachy a da sa všetko 😉 .
Petruci6 možeš byt hore aj pri cisarskom porode,pichnu ti spinalku a malu hned uvidiš ako ti ju viberu 😀 😀 ale po spinalke musiš ležat 24 hod. 😉 😉

bashka
21. nov 2008

petruci, aj ja som mala dieta uz dost velke a panvu uz na pohlad uzku, ale ani mi ju nemerali a nechali skoro 5 hodin trapit na stole, az potom ma brali na cisarsky, tlacila som tlacila o dusu, no nedalo sa...ale ja som to vravela od zaciatku, ze to asi bude moc velke na mna...

petruci6
21. nov 2008

chuda,preco ti neurobili hned cisara? nechapem naco nechaju trapit mamicku 😠

bubatinko
21. nov 2008

siwike to si mala dobre ze si tak skoro vstala.... mne nechceli dovolit lebo rodila som o 14.00 a do 14.00 nasledujuceho dna mi nedovolili vstat vraj koli infuziam cievku som si kazala vybrat lebo ma to dost stipalo a vraj bola zle zavedena abo sa im uvolnila tak som ju uz nechcela naspat tak som cikala poleziacky do takej nadobky co mi nosili... 😝

petruci no mna sa pytali ci chcem celkovo uspat abo nie ... ja som chcela uspat a ked som dosla na operacku tak som bola aj rada ze som sa tak rozhodla ..... inak na primara sa dlho caka ked ordinuje lebo stale niekam odchadza k porodom a tak.... inak je to super clovek aj posranduje a tak....

zuz11
21. nov 2008

erika27 • Dnes o 21:44
Ahojte, chcem Vás poprosiť o info a Vaše skúsenosti s pôrodom v Galante... Počujem len samé negatívne veci, ja sama mám zatiaľ skúsenosť s Galantou celkom dobrú, ale som ešte len pred tým najdôležitejším - pred pôrodom, čo je určite "iná akáva" ako poradňa. Nemám už veľa času na rozhodnutie kam ísť rodiť, a preto ak mi niektorá viete podať nejakú info, po prípade radu, budem Vám vďačná... 🙂

drobcek22 • Dnes o 22:05
ja ti neviem povedat ako je to v galante s porodmi len ti chcem povedat aby si sa nebala urcite to zvladnes nech to bude kdekolvek. hlavne sa neboj a nestresuj a bude to fajn...drzim palce

sksko
22. nov 2008

ahoj Petru- oficialne nemozes na SR ziadat o cisara nikde ☹ ( neoficialne ???? ktovie )
A preco sa obcas stava ze mamicku nechaju najprv "potrapit" a az potom sa ide na cisara..???
No ono sa predpoklada, ze zena ide rodit spontanne. zacne sa normalne otvarat, pridu bolesti a zial ono sa obcas stane ze po X hodinach ( aj po 7-10 h) sa zisti ze porod je nepostupujuci ( a to uz mozete byt otvorena aj na 7-8 cm...☹ ) ale v zaujme babtka, ktore zrazu "hlasi" z vnutra problemy( pomota sa do snury. snura je kratka , dieta je prilis velke aby preslo panvou--- odmeria sa vzdy len vonkajsok panvy a urobia sa predpoklady na prechod dietata, ale toco je vovnutri veru zvonka ni vdy vidiet......a ine) sa musia rozhodnut pre cisara...
Potom to naozaj vyzera, ze te nechaju najskor "vytrapit" a potomta daju na operaciu...
Osobne poznam 2 taketo pripady a od setriciek este mnoho dalsich.
Je jasne ze niktora z nas by to nechela zazit, takze vsetkym drzim palce a paste, nech sa nam rodi jednoducho( to nezmanena bezbolestne 🙂 )
Drzte sa!

bashka
22. nov 2008

vcera som len tak narychlo pisala, tak to idem dovysvetlovat. Ja som sa uz pred porodom pytala,ci nemam uzku panvu, lebo aj mne sa zda a aj vela ludi mi to vravelo. Moj Dr. mi povedal, ze sa to takto neda povedat, na stene mu sice vysel ten instrument na meranie, ale vraj hani nepouzivaju, lebo to je aj tak nepresne, vzdy sa zacne rodit normalne, teda ak tam nie je dopre naplanovany cisarsky rez kvoli niecomu...no a potom sa uvidi ako bude porod postupovat. Takze som to uz potom neriesila. Este chcem podotknut, ze som nerodila v GA, ten prispevok sa tykal len predoslych prispevkov o cisaraku...Do porodnice som dosla z trosku otvorena a behom hodiny som isla na stol pripravena...no a ze ma nechali vytrapit, to neberiem tak, ze to bolo naschval, to sa tak hovori...ja sama som na cisarak ani len nepomyslela...skor som myslela, ze ak babo bude moc velke budem dotrhana jak slak. A tak velmi som chcela porodit normalne ako aj moj porodnik, ktoreho povazujem za odbornika jedneho z najvacsich...par gynekologov som okusila pred nim a tak viem co hovorim...no a ked som tam uz lezala tie dllllhe hodiny a skusali so mnou vselico tak som pocula slovo sekcia, ze este raz skusime a ak nie tak sa ide na vec. Ale uz sm nevladala takze som aj bola rada. Ale aj tak by som bola radsej, keby sa to podarilo. No nic to, vytrpela sm si 2 porody v jednom, ale mam krasnu zdravu dceru a uz si na tie bolesti ani nepamatam poriadne. Vsetkym vam zelam co nejlahsie porody babule

bashka
22. nov 2008

...a ze si niekto chce dokonca dopredu zaplatit sekciu tak to vazne nechapem. Ved to je operacia 😕

petruci6
23. nov 2008

ahojte,

som tu sama este 2v1?
emkaa cakame na fotky malinkeho 😵

sandramelanie
23. nov 2008

Ahoj maminky. Nedávno sme sa pristahovali do Ga, čakame miminko. Môžete mi poradiť s výberom gynekologa? Počula som niečo o doktorovi Havránkovi, vraj je odborník. Máte s ním skúsenosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre