Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

buffinko
14. sep 2011

@pici, ešte nerodila, ležala tam, lebo krvácala trochu...a spokojná bola, zatiaľ, uvidíme, čo povie na pôrod 🙂 ale kamošky a z rodiny, čo tam rodili v poslednom čase, si pochvaľovali. aj pôrod, aj starostlivosť a samozrejme aj vybavenie izieb. známa je tam dietologická sestra, zostavuje napr. aj špeciálnu stravu pre maminky po pôrode - kojace. u nás v Galante v pohode servírovali karfiolovú polievku alebo hrachovú kašu po pôrode.
takže, dá sa, keď sa chce...

buffinko
14. sep 2011

no a ako vidno to sociálne zariadenie, sprcha a záchod patria k jednej izbe. to by sa mi páčilo, celkom mi vadí v tunajšej nemocke, že wc - ko strážiš z dvoch strán a sprcha ani nehovorím...šla som aj niekoľko x pozireť, kým bola voľná, toto je naozaj blbo vyriešené.

pici
14. sep 2011

@buffinko tak potom posun info :Dked budes mat cas. je to tam fakt pekne

pici
14. sep 2011

@buffinko s wc som problem nemala, ked sa svietilo vedela som ze je obsadene :D

buffinko
14. sep 2011

@pici, no áno, ale si tam ako vo výklade 😀 a ja chodím dosť často aj v noci, tak mi bolo niekedy až trápne, že budím všetkých okolo (a to aj na gynde, keď som ležala....) 😝

pici
14. sep 2011

@buffinko tak to ano... mne bolo trosku trapne len po klystyre :D

siss_sz
14. sep 2011

@pici 😀

pici
14. sep 2011

@siss_sz AJ ked ako som xkrat pisala, pytala som si duplu lebo sa mi zdalo ze to na mna neucinkuje

buffinko
15. sep 2011

@pici, že neúčinkuje.... 😀 mňa oblial studený pot, keď mi sestrička povedala, že počkať 10minút. len čo vyšla z izby, už som letela a ledva som stihla 😀

siss_sz
15. sep 2011

@pici ved viem, preto sa smejem😀

gabuci
15. sep 2011

@buffinko pri prvom pôrode ja som to nemusela,išla som v noci rodiť,bol tam taký mladý doktor,pozrel sa ma,povedal,že na 5 cm som už otvorená a klystír mi nedali.pritom večer som si dala poriadnu večeru,cítila som sa strašne najedená,ale nič zo mna nevyšlo pri tlačení.Pri druhom moja doktorka chcela,aby som to mala,tak mi to dali.Podotýkam,že predtým doma som bola na wc,v nemocnici mi to dali,čakala som,že bude to niečo strašné,ale nemusela som hned utekať,ona mi kázala 3x ísť 😀 a potom sprcha.No ja som išla,potom som sa osprchovala,potom sa ma pýtala koľko krát som bola.Hovorila som jej,tu po klystíre len raz,lebo doma cez den som bola,ale moc sa jej to nelúbilo.Lenže mne už nebolo treba.Bolo to večer.Potom sa mi narodila malá,no našťastie nič mimoriadne už zo mna neišlo,hanbila by som sa pred nou,ale trocha vody ešte hej.A prvýkrát bez-vôbec nič.Takže mne to bolo lepšie bez toho.Len v tej dobe sa ešte nepýtali,či chceš,či nie,bolo to pravidlom v nemocnici.-ale určite ma to tak neprehánalo,že by som už nestihla na wc.Takže nie sme rovnaké ani v tom.

pici
15. sep 2011

@gabuci ja by som urcite chcela aj dvakrat radsej :D

zuzula89
19. sep 2011

@buffinko no s GA nemocnicou je tak ze podla mna maju dlhy, niekde si musia zarobit a preco nie na rodickach.My predsa musime niekde porodit,a v dnesnej dobe sa rodi dost zien tak to je pre nich najlepší zdroj peňazí.Ja som rodila pred 6 rokmi,také to tam nebolo,kazdy bol ochotný a milý ku mne,ale teraz ako si čítam ide dolu vodou.Podla mna pes je zakopaný v dlhoch. 😀

pici
19. sep 2011

@zuzula89 kazda nemocnica ma dlhy... bohuzial si to odnesie vzdy pacient... 😒

gabuci
19. sep 2011

@pici to teda určite máš pravdu,vždy všade si to odnesie len pacient.

dida84
20. sep 2011

Ahojte dievčatá,
ja som minulý týždeň ležala na gynde... sestričky a aj lekári boli veľmi zlatí... najmä p. Dr. Janíček... ten bol fakt veľmi ľudský, všetko mi aj na usg pekne ukázal, vysvetlil... nie je to žiaden luxus, ale dá sa to tam vydržať... najmä, keď je personál starostlivý... tak dúfam, že aj na oddelení šestonedelia a novorodeneckom to bude aspoň podobné... kamoška síce nebola spokojná, ale koľko ľudí, toľko chutí... 🙂 vraj je to tam teraz pekne prerobené...

pici
20. sep 2011

@dida84 ja tiez hovorim ze vydrzat sa to da...

siss_sz
20. sep 2011

@dida84 tak ano, na 9-ine je to iné🙂 ..tam sú veľmi milé sestričky... a na novorodeneckom tiez... 🙂

buffinko
20. sep 2011

tak s 9nou absolútny súhlas, sestry sú tam skvelé 🙂 na novorodeneckom fajn, ale 9na vedie 🙂

pici
20. sep 2011

@buffinko
@siss_sz baby a na tu hlavnu na 10 ne sem tam nadavaju, to je taka furia?

buffinko
20. sep 2011

@pici, viem ako vyzerá, ale nemala som (našťastie?) tú česť s ňou prísť do styku osobne...viem, že bola na veľkej vizite, ale to bolo všetko...

siss_sz
20. sep 2011

@pici ani ja som s nou nebola v kontakte...vsetky mi tam prisli rovnako "mile"...

pici
20. sep 2011

@siss_sz
@buffinko no snad bude milsia alebo mimo ked tam raz budem :D

zubrienocka1
24. sep 2011

Ahojte,
ja som rodila v Galatnskej nemocnici 10.9. a bola som veľmi spokojná. Do nemocnice ma prijali ráno o tretej a malý sa narodil az večer o 18tej. Vystriedali sa pri mne 3 smeny, a všetky sestričky boly skvelé, nápomocné, starostlivé. Pán Dr. Šišák bol tiež úžastný. Pôrod bol síce dlhý, ale všetko prebehlo v poriadku a bez komplikácii.
Oddelenie šestonedelia a novorodenecké oddelenie má tiež moje uznanie - všetci boli super.
Baby, uvedomte si, že idete roditť a nie do hotela a ak to takto budete brať a nebudete si nárokovať 5-hviezdičokvý luxus tak to tam tie 4 dni vydržíte !! výsledok stojí za to - domov si zoberiete krasny vonavy batoztek, tak co viac si mozete priat...

petrucikaa
26. sep 2011

ahoj maminky, tak to mame uz aj my za sebou, malinky sa narodil 19.09.2011 v porodnici v GA, lekari su tam velmi fajn, pan primar ma sice trocha podrezany jazyk, ale to asi musi mat, inak by si tam vsetci robili co chcu, personal na novorodeneckom v pohode, maju velmi vela prace, takze nikto nemoze cakat, ze sa im budu venovat nejak extra... sestricky na sestonedeli su tiez ok, az na tu vrchnu, tu treba brat asi tak - jednym uchom dnu a druhym von. Pokial by som chcela jasne, ze by som nasla nedostatky, ale myslim, ze jedine co maminky na sestonedeli zaujima je aby ich dietatko bolo zdravucke 🙂 a ostatne sa da vydrzat 😎

adkoalauri
30. sep 2011

@zubrienocka1 Z časti máte pravdu, ale napr. u nás sa stalo, že v noci s takým buchotom doniesla sestrička malého na kojenie, že som sa niekedy tak zlakla, že 5 min. som sa klepala ☹ A po cisárskom- obe sme tak rodili na izbe napr. 5 hodín sa na nás ani nepozreli, zavreli na nás večer dvere a tým to zhaslo. Spolubývajúca mala také bolesti, že ledva ležala, márne sme kričali, zvonček nefungoval, ja som ešte nechodila, ona ten deň rodila... Takže, je čo tam vylepšovať !!!!

peta1230
1. okt 2011

ahojte baby, ja som rodila 28.jula, lezala som na apartmane, rodila som cisarskym, porod prebehol fajn az na tie bolesti po porode ked prestane ucinkovat injekcia.... no nie je to prechadzka ruzovou zahradou ale tak musime to vyzdrzat 🙂)) co sa tyka starostlivosti, rodila som u primara, bol super, nemozem na neho nic zle povedat, vrchna sestra takisto, spravala sa ku mne tiez super... a co sa tyka sestriciek su tiez zlate ako na sale tak aj na oddeleni akurat som mala taky problem ze tu druhu noc kedy sa zena ledva este postavi a ked uz sa postavi tak to aj nieco trva este k tomu s vyvodom na moc....za tu noc za mnou neprisla ani jedna sestricka.... prisla ku mne pri nastupe do sluzby o nejakej pol 7, to som jej este hovorila ze by som potrebovala vratit postel do polohy lezmo lebo som ju mala na sedenie, povedala ze sa hned vrati a prisla az rano o pol 5tej....takze som sa vobec nevyspala, lezala som v prievane lebo som sa nevladala dvihnut zavriet dvere a ked som kricala na sestricky nikto ma nepocul....to ma trochu zarazilo.....ale inak sa to dalo vydrzat....aj sestricky na novorodeneckom su zlate, pomahaju aj radia co sa tyka kojenia lebo s tym som mala problemy.... takze drzim palce vsetkym co idu rodit..... 🙂 drzte sa baby 🙂

svetluska4
2. okt 2011

@peta1230 a jakto ze ti nedali ten zvoncek na sestricky? ja ked som bola v apartmane pred 2 rokmi mi dali aj zvoncek keby som nieco potrebovala a to som mala klasicky porod a hybat som sa vedela.

strapco13
2. okt 2011

@svetluska4 ja som mala, ale kedze som bola plne mobilna /uz 3 hody po porode som sedela v tureckom sede 😀 😀 😀 /, tak ma poprosili, ci by ho nemohli dat inej pacientke po cisarskom a na VIP je este aj telefon, da sa volat v ramci nemocnice, cize aj k sestrickam

svetluska4
3. okt 2011

@strapco13 hihi veru, mas pravdu na aptartmane je aj telefon ale ked je maminka po cisarskom a nevie sa hybat tak jej tam je asi tiez na dve veci lebo je od postele dost daleko na inom stoliku 🙂 Ala snaha sa ceni a je aj pravda ze ak si niekto o nieco nepovie tak nemoze cakat ze mu to padne do klina 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre